Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

A kritikán aluli komfortfokozatú lakásokkal nekem is meg szokott gyűlni a bajom.. És a főbérlő meg nem érti, miről beszélek, mikor alacsony komfortfokozatot említek. :o

Emlékszem volt, h nekidőltem a falnak, és megfogta a kabátom a fal.
Frissen volt meszelve ugyan, de olyan dologgal, amivel a mamám az ólakat festi a kert végében, sőt, ha azt végigsimítom, nem fogja meg a kezem.
Egyáltalán mihez gyártanak ilyen falfestéket, ez semmire sem jó.. :(((

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) tildy


tildy
nagyúr

Azert 50ert mar lehet korrekteket talalni. Nem tudom merre nezelodtetek.
Alberlet.hu-n azert vannak korrektek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) vans?


vans?
őstag

Mit dolgoztok, mi a terv?

hábm bábm

(#4) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Nem magamat fényezni, de:
http://logout.hu/bejegyzes/blindmouse/lakotarsat_keresek/hsz_1-50.html
dupla annyiért duplaakkora lakást lehet kivenni kétszer annyi embernek, csak akkor bőrfotel, nagy belmagasság, minden este parti meg váci út is jár hozzá.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#5) amanoba válasza tildy (#2) üzenetére


amanoba
őstag

gyakorlatilag az ársávot lőttük be, és igyekeztünk nem túl messze kerülni a központtól, így lett meg ez az angyalföldi 50ért, 40nm, teljesen berendezve, holnap megyünk szerződést aláírni..

vans?: dolgozni..hm, ez egy nagyon jó kérdés, barátnőm beadta pár boltba eladónak a környékre, én ismerősökön keresztül próbálok elindulni.

blindmouse: köszi, de mindenképp ketten akartunk lakni, és a buliból már szinte az egész életemre valót előttem pár év alatt, jobb a nyugi. :B

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#6) Xirtam


Xirtam
veterán

1 évig egyedül laktam pesten (F/20) és megmondom neked, hogy nehezen jöttem ki egyedül! Egy 35 négyzetméteres garzonom volt 50+rezsivel és 90 volt összesen kaja nélkül a lakásom! :(((

(#7) vans? válasza amanoba (#5) üzenetére


vans?
őstag

Es mennyi megtakaritasotok van? A vilagert sem akarok akadekoskodni tenyleg, csak azert melo nelkul eleg kemeny.

hábm bábm

(#8) tildy válasza Xirtam (#6) üzenetére


tildy
nagyúr

En eddig egy 50 plusz rezsisben, meg egy 40 plusz rezsisben laktam, mindkettonel 70-bol jott ki cakkompakk.
Igaz egyikben ezszel laktam, masikban meg egy apolono csajjal, igy a koltsegek felezodtek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) amanoba válasza vans? (#7) üzenetére


amanoba
őstag

nekem 360, asszonynak 70, 3 hónapra írunk alá.
ennyi idő alatt össze kell jönnie valaminek, ahogy telik az idő, úgy leszek egyre jobban hajlamos a kompromisszumra.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#10) baluka26


baluka26
veterán

Én most költözök barátnőmmel és egy másik párral egy 63 m^2-es lakásba (2 félszoba, egy nagy nappali) 75e+rezsi, V. kerület, Ferenciek terén. Bútorozott, remekül kinéző tégla lakás. Mi egyetemisták leszünk mind a négyen.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#11) vans? válasza amanoba (#9) üzenetére


vans?
őstag

Akkor jo, kitartast kivanok a kereseshez... Van valami szakmatok, vagy..?

hábm bábm

(#12) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Welcome!

Én a Lehel utcában (13. ker) laktam két hónapot albérletben egy garzonban, amikor ideköltöztem. Átmenetire jó volt. :B

I humbly and respectfully decline™

(#13) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Welcome! Először nagyon idegen lesz Pest, de simán meg lehet szokni/szeretni.

Az albérlet, ha tényleg jó, akkor teljesen jó árban van szerintem. Fűtés?

