Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GALARDO


GALARDO
addikt

Tetszik, hogy a KitKat is beszállt. Jöhet One-ra. :)

[ Szerkesztve ]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#2) Crafter32


Crafter32
őstag

BlackBerry -ről is lehetne írni. Kapott az is már régóta frissítést. :)

(#3) Lionking01


Lionking01
tag

Ami a felhasználói felületet illeti, az az érzésem, hogy a Google koppintott egy-két dolgot a HTC Sense felületének működéséből, ami az egyik legjobb UI, amit valaha láttam.

(#4) KMT


KMT
addikt

Remek. Hogy teszem fel ezt az 512 MB-os Nexus S-re? :U

(#5) BDave


BDave
őstag

Tetszik a 4.4., viszont ha már átrajzolták a Telefon ikont, akkor a többit is jó lett volna hasonló designra átültetni. Kicsit kilóg a sorból, a Beállításokkal együtt. Azért még bőven van mit fejleszteni, százalékos akksi kijelzés (bár van a 4.4-ben, de el van rejtve).

(#6) eclipse006


eclipse006
őstag

Ez mind szép és jó, de mikor fog ez megjelenni a telefonok többségén, egyáltalán meg fog-e? Vagy úgy lesznek vele, hogy az elkövetkező időben megjelenő telefonok kapják meg a 4.4-et? Így mi értelme van az "512MB ram elég neki" dolognak? Nem hinném, hogy kiadnának ennyi memóriával a jövőben készülékeket...

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#7) Cathulhu válasza KMT (#4) üzenetére


Cathulhu
addikt

Felmész XDAra, keresel valami mókolt ROMot, ha van, és örülsz. :P

#6: Ez az új belépő szintű telefonokon lesz nagy előrelépés, anno a WPből is jött kisebb igényű frissítés. Ha minden úgy működik, ahogy írták, az az olcsó WPknek tehet be.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#8) razorka777 válasza KMT (#4) üzenetére


razorka777
veterán

XDA-n tuti lesznek akik megcsinálják. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#9) Peterson_


Peterson_
addikt

Engem mindezekből az ART csigázott fel a leginkább.
Kíváncsi vagyok hogy fog a gyakorlatban manifesztálódni és mennyit profitálhatunk mi júzerek belőle.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#10) Bloksma


Bloksma
aktív tag

Azért itt is történt kis ikon vasalás. Manapság nagyon ez lett a divat.

(#11) razzorr válasza Peterson_ (#9) üzenetére


razzorr
őstag

Valahogy engem is ez a rész érdekel, üdvözlöm a Guglit, ha végre megtanulnak optimalizálni és talán egyszer megint lesz droidom.

Az a "beállítások" ikon meg hatalmas lol, valahogy ez brutálisan retro, vagy miafene lett :D

[ Szerkesztve ]

(#12) Воланд válasza Crafter32 (#2) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13) leslien


leslien
nagyúr

még sem :B

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#14) Pete55555


Pete55555
addikt

Hmmm... Hát van 1-2 dolog benne, amit a CM ROM-ok már rég tudtak. Ideje volt implementálni, bár ettől még mindig inkább a CM-et választanám, Nova launcherrel. Nekem ne legyen bal oldalt GNow (sose használom)
Mondjuk az ilyen apróságoknak lehet ötülni, pl infraport natív támogatása. Az Art-ra is kíváncsi leszek.

...Szeretem leracsniztatni...

(#15) Peterson_ válasza razzorr (#11) üzenetére


Peterson_
addikt

Mondjuk nagyon durva, pár droidos gép megfordult a kezemben, szeretem is a rendszert, de a mostani telefonom az első amit láttam, ami huzamosabb használat után sem produkált egy röccenést sem.
A wp és az IOS ezt gyengébb hw-n is hozta gyakorlatilag az első verzióktól fogva.
Megegyszer mondom, imádom használni a droidot,de az egységesítés és az optimalizáció mindig problémás volt.4.0 de inkább 4.1 óta szerencsére sokat javult a felhasználói élmény...csak sokszor ugye a gyártók gányolták el a dolgokat.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#16) noname12


noname12
csendes tag

S4 minire várható 4.4?

(#17) helixP


helixP
nagyúr

"...a beállításokhoz tartozó piktogrammal ugyanis minden eddigi próbálkozást alulmúltak." :))

Hát a 'Photos'-se egy matyóhímzés...

