Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #16820480 válasza Fromtropoja (#49) üzenetére


#16820480
törölt tag

1. Le lett már irva ezerszer, hogy azért nincs, mert nincs már rá driver, hiszen a TI, aki a SoC-ot gyártotta bele, kivonult a mobilpiacról.
2. Miért ekkora trauma? Még 1-2 hét, és jön ki a CM11 meg a többiek, majd ők valahogy megoldják, hogy menjen rajta, ha már hivatalosan nincs támogatás.

(#52) G4bi89 válasza Pete55555 (#26) üzenetére


G4bi89
senior tag

Jaja valószínűleg ezért.
Manapság divat lett ez a Google-nél, hogy amelyik szolgáltatásuk annyira nem sikeres azt megpróbálják rád erőszakolni :( (pl.: G+)

Ettől függetlenül ezt a baloldali Gnow dolgot kilehet kapcsolni szerencsére.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#53) Eclips21 válasza Fromtropoja (#49) üzenetére


Eclips21
őstag

GNexus-nal a texas instruments-el van a baj, nem tamogatja mar a procit tovabb.

[ Szerkesztve ]

(#54) Fromtropoja válasza #16820480 (#51) üzenetére


Fromtropoja
csendes tag

1. Miért jön mindenki ezzel? Egyrészt ne szédíts már hogy ezt a Google nem tudja megoldani, másrészt érdemes olvasgatni pl: [link]

2. Nem azzal van a bajom, hogy nem megoldható. Nincs is konkrét érdekeltségem az ügyben. Csak a hozzáállás nem tetszik.

(#55) sisley76 válasza Fromtropoja (#49) üzenetére


sisley76
tag

+1
igen, aláirom, h nem mai a készülék, de ha pont avval "villognak", h kis operatív tárral rendelkező masinán is elfut, pont ez lett volna az ütős, h legalabb a saját nexus-on bemutatják. De valljuk be, gyári nem "kiherélt" rendszer lehet, h laggolt volna a bemutatón...bár tutira meg tudták volna oldani. Ahogy írod, odab..szós bemutató lett volna :D

(#56) GeryFlash válasza Fromtropoja (#54) üzenetére


GeryFlash
veterán

Tudom, hogy újoncoknál kár bármit is magyarázni ha fel vannak háborodva, de értsd már meg, ha a soc gyártó szarik rád az nem a google hozzáállásán múlik...

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#57) #16820480 válasza Fromtropoja (#54) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nagyjából 5 perc és néhány gombnyomás átállni egy custom rom-ra. Ez egy fejlesztői telefon, akiknek szánták, azok meg tudják csinálni simán. A maradék meg azt sem tudja mi az az Android.

(#58) Fromtropoja


Fromtropoja
csendes tag

(#56) GeryFlash

Én meg újoncként úgy tudom, hogy a személyeskedést tiltja a szabályzat. Attól hogy nem spanolm tele minden fórumot és mert összesen 5x volt értelme hozzá szólnom, nem hiszem hogy kevésbé érteném mint pl te. De még egyszer be linkelem, aztán ha nem megy a Google(!) fordító segít: [link]

[ Szerkesztve ]

(#59) alfaromeo33


alfaromeo33
aktív tag

Én azokat sem értem akik azon vannak kiakadva, hogy 512 nem megy a droid, meg nem adnak ki a Gnexre 4.4-et.
Ennyi erővel ba..ogathatnátok a microsoftot is, hogy a 256MB ramos pentium 3ason miért nem fut a Win7, mit képzelnek magukról!!
A Gnexnek meg lejárt a támogatási ideje, mit nem lehet ezen felfogni? Amikor megvetted akkor tudomásul vetted elvileg azt is h másfél év támogatás. Akkor most mi is a gond?
Amúgy Vodafone 858-ra mikor jön KitKat?? :DD

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#60) sisley76 válasza GeryFlash (#56) üzenetére


sisley76
tag

Nem is igazán a megoldhatón v nem megoldhatón volt a hangsúly, hanem egy olyan lehetőségem, ami mondjuk ténylegesen alátámasztotta volna állításukat...ezért lett volna nagy szám...sztem

(#61) Goeg


Goeg
csendes tag

Tetszik az alap android kezelőfelület. Most először :D. nexus 5 teszt mikor lesz?

