Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Egyenlőre még csak átfutni volt időm, de nagyon szuper átfogó kis írás :R

Csak így tovább.

(#2) Tituka


Tituka
senior tag

jó lett! :K
Grat!

Skizofrén vagyok, és én is...

(#3) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon alapos munka, köszönjük. A proc pedig szerintem nagyon jó vétel.

(#4) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ügyesen halad az AMD CPU fronton is, kicsit mindig elkésve de jól dolgoznak :)

...

(#5) #31757056


#31757056
törölt tag

Köszönjük szépen! Ez nagyon komoly és részletes cikk, elismerésem :R

(#6) Gabis


Gabis
őstag

Grat a cikkhez és a procihoz, élvezet volt olvasni :R
és végre egy teszt ahol játékoknál a min. fps is fel van tűntetve, ezért még egy hatalmas piros pont :C
Hajrá AMD :K

(#7) Atis707


Atis707
tag

Kellett nekem 7750-et venni...de nem bírtam ki, nem... :W :)

ui:attól még jó vétel! :B

A cikk nagyon jó, bár én még divatból se tennék bele tré markot meg everestet, konvertálás és játék max. még render. Egy K10-es proci jó lett volna... :K

Szép munka! :R

Attila

[ Szerkesztve ]

(#8) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Jó lett a cikk! :R

Egy kérdés: biztos h. a VGA-d egy 4870, A képeken végig egy 4670-es szerepel.

(#9) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Jóírás! Örülök, hogy az AMD végre összeszedte magát, ezzel a Regorral letett valamit az asztalra

[ Szerkesztve ]

(#10) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:R jó kis cikk főleg az elejéből lehet sok infóhoz jutni :K
kár,hogy nem volt több teszt alanyod pl egy X3 is,de azt talán később pótolhatod :D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#11) TomBoy1986 válasza cowboy_bebop (#8) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Biztos :K
És a képen egy 4650 van.

Mindenkinek:
Köszönöm az elismeréseket!

Atis707:
Előtte nekem is 7750 volt, kínlódtam is az eladással, hogy megvehessem, de megérte szerintem.

Egyébként számomra a videókódolásban nyújtott elképesztő teljesítmény volt a legörvendetesebb.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#12) cowboy_bebop válasza TomBoy1986 (#11) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Akkor nem szóltam. Tényleg hiánypótló alkotás lett. :R

(#13) Yutani válasza TomBoy1986 (#11) üzenetére


Yutani
nagyúr

Gratula a cikkhez!

Egy nagyon fontos információt kaptam tőled:

Az Athlon II esetében a CNQ ezek szerint működik overclock esetén is!

Mivel már odafigyelek a fogyasztásra, ezért nem tuningolom az X2 procimat, pedig megy 2400 -> 3000 MHz-en is, csak éppen a CNQ kikapcsolt húzás esetén, és így lőttek az alacsony idle fogyasztásnak. Viszont az Athlon II X2 megadja nekem azt a pluszt (a teljesítmény, fogyasztás és tuning mellett), amit hiányolok az elődből.

Maximum respect to AMD! :R

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#14) TomBoy1986 válasza Yutani (#13) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Alaplapon múlik. Az ASUS csak alapfeszültségen és EC módosítással támogatja. A Gigabytenál változó a dolog, az MSI-nél viszont eddig mindhárom lapomnál működött feszültségemelés mellett is, az pedig mindegy volt, hogy EC-vel vagy szorzóval tuningoltam.

Tehát nekem a régi Athlonnal is működik, csak ilyen magas 286MHz-es EC mellett ebben a lapban már nem (ennyi kellett a BE-2350-nek a 3GHz-hez).

