Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) luw2win


luw2win
őstag

De szeretem az ilyen fajta írásokat :)
És így jobban rájön az ember, hogy mennyire mocskosak koszosak egyes magyar emberek.
Ráadásul bunkók is :U

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#2) jenei92


jenei92
senior tag

áÁÁ!
Nagyon tetszik az írás! :C
Amerika mániás vagyok,(élnek kint rokonok is..sajnos
még nem hívtak ki..de hát ez magány ügy.. :DDD ).

[ Szerkesztve ]

(#3) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

UP :) egyszer kimennék... :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) strike-force


strike-force
őstag

még nem olvastam teljesen végig, de két kiegészitést tennék:

- van ahol be lehet ülni a taxis mellé, gondolom városa v. állama válogatja, én pl. karácsonykor kinn voltam arizonaban és előttünk jött egy 4-es csoport bulizni a crown_vic-el, na ott a 4ik az anyosulésrol szallt ki
-sebességhatár: Texasban 500 mérföld autopalya van, ahol már 80 a limit, de tiv83 jol irta 70 a jellemzo érték

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#5) Pat


Pat
tag

..ez nagyon tetszett :)

(#6) Egorov


Egorov
aktív tag

Tavaly jól jöttek volna ezek az tanácsok. :) Az éttermi dologhoz annyit tennék hozzá, ha vizet kérsz inni, akkor azon kívül, hogy jönnek érdeklődni, hogy milyen a kaja bla bla, még a poharadat is teletöltik a nélkül, hogy megkérdezték volna kérsz-e még vagy hogy megnéznék kiürült-e a pohár. Sőt úgy töltik tele, hogy ki is folyik a pohárból egy kis víz :)
4 étteremben voltam kint, egyikben többször is mindegyikben tapasztaltam ezt.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#7) Prof01


Prof01
veterán

Szép munka Tiv! Most csak gyorsan átfutottam, de mindenképp el fogom olvasni, nagyon érdekel a téma! :R

Ezen csodálkoztam nagyot: "Senkit nem érdekel, hogy vagy."
Akkor miért kérdezi? :F

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#8) tiv83us válasza Prof01 (#7) üzenetére


tiv83us
veterán

Csak egy udvozlesi forma, nem egy kerdes/erdeklodes, megha megteveszto is :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#9) Gave


Gave
addikt

Koszi , voltak benne hasznossagok , bar legtobb dolog nalam tok alap :) szemetelni normalis ember meg amugysem szokott , sztem.


mod : Oke , szemeteles alatt a szemet utcan valo szethajigalasat ertettem.

[ Szerkesztve ]

(#10) Racecam válasza Gave (#9) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Aha. Hol? :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#11) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Nagyon tetszik az írás, hasznos is, a stílusod nagyon tetszik!. :R Viszont felhívom egy magyar szokásra a figyelmedet! A turista, az bizony rövid u. :)

(#12) tiv83us válasza WonderCSabo (#11) üzenetére


tiv83us
veterán

Thx, javitom ahogy tudom!

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#13) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Köszi az írást, hiánypótló.
Amiket leírtál itt Magyarországon is alapnak kéne lennie.
Egyébként soha nem értettem itthon sem, hogy mért ülnek az emberek a taxiban sofőr mellé, én itthon is hátra szoktam ülni, sztem magától értetődő.

A rendőröknek szerencsére a USA-ban van tekintélyük mint írtad is, itthon az a felfogás hogy "mindenki rendőrnek születik csak a többség tovább tanul". :(

Amúyg én is utálom amikor bámulnak rám az idegenek buszon, olyankor ha nem is látom, de valahogy észreveszem és frusztrál...

Ezzel az írással amúgy rávilágítottál arra, hogy itt nálunk a többség bunkó és/vagy önző ember, és kevésbé lennének azok ha ugyanúgy figyelne mki az illedelemre, mint nálatok. Mondom ezt úgy, hogy én is 100% magyar vok.

Már régóta tervezem, és nem is kell sok és én is elhagyom ezt az országot, én nem fogom itt az utódokat felnevelni, eléggé kicsesznék velük.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Esélyem sincs kiutazni, úgyhogy nem igazán érint a dolog. Azonban szeretek olvasni, és olyan ragyogóan van összerakva ez a cikk, hogy az első szótól az utolsóig élveztem. Arról nem is beszélve, hogy hasznosak az információk.
Jó volt, na. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#15) WonderCSabo válasza tiv83us (#12) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Átfutottam, van még egy pár hiba:

vámáru nyilatkozat, miközbe' , mérföld.

