Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán

a cikkben foglaltakat figyelembe véve az egyetlen helyes és normális út, ha azonnal megszüntetnek minden együttműködést.

nem csak az ügyfelek személyes adatainak a felhőbe való továbbításával van gond, hanem a közigazgatási titokvédelemmel is.

szerintem simán be kellene csukni mindenkit, aki erre a megoldásra az áldását adta.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) #06658560 válasza bambano (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egyetértek.

Pali: Újbudát mikor költöztettük Moszkvába?

(#3) ocrulez


ocrulez
csendes tag

http://www.google.com/intl/hu/policies/terms/

"...Amikor feltölt vagy valamilyen más módon elküld tartalmakat a Szolgáltatásainkba, világszerte érvényes engedélyt ad a Google-nak (és a Google-lal együttműködőknek) az ilyen tartalmak felhasználására, hosztolására, tárolására, reprodukálására, módosítására, származékos művek létrehozására (így olyan művekre, amelyek fordítás, adaptálás vagy más módon történő módosítás eredményeképpen jöttek létre annak érdekében, hogy az Ön tartalma jobban megfeleljen a Szolgáltatásainkkal történő használatnak), megosztására, közzétételére, nyilvános előadására, nyilvános megjelenítésére és terjesztésére..."

Csak gratulálni tudok. :C

[ Szerkesztve ]

(#4) Zirowe


Zirowe
nagyúr

To the cloud! ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5) Narxis


Narxis
nagyúr

Szerintem a magyar informatikusok között azért is szitokszó a cloud mert a munkájukat is elveszthetik hiszen lényegében amit eddig helyben ők kezeltek azt ezáltal kiszervezik és legtöbbször külföldi cégnek.

Thanos was right.

(#6) dajkopali válasza ocrulez (#3) üzenetére


dajkopali
addikt

és még olyan "vicces" dolgok is vannak az ÁSZF-ben, hogy gyakorlatilag minden felhasználói mogást felhasználhatnak kereskedelmi tevékenységre - kikötés persze az, hogy szigorúan anonim módon

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#7) pigster válasza bambano (#1) üzenetére


pigster
senior tag

Valakinek, vagy valakinek a valakijének pénz kellett, és olyan snassz dobozban adni, így kerekedett köré ez a felhős történet...

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#8) domi007


domi007
őstag

Én nem vagyok benne biztos, hogy az általános feltételek vonatkoznak-e a business app-okra is. Úgy tudom, hogy ha elkezdesz fizetni a Googlenak akkor átkerülsz egy teljesen másik ÁSZF alá, ami jóval szigorúbb, de lehet, hogy nincs igazam.

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#9) liksoft válasza Narxis (#5) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az adatvédelem fogalmán elgondolkodtál már akárcsak egyszer is? Ha igen, nem írnál ilyent.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10) bambano válasza pigster (#7) üzenetére


bambano
titán

ezt azért nem hiszem, mert a valaki akkor is megkapja a százalékát, ha értelmesen költik el a pénzt, meg akkor is, ha nem. ráadásul most azzal takaróznak, hogy olcsóbb így, ergo ebből kevesebbet lehetett sikítani.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) Narxis válasza liksoft (#9) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mondtam én egy szóval is, hogy az nem lehet jogos aggodalom?

Thanos was right.

(#12) bambano válasza Narxis (#5) üzenetére


bambano
titán

el nem tudod képzelni, mennyi pénzt fogok én keresni a cloudba belebukott cégeknél a visszamigrálással...
addig meg pihi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) Narxis válasza bambano (#12) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jó, örülök, hogy te olyan helyen dolgozol, de ettől még ez igaz. Eddig hazai szinten is volt központosítás, kiszervezés, de az legalább a mienk volt, itt viszont már Google, Microsoft, Amazon és ki tudja milyen cégek jöhetnek szóba ha engedik, mögöttük olyan tőkével amivel a magyar államháztartás hiányát rendezni lehetne.

Durva idők jönnek majd az biztos.

Thanos was right.

