Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Vamp válasza feel good (#98) üzenetére


Vamp
senior tag

Mert ez a topik arról szól, hogy ki mekkora rapszámot linkel, vagy mi?

(#102) groth99 válasza feel good (#93) üzenetére


groth99
tag

Rap és rock? Érdekes párosítás :U Amúgy én inkább a death/black metalra gerjedek,valamiért a brutális zenéket jobban szeretem :))
Ha videót akarsz: http://youtube.com/watch?v=Fq4i53S6k5M De linkelhettem volna bármelyik számot tőlük. Amúgy a cd-borítóik is igencsak gusztára sikeredtek,érdemes gugliba rákeresni (gyenge idegzetűek ne keressenek rá!) :)

Metalt a népnek \m/

(#103) #64791808 válasza God Vazzeg (#99) üzenetére


#64791808
törölt tag

Te viszont gúnyolódni jársz ide, tehát mennyivel jobban nyomod :D

Nem tudom, hogy melyik a szánalmas... ja de várj: tudom.

Viszont ne féljetek, én nem jövök vissza, mert itt nincs miről beszélni, a rap egy előadásmód. A zenéhez semmi köze nincs :R

(#104) Goose-T válasza groth99 (#102) üzenetére


Goose-T
veterán

Annak idején egy egész album készült rock- és rapzenekarok együttműködéseiből: a Judgment Night c. film zenéje. Példák:
Faith No More & Boo-Ya Tribe - Another Body Murdered
Onyx & Biohazard - Judgement Night
Helmet & House of Pain - Just Another Victim
Slayer & Ice-T - Disorder

Szerk.: ezzel csak azt akartam mondani, hogy szerintem nagyon is jól megfér egymás mellett ez a két stílus.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#105) God Vazzeg válasza Vamp (#100) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nem sok topikban fordulok meg, de ez véletlenül egy olyan, amiben igen. Engedtessék meg nekem is hogy a tudásom hozzátegyem :R Már csak azért is mert én nem fikázni járok ide :D

A hsz-om jól "ízekre" szedted, csak nem mondtál semmit. De tudod mit? Nem fogok veled vitázni, mert felesleges, nulla tudásod van ezen a téren (másban remélem azért több :R) így kár is lenne győzködni téged :R

(#106) God Vazzeg válasza #64791808 (#103) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én? Gúnyolódni? Olvass már vissza plz :U

(#107) Vamp válasza God Vazzeg (#105) üzenetére


Vamp
senior tag

Taníts Mester! Iszom szavaid!

Azért összeollózhatnád, miféle "tudást" osztottál meg velem a totyikban. :U

(#108) #64791808 válasza Vamp (#107) üzenetére


#64791808
törölt tag

Iszod te a lófaszt, még van pálinka :D

(#109) God Vazzeg válasza Goose-T (#104) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Megvan eredetiben! :Y :D

(#110) God Vazzeg válasza Vamp (#107) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Egyelőre csak annyit, amennyit tapasztaltál, mert arra mentek el a hsz-ok, hogy veled "beszélgetek" :D

(#111) God Vazzeg válasza #64791808 (#108) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Kérek én is :D

(#112) Vamp válasza God Vazzeg (#110) üzenetére


Vamp
senior tag

Hát jobb, mintha két liter kakastarélyban ázva kántálnád az eső végét!

(#113) God Vazzeg válasza Vamp (#112) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Lehet hogy mégis te vagy a Mester, mert ezt nem értem :DDD

(#114) #64791808 válasza God Vazzeg (#106) üzenetére


#64791808
törölt tag

Na akkor komolyan:

egy zenemű az alábbi három dologból áll: ritmus, dallam, mese.

A ritmust kipipálhatjuk, bár tegyük hozzá, úgy ritmust érzékeltetni, hogy egy lóméretű dobot ütnek ütemre, nem egy különösebben nehéz dolog. Olyan művet írni, ahol rejtett ritmus van, tehát effektíve nem, vagy nem nagyon van dob, mégis tudod, hol a ritmus, az a valami.