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#15) #19617792 válasza TomBoy1986 (#11) üzenetére


#19617792
törölt tag

Nagyon szép teszt! Gratula! :C :R A Phenom II X2-t még szívesen láttam volna a tesztben, hogy a + 6MB L3 mekkora előnyt hoz. :)

Írásod alapján akkor az Athlon II X2 egy L3-tól megszabadított, négymagos Deneb?
Ebből a bekezdésből szűrtem le:

"Az Athlon II processzor (Regor) szintén a Phenom II architektúrára épül, ám két lényeges ponton is átdolgozták azt. Az első és teljesítmény szempontjából legfontosabb változás a cacheszervezést érintette, hogy nem tartalmaz egyáltalán L3 cache-t, ugyanakkor megduplázták az L2 cache méretét a Phenom II-höz képest, azaz magonként 1024KB L2 cache-el rendelkezik a CPU. E változtatások eredményeképpen a magméret 258mm2-ről 117.5mm2-re csökkent."

Az L3 elvétele és az L2 duplázása meg lett említve, a + magok maradtak?

szerk: Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de legalább tanulok! :B

[ Szerkesztve ]

(#16) GIJoe


GIJoe
addikt

Köszönjük, jó cikk! :) AMD Athlon 64 X2 3400+ (35W) tulajként kíváncsi lennék, hogy pl 1,8 Ghz-en hány W fogyaszthat a kicsike... :)) Most a fent említtetett üzemeltetem passzívan...

(#17) Yutani válasza TomBoy1986 (#14) üzenetére


Yutani
nagyúr

Szóval alaplapon múlik? Ezt nem tudtam... Nekem Abit KN9 Ultra van, de érik a cseréje. Ezek szerint egy MSI 790(G)X+SB750 lap kéne, ha már cserélek. Remlélem abban van oc'ed CNQ.

EarL 007: Az Athlon II X2 egy új magra épül, nem letiltott Deneb!

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#18) TomBoy1986 válasza #19617792 (#15) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Nincsenek plusz magok. Ez teljesen új CPU.

Yutani:
DKA790GX Platinumom volt, abban működött minden módon, 4 CPU-val is. Az pedig ugyanolyan, mint a sima DKA790GX. Viszont a D nélkülit kerüld el :K

GIJoe:
Megfelelő lappal biztos, hogy jelentősen le lehet szorítani a fogyasztást. Ebben a jelenlegiben a VID-et nem tudom állítani, a frekvencia pedig nem olyan meghatározó tényező.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#19) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Nagyon szép cikk! :C Jó lett az Athlon II :)

sweetlou6.wordpress.com

(#20) Varoz


Varoz
őstag

Üdv.
Nagyon kimerítő teszt lett és minden benne volt ami kell. Lenne egy kérdésem, az én Abit KN9-es lapomban menne ez a proci, mert lehet, hogy akkor becserélem a 4600+-omat. nForce 4-es a lap még a legelső AM2-es.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#21) Ylgram1


Ylgram1
tag

Minden elismerésem, a cikk pöpec lett.

Ahogy az egyetemen mondták: "Kolléga, ez körültekintő, átfogó, jól átgondolt munka: Közepes" :))

Nagyon tetszett, hiánypótló mű.

Üdv
Ylgram

Több repülőgép található az óceánban, mint tengeralattjáró az égen.

(#22) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

A minimum fps-ek feltüntetése zseniális ötlet, nem hittem volna, hogy ennyit számít.
Jó teszt, gratula.
Ami észrevételem lenne, video kódoláshoz, x264-es kódolást is be lehetne tenni.

Üdv
szabi

(#23) Móci


Móci
addikt

Nagyon jó teszt lett, köszönet érte!
Szuper kis proci az Athlon 2, ennyi pénzért tényleg megéri, jól összehozta az AMD!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#24) TomBoy1986 válasza -szabi- (#22) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Az x264-et azt hiszem, hogy a múltkori tesztemben is említetted, csak sajnos azóta sem volt a közelemben egyetlen MKV sem és emiatt utána sem néztem, hogy melyik programban, mit és hogyan kellene tömöríteni a siker érdekében. Ezt az AutoGK-t viszont gyakran használom.