[ Szerkesztve ]

(#62) GeryFlash válasza Fromtropoja (#58) üzenetére


GeryFlash
veterán

A cikk téged támaszt alá, valóban megoldhatta volna a Google, ha nagyon akarja. De nem értem, egy két éve vett készülék még így is kap updatet, igaz nem a hivatalos fejlesztőktől hanem a az xda-s srácoktól, ami nem a Google érdeme, de ettől még lesz és lehet örülni. Az meg szerintem nem gáz, hogy 2 éves készülékre nem fejlesztett a Google, így is elég friss rendszer van azon... Nézd meg a többi gyártót bakker, tegnapi Sony-s fórumot, és még így is sokan kimossák a Sonyt (de ugyanúgy ez lesz a samsungnál, lgnél htcnél stb), miközben egy idei (felső)középkategóriás xperia L nem kap egy rohadt updatet, se az Xperia P, de még a felső kategóriás tablet s se kap 4.3, nemhogy 4.4-et... Ehhez képest szerintem vállalható a Google, hogy 2011 őszi cucra nem adta ki, akinek meg kell, az úgyis megkapja.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#63) JanR válasza KMT (#4) üzenetére


JanR
addikt

Szép, hogy jön a 4.4, csak pont azok a telefonok nem kapják meg ezt a frissítést amiknek a legnagyobb szüksége lenne rá (512MB-s készülékek).

(#64) sisley76 válasza JanR (#63) üzenetére


sisley76
tag

Erről nincs infóm, pedig nem Te vagy az egyetlen aki felhozza : ezek szerint a 4.4 "szebben" is fut az 512-s készülékeken mint a JB?
A téma így lassan nem is OFF topic :-)

[ Szerkesztve ]

(#65) #13110016 válasza JanR (#63) üzenetére


#13110016
törölt tag

Ráadásul nem sok mobil jön fél giga ram-al, és azok se ezzel fognak kikerülni...
Mire úgy átlagosnak mondhatjuk a KK-t, pont minden gyártó min 1 gigával adja ki a telefonjaikat.
Igazából lehet egy nagy kamu az egész...:D

(#66) DeathAdder válasza Goeg (#61) üzenetére


DeathAdder
veterán

Holnap!

(#67) Tomi326


Tomi326
csendes tag

Tetszenek az újdonságok és a megújult UI is, DE miért csak Nexus 5-re lesz minden elérhető? Nem értem.... :(

(#68) Lionking01


Lionking01
tag

Ha valakinek van Magyarországon is működő Google Wallet verziója, amihez nem kell root, akkor vegye fel velem a kapcsolatot, kérem. Köszönöm.

(#69) DeathAdder


DeathAdder
veterán

A cikkhez meg annyit, hogy nem tudom hány 512 ramos telefonra lesz elérhető, de még egy 3GB-s Note3 sem kapja meg a teljes 4.4 csomagot ezek szerint és már lassan két hete kint a 4.4 mégsem kapta meg egyik referenciamodell sem.
Ja a GNex nem is fogja, hiába van giga ramja! Ezzel inkább bizonyíthatták volna az optimalizáltságukat, sőt a Nexus S-re is jöhetett volna akár ezzel az erővel.
De nem, mert 18 hónap aztán kukázzák :((( Jövőre a Nexus4 lesz kukázva, hihetetlen..

Kezdek betetőzni a nagy guglitól :U

(#70) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Erre az ART-ra kiváncsi leszek.
Ahogy néztem az AOSP része

Az mekkora lenne ha az CM rom fejlesztők megoldanák hogy régebbi Android verziókon is fusson.
Azzal elvileg minden régi Android is gyorsulna.
Valaki tud infót arról hogy áll az ART az Xda-nál?