És van egy pár összetett szó, amiben nem vagyok biztos, azokat újságírók is elrontják...

(#16) BloodyEddie válasza Apollyon (#13) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Nekem is távlati tervek közt van, hogy másik országot keressek, és Amerika egyre jobban tetszik. Volt már dolgom ottaniakkal, és az alapján is abszolút tévhit "az amcsik buták" elmélet, ugyanúgy emberek mint mi, talán még jobban is.. teljesen jól működő ország, M.o. sehol sincsen hozzá képest :(

Az írás

(#17) waccamár


waccamár
senior tag

köszi, ez egy hasznos írás volt, nyáron úgyis megyek ki Amerikába ^^ 9hét meló táborban, még nem tudom hol, de aztán meg NY :)

(#18) tiv83us


tiv83us
veterán

Koszonom szepen a dicsero szavakat mindenkitol :)
Amint lehetosegem lesz, javitom a bakikat, de most sajnos melo van es csak egy telefonon tudom kovetni a hsz-eket :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#19) Crystalheart válasza Apollyon (#13) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Te roppant pesszimista lehetsz, én ebben az írásban nem látok mást, mint figyelemfelhívást néhány szokásbeli különbségre. Én nem bunkóságnak tudom be a másik megbámulását akárhol (fáj valakinek?), ahogy ott meg azt kell elnézni, hogy a "Hogyvagy?" kérdésre törvényszerűen "Jól..." a válasz. Szokások. Persze itthon jócskán van mit reformálni, de fölösleges eleve így hozzáállni a dolgokhoz. De lelked rajta.

(A szemetelés az, ami ebből igazán itthoni aggályos szokás, de még az én emlékezetem szerint is csak javul a helyzet, ha lassan is.)

[ Szerkesztve ]

(#20) Stiky válasza BloodyEddie (#16) üzenetére


Stiky
senior tag

Pontosan. És sokan lehurrogják hogy így meg úgy lámák meg stb. miközbe olyan összetartás van köztük ami itthon lehet sose lesz. :((

btw. én is nagy amerika fan vagyok, és amint összejön rá megyek is ki nyaralni, kapcsolatokat építeni. :)

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#21) Egorov válasza waccamár (#17) üzenetére


Egorov
aktív tag

Campleaders vagy másik cég? Én is táborban voltam nyáron :)

Más. Én meg NY-ban a metron meg se mertem bámulni az embereket, mert olyan arcok voltak, mint a CSI-ben a gyilkosok :D

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#22) ruhk


ruhk
tag

Folytatás lesz?

(#23) Apollyon válasza Crystalheart (#19) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Bocsánat, de ebben mi a pesszimizmus? A magyar valóság?
Reformálni? És mégis hogyan? Szerinted változni fog a helyzet? Nem.
Tisztaság: Voltál már nálunk itt a VII. kerben? Ez a környék állítólag turista környék is (New York kávéház) és minden utcában van valahol kutyaszar. Kissé kényelmetlen, hogy reggel amikor megyek dolgozni néznem kell a járdát, meg amikor átmegyek a túloldalra az autók között, nehogy szarbalépjek.

Ez az egymásra bámulás meg ha úgy csinálják bizony zavaró lehet, és most nem a szemezésre gondoltam az ellenkező nemmel.
A "How are You?" még mindig jobb szokás, mint a bámulás.

A USA-ban még az újság értékesítése is érdekes lehet, egy köteg újság egy üveges dobozban az út szélén, ahol aprópénzért kinyithatod az ajtaját és elvehetsz egy újságot. A magyar ember egy része elvenné az egész köteget.

Nem a magyar emberrel van bajom, hanem a magyar emberek egy részének a felfogásával, meg hozzáállásával úgy mindenhez.

De egyébként nem pesszimista vagyok, hanem realista.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24) Prof01


Prof01
veterán

Na végigolvastam, ha lesz folytatás, azt is szívesen elolvasnám. :K
Egy kis hiba: "Identification"

Egyébként úgy is sértő, ha egy fekete oszt.társnak vagy havernak (szal ismerősnek) úgy köszönök, hogy hi nigga!? :DD

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#25) infectedmann


infectedmann
őstag

Jó kis írás...
Valamikor a jövőben szeretnék majd kijutni az USA -ba, persze ahhoz egy nagyobb összeget össze kell gyűjteni, hogy mindent megnézhessek :)
Remélem pár év múlva összejön a dolog.

