Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) TazLeacher válasza #53246592 (#47) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

a külföldre vitt rendszámok miatt meg én szívok

Meg én, meg a többiek. De a jelen helyzet már rég nem erről szól. Amikor dönteni kell, hogy én vagy ő, akkor inkább én. Röviden ennyi.

Az első részhez meg annyit, hogy az adózási morál itthon nem a vérünkben van, nem veleszületett "rossz" hanem valami miatt kialakult.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#52) #53246592 válasza D1Rect (#50) üzenetére


#53246592
törölt tag

nem az alacsonyabb adók miatt
pl. itt a reg.adó magasabb mint Magyarországon

igen, többnyire a magasabb fizetések miatt

(#53) TazLeacher válasza DeFranco (#48) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Én meg reagáltam rá, hogy tele van kiskapuval, amivel törvényessé lehet tenni. A 30 napos korláttal a legkönnyebb...Te meg az utóbbi időben minden alkalommal, amikor nem vagyunk egy véleményen, személyes területre tereled a témát. Az, hogy valamiben nem értek veled egyet, nem egyenlő azzal, bajom van veled. Ezt jó lenne most már megtanulni ennyi idő után. Ha kell, csak velem szemben, de szerintem ez úgy nagy általánosságban igaz.

A "higgadj le" dumától meg már a hátamon feláll a szőr...azért, mert Te ennyitől begőzölsz, én nem. És most én kérnélek, hogy a személyeskedést, és az erre utaló dolgokat hagyd abba. Remélem elég "higgadt" és egyértelmű voltam neked.

berci:
Bocsánat, nem láttam, hogy az "itt" neked más, mint nekem az "itt". Most néztem meg az adatlapod, bocs...bár nem tudom, hogy ez változtat-e valamit.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#54) nincsisbéla válasza D1Rect (#45) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Mert valószínűleg nem az autóbuziság miatt vesz ennyiért kocsit aki tót rendszámmal járkál.... ... "van ott még ahonnan ez jött" !

Mentalita'

(#55) proci985 válasza TazLeacher (#51) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

de, a jelen helyzet a külföldön élők és munkavállalók szempontunkból pontosan erről szól, mert lefoglalhatják az autót egy közúti ellenőrzéskor. és tetejében bírságolhatnak. totalcaros cikk kommentjei között se kérték véletlenül sokan, hogy szedjenek már elő egy jogászt, aztán tisztázzák, hogy pontosan mi kell.

a repülő meg nem mindenkinek megoldás, Németországban élő ismerősöknek egyszerűbb leautózni, ha a meglátogatandó család vidéken van.

berci: na ja, kolbásszal és részünkről citromos gösserrel feltankolás is nehezebb:).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#56) TazLeacher válasza nincsisbéla (#54) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ez annyira tipikus...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#57) D1Rect válasza #53246592 (#52) üzenetére


D1Rect
félisten

Röviden: a könnyebb élet miatt.

(#54) nincsisbéla: A kérdés arra vonatkozott, hogy miért dobjon bele a "feneketlen kútba" X mFt-ot?

Kiviszi a céget tótékhoz:
Több marad a zsebében, olcsóbb az autó, csökken az üzemeltetési költsége, nem tudja szexuálni megszámlálhatatlan hivatalos/félhivatalos szervezet.

[ Szerkesztve ]

(#58) #53246592 válasza proci985 (#55) üzenetére


#53246592
törölt tag

ja, a repülö ugyan olcsóbb valamivel, de akkor meg vagyok löve egy borsodi faluban ülhetek a seggemen és nem tudok kolbászt, meg sok-sok szlovák sört vinni amikor megyek vissza

(#59) DeFranco válasza TazLeacher (#53) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Örök vita lesz ez már :)

(just for the record, nem magamra gondoltam, de ne feszegessük, mert bár nem személyeskedés, de személyes :) )

[ Szerkesztve ]

(#60) #53246592 válasza D1Rect (#57) üzenetére


#53246592
törölt tag

"Több marad a zsebében, olcsóbb az autó, csökken az üzemeltetési költsége, nem tudja szexuálni megszámlálhatatlan hivatalos/félhivatalos szervezet."