A dallamról tán inkább ne beszéljünk. Minden hangnak van hangszíne, de ha valaki felmondja a telefonkönyvet egy dobszólam és egy basszus működése közben, az nem dallam. Szóval az nincs sem a hip-hopban, sem a rapben.

Mese: a modern rapet nézve arról szólnak a számok, hogy a baszás jó dolog, lopni király, és gengszterkedjünk. Külön tetszenek azok a mesterművek, ahol magát a munkát szánalmasnak állítják be. Nem érdekel, hogy régen mi volt a rap, az érdekel, hogy most mi. Cáfolnád? Mutass be egy számot, és írd le, miről szól, mit akar elmondani.

Az Operaház Fantomja. Annak van mondanivalója. Egy Edda-szám, gyakran annak is. Egy Mozart Requiem is elég önkifejező. Egy ilyen dübcis szám miről szól?

Amire ki akarok lyukadni: tiszteletben tartom, hogy valaki szereti ezt az önkifejezési módot, elfogadom, sőt, meg is értem, hogy lehet szeretni. De attól még ne hívjuk zenének, sőt, minőségnek, művészetnek vagy hasonlóknak egyáltalán ne. Járjunk egy rövidke 10 évet zeneiskolába, ismerjünk meg egy hangszert és annak lehetőségeit, szerzőket, dallamvilágokat, aztán gondoljuk újra, mi a zene, mi a művészet.

www.harmonika.hu - itt nézz körül. Hol van ez a számítógéppel kikevert izé ehhez a hangszerjátékhoz képest? Ugyammá melyik a művészet?

(#115) God Vazzeg válasza #64791808 (#114) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Na, ez meg a te nézőpontod. Látod, te a saját értékeidet véded, én is a sajátomat. Nekem az életem része volt valamikor, érzések fűződnek hozzá, élmények, és kudarcok. És szeretem :B

A klasszikus zenétől én speciel falnak megyek. Ennyi. Tanulhatnék róla 10 évet, de akkor se szeretném. Mert nem olyan vagyok amilyen te, hanem én, én vagyok :U Semmi zenei képzésben nem részesültem (4 évet tanultam azért gitározni) de hadd tudjam már eldönteni hogy NEKEM mi tetszik.

Művészetnek én se hívom, de zenének igen, pont annyira zene mint akármi más. "ritmus, dallam, mese." Pont ez van meg legjobban egy jó rap zenében, aki azt mondja hogy nincs ritmusa és dallama az valami mást hallgat :R A mese meg számtól függ, van ilyen is, meg olyan is, pont mint minden más HASONLÓ műfajban (rock, pop, jazz).

Szerintem ;)

(#116) feel good válasza groth99 (#102) üzenetére


feel good
aktív tag

Írtam, hogy ez nekem nem életstílus, és nem öltözködési stílus, miért ne férne meg együtt a kettő?
A jó zenéket szeretem. :)
A személyes kis kedvencem ebből a műfajból a Marduk. :D

(#117) feel good válasza #64791808 (#114) üzenetére


feel good
aktív tag

Mondanivalót ne a mainstream szarokban keress. Azok tényleg a pina-pia-lazulás mentén mozognak.
Egy-egy jól megírt, jól elmondott szöveg, igényes zenével, igenis jó.

(#118) God Vazzeg válasza feel good (#117) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Sok embernek a 50cent, meg az ilyen mainstream sz@rok a rap :( Így nehéz elmagyarázni sajna. De nem csodálkozom rajta, mikor ez folyik a csapból is :U

Másik érdekesség: szerintem könnyebben "fogyaszthatók" az ilyen zenék mint a keményebb rapek, mégis mennyi bírálat éri őket :U

(#119) #64791808 válasza God Vazzeg (#115) üzenetére


#64791808
törölt tag

Leírtam: mutass valamit, aminek van mondanivalója, és dallama. Ritmusa van, még szép, hogy van.