(#71) geckowize


geckowize
őstag

Bírom mikor valaki nem érti meg, hogy egy Google szintű cégnél sem a jóindulatból élnek meg... Már az is egy nemes cselekedet, hogy betartják az ígéretüket, a 18 hónapot, más gyártónál hol van ilyen? Nem egy esetről tudok, hogy ígérgetés ellenére végül elkaszálták a frissítést, pl SGMini2, HTC Desire HD, de biztos van több ilyen is... Ezt csak az SGNexus miatt mondom, hogy sokan hőbörögnek. Igen, igazán filmbeillő, hogy csupa mosolygós ember a guglinál a világbéke és a boldogság jegyében kézenfogva nekikezd tesztelni és optimalizálni egy olyan készülékre, ami már 18 hónapos elmúlt és igazából semmi nem kötelezi őket erre, de az vásárlók lelkivilága és boldogsága lényegesebb, mint holmi pénz! Haha... A guglinak nem kerül pénzbe szerintetek fenntartani egy fejlesztőcsapatot egy olyan projektre, amiből zéró profitot fognak látni?

Zászlóshajókon kívül kétlem, hogy több telóra is kijönne, az 512 ramos dolog meg majd az új, alsókategóriás telóknál lesz tettenérhető, ne várja senki, hogy "SGS1-re mikor jön a 4.4?"...
Sony tűnik a legjófejebbnek, mert nem csak a Z1-re adják ki, hanem az egész Z sorozatra, ami SXZ, SXZ1, SXZR, SXZU, SX Tablet Z.
Samsungnál nincs hivatalos bejelentés, de csodálkoznék, ha az SGS4 és az SGNote3 nem kapná meg. Valaki kérdezte, SGS4Mini sztem 99%, hogy nem kapja meg. S2? :D Ne röhögtessetek, majd a Samsung egy 2 és fél éves telefonnal nekiáll tesztelni... Nem, helyette lesz Galaxy TrendyExpressCore ami 4.4-gyel jön ki, és majd veszik túlárazottan, amiből dől a lé.
HTC-nél a One tulajok örülhetnek, ha megkapják, legalább ezzel a telóval foglalkoznak... én a Desire S-emmel k*rvanagyot csalódtam bennük az ICS frissítés lekezelésében. HOS tulajok is biztos örülnek, hogy egy 1 éve 100k-ba kerülő telót nagy ívben leszarja a HTC.
LG-nél G2-re kijön, de szerintem már csak az Optimus nélküli szériát fogják frissítgetni, úgyhogy fel lehet készülni Optimus G-vel, hogy nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#72) mrlujoak


mrlujoak
veterán

...tetszik. Várós.

Azt is kíváncsian várom, a gyártók miként faragják saját képükre majd.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#73) beccyboy válasza DeathAdder (#69) üzenetére


beccyboy
aktív tag

Szerintem mindössze annyi történt, hogy már a nexus tulajok sem bízhatnak a "gyártói" frissítésben, mint ahogy mások se nagyon. De a custom megoldások még egy ideég éltetnek szinte minden telefont, miután a gyártók elfelejtik ;]

Caffeine addict.

(#74) halkow


halkow
őstag

Nekem ez baromira nem tetszik lehetne a menü színe változtatható is,betütípus,ikonok,állapotsáv ilyenek...

Tudom ez nem arról szól de irda,fm,micro-sd bele kalkulálhaták volna az árába

Alcatel onetouch idol2s the king

(#75) daniel909


daniel909
addikt

hát nem tudom. a motorháztető alatti fejlesztésekért le a kalappal, de a holo már unalmas számomra. várom az 5.0-t hátha nagyot alkotnak dizájn terén.

(#74) halkow: amúgy tényleg. lehetne választható az állapotsáv ikonjainak színe ha már androidról beszélünk. nekem sem jön be a fehér.

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#76) Mr President válasza JanR (#63) üzenetére


Mr President
senior tag

Nem is fogják. A google azért optimalizálta úgy hogy 512megán is jól/jobban fusson, hogy a későbbiekben megjelenő belépkategóriás telefont már ezzel adják ki. Így kihalnak a régebbi verziók.

Ezt már nem neked címzem. Azt kell megérteni hogy a gyártó nem fogja frissíteni a mostani 512megás készülékét 4.4re. Hanem ha félév múlva kiad egy 512megás készüléket azon már nem 4.1 lesz hanem 4.4.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#77) moleculez


moleculez
veterán

szerintem ne várjuk el hogy most visszamenőleg minden 512-es telora megcsinálják a gyártók, mikor a flagshipekre is honapkat kell várni, és folyamatos lemaradásban vannak.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#78) hemaka


hemaka
nagyúr

Van mar benne iMessage-fele dolog?