és az állam az elmaradt bevételeket idiótábbnál idiótább adók meg egyebek bevezetésével mégiscsak beszedi. persze a konkrét személy még mindig jobban járt, de ez már az az eset amire én is azt mondom hogy költse gyógyszerre

szerk: az meg a másik hogy mennyivel lenne hátrébb, ha úgy tartana x Ft-ot a zsebében hogy annyival olcsóbb autót venne? semennyivel

[ Szerkesztve ]

(#61) tildy


tildy
nagyúr

azt mondják páran semmi pofatlansag nincs benne. miközben több helyről hallani, hogy külföldön élő magyarokat vegzalnak a rendőrök. Milyen alapon? Ha hazamennek egy itteni kocsival látogatóba , simán elvehetik a kocsit. És még csak meg se tudják mondani , milyen okmányokat fogadnak el. Nem számít . Van magyar lakcimed? akkor igyjaras . Ideiglenes kulfoldon tartózkodás bejelentesevel ugyanis megmarad a magyar cím is. Itt pl nincs személyi, bankszamlaval igazolok lakhelyet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#62) TazLeacher válasza tildy (#61) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Most nem értem...nekem nem teljesen tiszta, hogy melyik "oldalon" állsz.

Szerintem nem pofátlanság, hanem leleményesség, és az, amit ennek megfékezésére kitaláltak ******* dolog. A mondat második felével egyet értesz Te is, ha jól láttam, de az első részével nem biztos.... :F

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#63) #53246592 válasza tildy (#61) üzenetére


#53246592
törölt tag

itt is azt mondom: add le a személyidet, ha ez neked gondot okoz :) én is ezen gondolkozok, csak nekem közben elöfordulhat, hogy még idén visszaköltözök.
neked van még valami Magyarországon amihez szükséges a lakcím? mert érzelmi alapon teljesen fölösleges.

epäjarj....

(#64) Lauda válasza tildy (#61) üzenetére


Lauda
félisten

Ez nem igy van. Ha tudod bizonyitani, hogy eletvitelszeruen ott elsz, ahova a rendszam valo, akkor teljesen szabalyosan hasznalod itt.

(#65) #53246592 válasza Lauda (#64) üzenetére


#53246592
törölt tag

egy másik topikban már hosszasan ki lett vesézve, hogy nem egyértelmü mivel tudod igazolni az eletvitelszerüen való ott élést. Pl. sok országban nem létezik olyan közokirat amin rajta van a lakcímed. meg ha van is, arról meg más okmányokról is hivatalos fordítást kell készíttetni hacsak ez nem okoz "aránytalanul nagy eröfeszítést" (na ez meg mit jelent?), egyébként a rendör úgy dönthet hogy kapsz egy több százezres bírságot.

(#66) Lauda válasza #53246592 (#65) üzenetére


Lauda
félisten

Munkahelyi igazolas, munkaszerzodes, kiegeszitve egy ottani lakcimmel, eu kartyaval. pl.

[ Szerkesztve ]

(#67) TazLeacher válasza Lauda (#66) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Mondjuk mindez hollandul?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#68) Lauda válasza TazLeacher (#67) üzenetére


Lauda
félisten

Mi a kerdes?

(#69) D1Rect válasza #53246592 (#60) üzenetére


D1Rect
félisten

Legyen élhető az ország és akkor nem fognak az emberek kivándorolni/ szomszédos országban adózni.

Ez a "szlovák rendszám üldözés" ugyanolyan marhaság mint a külföldön dolgozó magyarok adóztatása...

(#70) TazLeacher válasza Lauda (#68) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Elképzeled azt a szitut, amikor elkapsz egy holland munkaszerződést a váci úton igazoltató rendőrnek, és azzal próbálod bebizonyítani, hogy márpedig bla...bla...bla..

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#71) Lauda válasza TazLeacher (#70) üzenetére


Lauda
félisten

Nem kepzelek el semmit. Hiteles forditast kernek, olvasd el a cikkeket.

(#72) proci985 válasza Lauda (#71) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

és az honnan legyen, ha szombaton érkezett az illető, és vasárnap állítják meg?

emellett a holland is hivatalos eu nyelv. a legközelkebbi magyar tolmács felkutatása sem olyan egyszerű. a mi esetünkben 360kmre van a legközelebbi konzulátus, ami elvileg ellát ilyen feladatot is. tehát a fordítások beszerzése egy eléggé drága, több hónapos folyamat.

emellett másik helyen már felmerült, hogy korántsem biztos a jogszabály szövege alapján, hogy az autósnak kell fordítást megoldania.

kiegeszitve egy ottani lakcimmel,
ami nincs mindenhol nyilvántartva, de erről volt már szó.

