Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Byk01


Byk01
senior tag

Sok sikert a használatához.

A csavarhúzóról: ha már Victorinox, én elgondolkodnék inkább egy zsebkésen. Lehet, hogy drágább valamivel, de jóval sokoldalúbban használható, egy problémákat is segíthet megoldani, amik terepen jelentkeznek. Nekem Ilyen van, bár én még kb fele áron vettem kb. 9 éve.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#2) Andrew31 válasza Byk01 (#1) üzenetére


Andrew31
senior tag

Hmmm, elgondolkodtató.

Köszönöm a jókívánságot! :)

Csakhogy már el is romlott a cucc.... :W

Nem nehéz megjavítani, de garanciában próbálnám előbb elintézni.

Ennyit az elnyűhetetlenségről...

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#3) Byk01 válasza Andrew31 (#2) üzenetére


Byk01
senior tag

Ez gyors volt :(

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#4) JohnyBlue válasza Andrew31 (#2) üzenetére


JohnyBlue
őstag

na mi a baj?

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#5) Andrew31 válasza JohnyBlue (#4) üzenetére


Andrew31
senior tag

Kiszakadt a menet:

Szerencsére az kiderült, hogy nem az egész menet van kiszakadva, hanem csak az eleje (mondjuk az érdekes, hogy ilyen rövid a gyári csavar...), most egy hatlapfejű csavar van benne. :D

Vagy fémragasztó lesz belenyomva (ha drága az utaztatás garanciába) és abba menet vágva, vagy még nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#6) JohnyBlue válasza Andrew31 (#5) üzenetére


JohnyBlue
őstag

oooo jajjj lehet zsirmergezest kapott :( a gart probald elintezni. ha meg nem megy akkor femragaszto es uj menet.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#7) Andrew31


Andrew31
senior tag

Nem zsír van benne, hanem mintha ragasztó lenne, ragadós valami... Oo

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#8) kiskornel


kiskornel
addikt

"A megoldás: be kell szereznem egy olyan "csavarhúzót", amit más gyártók adnak a fejekhet, azzal kényelmesebb lesz a használat."

:)) Neeeem. Semmilyen csavarhúzót nem kell használnod. Remélem nem tévedek, de az összes ilyen csavar használható a kereskedelmi forgalomban levő pénzérmékkel. Sztem a legnagyobb ez esetben az 50Ft-os pénzérme lesz, mert a 100-as már túl dundi.

De az egyik csavarkulcsnak is olyan a pereme, amivel ezt meg lehet szorítani. Ronda kínai fejnél még addtak hozzá egy tájékoztatót is, amiben ábrázolták.

Szvsz azt a fülecskét csak dísznek, vagy inkább akadálynak rakták oda... Sztem ne használd.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#9) JohnyBlue válasza Andrew31 (#7) üzenetére


JohnyBlue
őstag

azt a zsirt foltbenzinnel szedd le faszanyosul utana meg szilikonzsirral kend be es orok lesz ;)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#10) Andrew31


Andrew31
senior tag

A foltbenzint lehet bevetem majd... :)

kiskornel: 20-assal húztam meg, de az olyan proli.. :D No meg a pénzérme kerek, nem akarom tönkretenni a csavart (bár ez legalább kemény anyagnak látszik), inkább valami lapos végű kell, ami végig belefekszik.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#11) kiskornel válasza Andrew31 (#10) üzenetére


kiskornel
addikt

Hidd el, arra lett tervezve. Ezért sincs lezárva a két vége.

De ha ez nem,akkor itt van két kép. Valamelyik hozzá illik:

Úgy sejtem, a te esetedben az első lesz az.
Bocs a xar minőségért, de telós kép. Ilyenre csak nem veszek elő fényképezőt!

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#12) Andrew31


Andrew31
senior tag

OKs, majd meglesem. :)

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#13) Andrew31


Andrew31
senior tag

Ma este az a szerencse ért, hogy itt volt egy fotós hölgy Békéscsabán, már messziről kiszúrtam.... :D

Odamentem hozzá, beszédbe elegyedtünk és pont egy Giottos állványa volt - minő véletlen, pont a fentebb is emlegetett 9351-es típus. :D
Szóval megengedte, hogy megcsavargassam ezt a tekerőjét :D ...és hát elég könnyen forgott.. Már biztos, hogy vagy a boltban vagy a gyárban valaki félretekerte és "ő" meg én, szépen elnyírtuk a cuccost. :-/

[ Szerkesztve ]

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#14) Andrew31


Andrew31
senior tag

Na,hát a bolt azt írta, hogy küldjem vissza, de a postát nem állják... Szóval megcsinálom magam. Viszont a fentebb vázolt, telibe kitöltős-menetvágós megoldás állítólag nem lesz jó, még keresgélek megoldás után.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#15) Andrew31


Andrew31
senior tag

Upd.: Na addig agyaltam, míg végül jártamban-keltemben egy boltban ráleltem erre a marokcsavarra. Ez eszembe sem jutott eddig, csak az eredeti, gyáriban gondolkodtam.
Amíg van menet, addig ez lesz benne, ha teljesen kiszakad a menet - de miért tenné, már tudom, hogy miért is volt nehéz a kezelése... -, majd akkor ráérek agyalni rajta. :)

Még mindig ajánlom mindenkinek, mindegyik állványnak vannak hibái, ez a nagyobbik, pedig remélhetőleg egyedi eset, hát figyeljen mindenki nagyon! :)

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#16) kiskornel válasza Andrew31 (#15) üzenetére


kiskornel
addikt

Hát most egy kicsit elbizonytalanítottál. Eddig tök jó márkának véltem, hiszen az ismerőseimnek több éves cuccaik vannak, és egyáltalán semmilyen panaszuk nem volt. Majdnem én is vettem 1et, de ugye a manfi mellé felesleges.
Annak ellenére, hogy honnan származik, önálló designnal rendelkezik. Fejeit messziről felismerni, állványaik sem összetéveszthetők a többiekével. Abból a körzetből sztem a legjobb. Sőt, az a fej, amit én próbáltam, az nem bukott berögzítéskor. Nem egy Arca Swiss fej, de pár évig elmegyegetnek a nagyobbak.
Innentől 2x is meggondolom, hogy ajánljam akárkinek is. :W
Remélem te azért még sokáig tudod használni, és elégedett leszel vele. :K

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#17) Andrew31 válasza kiskornel (#16) üzenetére


Andrew31
senior tag

Hát, emiatt tényleg rizikós rendelni, mert ha így veszed már ki a dobozból, akkor ez van, SK messze van, garancia így végül is nincsen rá...
Viszont ezt nem hiszem, hogy a gyárban tekerhették így bele, ahogy írtam, egy nagyon kicsit poros volt, szóval ez kinn lehetett valahol, boltban. Nem használt, mert annak nyoma sincs, de nem a dobozában -> zacskóban -> táskában volt, az biztos, oda már csak nem jut be por!... :F

A fej meg sem reccen, amikor meghúzom. :)

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.