[ Szerkesztve ]

(#18) catroot válasza eclipse006 (#6) üzenetére


catroot
veterán

Ez főleg a gyártókon múlik.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#19) #16820480 válasza Pete55555 (#14) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem is ez volt az első reakcióm nagyjából. Ez még tényleg nem érdemelné meg az 5.0 verziószámot.
Egyébként meg több ponton redundáns lett a rendszer. Például a balról előjövő Gnow minek kellett, ha egyszer alulról felfelé simitva is pontosan ez történik? Vagy a frissitett Gapps-ban miért maradt meg a menü gomb a programok fejlécében, amikor balról behúzva szintén az a funkció jön elő?
Kicsit olyan tessék-lássék frissités, nem érzem rajta azt az odafigyelést, amit egy ilyen cégtől elvárnék.

(#20) eclipse006 válasza catroot (#18) üzenetére


eclipse006
őstag

Na igen. Nem is reménykedek abban, hogy az Xperia M megkapja majd, friss telefon létére még mindig 4.1.2-es android van rajta, frissítésről még csak hír sem érkezett. A hardvert tekintve bőven elég lenne a KitKat-hoz.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#21) flakter


flakter
tag

Jó lenne, ha jönne Alcatel One Touch szériára is.

..FlaK..

(#22) margithid válasza KMT (#4) üzenetére


margithid
veterán

Reméljük cm-es srácok ráhegesztik nexus s-re is:)
De félek a fél GB Ram kevés ide már, akármit is mond google.
Ha meg megnyitok egy skype-ot és kb 2 perc után kilép annak meg semmi értelme...

(#23) razorka777 válasza margithid (#22) üzenetére


razorka777
veterán

Ez akkor lesz "vicces", ha majd kiadnak új "alsó" kategóriás telefonokat 512 MB rammal és kitkat-tal. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#24) Set-Comment™


Set-Comment™
senior tag

Vegre kihullik a Dalvik! Kivancsi vagyok milyen utemben allnak majd at a fingosappdev-ek.

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#25) ollie válasza eclipse006 (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nyilvánvalóan nem fog megjelenni régi mobilokra. Pontosabban csak a készülékek gyártóitól függ, de el tudod képzelni bármelyikről is, hogy kiadja visszamenőleg a low end készülékekre?

Viszont a főzött rom készítők örülhetnek.

***

(#26) Pete55555 válasza #16820480 (#19) üzenetére


Pete55555
addikt

"Például a balról előjövő Gnow minek kellett"
Nyilvánvaló. Hogy az ember lépten-nyomom beleütközzön, és ha már így van, hátha kipróbálja, és majd rászokik. (bár engem ez speciel marhára felb***na)

(#23) razorka777 Ne aggódj, fognak jönni.

(#25) ollie "Viszont a főzött rom készítők örülhetnek."
És a használók is :K

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#27) eclipse006 válasza ollie (#25) üzenetére


eclipse006
őstag

"De el tudod képzelni bármelyikről is, hogy kiadja visszamenőleg a low end készülékekre?"

Nem igazán.

Megfogadtam, hogy több főzött rommal nem kísérletezek, de ha lesz értelmes alternatíva (akár CM), akkor egy próbát teszek.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#28) ddaydome


ddaydome
senior tag

Kezdem úgy érezni, hogy a Windows Phone egy egyszerűbb megoldás lesz számomra a későbbiekben.

A gyártókat nem hatja meg az, hogy 512 rammal is megy (amit a Google állít), mert csak a 100-200 ezres telefonok kapják meg a frissítést amiben 2 gb ram van. Innentől kezdve, nem érzem azt, hogy az a felhasználók nagy része támogatva lenne. Majd megint jön a szakadék, hogy a felhasználók nagy része 4.1-- 4.2 -s rendszert használ, aztán megint szakadék lesz az API szintek között és majd a felhasználó szív!:)

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#29) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Kezd a Google is elkurvúlni, nem igazán tetszik ez az új hozzáállás a régebbi nexusok felé.....ez a később jön, meg bizonyos új funkciók nem elérhetők....WTF????

Kicsit magába szállhatna a Google, mert elkezdte rombolni a nexusok eddig kialaukult jó imidzsét e tekintetben. :U

(#30) Lambach


Lambach
tag

"A lépésszámláló adatait külső alkalmazások is elérik"

Legalább most már szó szerint minden lépésünkről tudni fog az NSA ;D

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#31) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Nem tudjátok, hogySGS2-re ki fog-e jönni?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#32) petipetya


petipetya
nagyúr

Jó kis cikk. :R

Nekem bejön a 4.4 és már várom, mert tudom, hogy nekem miben lesz előnyösebb a mostani 4.3-nál a Nexus 4-en. :C

Ezt az 512MB RAM-os felháborodást pedig nem értem. Ha józan paraszti ésszel belegondolunk, akkor kiderül, hogy itt nem a telefonokra gondol a Google, hanem az okosórákra és egyéb Androidot futtató kütyükre...