73ra: akkor vedd úgy, hogy én azt mondom, hogy amit elképzelsz ezekről, az nem úgy van, és nem megy.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#73) Lauda válasza proci985 (#72) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt ne tolem kerdezd. En arra valaszoltam, hogy hogyan tudod igazolni az eletvitelszeru kintletet.

De amugy beszerzi elore.

[ Szerkesztve ]

(#74) #53246592 válasza Lauda (#66) üzenetére


#53246592
törölt tag

Melyik munkaszerzödésemet mutassam meg? A mostani munkahelyemmel kötöttet, vagy a kettövel korabbival kötöttet - impozánsabb, rajra van hogy Nokia? Ezzel csak arra akarok utalni hogy egy x éve kötött szerzödés nem bizonyítja hogy itt élek.

Munkahelyi igazolás: ezzel adtál egy ötletet, írok magyarul egy igazolást, aláíratom a fönökömmel és akkor a hivatalos fordítással sem kell bíbelödni :) De ha pl. nem magyarul van az igazolás, akkor a rendör nem köteles elfogadni, leveheti a rendszámot, kiszabhat több százezres büntetést. Ha meg le akarom hivatalosan fordíttatni magyarra, akkor azt hol tehetem meg? Magyarországon? Ha autóval megyek Magyarországra, akkor hogyan jutok el szabályosan a fordító irodáig?

[ Szerkesztve ]

(#75) D1Rect válasza Lauda (#71) üzenetére


D1Rect
félisten

Hazajövetel előtt hiteles fordítást készíteni a munkaszerződésről, hogy Bürokratisztánban ne bírságoljanak meg azért, mert használom az autómat.

Aztak*rva. I mean really. :W

(#76) TazLeacher válasza Lauda (#71) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

meg ha van is, arról meg más okmányokról is hivatalos fordítást kell készíttetni hacsak ez nem okoz "aránytalanul nagy eröfeszítést" (na ez meg mit jelent?), egyébként a rendör úgy dönthet hogy kapsz egy több százezres bírságot.

Erre válaszoltál, hogy munkaszerződés...stb. Kiemeltem a lényeget. Tehát igen, ő is tud arról, hogy léteznek ezek az okmányok, csak kifogásolja, hogy hivatalos fordítást kell róla készíteni. Erre te beírod, hogy:

Munkahelyi igazolas, munkaszerzodes, kiegeszitve egy ottani lakcimmel, eu kartyaval. pl.

Nem értem.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#77) #53246592 válasza D1Rect (#75) üzenetére


#53246592
törölt tag

Elképzelem a valóságban a dolgot: jövök haza, átjövök 5 országon, sehol senki nem állít meg. Kassán lerakom az autót, felülök vonatra, jó eséllyel minimum 1 átszállással lemegyek pestre, ott megkeresem a fordítóirodát, ahol szerencsés esetben hamar lefordítják a papirjaimat. Vissza vonattal Kassára, ahol ha még megvan az egész autó, akkor már mehetek is haza. Jipppiiii.

(#78) TazLeacher válasza #53246592 (#77) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

És ezzel mi a gond? :DDD

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#79) Lauda válasza #53246592 (#74) üzenetére


Lauda
félisten

Mert csak magyarorszagon tudnak magyarra forditani hitelesen? Japanul meg csak japanban? Na ne butaskodj mar. :)

D1Rect Nagy iq fighter volt aki ezt kitalalta annyi szent. :DDD

jer1cho nem baj, o erti.