A klasszikus zenét meg hívjuk inkább komolyzenének. Mondjuk mert ez a neve. Nem véletlenül :)

A jazzt és a rockot nem célszerű hasonló műfajnak hívni, mert esetleg felháborodás lesz belőle :)

Viszont ha "falnak mész" a komolyzenétől, akkor milyen alapon nyilatkozol a rapről, mint zenéről érdemben? Milyen zenetörténeti ismereteid vannak hozzá, milyen akkordtani elemeket, hangzásképeket ismersz hozzá? Ha nem hallgattál meg még egyetlen Chopin Impromtu-t sem, akkor miből gondolod, hogy tudod egyáltalán, mi a dallam? Meg hasonló kérdéseim vannak...

Elmagyarázni pedig nem nehéz. MUTASS egy számot, ami rap, van dallama és szól valamiről, és nincs benne káromkodás. Amíg nem mutatsz, addig végképp semmi alapja nincs annak, amit leírsz.

[ Szerkesztve ]

(#120) Winner_hun válasza #64791808 (#119) üzenetére


Winner_hun
félisten

Káromkodást én még egyben sem hallottam. Szerintem te a trágárkodásra gondolsz:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#121) groth99 válasza feel good (#116) üzenetére


groth99
tag

:D nekem meg CC és Hate Eternal. Mardukot azt pont nem szeretem, de Old Man's Child-ot,Antestort,Crimson Moonlight-ot szeretem. Régebben hallgattam egy kis Mayhemet meg dimmut, meg jó sok Behemoth-ot :U

További jó irkálást,én lelépek melózni.

Metalt a népnek \m/

(#122) God Vazzeg válasza #64791808 (#119) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Azért komolyzenével összehasonlítani a rapet mint műfajt ugye érzed hogy kemény? :D Nem célom téged meggyőzni semmiről se, biztos vagyok benne hogy nagyobb tudásod van zene elméletből mint nekem :R Hogy mi alapján nyilatkozok? :D Ami alapján te is, meg az összes többi zenét kedvelő: szubjektív okok miatt. Ha én kezdtem volna, és hasonlítgatnám a rap műfajt a komlyzenéhez, akkor felháborodtál volna-e? Na ugye :K :D

(#123) #64791808 válasza Winner_hun (#120) üzenetére


#64791808
törölt tag

Hát ha a fuckin' .... és a motherfucker hell az káromkodás kategória.

De ha igazad is van: akkor sorozatos trágárság. Mert ez milyen sokat változtat a dolgon :)

Komolyzenében hol hallasz ilyet? Jazzben hol hallasz ilyet? Sőt, hogy modernek legyünk: ATB-nél hol hallasz ilyet...?

(#124) #64791808 válasza God Vazzeg (#122) üzenetére


#64791808
törölt tag

Persze, hogy kemény, mert az egyik zene, a másik nem az... Nem sértődtem volna meg az összehasonlításon, mert akkor nem nekem kellene magyaráznom a helyzetet, felismerted volna magadtól.

Megjegyzem: még mindig nem mutattál olyan rapet, ami dallamos, és van mondanivalója. Feltúrtad a netet, csak nem találtál? Vagy mi az oka?

(#125) God Vazzeg válasza #64791808 (#123) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ezért is más MŰFAJ, de ettől még zene :K A bennszülött törzsek kongás szeánszai(nem találtam jobb szót, sorry :B) is zene kategóriába tartozik tudtommal :U

(#126) God Vazzeg válasza #64791808 (#124) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Akkor leírom még egyszer: nem célom téged meggyőzni, lásd: #122 :U

(#127) Ygg válasza Vamp (#47) üzenetére


Ygg
senior tag

Ezek után:

Mit hallgatsz?
Mit ittál?
Mit szívtál?

(#128) Vamp válasza Ygg (#127) üzenetére


Vamp
senior tag

Progresszív rockot, úgymint Opeth, Dream Theater, Pain of Salvation, Pink Floyd, Symphony X, AC/DC, King Crimson, Megadeth, Genesis, Metallica, Tool, Dark Suns, ilyenek

Komolyzenét: elsősorban Chopin

Jó zenét: ez már válogatás, komplett Studio 54 filmzene, Eurithmix, Depeche Mode, Dan Hartman, Beatles, Joe Kákkör, Eric Clapton, Michael Jackson, The Communards, stb... Ezen kívül elviselem a jobb világzenét, és valamilyen szinten a goát is.