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#33) Bounti válasza GeneraL_XTX (#29) üzenetére


Bounti
aktív tag

"Kezd a Google is elkurvúlni, nem igazán tetszik ez az új hozzáállás a régebbi nexusok felé."

A Nexusok támogatási ideje 1.5 év, ha jól emlékszem...

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#34) #03372544 válasza Set-Comment™ (#24) üzenetére


#03372544
törölt tag

A fejlesztőknek nem kell átállni, a futtató környezet változik nem a programnyelv.

(#35) GeneraL_XTX válasza Bounti (#33) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Az oké, ezzel nincs is gond, de elsődlegesen nem erre gondoltam. Eddig mindig elérhető volt a legújabb oprendszer az összes támogatott készülékre egyidőben, és nem voltak "only nexus új modell" feature-ök sem..... :((( Ez utóbbiban kezd az almás cégre hasonlítani a Google h bizonyos funkciók nem elérhetők a régebbi készülékeken, de még ott se engedik azt meg maguknak, hogy mondjuk az iPhone 4-re csak 2 hét múlva érkezik az iOS7 míg i5s-re azonnal elérhető. Remélem érthető mi a problémám. :U

[ Szerkesztve ]

(#36) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Nekem nagyon tetszik a megújult UI, a következő telefonom (majd 1 év múlva, a hűség lejárta után) már tuti 4.4-es lesz, legalább is remélem.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#37) tybsen válasza #16820480 (#19) üzenetére


tybsen
addikt

+1. nekem ez az első verzió ami egyáltalán nem hoz lázba, valahogy nem hoz semmilyen számomra fontos változást.

(#38) Cathulhu válasza takacsbotond (#31) üzenetére


Cathulhu
addikt

nem fog, mint ahogy az elozo ket verzio sem jott mar, miert pont ez jonne egy ~30 honapos telefonra, mikor a nexusok frissitese sem eri el a 20-at sem?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#39) evilskati válasza GeneraL_XTX (#35) üzenetére


evilskati
aktív tag

Ott csak azt engedik meg maguknak, hogy azonos verziószám mellett(iOS7) régebbi telefonokon kevesebb funkciót tartalmaz, mint az újabbakon. Ez a politika szerintem sokkal idegesítőbb.

Nem beszélve arról, hogy a Nexusok fejlesztői telefonok, így felfoghatjuk úgy is, hogy a Google azért erre adta csak ki, hogy azt a fejlesztők tesztelni tudják, és jobban kiforrja magát, aztán esetleg elérhetővé válik később más készülékekre is. Ez egy fejlesztői telefonon teljesen elfogadható, de ha te megvennéd sok pénzért az aktuális X gyártó zászlóshajóját, és azt várod, hogy minden flottul menjen, közben meg te, mint végfelhasználó vagy a béta teszter, az jobban feldühítene.

Fentebb írták, hogy 2féleképpen előjön a GNow, nyilván a visszajelzések alapján finomítanak még az ilyen, és ehhez hasonló dolgokon.

(#40) ng0ofy válasza Csapoati (#36) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Már kezd jó lenni az én szememnek is, jó látni, hogy a kínai vásári színes-szagos dizájnt szép lassan leváltja egy kicsit futurisztikus, egyszerű, letisztult megjelenés, amivel kezdeni kellett volna...

(#41) GeneraL_XTX válasza evilskati (#39) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

"csak azt engedik meg maguknak, hogy azonos verziószám mellett(iOS7) régebbi telefonokon kevesebb funkciót tartalmaz, mint az újabbakon"

Miért most nem ezt csinálják? *Only Nexus 5

Dehogy fejlesztői telefon....referencia készülék, a kettő nem ugyanaz. Ez egy rendes, kereskedelmi forgalomban kapható mobil, akár az összes többi. De a nexusokat többek között az adja el, hogy nem kell várni a frissítésre, meg hogy megkapod a gyári android minden funkcióját.

Na ez kezd megkopni kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#42) Eclips21 válasza GeneraL_XTX (#41) üzenetére


Eclips21
őstag

Eleg nagy bukta lenne ha azt huzamosabb ideig csinalja a google mert akkor bukik a nexus, szerintem csak tesztelik a nepet az ujdonsaggal. Amugy akinek nexusa van tuti romol akkor meg vissza jon majd minden hatrany pl CM-el meg tobbet is kap.

