Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#70) Chaser válasza Aprósólyom (#66) üzenetére


Chaser
titán

mert nem a chip határán mozog a történet, az kb a megereőszakolás kategória amit sokan oc alatt művelnek
amd meg különösen érzékeny rá, aztán jön hogy sz@r amd - rossz ram beállítás is tud csúnyákat csinálni, hiába stabil -
ahogy sokan mondják cpu terén, nem a kőkorszakban vagyunk - persze elenyészően vagyunk akik így gondolják -, vége előtt 10-20% és minden oké, mellé nem kell vesét eladni hűtőhöz meg alaplaphoz ( :
persze nem is lehet kiírni az alaplapra hogy 10700k@5,1 d15-tel 100e ft-os lapban ((( :
egyébként az órajelet limit is visszafoghatja - nem tudom intelnél mi van, amd-nél edc, power, hő, meg lehet más is -
ha ezekből egybe is belenyal, akkor az ott megfogja
100%-ra terhel egy render is, egy avx is, de egészen más áramfelvételt eredményeznek
ezt hw infoval nagypn szépen lehet monitorozni, különböző alkalmazások 100%-os terhelése gyakorlatban mit jelent
hwi 64-nél úgy vettem észre, az effektív clock ezt jelzi ki - illetve azt is ha nincs limit, de ac. beállítás ellenére mégsem tudja az adott sw kimaxolni a szálakat, pl handbrake -
amd-nél a pbo-t nagyon kihegyezték erre, és szépen látszik, ha avx terhelést kap a cpu, véletlen sem 1,3+ feszültséget kapnak a magok, hanem max 1,25v rémlik, vagy inkább egy 1,2v, 1-2 magon boostol néha 1,4v körülre
valaki kitalálta hogy az 1,35v ac mehet mindenre amd szerint, és azta terjesztik ( :
talán anadtech de a legtöbb tesztoldal is úgy szokta megküldeni a cpu-kat, nem értem mi értelme, ha csak nem annyi hogy a user majd fél év múlva itt sírjon, hogy már 1-200mhz-cel kevesebbet megy a cpu ugyanazon a feszültségen
minden tiszteletem a tesztelőknek, én ezt meló szinten nem csinálnám, csak magamnak mérek amikor kedvem van, de azért nem feltétlen 1,35v-os amd teszteket kellene mondjuk publikálni, lehet kevesebb sz@r az amd user lenne ( :

sb
ez a 35w dolog régen is fake volt, de mekkora ( : és hányan benyalták
annyi történt, ha volt egy 3ghz-től induló modell, akkor csináltak belőle 35w-osat úgy, hogy levették pl 2ghz-re és ahhoz tartozó feszültségre gyárilag...nagy karrier ( :az akkor lett volna 35w, ha ugyanúgy 3ghz-en maradt volna
otthon pár kattintással bárki tudott ee cpu-t csinálni egy jobb chippel - de a rosszabbak is hozták - , volt hogy x2-ből anno a gyári ee-t nem tudtam annyira alulfeszelni mint a 65w-osat, ami úgy már sokkal kevesebbet evett c2c, de ugyanígy intelekből is
már 10+ éve is mosolyogtam ezeken az ee cpu-kon, persze brand gépeknél és melóhelyeken nyilván nem fognak manual állítgatni, viszont azok a cpu-k úgy voltak 35w-osak, hogy le kellett venni a dwfault kraftból, és nyilván közük nem volt így az eredeti modell teljesítményéhez - de azt hiszem a mai napig vannak ilyen ee modellek -

amd-nél én úgy vettem észre, teljesen defaulton a gyári tdp limitet nem veszi figyelembe, pl a 3800x 110w gyárilag, de 130-at is láttam tőle, ugyanúgy 3600-nál is láttam többet mint 65w
ez nyilván lap függvénye, de legtöbb engedi kimaxolni és ahhoz kell belenyúlni, hogy tényleg maradjon a gyári tdp-n
én is ezt mondom, hogy nem sokat lassul ha pl a 3800x-nél leveszem 80-90w-ra a limitet, ez %-osan 20-30, cserébe lassul sokszor csak 10%-ot - mondjuk én nem limitezek, fix órajel, feszültség, onnan már ki tudom mérni mennyit tud megenni maxon, boostolni nem tud, tudom kb az edc-t, ennyi elég is -
pbo-t sem szeretem, igazából nem játszom csak tesztelgetni, jobb az ac

az a gond, hiába van nálam akár energia kímélő módban, ha már egy chrome nyitására is nagyon megpörgeti a magokat, agresszíven a teljesítményre hajt idle-ben, és ahogy kimértem, manual ac mellett sincs átlagban nagyobb fogyasztás, mert nincsenek kiugró teljesítményfelvételek
és mellé igen, a reszponzivitás elillan ha cnq' is engedélyezve van - már úgy tudom megszüntették, már nem default minden lapban, enyém még tudja, sőt, talán még azt is tudja hogy a minimum órajeleket is meg lehet változtatni -

volt anno egy hp brand gépem, vmelyik 4c intel i5-tel, ssd, igp, és ennyi - 5. v. 6. gen-búl -
ez idle 10-15w körül ment, és akkor sem ugrott meg elindítottam a böngészőt - nyilván ezekbe nem túlméretezett tápokat raknak, talán 180-as vagy 250-es volt benne, hatásfok jobb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.