Szívni nem szívok, és nem is iszom:D

(#129) Goose-T válasza #64791808 (#119) üzenetére


Goose-T
veterán

Nézd, a zenéket azért hallgatja az ember, mert kikapcsolódásra, szórakozásra, ellazulásra vágyik. A rap is zene, mert van dallama és ritmusa, kész. Sőt. van szövege is, sok komolyzenével ellentétben, valamint életérzést közvetít. Ha te elkezdesz hallgatni egy Vivaldit, akkor minden másodpercben figyelsz rá, hogy "vazz, milyen lokriszifutamot levágott az althehedűs", meg "úristen, de jó C-major hármashangzatot játszottak a fúvósok"? Ha igen, akkor te nem kapcsolódsz ki zenehallgatás közben.
Szerinted miért van az, hogy a földkerekség legnépszerűbb, leghallgatottab "zeneművei" általában három akkordból állnak és legfeljebb öt percig tartanak?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#130) Vamp válasza Goose-T (#129) üzenetére


Vamp
senior tag

"Szerinted miért van az, hogy a földkerekség legnépszerűbb, leghallgatottab "zeneművei" általában három akkordból állnak és legfeljebb öt percig tartanak?"

PL. ?

(#131) Winner_hun válasza #64791808 (#123) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha neked nincs különbség akkor sajnállak.
Na mindegy, jobban nem akarok belemenni, marad a read-only.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#132) Goose-T válasza Vamp (#130) üzenetére


Goose-T
veterán

Pl. hallgass meg egy Beatles- vagy Elvis-számot. Na jó, van, amelyikben 4-5 akkord is előfordul, a modulációkat most ne számoljuk bele.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#133) Vamp válasza Goose-T (#132) üzenetére


Vamp
senior tag

Így más. Már azt hittem valamelyik mai "slágerre" gondolsz:D

(#134) cucka válasza Goose-T (#129) üzenetére


cucka
addikt

Ha igen, akkor te nem kapcsolódsz ki zenehallgatás közben.
lehet úgy is zenét hallgatni, hogy csak szól valami a háttérben, lehet úgy is, hogy táncolsz rá, meg lehet úgy is, hogy odafigyelsz minden rezdülésre a zenében.
mindhárom módnak megvan a maga helye, de azt azért leszögeném, hogy ezeknél a primitívebb zenékben (pl. a rap zene is ilyen, de szinte a legtöbb slágerpopzene is) egyszerűen nincs semmi, ami lekötné a figyelmedet, túl egyszerűek ahhoz, hogy teljes agyaddal hallgasd.
mosogatás alatt bármit elhallgat az ember, ami szól a rádióból, nade képzeld el, hogy este kikapcsolódásképp zenét hallgatsz - nem játék meg netezés közben szól a zene, hanem csak a zene szól. ugye, hogy elképzelhetetlen dolog pl. ezekkel a rap zenékkel?

Szerinted miért van az, hogy a földkerekség legnépszerűbb, leghallgatottab "zeneművei" általában három akkordból állnak és legfeljebb öt percig tartanak?
mert az emberek többségét nem érdekli ennél bonyolultabb zene, vagy egyszerűen csak nem akarnak/nem szoktak hozzá, hogy jobban elmélyedjenek egy zenében.

[ Szerkesztve ]

(#135) Crystalheart válasza feel good (#93) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Előre szólok, hogy a másik stílus, amiből mindent imádok, az a rockzene."

Hát ha a rapet nem is szeretnéd, ezzel a megállapítással már akkor is elég univerzális ízlésű emberke volnál :DDD

(#136) Crystalheart válasza #64791808 (#114) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én egyébként már nem bánom, ha zenének hívják, elvégre tényleg a primizív ungabungaünnepeken is már egyfajta zene megy... Csak művészetnek ne, csak művésznek ne hívják a művelőit! :D

(#137) Crystalheart válasza Goose-T (#129) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Szerinted miért van az, hogy a földkerekség legnépszerűbb, leghallgatottab "zeneművei" általában három akkordból állnak és legfeljebb öt percig tartanak?"