(#43) Lomha 8V válasza GeneraL_XTX (#41) üzenetére


Lomha 8V
addikt

"Na ez kezd megkopni kicsit."

Nem is kicsit...

(#44) GregOlah válasza Eclips21 (#42) üzenetére


GregOlah
csendes tag

Ameddig megkapom a legújabb droidot a telefonra, nem érzem szükségét a romolásnak. Majd ha lejár a garancia rootolom, de nem több. Ha pedig nem támogatják tovább, jöhet a romolás.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Tab S8 Ultra

(#45) Oppenheimer válasza Set-Comment™ (#24) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Tudtommal nincs mire átállniuk, tök független tőlük, hogy Dalvik futtatja-e a kódjukat, vagy ART.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#46) Eclips21 válasza GregOlah (#44) üzenetére


Eclips21
őstag

Hu nexusod van es meg csak nem is rootolt ez uber fura. Ennyire felsz a garitol? Ha ugy tonkre megy ugyse tudjak hogy rootolt ha nem akkor meg vissza allithato (tapasztalat)

[ Szerkesztve ]

(#47) mightymo3


mightymo3
tag

Nagyon érdekel ez az android igy ahogy előadják, mennyiben fedi a valóságot?
A követők szerint a htc one mini megkapja ezt a frissítés?

(#48) Cathulhu válasza Eclips21 (#46) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nekem a vanilla android annyira buta es kenyelmetlen (bar sokat javul manapsag), hogy ha nexusom lenne, azonnal huznek ra valami customot...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#49) Fromtropoja


Fromtropoja
csendes tag

Nagyon csalódott vagyok.

Egyszerűen nem értem a Google-t. Kiadja a 4.4-t harsogva, hogy meg csináltuk a tutit, olyat optimalizáltunk, hogy már 512 megán is jól el van. Ezzel egyidejűleg beszünteti a GNexus támogatását. Miért??

Mert 18 hónap a terméktámogatás? Ezen én nem tudok túl lendülni. Párszázszor le lett írva, hogy a Google a szolgáltatásaiból él, azért létezik az Android. Szinte nincs is profitja a készülékek eladásán, ezért tud olykor pofátlanul olcsón csúcshardvert adni. Ha a Google tulajdonképpen nem elsősorban a hardver eladásából él, akkor a legfrissebb szoftvert (amivel a szolgáltatásait leginkább ki lehet alkalmazni) miért nem hajlandó a már meglévő készülékeire eljuttatni?

Én totálisan meg értem a Samsungot (én is így csinálnám), hogy nem adja a frissítést könnyen hiszen hardver gyártó, abból van pénze ha eladja a Galaxy-t nem abból ha frissíti. Hellyel közzel az Apple-t is, hogy a régi készülékekre nem a teljes funkciókat adja. De a Google??

Csokifigurák meg Apple heater KitKat videók gyártása helyett le kellet volna ültetni 15 programozót 5 XL-es songoku pizzával és megmondani nekik, hogy addig nem állnak fel míg nincs fent a Nexus S-n a 4.4 KitKat. 512 Mb-al. Mert az szólt volna nagyot. Nem az átlátszó értesítési sáv.

Persze értem én, hogy fogyasztói társadalom de a Googlenek akinek nem elsődleges érdeke, hogy eladja a vasat, arra ösztönzi a jónépet hogy évente (de másfél évente egészen biztosan) vegyen újat a régit meg dobja el, miközben hirdeti, hogy ez a legalapabb hardveren is elmegy.

A vezető informatikai cégek lassan olyanok mint a magyar politikusok. Egyiket se szívesen választom.

(Küldve a Nexus4-emről.)

(#50) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Art és a többi motorház alatti fejlesztés fasza, az 512mb ram az óráknak lesz nagyon jó, a g now-val nincs bajom, nem értem itt a rinyát, egy átlag doriodos heti 1-2szer minimum használja már csak azért is, hogy az appokat frissíted, ezért még nem kell többet vásárolnod ott... Nagyon meg vagyok elégedve, egyedül ez az sms-es dolog ami felcsesz, ileltve az, hogy egy sorba csak 4 ikon fér el ez szerintem visszafejlődés. Az ART viszont marha jó ötlet, a program mérete szerintem alig lesz nagyobb, hisz maga a kód nem foglal sok helyet, inkább a képek, textúrák stb, szóval szerintem oylan max 15-20%-kal lesznek nagyobbak az appok.
A telepítési idő meg nem tétel :)
Azonban én még megvárom az 5.0, remélem 2014 végére már középkategóriás mobilokba is az lesz.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.