Varoz:
Az Abit honlapján volna célszerű utánanézni a CPU support résznél, hogy kompatibilis-e a lapoddal az új generáció :)

Ylgram1:
Ilyet hallottam már én is :D

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#25) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Nagyon jó kis írás, élvezet volt olvasni. Bizony, nem egy rossz proci így, hogy natívan 2 magos és nem letiltott cucc. Főleg fogyasztásban és melegedésben jobb ez így. Az árát maximálisan megéri. Azt hiszem, hogy egy átlagos játékosnak is akár bőven elégséges lehet, felesleges százezreket csak CPU-ra költeni. Tuningtartalék is elég jó benne. Vennék én is ilyet, de már bevásároltam a PII-ből. :)

<-ƘƘ->

(#26) _Oscar válasza Varoz (#20) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Sajnos nem fog menni benne a proci. Nem jött ki rá új BIOS már több, mint egy éve.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#27) TomBoy1986 válasza Kendek (#25) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Nagyon pörgős CPU. A sima Phenom hiába járt 3GHz-en, ez gyorsabban tölti be a Vistát a két mag hiányának ellenére. :)

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#28) Varoz válasza _Oscar (#26) üzenetére


Varoz
őstag

Sejtettem, de köszi.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#29) CsíkosMókus


CsíkosMókus
aktív tag

Tetszik az írás, elmehetne fless-félének is.. :)

Viszont.. Az gyönyörűen látszik, hogy AMD-ből továbbra is kizárólag négymagost szabad venni, ha már.. A 4870 a négymagos teszteknél mindig a plafont jelenti, ő a korlátozó tényező. Itt még javában gyorsul minden 3d-s cucc a cpu frekvencia növekedésével. Ergo a vga bírná, a cpu-k gyengék.
Akkora különbség nincs árban a négymagosokhoz képest, hogy megérné ezt venni..

Érdekes a levett kupakos képen, hogy a 65nm-es és a 45nm-es magmérete kb ugyanakkora. Persze a cache duplája, de akkor is jópofa látni, hogy elvben kisebb :)

[ Szerkesztve ]

(#30) TomBoy1986 válasza CsíkosMókus (#29) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Ez 20K, az meg minimum 40K.
Amúgy köszönöm :)

A levett kupakos kép alatt a tranzitorszám is szerepel. Annak fényében nem is rossz, hogy kisebb a CPU.

Ha a 27#-es hsz.-emre reagálva kérdezed, akkor egy 9550-em volt. Abban 4x512+2MB cache van, de itt most nem az volt a lényeg.

Lemérni sajnos már nem tudom, mert eladtam azt a CPU-t kora tavasszal.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#31) CsíkosMókus válasza TomBoy1986 (#30) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

A Phenom 9650 és bandája?
Annyi kessel nyakonöntve, 3ghz-re húzva szvsz megeszi ezeket..
Nem méred le? Lehet hülyeséget beszélek megint :)

[ Szerkesztve ]

(#32) cowboy_bebop válasza CsíkosMókus (#31) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

A Phenom 9650-ből jó, ha ki tudsz hozni 3 ghz-et, ami ha egy játék nem támogat csak 2 magot, jó ha van olyan gyors mint egy K8 X2-es 3.2ghz-en.

[ Szerkesztve ]

(#33) BloodRay


BloodRay
veterán

Jó teszt lett, én is köszönöm!
Mi nemrég egy Phenom II 710-est újítottunk. Maximálisan megérte.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#34) CsíkosMókus válasza cowboy_bebop (#32) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Ebben egyetértünk. De gondolom abban is, hogy semmi esetre sem rosszabb egy négymagos egy kétmagosnál..
Új gépnél 10-15e ft akkora plusz kiadás, a phenomra? Inkább várnék vele egy hónapot, de akkor már olyat veszek, ami mai technológia, nem olyat, ami tavalyelőtti, gondolok itt a két magra..

(#35) CsíkosMókus válasza CsíkosMókus (#31) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Sajnos már nem tudok szerkeszteni..
A 9550-es Phenom lassabb volt, mint ez? Húzva is nézted?