No hát hálistennek azért a magyar dalokkal nem egészen ez a helyzet. :) Ami sláger, az itt sláger. (Gondoljunk csak Máté Péterre, EDDA-ra vagy néhány Demjén számra...) Az öt perces átlagtartam az más, az inkább a könnyűzene ismérve.

(#138) feel good válasza Vamp (#128) üzenetére


feel good
aktív tag

A hiphop mellett én is ezeket hallgatom: Dream Theater, Pink Floyd, AC/DC, Metallica, Tool. Plusz Iron Maiden, Beatles, régi ATB, Daft Punk, Jamiroquai, Judas Priest, Michael Jackson is becsúszik. Láthatóan elég vegyes a felhozatal, de minden műfajból csak a legjobbat érdemes hallgatni szvsz..

Az abszolút legborzasztóbbat prezentálnám, amit a hiphop valaha kitermelt: [víziváros posse - ha megszólalok]

[ Szerkesztve ]

(#139) DarkByte válasza #64791808 (#119) üzenetére


DarkByte
addikt

A saját "készletemből" próbáltam keresni olyan zenét ami ha nem is teljesen, de részben megfelelhetnek a kitételnek, mindkettő Sub Bass Monster: "Az alvilágnak nincs romantikája", "Az utca másik oldala". Azt hozzáteszem hogy igen, dallamossága ezeknek sem több mint egy átlag mainstream zenének, de a szövegekben nincs káromkodás ahogyan emlékszem és nem is a fent említett témákról szól (Sub Bass zenéiben egyébként is kevés a káromkodás ha van egyáltalán). A második próbálja elmagyarázni ezt az egészet egyébként amiről ez a topik szól. Mielőtt körbelőttök, ez a vélemény is eléggé szubjektív biztosan mint az egész rap téma. Nem is akarok nagyon okoskodni, mert tényleg nem vagyok túlzottan benne a rap-ben. Nekem a szívem a 90es évekbeli EuroDance-ért, Vocal Trance-ért és újabban a Gothic Rock-ért rajong (+próbálkozom a Power Metal-al, jelenleg az Ayreon képében). És még jópár mást is hallgatok, de ezek a legjellemzőbbek. Szép kis összeállítás mi? :P

És tagadhatatlan amit már más írt fent: egy zenét szeretni lehet azért is, amilyen élmények kapcsolódnak hozzá.. nekem van ilyen egy tucat. :B

Apropó, részben kapcsolódik a témánkhoz de ez a videó meg a szövege nem semmi: Nickelback Rockstar Spoof - Popstar. Ez meg jó kis videóklipp paródia, az esernyős könyökömön kijövős Rihanna zene egy kicsit más előadásban: Vanilla Sky - Umbrella :DDD

[ Szerkesztve ]

(#140) feel good válasza DarkByte (#139) üzenetére


feel good
aktív tag

90-es évekbeli eurodance?
Eiffel 65?
Huha.

(#141) DarkByte válasza feel good (#140) üzenetére


DarkByte
addikt

Nem feltétlen, az Eiffel 65 egyébként is inkább Pop zene (ahogyan az album cím is mondja "Europop"). 2 Unlimited, E-Type, Alice Deejay (bár ez már inkább csak Dance). Ilyenekre gondolok.. tudom sokan mosolyognak ezeken, mostanság egyik sem divat. Én azért csak szeretem, ezeken nőttem fel. :B

[ Szerkesztve ]

(#142) #64791808 válasza God Vazzeg (#126) üzenetére


#64791808
törölt tag

Engem nem is tudsz meggyőzni, de akkor mért vitázol velem?

(#143) #64791808 válasza DarkByte (#139) üzenetére


#64791808
törölt tag

Na ez már mingyár más információtartalmú hsz, Szabi zenéje jó, értelmesek a szövegek, szeressük :)

(#144) feel good válasza DarkByte (#141) üzenetére


feel good
aktív tag

Ja vágom.
Na a 2 Unlimited se semmi..
Anno én is nézegettem ezeket a Bravo-ban, de szerencsére kívül maradtam az őrületen. :)

SBM utolsó albumáról hallgassa meg mindenki az utolsó számot, aki nem talál igényes zenét a műfajban.