(#14) vans? válasza DeFranco (#13) üzenetére


vans?
őstag

Nagyot lehet szivni a futessel/gazzal... Mi harman laktunk a IX. ker-ben fel evig, novemberben majdnem 40 ezerbe fajt a gaz, pedig csak estere kapcsoltuk be, ejszaka nem is ment... Konvektor, nagy belmagassag, szar szigeteles... Szoval bele lehet futni ilyen buktaba.

hábm bábm

(#15) föccer


föccer
nagyúr

Hülye kérdés, de nem tudtok összeszedni egy kis önerőt? A 40 m^2-es garzonokat még angyalföldön is meg lehet venni 6-7 milla között. Néha egész jó vételeket is ki lehet fogni. Szerintem ha teheti az ember, most inkább vegyen, mint albit fizessen. Hihetetlen lent vannak az ingatlan árak. Bár lehet várni kell még fél évet. Ha a bankok elkezdik piacra dobni a bedőlt hitelesek lakásait, akkor ~15-20% tovább fognak zuhanni az ingatlan árak. Főleg ezek a kisebb 1-2 szobás lakások/garzonok. Ebből annyi lesz a piacon, amire ilyen hitel feltételek mellett egyszerűen nem lesz kereslet.

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16) Magnum_ válasza vans? (#14) üzenetére


Magnum_
nagyúr

mi klasszik, nagy belmagasságú (3,70m), körfolyósos lakásban lakunk, ezért csináltattunk álmennyezetet (világításal) az ablak fölé, a fűtés miatt, bár így is 3,20m, de "csak" 20k volt a fűtés számla télen. ezért jobb a panel, ott is 20k, de kurva meleg van cserébe :D

föccer: nem biztos, hogy már most közös lakásvásárláson kell gondolkodniuk... nem jó az, ha a lakáshitel tart össze valakiket, ha megromlik a kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#17) föccer válasza Magnum_ (#16) üzenetére


föccer
nagyúr

Jó megoldás még, hogy galériát csinálsz, és ott alszol éjszaka. Fent van 22 °C, lent van 14. Nap közben el lehet lenni a hűvösebben is, éjszaka meg nem fogsz fázni. :)

üdv, föccer

mod:

Ki mondta, hogy legyen közös? Persze úgy könnyebb, de láttam már olyat, akinél jól jött, hogy egyedül vette meg a lakást/egyedül fizette a törlesztőt.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18) Magnum_ válasza föccer (#17) üzenetére


Magnum_
nagyúr

utálom a galériát.... :D

I humbly and respectfully decline™

(#19) tildy válasza vans? (#14) üzenetére


tildy
nagyúr

Az jo sok, mi 32 negyzetmetersben fizettunk anno 2008ban telen 8 ezret, de eves elszamolas miatt valami havi 4000 volt mindig a szamla ra.

foccer :Amugy muti azokat az olcso lakasokat:D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) DeFranco válasza föccer (#15) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ebben ne legyél annyira biztos. Most sincsenek lent a lakásárak, csak olcsóbból/szarabból van több. Rendes lakást nem találsz, mert aki teheti ki sem viszi a piacra ilyen áron. Ami ténylegesen olcsóbb lett, azok a beragadt újépítésűek.

A bankok meg nem fogják kidobni a piacra a lakásokat nagy mennyiségben, mert azon buknak. Szépen átveszik, és visszabéreltetik a tulajdonossal, mint ahogy már pedzegetik is egyébként.

Egy szóval lehet most jól lakást venni, de nagyon-nagyon ki kell fogni, mert nem sok van, ami jó is, és az ára is jó. Mi a válság közepén kerestük fél évig.

[ Szerkesztve ]

(#21) föccer válasza Magnum_ (#18) üzenetére


föccer
nagyúr

Pedig roppant hasznos. Hihetetlen jól kihasználhatóvá teszi a nagy tereket. 3,5 méter feletti belmagasságnál már érdemes egy fekvő galériát betenni. Viszonylag kevés pénz és hatalmas hozzáadott érték. Ha álló galériát ki tudsz alakítani, az meg főnyeremény.

üdv, föccer

mod:

RE: DeFranco: Van benne valami. Ezt a bank kiadja bérbe a tulajdonosnak dologba nem is gondoltam volna. Persze, ha a törlesztőt nem tudja fizetni, akkor az albi díjat miért tudná? Hacsak nem jelentősen olcsóbba adja ki, mint ami a törlesztés került. Ezt viszont nem hiszem, mert a hitelek nagy többsége hosszú lejáratú hitel, és a bankoknak is számolniuk kell a megtérüléssel.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22) tildy válasza DeFranco (#20) üzenetére


tildy
nagyúr

Hat ahogy latom, azert durvan lementek az arak. Errefele laktunk, 2004ben egy ilyen lakas 7.9-8.5 milla volt, es felujitando szintugy. Most 6.5.