(#26) Crystalheart válasza Apollyon (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Szerinted változni fog a helyzet? Nem."

Na, ez a pesszimizmus. Ha rajtam múlik, változni fog nagyon is, és egyelőre minden erőmmel ezen vagyok és erre teszem föl az életem. :)

Amúgy meg kutyapiszok-ügyileg láthatóan javult a kép (parkok, játszóterek, főbb utcák); szerintem újabb nagy kutyákat egyre kevesebben vesznek - már csak kényelmi szempontból is -, de a régieket, akik még a kutya-WChez sincsenek szoktatva, persze nem fogják eldobni. Azt pedig eleve nem lehet elvárni, hogy a kommunizmus primitívségéből éppen csak kiesve minden egycsapásra "nyugati" legyen. Pedig odaát is vannak koszos sikátorok, meg olyan utcák, ahol még átsétálni sem biztonságos, ahogy itthon sem mindenhol ugyanaz a mocsok fogad. Persze, szerintem is több pénzt kellene fordítani a turizmusra és a kapcsolódó területekre idehaza, hiszen az egyik legjövedelmezőbb állami befektetés, de ez még lehet így a jövőben.

(Nemtom, engem sosem irritált, ha megnéztek, hát mi másért aggatom magamra azt a rahedli bőrcuccot? :D És én, mint író, néha megnézem a karakteresebb arcokat, és már tervezgetem is, hova tudnám beszőni. Ha valami zavar valakit, az csak az előítéletei miatt lehet.)

[ Szerkesztve ]

(#27) (Kolombusz) válasza Apollyon (#23) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Ilyen újságárulási módszerért nem kell messzire menned, már Ausztriában is lehet így venni újságokat.

(#28) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Csak a niggerre háklisak vagy úgy egyáltalán törvénytelen a másik származását/bőrszínét/vallását/szexuális beállítottságát firtatni? Szóval a pale, white trash, gipsy, jap, chin, redneck, camel-jokey, raghead, towelhead, osama, kike, beaner, gook, etc... mind ugrott?

Nekem az írásból a "az immáron első színesbőrű által vezetett országba." kifejezés nem kicsit félreérthetőnek tűnik. Első olvasatra olyan, mintha a világon első színes bőrű vezetőről lenne szó, pedig ugye láttunk már néhány tehetséges afrikai diktátort, akik szintén nem sápadtarcúak voltak. Szóval inkább "az immáron először színesbőrű által vezetett országba." a szerencsés.
Egyébként le a kalappal: még így is jobban fogalmazol, mint sokan a hun őslakosok közül. Én kikerülnék valahova elsőként a nyelvtől próbálnék megszabadulni. Magyarként szerintem ez a legnagyobb kötöttség.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#29) blueMerle


blueMerle
veterán

Az első részt kivéve minden, egy az egyben ül Franciaországra is, főleg Párizsra :K

(#30) Apollyon válasza Crystalheart (#26) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azért nem fog változni a helyzet, mert valakinek érdeke hogy ne változzon. Ezáltal a morál sem fog változni és marad mindegy így.
******************** Ha sok hozzád hasonló gondolkodású emberek lennének az országban valszeg nem mondanék ilyeneket.
De mivel ez nem így van, és van pár ember a rokonságomban is akik csak a maguk hasznát keresik, és ha a megdöglött a tehene akkor a szomszédé is dögöljön meg, akkor én azt mondom hogy kösz én nem kérek belőle.

Ez most csak egy pár példa, hogy én mért nem érzem teljesen jól magam ebben az országban...
Aztán meg lehet hogy rajtam kívül mindenki gazdag meg nincs problémája és még csak nem is stresszel soha.. :U

Ollé.
Pár év és viszlát.

[ Módosította: Racecam ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31) blueMerle válasza Apollyon (#30) üzenetére


blueMerle
veterán

MEGINT mindenből POLITIKAI kérdést csináltok, komolyan NEM HISZEM EL :W :W :W

(#32) TheVeryGuest válasza Prof01 (#24) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

A te szined milyen? Ha fehér, akkor inkább fehéreket niggerezzél. Egyéb esetben inkább "Hi, Bro'!"