(#79) petipetya válasza hemaka (#78) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az már most is elérhető (ICS+): [link]

"nincs rá lezsóidő"

(#80) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Jó lett, de nincs egy karakteres ikon dizájnja, amiből 3-4 félének lennie kéne beépítve sztem. (ez ami most van, élénk sokszínű inkább a tiniknek, gyerekeknek szól)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#81) #16820480 válasza daniel909 (#75) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem tartom valószínűnek, hogy gyökeresen eltérnének ettől a stílustól egyelőre. Ez már amúgy nem egészen Holo, inkább a Google Now, meg az arra épülő új webes Google szolgáltatások beszivárgása a mobilos rendszerbe. Az utóbbi hónapokban egész nagy hangsúlyt fektettek rá, hogy próbálják egységesíteni a kinézeteket (G+, Gmail, Maps, stb), és most ez tűnik a fő iránynak, amit mobilra is fognak alkalmazni.
Ahogy a MS-nál a csempék, és Applenél ez az új lapos ikonos áttetsző-üveges felület.

(#82) vtechun válasza Peterson_ (#15) üzenetére


vtechun
veterán

és milyen a mostani telefonod? :)

(#83) helixP válasza zoltanz (#80) üzenetére


helixP
nagyúr

Hál' Istennek, akkor cseréled le, amikor akarod az ikonpakkot :)

Nekem pl. nagyon tetszik a fehér statusbar-ikon készlet.

[ Szerkesztve ]

(#84) Móci válasza JanR (#63) üzenetére


Móci
addikt

Én is örülnék, ha megjelenne ez az update a telefonomhoz, de a Sony még a 4.1-et sem adta ki, úgyhogy max marad valami főzött verzió, ha...

Amúgy a hangouts értelmesen kijelzi már, hogy valaki online/nincs a gépnél stb. ? Régóta nem használtam, azért kérdem. Nekem kicsit furcsa az sms átvitele ebbe a csodába.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#85) DeathAdder válasza Móci (#84) üzenetére


DeathAdder
veterán

Igen, kijelzi már én is nemrég tudtam meg :)

(#86) Móci válasza DeathAdder (#85) üzenetére


Móci
addikt

Fantasztikus... jó sok idő kellett ehhez a 'csodás' ficsörhöz. :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#87) zoltanz válasza helixP (#83) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igazából beépítve lenne jó.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#88) helixP válasza zoltanz (#87) üzenetére


helixP
nagyúr

Mért? Egy ikonpakk telepítése nem nagy etwas.
Ez nem a Nokia S40 rendszere, hogy a beépített feature-öket kell használni és bosszankodni, ha nem pont olyan a kinézete a telefonnak, amilyet Te elképzeltél ;)

(#89) zoltanz válasza helixP (#88) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Körülnéztem a neten, nem találtam olyat amire gondoltam, egyszínűek vannak vagy olyan mint a gyári. Lehet lesz időm hegesztek egyet magam (rárakok egy kis szürke réteget a gyáriakra), igazából nem baj ha többszínű csak egy domináljon.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#90) kchris78


kchris78
veterán

érdekes hogy világosodott a kijelző... itt a sok AMOLED-es készülék, így csak emiatt még többet fognak fogyasztani. de mindegy fő a dizájn :). iOS7 :)

(#91) tomiivagyok válasza flakter (#21) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

ennek az esélye akkora, hogy 2013-ban felfedezem a villanykörte egy újabb verzióját, és én leszek az évszázad sztárja. az alcatel már a jelly bean-re is azt mondta, hogy "nem elég erős hozzá a telefon". akkor a cm hogyhogy elfut rajta? :)

(#92) M5Norbi válasza Fromtropoja (#49) üzenetére


M5Norbi
őstag

Jól megmondtad :D

De ne itthonról indulj ki.....

Egy rendes pl angol,amcsi,német fizetéssel nem nagy kunszt másfél évente új telefont venni. Olyan kb mintha itt 30-40 ezer lenne egy csúcsteló.Azt a réteget akit érdekel kifizeti.
Akit meg nem annak mindegy.

