Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) Ariadne válasza Renwick (#20) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát igen, a CIB pl. tudtommal dollárban számol el a Mastercard kártyatársasággal is, ami picit dühítő, mert így egy helyett (euró-forint) két konverzió van (euró-dollár, dollár-forint). Grrr.. Bár egyébként is úgy tudom innen [link], hogy az MC is csak eurózónában számít euróban, máshol viszont dollárban.

Örömmel olvasnék ezekről részletesen, tekintve hogy anno még egy megyei főfő OTP fiókban a bankkártyás hölgy sem tudta megmondani, mi is a különbség az MC és a Visa között. Nem tudott tanácsot adni, melyiket érdemesebb választani, ha hosszabb időre Franciaországba megyek. LOL. Ráböktem a Visára, megrendelte, és odaadta a tájékoztató füzetet - na ezzel mentem vissza a következő napon, hogy akkor most rögtön ingyen és bérmentve változtasson a rendelésen és MC-t akarok. Ugyanis ott volt benne az euró-dollár különbség, csak ők maguk sem ismerték. :Y Ja, megköszönte a hölgy, hogy elmagyaráztam neki... :DDD Na többek között ezért nem vagyok már OTPs.

mod: A lényeg lemaradt: nagyon jó cikk :R , és igencsak szükséges, tekintve hogy milyen kevesen használják a kártyájukat pénzfelvételen kívül bármi másra. És a bankszámlának is lehetnek rejtett értékei, pl. van olyan bank, ahol netbankon át bármilyen csekket is befizethetsz, így nem kell postán sorbaállni. :)

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.