(#14) edward2 válasza domi007 (#8) üzenetére


edward2
addikt

De más van csak kell egyből a hangulat keltés lássuk tételesen:

End-user: When you upload or otherwise submit content to our Services, you give Google (and those we work with) a worldwide license to use

Apps user: Google claims no ownership or control over any Content submitted, posted or displayed by you on or through Google services.

Ennyi innentől az egész vita értelmét vesztette.

(#15) anulu válasza bambano (#12) üzenetére


anulu
félisten

teljes mértékig egyetértek. addig pár kávé, igény szerint hozzá cigi. :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) dajkopali válasza edward2 (#14) üzenetére


dajkopali
addikt

ez a felhasználásra és egyebekre igaz, az adatkiadási kötelezettségükre viszont nem, és jelen pillanatban ez a vita tárgya

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#17) edward2 válasza dajkopali (#16) üzenetére


edward2
addikt

Ja hát nyílván attól függ ki kéri és milyen címen. Ez nem úgy megy hogy kispista jóska betelefonál hogy most azonnal kéri az újbudai adatokat.

De nyílván ha a CIA azt mondja hogy szeretné látni az adatokat xyz oknál fogva akkor meg fogják kapni, de ők valószínűleg rendszertől függetlenül kikérhetik az adatokat nem attól lesz nekik könnyebb, mert gapps vagy nem gapps.

(#18) dkekesi válasza edward2 (#17) üzenetére


dkekesi
tag

"De nyílván ha a CIA azt mondja hogy szeretné látni az adatokat xyz oknál fogva akkor meg fogják kapni, de ők valószínűleg rendszertől függetlenül kikérhetik az adatokat nem attól lesz nekik könnyebb, mert gapps vagy nem gapps."
De, pont attól. Egy EU-s cégtől a CIA nem fog csak úgy kikérni adatokat.

(#19) dkekesi válasza anulu (#15) üzenetére


dkekesi
tag

Hamarabb fogsz tüdőrákban elhalálozni. Nem hiszem, hogy lesz itt bukta, max. valaki kitalálja, hogy nem felhő kell, hanem házi infrastruktúra és migrálnak minden adatot, folyamatot. Adatmigrációt és BPR projekteket pedig már láttak ezek a szervezetek, rutinból csinálják. Sokat nem fogtok keresni rajta, hacsak nem a ti cégetekről van szó.

(#20) edward2 válasza dkekesi (#18) üzenetére


edward2
addikt

Most akkor elkezdhetjük azt a részét is, hogy a CIA mondjuk mire is megy ezekkel az adatokkal Washingtonban? Jóska Pista TB száma kell épp budáról?

(#21) bambano válasza edward2 (#20) üzenetére


bambano
titán

Egy példa: cia ki szokta adni a wolrd fact bookot, országelemzéseket. ami hatással van a befektetői hangulatra. ha ebbe titkos közigazgatási dokumentumokból kerül át ellenőrizetlenül olyan információ, ami nem végleges, abból közvetlen anyagi kárunk származik.

a cia egyébként nem mond semmi olyat, hogy adatokat szeretne látni. nekik közvetlen hozzáférésük van minden ilyen cumóhoz, és nem szeretnék látni (értsd: nem nyújtanak be kérvényt) az adatokat, hanem megnézik kajakra.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) 27Nobuo27 válasza bambano (#21) üzenetére


27Nobuo27
csendes tag

Persze, mert a CIA mindenek felett áll. Ugyan már. Az anyagi káros aggodalmat megértem, de hidd el a CIA sem tehet meg mindent.