(#36) cowboy_bebop válasza CsíkosMókus (#34) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Egy olyan játéknál, ami csak 2 magot támogat az Athlon II 250 3.7-3.8 ghz-en kenterbeveri az összes Phenom I-est.

A nem mai technológia pont h. inkább a 65nm-es Phenom I.

[ Szerkesztve ]

(#37) TomBoy1986 válasza CsíkosMókus (#35) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Sokáig használtam a PHenom I-t 3GHz-en. Mindössze annyit írtam az előbb, hogy ezzel a Vista gyorsabban tölt be, amennyiben ez is meg van húzva 3.5GHz környékére. Se többet, se kevesebbet.

#34:
Különbözünk. Én most 8K-t szántam fejlesztésre. Abból pedig ez jött ki. Ha X4-et vettem volna, akkor 25K-t kellett volna ráköltenem. Ez pedig igenis nagy különbség.

Findzs:
Köszönöm, igyekeztem.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#38) Findzs


Findzs
addikt

annyit mondhatok csak, hogy ez egy profi írás

jobb mint a ph-s tesztek többsége

köszi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#39) CsíkosMókus válasza cowboy_bebop (#36) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

..elvileg.:) Gyakorlatilag meg lehet, hogy vga limit lesz :) Ezt kéne kideríteni.
Amúgy pontosan ezért fáj az én fejem is, hogy mire kéne upgrade-lni 3.3-at futó core2-ről. Játékok alatt kérdéses hogy melyik sokmagos lenne gyorsabb, és mennyire húzva..

(#40) dezz


dezz
nagyúr

Hasznos olvasmány volt, köszi! Én is ilyen procit tervezek beszerezni a közeljövőben.

Néhány kisebb korrekciót javasolnék:
"A CPU-k mind Windsor magra épültek, azaz 90nm-esek gyártástechnológiával készültek, s típustól függően 512KB vagy 1MB L2 cache-el rendelkeztek." -- Magonként!

"Az órajelemelésre azért lett volna szükség, mert a konkurens gyártó termékei teljesítményben - azonos órajelen - és túlhajthatóságban is jobb eredményeket mutattak fel."
+
"Az AMD szempontjából áldatlan állapot - miszerint teljesítményben nem tud ellenfelet felmutatni az Intel CPU-inak a kétmagos verziók között - egészen 2008 végéig fent állt, amikor megjelent a 7750-es típusjelzésű modell, amely már az AMD K10-es architektúrájára épült."

Itt mindkét helyre beszúrnék legalább egy "újabb" szócskát az Intel CPU-k említésénél, hiszen az Athlon X2 életciklusa első felében a Pentium-D-vel versenyzett, és le is nyomta jól. (Ennek megfelelően esetleg az évszámot is ki lehetne bővíteni egy kezdőévvel.)

"Ez a CPU a Kuma kódnevet kapta, szintén 65nm-es gyártástechnológiával készült a hibás Phenom CPU-k két magjának letiltását követően"

Ez tényleg csak apróság, csak kicsit furán hangzik, hogy a magok letiltása után készül a proci. :)

"Az Athlon II processzor (Regor) szintén a Phenom II architektúrára épül, ám két lényeges ponton is átdolgozták azt. Az első és teljesítmény szempontjából legfontosabb változás a cacheszervezést érintette, hogy nem tartalmaz egyáltalán L3 cache-t, ugyanakkor megduplázták az L2 cache méretét a Phenom II-höz képest, azaz magonként 1024KB L2 cache-el rendelkezik a CPU. E változtatások eredményeképpen a magméret 258mm2-ről 117.5mm2-re csökkent."

Itt szerintem kimaradt, hogy ez a proci eleve kétmagosnak készül.

"Sajnos ebben a magasságban a Cool'n'Quiet nem működött a 65nm-es Athlon64-en, ezért a terheletlen értékek jóval magasabbak, mint az elérhető. Az Athlon II-nél természetesen működött, még 3.6GHz-en is."