(#80) #53246592 válasza TazLeacher (#78) üzenetére


#53246592
törölt tag

végülis nekem semmi. legközelebb úgyis repülövel megyek haza, aztán addig eldöntöm hogy
a) a lehetö legdrasztikusabb módon megszüntetem a magyarországi lakcímemet, ha kell az okmányirodában verem majd az asztal is ez érdekében (a helyileg illetékes ocsmányiroda ilyen jellegü: [link] )
b) visszaköltözök Magyarországra, és így ez a konkrét probléma ugyan megszünik, de majd jön a többi hasonló elven alapuló gond, amire majd beszerzek egy raklapnyi ilyet: [link]

(#81) D1Rect válasza #53246592 (#77) üzenetére


D1Rect
félisten

Hol a probléma? :F

(#82) Algieba válasza DeFranco (#14) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Egyáltalán kinek van igénye szlovák rendszámú autóra?
Pl. a Balaton átúszó Hummerek tulajai biztosan nem az éhezés miatt kényszerültek szlovák rendszámot rakatni a járműveikre.
Van egy réteg kicsiny hazánkban, ami gátlástalanul szaladgál ki-be a kiskapukon és röhög a markába.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#83) TazLeacher válasza Algieba (#82) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Bocs, melyik országban is laksz jelenleg...?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#84) Raucher válasza Lauda (#71) üzenetére


Raucher
tag

Nem kepzelek el semmit. Hiteles forditast kernek, olvasd el a cikkeket.

Miről?

Van egy munkaszerződésed, ami néhány éves, és erről egy hiteles fordítás. Mit bizonyít?
Az aláírás pillanatában valóban munkahelyed volt. De azt nem, hogy most is.
30 napnál idősebb a papír, hohó, akkor megsérthetted a 30 napos tartózkodási határt.

Külföldi bankkártya, jogosítvány, társadalombiztosítási kártya, a bevásárló- és ügyfélkártyák megléte mellett is kétségbe lehet vonni a külföldön élést. Ráadásul mind öregebb 30 napnál, tehát lényegtelen. A jogosítványon kívül amúgy sem köteles a rendőr más papírt felismerni.

(#80) berci:"a lehetö legdrasztikusabb módon megszüntetem a magyarországi lakcímemet"

Ez sem bizonyítja, hogy külföldön élsz. Elég sok hajléktalan él Magyarországon, bejelentett lakcím nélkül. (Persze tedd meg. Az adóhatóság számon kérhet, hogy miért nem fizetsz adót.)

[ Szerkesztve ]

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#85) Algieba válasza TazLeacher (#83) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Magyarországon.

Írtam egy hosszabb bejegyzést, de töröltem, mert egymásnak ugrottak a gondolatok. A lényeg, hogy fölösleges csodálkoznom az ország helyzetén, mert az összes társadalmi szinten bőségesen találhatók kifogásolható erkölcsű személyek.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#86) Lauda válasza Raucher (#84) üzenetére


Lauda
félisten

Ha azt keresed, hogy hogyan nem lehet valamit megoldani, akkor nem is fog sikerulni.

(#87) D1Rect válasza Lauda (#86) üzenetére


D1Rect
félisten

Remek lehetőségek várnak rá a hazai közigazgatásban.

(#88) #53246592 válasza Raucher (#84) üzenetére


#53246592
törölt tag

Puff. Pedig azt hittem a lakcím megszüntetésével megszünik ez a probléma.

(#81) D1Rect: ezt gondolom a golyóstollak országából, Iróniából írtad :)

[ Szerkesztve ]

(#89) tildy válasza TazLeacher (#62) üzenetére


tildy
nagyúr

egyszerű pedig: utálom a kiskapuzast ami otthon megy, de nem tartom korrektnek hogy ártatlan embereket csesztesenek kollektív bűnösség elvén.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#90) TazLeacher válasza Algieba (#85) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Hopp! Erről lemaradtam! :B

Ez így igaz. De melyik országban van ez másképp? Ez nem lenne indok semmire sem.

tildy: értem.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#91) tildy válasza Lauda (#66) üzenetére


tildy
nagyúr

ez pl magánnyugdíjnal nem volt elég. Esm hiába ukben élt, hiába itt volt bankszámlája, tbje, mivel épp munkahelye nem volt, mehetett haza aláírni. Amúgy semmi köze a rendőrnek a fizumhoz, pedig az is rajta van.

berci: Esm próbálta leadni az állandót, nem engedtek neki. ideiglenes külföldön tartózkodásnal nem lehet, legalábbis ezt mondták az okmanyirodaban. és ne orulj meg, ne menj vissza.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#92) tildy válasza Lauda (#79) üzenetére


tildy
nagyúr

igen , egy helyen lehet megcsináltatni, más fordítást nem fogadnak el. Legalábbis többen ezt írták. És ne ertetlenkedj, hidd el elinteztem otthon minden hivatalos ügyet, itt is kértem residence kártyát, de nincs rajta lakcím, szóval simán buntethetnek. Sajnos senki nem tudja megmondani milyen iratok birtokában kell lenned, hogy ne igy legyen.