(#23) bambano válasza 27Nobuo27 (#22) üzenetére


bambano
titán

majd ha ráérek, előkotrom azt a vagy indexes vagy itcafe-s cikket, amiben leírták, hogy az usa biztonsági szervei közvetlen hozzáférést követelnek a nagy közösségi oldalak adatbázisaihoz.

addig ízelítő

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) MichaelSD válasza bambano (#23) üzenetére


MichaelSD
őstag

A linkelt cikk pont azt írja hogy 8 millió kérés volt, ami tekintve a perek számát Amerikában, teljesen rendben van.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#25) bambano válasza MichaelSD (#24) üzenetére


bambano
titán

ez az "érdekes adalék" a cikkben.
de gondolkodjunk már el arról, hogy hogyan is lehet 8 millió adatkérést lebonyolítani egy évben, ha nincs közvetlen adatbázis kapcsolatuk? szerintem sehogy.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Én anno ezen lepődtem meg. [link]
Mert, hogy Újbuda leszarja mert hüjék/koklerek/nemtörödömek az rendben, de hogy egy bank...

Biztos van/lesz piaca, még a mighty IBM aki gondolom azért annyira nem örül egy vetélytársnak is van cloudja.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#28) schawo válasza Dare2Live (#27) üzenetére


schawo
titán

Ezért bérelek Svájcban szervert, így az amerikaiak, a magyarok, meg az EU is közös erővel nyal..tják ki a s..gem.
(Mert ne higgyük, hogy a magyar környezetben nagyobb biztonságban vannak az adatok, csak más a kérdező neve, nem Bill, hanem Béla)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29) bambano válasza Woo Woo (#26) üzenetére


bambano
titán

ezt már nálunk sem tehetik meg, ilyenért lesittelik a főnököt.

másrészt nem szokták kérni az adatok kiadását. bejelentkeznek az adatbázisba és leszedik maguknak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) bambano válasza schawo (#28) üzenetére


bambano
titán

de itthon legalább a törvényesség illúziója megvan.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) schawo válasza bambano (#30) üzenetére


schawo
titán

A baj hogy az egész világunk illúziókra és légvárakra épül, aztán játszhatjuk az óvodást, aki megtudja, hogy nincs is télapó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Félig off leszek, és lehet rosszul közelítem meg a dolgot, így kérlek helyesbítsetek esetlegesen:

Sokan félnek a Googletől, és mégis az ő operációs rendszerét használja több százezer ember(mo.-n) nap mint nap, és olyan adatokat adnak ki a telefonkészüléken keresztül, amik simán felvetnek adatvédelmi aggályokat. Mert ugye ha használni akarod ténylegesen a telefont, akkor szükséges egy google fiók. Na most persze amiatt kérdőjelezem meg a mondanivalóm, mert ugye az android nyílt, tehát a kódba belelátnak a szakik, és ők tudnak helyesbíteni, hogy valóban mi is van a háttérben, vagy esetleg mi nem, bár azt akkor is hozzá kell tenni, hogy a különböző keresési találatokból sok mindent le lehet szűrni egy emberről, és ahhoz meg ugye a telefonnak nem sok köze van. Ezzel azt akarom sugallni, hogy eközben meg az ilyesmitől félünk.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#33) schawo válasza Snowy_owl (#32) üzenetére


schawo
titán

Nem, nem a gulgitól mint cégtől félek, ez távol álljon tőlem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34) dabadab válasza bambano (#25) üzenetére


dabadab
titán

Az igazan zaftos adatkeresekrol nem fogsz statisztikat latni, ugyanis meg az is titkos, hogy egyaltalan adatot kertek. Az a nyolcmillio az, ami normalis keretek kozott zajlik, biroi pecsettel, miegyebbel. Ezen tul meg ott vannak a National Security Letterek: "They require no probable cause or judicial oversight and also contain a gag order, preventing the recipient of the letter from disclosing that the letter was ever issued."

DRM is theft

(#35) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Van európai felhőszolgáltató?

(#36) Godefroy


Godefroy
senior tag

„Forráshiányos időkben különösen fontos minden önkormányzat számára, hogy megfelelő megtakarítási lehetőségeket találjon.” – hangsúlyozta Hoffmann Tamás, Újbuda polgármestere.

Ezek után pedig felvette a polgármester a megérdemelt jutalmát, nyilván a megtakarított pénzből.

"Magyarország, szeretlek!"