A hivatalos C'n'Q driver ugyan nem működik, de amúgy is érdemesebb 3rd party C'n'Q programokat használni (egyikben-másikban többféle paramétert is be lehet állítani több P-State szintre, stb.), amiknek nem gond a tuning.

ps. ezt a részt offba tettem volna, de az új motorban bekezdésenként kell, amihez nem volt türelmem.

(#41) konas


konas
senior tag

Up. :R Tanulsagos tenyleg..
Koszonjuk

(#42) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jó írás lett, megérte várnunk rá. :C

C1E, nálam az X2 4450E-vel biosban kapcsolható, akkor az most külső v. belső megoldás?

Amúgy nagyon jól sikerült procik lettek, most aki gépet épít, vesz egy HD4770-et, vesz mellé egy lapot, meg tesz bele egy ilyen procit, és már kész is az ár/teljesítmény arány bajnok gép. Főleg ha még kis tuningot is kap. :K

Amúgy most még PH tesztet várom, ilyen clock to clock összehasonlítást Athlon1-2 és Phenom1-2 között, egyszerre mind a 4-el. Főleg arra leszek kíváncsi, hogy azonos órajelen Phenom2 és Athlon2 hogy viszonyul egymáshoz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#43) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ennyi pénzért tényleg megéri, jó kis proci lett. Jam és persze nagyon jó teszt lett. Gratula ! :)

Véleményem szubjektív...

(#44) TomBoy1986 válasza CPT.Pirk (#42) üzenetére


TomBoy1986
veterán

A BIOS-beli bekapcsolhatóság egy külső, szoftveres megoldás, de a hatása ugyanaz. Ennél annyiban jobb a hardveres, hogy akkor is működik, ha az alaplap nem támogatja - mint az enyém.

dezz:
Köszönöm az észrevételeket, átültetek párat :R

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#45) Findzs válasza CsíkosMókus (#39) üzenetére


Findzs
addikt

én most cseréltem alaplapot cpu-t ramot 5600 x2 (2900 mhz), 1024/800 x2 geil, abit kn9-s, -ről gigabyte 770ud3, 9650 phenom (2300 mhz) 2048/1066 x2 kingston hyperx,
hát össze se lehet hasonlítani a két rendszert bár én keveset játszom de pl: a dark athenában minden maxon szagatott a régi gépemmel ezzel már nem pedig a vidkártya ugyanaz 9600 gt gs
mindenképpen szerintem a 4 mag felé fognak fejlődni a pc -s játékok és én több évre vettem a cuccot azért döntöttem a 4 mag melett bár a fenti tesztben szereplő athlon II elég meggyőző adatokat produkál, kiprobálok egy videó kódolást majd én is mert azt is szoktam többféle progival

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#46) kisza25 válasza Findzs (#45) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

csak egy észrevétel: az X2 5600+ 2800 vagy 2900Mhz-es
hupsz közben javítottad :B

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#47) JDani93


JDani93
csendes tag

hello nekem egy 6000+ AM2-es cpu-m van alapon 1,375V-on menyi a max amit ez bírhat ? Gyári hőcsöves hűtő van rajta.

(#48) Solten


Solten
addikt

Gratu a remek kis procihoz, mar csak egy "remek" (Gigabyte) lap kell hozza? :C ;)

Saor Alba

(#49) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Szokásod szerint alapos munkát végeztél,gratula. :R
Nagyon jó a 250,egy ideig vacilláltam is a 250 és az 550 között,aztán meggyőztem magam,hogy +4k-t megér az 550. :D

[ Szerkesztve ]

(#50) TomBoy1986 válasza Solten (#48) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Biztos lehetsz benne, hogy nálam több Gigabyteot nem fogsz látni :)

JDani93:
Ha azt kérded, hogy tuningban mit bírhat, akkor azt mondanám, hogy 5-15% hozzáértéstől és CPU-tól függően 24/7-ben.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.