Fogd fel, nincs hivatalos infó róla, mit fogadnak el, és mit nem. Nem tudják megmondani. Este hazamegyek, és utanajarok. Fizunal meg had én dönthessem márel, kivel osztom meg....

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#93) Lauda válasza tildy (#92) üzenetére


Lauda
félisten

Gondolom az a tobben mind hivatalos info volt. A fizetesedet meg sok olyan ember tudja, ha akarja, akinek semmi koze hozza. Egyebkent szerintem senkit se erdekel a masik fizetese.

[ Szerkesztve ]

(#94) Lauda válasza tildy (#92) üzenetére


Lauda
félisten

Ki az a senki nem tudja? Melyik hivatalos szervet kerdezted errol?

(#95) #53246592 válasza tildy (#91) üzenetére


#53246592
törölt tag

a magánnyugdíj engem szerencsére nem érintett, Magyarországon csak diákmelóban dolgoztam keveset, és akkor még nem volt magannyugdij.

a munkaszerzödesen tenyleg rajta van a kezdöfizu, és senkinek semmi köze hozza (bár közben Finnországban bárki lekérdezheti mennyit kerestem tavaly és mennyi adót fizettem)

Na akkor nem csak a "mi" okmányirodánkban "nem támogatják" a külföldi lakcím bejelentést...

Lehet megőrülök, mert valami - sok minden - baromira hiányzik itt, és mégis visszamegyek. Tavalyelőtt már volt egy ilyen "rohamom", de akkor nem voltam felkészülve. két - valamelyest összefüggö - dolog riaszt vissza, az egyik a brutális, még a vogonok által is elképzelhetetlen bürokrácia, a másik az emberek "itt minden szar" hozzáállása.

(#96) tildy válasza Lauda (#94) üzenetére


tildy
nagyúr

én egyiketsem, de a totalcaros topikban ott van a rendőrség, konzulátus és egyéb helyek válasza. Valaki ugyanis utánajárt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#97) Lauda válasza tildy (#96) üzenetére


Lauda
félisten

Hat a valakik utanajartak valahol az nem valami pontos es megbizhato forras. :)

(#98) proci985 válasza #53246592 (#95) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hát, ez eddig három ország, ahol nincs lakcímbejelentés. egyébként innentől akkor a bejelentett lakcím egyszerre több EUs országban kérdéskör érdekessé is válik, lévén több országban a dolog máshogy van követve.

egyébként dolog a 183 nappal is elgondolkoztató, ld a norvég aki 5 hónapot Norvégiában, 5 hónapot Svédországban, 2 hónapot pedig valami meleg helyen tölt. 180 nap sehol sincs meg. az illető egyébként valós, és nem egyedüli eset.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#99) tildy válasza Lauda (#97) üzenetére


tildy
nagyúr

Oke, a törvényben nincs benne mit fogadnak el. Ezért kerdeztek páran rá, nem lettek okosabbak. Ez már elégséges valasz? Ha én rakerdezek az mivel hihetobb, mint a svájci konzulátus belinkelt levele?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#100) kraftxld válasza Algieba (#85) üzenetére


kraftxld
nagyúr

2005 óta ugyebár az EU tagja Magyarország. Ebből az átlagember csak annyit lát (kicsit sarkítva), hogy jön az olcsó külföldi kétes minőségű árú, mennek a fiatalok dolgozni országon kívül, valamint b@sztatják azt aki adóoptimalizálás vagy költségcsökkentés címén más országba helyez céget, gépjárműt, bankszámlát, akármit.
Szerintem inkább a vezérkarnak nem azon kéne eszelni, hogy minnél jobban szívassa a népet, hanem azon, hogy versenyképesebb legyen a dolog, és fél Szlovákia, Ausztria magyar rendszámú autóval rohangáljon mert annyira megérné áthozni.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.