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#37) Patice


Patice
nagyúr

Kíváncsi lennék, hogy mekkora az az összeg, amiért az önkormányzat szerint olcsó szolgáltatásért fizetnek.

Lehet kijött volna belőle egy saját szerver vagy egy erősebb NAS? :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#38) kovgab válasza bambano (#12) üzenetére


kovgab
aktív tag

Ya, ki van ez találva ... :DD

Ká Úr

(#39) vamzi válasza Pikkolo^^ (#35) üzenetére


vamzi
őstag

T-systems

(#40) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

"...Az amerikai kormányzati kommunikáció évek óta azt igyekszik sulykolni, hogy a külföldieknek nincs mitől tartaniuk, ugyanis a Patriot Act említett rendelkezései csak igen szigorú feltételek teljesülése esetén, az adott külföldi ország törvényeinek figyelembe vételével hajthatóak végre..."

Egyelőre ott tartunk, hogy az USA az Occupy mozgalom tagjait is terroristaként kezeli. Kellene mutatnia számtalan sok példát az USA-nak arra, hogy nem élnek vissza a saját törvényeikben lefektetett szabályokkal - mert ezidáig nem sikerült. Milyen alapon kellene akkor egy külföldinek megbíznia az USA Big Brother rendszerében?

https://www.coreinfinity.tech

(#41) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

nem akarok senkit elkeseríteni de pl az eüben elég sok helyen használják már ezt a felhőszolgáltatást és elég sok személyes jellegű információ van benne... pl a google naptárakban páciensek adatai, kit mikor mivel kezelnek, műtenek, stb... Ráadásul mindezt mindenféle bejelentés és támogatás nélkül... Újbudának legalább ott egy háttér aki integrál, gondolom biztonságra törekszik, felelősséget vállalt, kialakított egy protokolt a userek által használt számítógépeken nem csak úgy odavágta eléjük hogy nesztek használjátok... x y klinikákon pl nincs semmi ilyen... sőt ha beleakarsz nézni se nagyon kell megszakadjál, mert sokszor előtted irják be a jelszót, a fiok meg ki van irva.... Kis Józsi 111-111-111 tajszámmal március 10.-én 9órára prosztataműtétre előjegyezve... Most az hogy ezek az információk kinek mennyit érnek az csak onnantól kérdés ha Kis Józsit mondjuk nem így hívják hanem "Valaki" fia, lánya akárkije.... Én azért nem járulnék hozzá az adataim felhősítésének mint ahogy a fészen sem vagyok fent nem véletlenül, pedig én egy senki vagyok...

egyébként nem nagyon értem ezt a googlezést, nem hiszem hogy túl sokba kerülne egy 10terrás(mennyi adat lehet amit tárolnak a felhőbe ha személyes adat nem is lehet elvileg...) szerver bérlése sőt akár üzembeállítása egy pincében és a megfelelő szoftverek ráírányítása.... én nem értem, olyan dolgokról van szó amiknek se nagy költsége nincs se nem tudom én mekkora szakértelmet nem igényel...

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#42) #16939776


#16939776
törölt tag

Egy idő után mindenünk külföldön/idegen kézben lesz. És lehet gondolkozni hogy miért nem itt landol a pénz.
"takarékoskodás" Az.

Utána meg a "megtakarított összeg" sokszorosáért egy másik cég majd hazahozza biztonságosan a kint maradt adatokat. Persze kivan ez találva...

A jogilag majd kiegyenesítik ezt is hogy papíron törvényes legyen.

[ Szerkesztve ]

(#43) sinkoneri


sinkoneri
tag

Ez mindenkinek elkerülte a figyelmét?

"A XI. kerületi Önkormányzatnál bevezetett fejlesztések nem érintik az állampolgárok személyes adatait. A felhőben kizárólag a testületi ülések dokumentációi, rendeletek és határozatok adatai vannak elhelyezve. Ezek az adatok a honlapról ma is letölthetők, nyilvánosak, bárki számára hozzáférhetőek. A hivatal levelezése a korábbi infrastruktúrán üzemel, ebben nincs változás."