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#33) JoeYi


JoeYi
őstag

szuper írás

mondjuk a metrós résznél mosolyogtam, mert ez a sokáig nézelősdi itthon se divat, az meg gondolom ottkint se fegyverrántós viselkedés, ha végigfuttatod a szemed az előtted ülőkön

(#34) tothm


tothm
őstag

Uhh, de jó neked! :K Ez az állás mennyire jövedelmező, megtudsz belőle rendesen élni? (ha ez titok akkor sorry) :R

(#35) Crystalheart válasza Apollyon (#30) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nálam biztosan nem vagy szegényebb. :)

Egyébként meg - másodsorban - politikusnak készülök, gond volna hát, ha én ilyen borúsan látnám a jövőnket. (Elsősorban filmrendezőnek és írónak, mert a megoldást a kultúrában és az emberek jó irányba való befolyásolásában látom. Ez az alapja a jó országimázsnak, így a turisztikának és a szórakoztatóiparunknak is.) Viszont aktuálpolitikát én nem szerettem volna ide közvetlenül belekeverni; az olyan, amilyen.

Nyugaton sok mindenben érthető okokból évtizedekkel előttünk járnak egyelőre, az USA-ban meg pláne, de ne feledjük, hogy elsőként utat törni az erdőben mindig lassabb, mint akár kátyús földúton haladni.

Az általad említett "szomszéd tehene" jelenség is jól származtatható az előző rendszerben a népre erőltetett mentalitásból, biztos vagyok benne, hogy idővel kinövi a társadalom. (Én egyébként falun lakom, itt mindenki segít mindenkinek, ha jóban vannak.)

(#36) blueMerle válasza JoeYi (#33) üzenetére


blueMerle
veterán

Hát én bevallom töredelmesen életemben először mikor megláttam Párizsban fekete embereket -evvan, kisvárosban élek itthon, akkor szinte elcsodálkoztam rajtuk, mert élőben ugye más mint Tvben. Ugyanazt a kérdést szegezték nekem, ami a cikkben is le van írva, miszerint nem szeretnék-e róluk képet készíteni, az tartósabb :B Nagyon elszégyelltem magam :B Természetesen nagyon gyorsan megszoktam hogy nem csak olyan van mint én, és semmivel sem különb :R

Szóval tényleg nem illik bámulni, komolyan veszik. Az hogy megnézel valakit, más tészta.

[ Szerkesztve ]

(#37) Crystalheart válasza blueMerle (#36) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Velem már itthon is volt hasonló, de kivágtam magam: "Elnézést, csak tudja, író volnék, önnek meg igen karakteres megjelenése van." :D Innentől még jó néven is vette az illető a dolgot.

(#38) edward2


edward2
addikt

Csak pár dolgot fűznék hozzá:

-Abban igazad van, hogy a gépről letolakodás nem csak magyar effekt. De "itt már nem annyira érvényesül a magyar-féle sorbanállási technika". Na ez azért nem csak magyar technika...

-A taxis témáról: europában mindenhol hátra kell ülni ez nem ilyen amerikai csodatalálmány. És mindenhol visszaadják a pénzt az utolso centig, ha nem szólsz. Max nem tetszik nekik.

-Étterem: europában ahol jártam eddig, mindenhol megkérdezik 2 percenként minden rendben van-e. Csak magyarországon gondolják ugy az éttermesek a fogyasztó van az étteremért. (persze otthon is van kivétel erre)

-Bámulásról annyit, hogy nem tudom te melyik városban laktál, de budapesten magasról ejt mindenki a másikra.

-A Hi, how are you kérdés minden angol nyelvet használó országban elterjedt és valoban csak köszönés. Ha tudsz angolul és gyanitom tudsz mivel megérted mi a kérdés, akkor azt is tudod hogy az angoltanárnénid első orán ezt elmondta neked hogy erre nem kell válaszolni.

Szerintem nézz körül először europában, mielőtt telejsen hanyatt nem esel a "csodálatos" amerikától. Mellesleg Afrikában minden országot fehér vezet? És ázsiában is? Szerintem az egyiptomi fáraók se fehérek. Obama azért lemaradt pár ezer évvel erről a rekordról.

[ Szerkesztve ]

(#39) ígyvanferi válasza edward2 (#38) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Egyetértek. Főleg az utolsó bekezdéssel.
Ettől függetlenül tetszett a korrektül összeszedett írás. Különösen a rendőrökről írtak, bár nem túlzottan meglepő, hogy elsődleges a közbiztonság, és hogy kimondottan értelmes emberek a jardok.

(#4) strike-force: meglepő, hogy a 4. utas az anyósülésről szállt ki... :W

(#40) alien_ válasza tiv83us (#8) üzenetére


alien_
őstag

Ez az Egyesült Királyságban is megvan.. =)

Köszi az írást, még jól jöhet!