[ Szerkesztve ]

(#145) Vamp válasza DarkByte (#139) üzenetére


Vamp
senior tag

Ayreon mióta power metál?:D Nem kevered inkább a Helloweennel meg a Hammerfallel a stílust?:D

(#146) cskamacska


cskamacska
addikt

Everlast... :)

Yútúb: Black Jesus Saving Grace Ends What It's Like Babylon Feeling

Swollen Members - Put Me On
höhö Infected Mushroom - Artillery

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#147) DarkByte válasza Vamp (#145) üzenetére


DarkByte
addikt

Elnézést mester, hamut öntök a fejemre és megbűnhődök bűneimért :B :D

[ Szerkesztve ]

(#148) adalbert1 válasza #64791808 (#119) üzenetére


adalbert1
veterán

Szerintem ez megfelel az utolsó bekezdésedben felsorolt kritériumoknak.

(#149) cskamacska válasza cskamacska (#146) üzenetére


cskamacska
addikt

Még mielött elfelejteném:
Jáger Vitéz Péter - Rapperdiktátor ;]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#150) joey04


joey04
titán

én majdnem mindent meghallgatok de valahol nekem is ez a stílus a kedvencem. nem értek ennyire hozzá meg nem tudom ennyire a történelmét hogy beszálljak a vitába azt tudom, hogy jó ezeket hallgatni. valaki belinkelte Anonim MC oldalát, köszönöm neki, tényleg jó. :R
de én pl imádom Eminem számait is mindegy hogy hova is soroljuk őt.50 cent sem rossz, ettől függetlenül értem és érzem a különbséget amiről beszéltek de én meghallgatom mert sztem nem rossz! :B

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#151) Bonyi96


Bonyi96
csendes tag

Jó olvasni, hogy ennyi mindenki kifejti a véleményét a témáról :)
Nem is tudom, ki írta, de Gőzit tényleg elfelejtettem megemlíteni, cakúgy, mint a hősöket, meg még legalább 10 arcot. Nem róluk írtam a cikket, ezért nem foglalkoztam velük, de talán megérnek majd egy külön írást. :K

EEE-> Erő, Erkölcs, Egyetértés. Since 1899...

(#152) feel good


feel good
aktív tag

A Kamikaze is kimaradt!

(#153) Sipi16 válasza Kalandor (#1) üzenetére


Sipi16
senior tag

Mellig húzza a nadrágot és fut... Láttam már ilyet. Nagyon mókás volt... :D

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#154) God Vazzeg válasza Sipi16 (#153) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Pampalíni? :DDD

(#155) God Vazzeg válasza #64791808 (#142) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Neked felsőbbrendűségi komplexusod van, vagy csak simán lenézel? :U :F

(#156) george11 válasza God Vazzeg (#155) üzenetére


george11
senior tag

[link] Ez a szövegkörnyezet talán megtetszik neki :DDD Van benne hegedű is ;], és ritmusa is van(aki szerint nincs, az nyilván halláskárosult), ráadásul nincs benne káromkodás, sem drog, sem egyebek mitöbb egyenesen ellenzik.

[link] itt sincs káromkodás, ellenben szétröhögtem rajtam magam mikor először hallottam(na ilyet sem vált ki senkiből a komolyzene, pedig a zene elvileg szórakozás/szórakoztatás :) ).

Ééééés EZ ami mindent visz agyhalál kategóriában, de akkor is tetszik :D Szerintem a zene alatta nagyon rendben van :K

(mielőtt megkövezne valaki tudom, hogy a Belga egy külön állatfaj, de azért mégicsak a raphez áll legközelebb)

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#157) groth99 válasza DarkByte (#139) üzenetére


groth99
tag

Ha power metalt akarsz, akkor ajánlom figyelmedbe a Rob Rock nevű bandát, ha egy kis gótikus stílust is akarsz bele, akkor meg a Divinefire-t. Mellesleg a Divinefire valamelyik albumán kölcsönvették a basszerost a Rob Rock-ból. :)

Metalt a népnek \m/

(#158) Retro11 válasza #64791808 (#142) üzenetére


Retro11
senior tag

Te jó ég. Enyhén beképzelt.