(#44) Dare2Live válasza bpmcwap (#41) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nem csak a felhővel van probléma, hanem, hogy az a felhő nemcsak, hogy nem MOon van, hanem azt se tudjuk hol és bezonyos esetekben törvényileg is bele nézhetnek.
Persze teszem hozzá én spec jobban "megbízok"/"hiszek"... a google... "elveiben"!!! mint a Magyar államéban. :K

Persze a legjobb az lenne, ha minden ilyen esetben lenne az adott résznek saját, vagy vmi központi servere. És ezt bezony rosszul tudod, egy midrange/mainframe gép/rendszer megvásárlása (akármi is legyen rajta Unix/OS5/Z/linux) üzemeltetése nem pincés olcsó dolog. Ezért is versenyképes a felhő mert "megvenni" üzemeltetni elvileg legalábbis olcsobb.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#45) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ezek nem olvasták a Logoutos bejegyzésem. :D

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#46) bambano


bambano
titán

[link]
"Az Amerikai Egyesült Államokban az Európai Unió Bizottsága szerint két esetben biztosított a megfelelő védelem: ha az adattovábbítás olyan amerikai vállalat részére történik, amely szerepel a Biztonságos Kikötő (Safe Harbour) listán, azaz vállalta, hogy teljesíti az USA kormánya által kiadott, a személyes adatok védelmére vonatkozó „biztonságos kikötő” adatvédelmi elveket"

tehát kb. semmit nem jelent, hogy aláírta-e ez a cég a safe harbort.

"Felhívjuk azonban a figyelmet arra, hogy hiába van rajta egy USA-ban honos vállalat a safe harbour listán, ettől függetlenül a magyar szabályozás alapján mindenképpen kérni kell az adatalany hozzájárulását az adattovábbításhoz. " ez van srácok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#47) dajkopali válasza bambano (#46) üzenetére


dajkopali
addikt

nem, ez sajnos nem így van, én is ez alapján írtam meg az eredeti szöveget, de az új adatvédelmi törvény felülírta ezt
ez könnyítés, vagyis már nem feltétlenül kell hozzájárulást kérni
ugyanakkor: a Safe Harbor csak általánosságban és a cégek önbevallása alapján ad garanciákat, az állami beavatkozással szemben (Patriot Act) egyáltalán nem véd
épp emiatt aggódnak még mindig az EU-s szakértők, ahogy a linkelt - baromi nehezen érthető jogi nyelven megfogalmazott - dokumentumból is kiderül

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#48) tomab04a


tomab04a
aktív tag

"amiken belül a AODocs vezérli a dokumentumok ACL-jét."
"A projektben egyébként az első bekezdésnek megfelelően mi végezzük a bevezetést, PM-et és az AODocs-on keresztül a SaaS szoftver fejlesztését is."

Áhh, mostmár mindent értek...

Nincs ekezet.

(#49) atti_2010 válasza 27Nobuo27 (#22) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Jelenleg az Amerikai törvények arról szólnak hogy a titkosszolgalatok minden anyaghoz hozzáférhetnek engedéllyel de azt mindenki tudja hogy hogyan történik, szépen teszik a dolgukat és ha rajtakapják őket akkor szánom bánom többet nem lesz ilyen cserkésbecsszó stb.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#50) bambano válasza atti_2010 (#49) üzenetére


bambano
titán

nincs ott semmi szánombánom cserkészbecsszó, egyszer nem rózsaszín, kölni illatút fingottál, terrorista vagy. tehát nyomozhatnak utánad bocsánatkérés nélkül.

amerikában él kb. 280 millió ember. ehhez képest csak az egyik szolgáltatótól 8 millió gps adatlekérés történt publikusan. Ez normális??? ott is van vagy 2-3-4 mobilszolgáltató, ha feltételezzük, hogy a többinél is hasonlóak az arányok, meg feltételezzük, hogy volt nem publikus adatkérés is, akkor kb. minden 5-8. ember gyanúsított. Ne vicceljünk már.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.