Swarm is coming.

(#41) Majstor


Majstor
senior tag

Érdekes & hasznos írás, remélem lesz folytatás. :R

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#43) Apollyon válasza Apollyon (#30) üzenetére


Apollyon
Korrektor

MOD: Hopp, rossz helyre kattintottam, ez a #31-re akar válasz lenni :D
Jah, egyáltalán nem, csak eszembe jutott hogy amikor véletlenül láttam a tévében a híradóban egy részt, arról szólt, hogy az embereknek rossz kedve van és pesszimisták a gazdasági helyzet miatt. Ez ellen meg ugye csak azt teheti MAX amit írtam, nemhogy követnénk a példát amit ti, mert nálatok már € van. Amúgy politikáról nem szoktam beszélni mert nincs értelme, azon kívül hogy (jelenlegi helyzetben) bosszankodunk mást nem lehet tenni. Egyébként nem szoktam tévézni emiatt sem.

Ha nálunk is jól élnének az emberek, akkor nem lenne ez a tolakodás, irigység stb. Nem cska én szállnék hátra a taxiba (?), több borravalót adnék a pincérnek, és a rendőrség is tiszteletre méltathatóbb lenne. De mindegy.

Ami viszont tényleg nagyon hiányzik és az USA-ban még van, az a vaníliás coca-kóla :DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#44) Hedgehanter válasza edward2 (#38) üzenetére


Hedgehanter
őstag

" Mellesleg Afrikában minden országot fehér vezet? És ázsiában is? Szerintem az egyiptomi fáraók se fehérek. Obama azért lemaradt pár ezer évvel erről a rekordról."

De amerikaban az ove a record...

(#45) JoeYi válasza blueMerle (#36) üzenetére


JoeYi
őstag

hát igen. Bár azért már itthon se mennek ritkaságszámba az afroamerikaiak, sőt már nem is meglepő, ha szembejönnek velem. Igazából nálam már átfordult, és inkább kevesebb ideig tartom rajtuk a szemem, mint bárki máson, mert kicsit olyan érzésem van tőle ha sokáig tekintek rájuk, mintha valami rasszista kifejezést tennék - pedig nem vagyok rasszista

(#46) Goldye


Goldye
aktív tag

Nagyon jo iras, gratula hozza :)
En meg annyival kiegeszitenem, hogy koszonesi formak teljesen masok, es fiatalabbak kozott csak integetessel szokas elkoszonni, semmilyen kezrazas, vagy puszi, ha jo baratod akkor egy rovid oleles. A feketet meg mint fonevet nem lehet hasznalni, csakis melleknevkent, es a sargat pedig egyaltalan. A legbiztonsagosabb ha afrikai-amerikait mondotok. Es kissebb varosokba tomeges kozlekedesnek nyoma sincs, szoval arra ne szamitsal.
Amugy cserediak vagyok, es fel eve kinntvagyok mar, ha meg eszembe jut valami akkor leirom, es bocsanat az ekezetek hianyaert.

(#47) 33as


33as
senior tag

Azzal a legtöbb ember tisztában van, hogy 2008. november 17-től nem kell vízum a 90 napnál nem hosszabb időtartamú tartózkodáshoz az Egyesült Államokba.

De azzal már kevesebben vannak tisztába, hogy pontosan milyen papírok kellenek hozzá.

A két legfontosabb:

- Elektronikus chipet tartalmazó útlevél (e-útlevél)
- A Belbiztonsági Minisztériumnak ESTA (utazási engedélyt jóváhagyó elektronikus rendszer) engedélye

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#48) gaborbol válasza Apollyon (#43) üzenetére


gaborbol
őstag

Amikor hazajöttünk, feleségem csomagol ki a nappaliban, egyszer csak előszed valahonnan 4 üveg vanikiás kólát. Ezt cimpeltem át a fél világon??! :DDD

Tiv83us:Nagyon jó irás, örömmel olvastam,kellemes melékeket ébresztett, köszi szépen! :R
Remélem már csak 2 hónap és ott leszek a rövidebb sorban! :

[ Szerkesztve ]

(#49) alien_ válasza JoeYi (#45) üzenetére


alien_
őstag

Szvsz. afroamerikait elég ritkán látni itthon :P
Feketét már többet.

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#50) Crystalheart válasza Goldye (#46) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Tehát az "afro" mehet? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.