(#159) #64791808 válasza Retro11 (#158) üzenetére


#64791808
törölt tag

Én jó ég? Ó, azért az neeeem :)

God Vazzeg: mért lenne felsőbbrendűségi komplexusom? Mert kijelentettem, hogy nem tudsz meggyőzni? Vagy mert nekem van valamennyi zenei előképzettségem, neked meg nincs? Nos, egyikért sem kérek elnézést.

Amit egyébként adalbert linkelt, az egy remek szám, 2Pac már valaki. No akkor olvassuk el az írást, és nézzük meg, hogy ott milyennek festi le a stílust az író, és nézzük meg a 2Pac klippet. Mintha nem ugyanaz lenne a kettő... Nem látom a fejkendőt, a bő gatyát, és hasonlókat...

feel good: azt írod, ne a mainstreemben keressek. No de ha egyszer teljesen ezt írja le a cikk...?

[ Szerkesztve ]

(#160) God Vazzeg válasza #64791808 (#159) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nem (csak) a tartalomból jött le hogy nagyra tartod magad, hanem a megfogalmazásból. De nekem mindegy, egy hajszállal se lesz rosszabb a napom ez miatt :D Van sok ilyen ember mint te, de ez így van jól, te is hozzáteszel valamit a társadalomhoz :K

Tupac miben más (különb?) mint a többi előadó? Mármint a te szemedben? Van nála is bő gatya, fejkendő, csajok, stb.. Vagy nem ezt kifogásoltad? :U
[link]
[link]

George11-nek nem válaszoltál, pedig linkelte az általad kért klippeket :U ;)

(#161) Bonyi96 válasza feel good (#152) üzenetére


Bonyi96
csendes tag

Őket személy szerint nem szeretem, 2pacot se nagyon (nem mint embert, a zenéjét), de attól még elismerem :R

EEE-> Erő, Erkölcs, Egyetértés. Since 1899...

(#162) tkazmer


tkazmer
addikt

na ez még jó rap[link] :DD
mod: kell érteni a szövegét is(angol)

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#163) adalbert1 válasza God Vazzeg (#160) üzenetére


adalbert1
veterán

Ugyan nem nekem szólt a kérdés, de számomra abban más a legtöbb manapság populáris mainstream előadótól, hogy a west coast gangster rapzenén kívűl bőven csinált a közösségével foglalkozó zenéket is, meg csöppet tehetségesebb volt, mint fifty, game és társaik. ;]

Amúgy a Hit 'em up meg egy tökéletes válasz Biggiéknek... Azt meg ugye nem igazán lehet pár csúnya szó nélkül kifejezni, hogy mit érzett miután az egyik gyerekkori barátja megpróbálta lelövetni.

"You claim to be a player
But I f*cked your wife"

"Talking about you Getting Money
But it's funny to me
All you niggas living bummy
While you f*cking with me?
I'm a self made Millionaire
Thug livin', out of prison
Pistols in the Air {Air} (Ha Ha)
Biggie remember when I use to let you sleep on the couch
And beg the b*tch to let you sleep in the house
Now it's all about Versace
You copied my style
Five shots couldn't drop me
I took it and smiled"

A csajozós részhez: nézd meg a How Do U Want It-nek egy este 10 után adható verzióját, abban van bőven erotika... Viszont a nők mint szexuális tárgyaknak való tekintését remekül ellensúlyozza szerintem a Brenda's Got a Baby, vagy a Keep Ya Head Up...

Másik kedvencem tőle.

Persze ettől függetlenül nagyon sok jó és igényes, vagy egyszerűen csak kellemes bólogatós, bulizós zenét játszó előadó van, nem is kétség...

Még egy utolsó link, a magyar hip-hop előadók többsége a 90-es évek végén: mainstream és underground együtt. :))

Szerk.: most nézem, hogy Dopeman már a klipphez nem adta magát, az eredeti zenében még benne volt.

[ Szerkesztve ]

(#164) feel good válasza adalbert1 (#163) üzenetére


feel good
aktív tag

Tupac volt a legjobb, és a mostani felhozatalt nézve már marad is a trónon!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.