De az azért tényleg gáz hogy a Galaxy Nexus nem kapja meg.Azért az nem egy elavult vas.....

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#93) drzsoo1 válasza Lionking01 (#68) üzenetére


drzsoo1
aktív tag

Simán beregisztrálsz rá egy bankkártyát a webes felületen és már működik is. Nem kell hozzá root.

[ Szerkesztve ]

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#94) oszi666 válasza Fromtropoja (#49) üzenetére


oszi666
őstag

Azert az, hogy bizonyos funkciokat nem adnak ki ket-harom eves keszulekekre, teljesen ertheto szerintem, a droidnal, es az applenel is. Iphone 4 igy is akadozik nehany embernek a hetes frissites ota, most meg beleraknak egy csomo plusz dolgot, nem lesz smooth, pl a lassitott videofelvetel egyszeruen nem fut el egy 800 mhzes procin, fel giga rammal. Es azert ket ev igyis szep tamogatasi ido, asszem nokia 5800 volt a leghosszabb, amirol tudok, ott harom vagy harom es fel evig foltozgattak a gepet.

Egyebkent meg b@szhatja mindenki a tamogatast, meg a szoftverfrissitest, bugfoltozast, ha szemetet adnak ki, lasd xperia p, ahol a legutolso hibajavitassal is rengetegen vannak, akik nem tudnak normalisan telefonalni, mert gagyi a rom, es azert a maga idejeben nem valami olcso dzsunkafon volt, egy kinai poros sufnibol.
Igaz, a cyanogenmoddal allati jo a telefon, de az sem a sonynak koszonheto, hanem hogy nehany kulsos zseni megcsinalta ra(meg razorkanak, aki a hozzam hasonlo nyomorekoknak elmondja, hogy kell feltenni :D )

Arrol nem beszelve, pl a 4.2 se hozott olyan egetrengeto valtozast, hogy 4.1el ne lehessen elni. Atlag user( pl itt a lanyok nagy resze galaxy ace teloval) azt se tudja, mi fan terem a verzioszam, mukodik, arra jo, amire szeretnek es orulnek neki.

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#95) oszi666 válasza geckowize (#71) üzenetére


oszi666
őstag

Egyaltan nem nemes, ha jol tudom, az arba belekalkulaljak a supportot is, magyaran a kotelezo minimumot hozzak. Vadkapitalizmusban csak az nemes, akinek nincs mit adnia

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#96) HuMarc


HuMarc
addikt

Úgy sejtem, a belépőszintű telefonok (512 MB) ezt sem fogják megkapni :D Ez jutott eszembe: "Mint anno a 2.1-ről 2.2-re... A telefonod túl gyenge a kisebb rendszerigényű OS futtatásához, vegyél újat." [link]

(#97) helixP válasza zoltanz (#89) üzenetére


helixP
nagyúr

Nova + ikonpakkok. Nagyon sok van.

(#98) janos1988


janos1988
addikt

Az oké, hogy mindenki elmondja, hogy 512 MB "mindenre elég lesz", de a prociból mennyi a minimum?

Illetve, nem hiszem, hogy nehéz lett volna megoldani, hogy a felhasználó állítsa be az ikonok méretét. Feltéve hogy ha nem lehet.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#99) pepe091 válasza janos1988 (#98) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Komoly ez a probléma, hogy "mekkora legyen az ikonok mérete"? Ez kit érdekel, aki ilyet akar állítgatni, van egy rakás normális launcher. Pl a Nova tegnap dobta ki az első beta frissítést, amivel már teljesen Kitkat-es lehet a launcher, úgy állítasz be vele mindent, ahogy csak akarsz.
Én kb 30 másodpercig használtam a gyári launchert, míg letöltöttem a Novát... :)

(#100) taki01


taki01
őstag

Remélem a CyanogenMod 11-be benne lesz az új felulet.
Amúgy szerintem hasznos a hogy kevesebb memóriát fog használni mert jelenleg CM 10.1.3 i9000-en használok és azért megszoktam érezni hogy egyes alakalmazásoknál már kevés az 512 ram.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.