Foccer: mert sok esetben a torleszto joval tobb, mint az albi dij, raadasul meg albi eseten az embernek a kisebb is jobb, sajat lakas eseten mar altalaban a min. ketszobasakat nezik...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23) föccer válasza tildy (#22) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen, azt értem, hogy az albi díj lehet, hogy kevesebb, mint a törlesztő, de ez esetben lehet nem lesz az. Hiszen a bank a törlesztőt is úgy számolja, hogy a hosszú lejáraton meglegyen a haszna. Gondolom az árverseny miatt (feltételezve, hogy nincs kartel) ők sem árazzák nagyon túl a hiteleket. Ha a ezentúl albi díjat szednek be a törlesztő helyett, akkor is ugyan arra a befektetett értékre kell hasonló hozamot kitermelniük. Ezért nem lehet sokkal alacsonyabb a díja. Már csak az a kérdés, hogy mennyire tudják a bankok érvényesíteni ezt az árat. És akkor még az ingatlanos jutalékról nem is beszéltünk, mert ezeket az albikat tuti valami ingatlos cég fogja megkapni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#24) Magnum_ válasza föccer (#23) üzenetére


Magnum_
nagyúr

amikor én pénzintézetnek dolgoztam, mi magunk hirdettük a fedezeti ingatlanokat mind eladásra, mind kiadásra. de egyébként sokan kiadják egy közbenjáró ingatlanirodának ezeket.

I humbly and respectfully decline™

(#25) DeFranco válasza tildy (#22) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Állapot, emelet, fűtés, környék, ház állapota egyezik? Hatalmas különbségek vannak.

Nem vagyok profi ingatlanos, de nem rég amikor vettünk lakást, azt tapasztaltam amit írtam, és most amennyit nézem a környékbeni lakásárakat, ez is ezt támasztja alá. Ezek a tények, a többi következtetés.

@föccer: konkrétan az OTP már meghirdette ezt a programot. Hirtelen ezt tudtam kiguglizni.

(#26) tildy válasza DeFranco (#25) üzenetére


tildy
nagyúr

Ugyanott laktam, Hathaz utcaban, ugyanilyen epuletben, ugyanilyen elosztasuban , a haz kb 3 epulettel arrebb van , de ezek regi tiszti lakasok voltak, egyforma kialakitasu mind, kiveve a legfelso emeleteket, mert ott ketszobas lakasok vannak . Szoval igen, egyezik.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27) föccer válasza DeFranco (#25) üzenetére


föccer
nagyúr

Aham. Most nincs időm/erőm végig olvasni, de valami olyasmiről van szó, hogy ha nem fizeted a hitelt, akkor fizesd az albi díjat, miközben a hiteled kamatozik, és majd ha meguntad az albit fizetni, akkor fizetheted megint a hitelt? Vagy az albi díjat beszámítják valamilyen szinten a hitelbe? Legalább a k+kk-et elszámolhatnák belőle. Szerintem az lenne a korrekt megoldás, hogy legalább a töke tartozása nem emelkede az szegény flótásnak.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#28) DeFranco válasza tildy (#26) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Csak kötözködés illusztráció képpen:

Emma köz, XIV. kerület, 4. emelet, záró szint, lapos tető, sarok lakás, még bőven lakható, de igényeseknek felújítandó állapot, konvektoros fűtés, de bélelt kémény (tehát cirkózható) = 14 millió irányár, 13 felett kicsivel vihető.

Táborhely utca XIV. kerület, 2. emelet, körbefűtött, középső lakás, közepesen felújított állapot (a festék már megszáradt a falon, de nem kell nyúlni semmihez, minden tök OK), konvektoros fűtés, béleletlen kémény (kellene a cirkóhoz) = 16 millió irányár, 15 felett kicsivel vihető.

Két szomszéd utca, egyszerre, ugyan úgy épült a két ház, hirdetésben ugyan azt látod, és van közte két millió (kb 13%) árkülönbözet.

(#29) amanoba válasza DeFranco (#13) üzenetére


amanoba
őstag

köszi!
nekem annyira nem lesz idegen, 1évet lehúztam 7éve, csajosnak inkább megszokást igényel.
a fűtés gázkonvektoros, új nyílászárókkal, nemrég felújított, így elvileg nem lesz magas a rezsi ezen része.

lakásvásárláson nem gondolkozunk, ez is iszonyat nagy váltás, és ebben a bizonytalan világban nem mennék ilyesmibe bele..még.
a tulaj bevallása szerint 9,5 volt néhány éve, azóta még költött rá. nagyon nehezen jutott hozzá ezen a környéken, sok követ meg kellett mozgatnia ezért.

néztünk belvárosi, galériás lakásokat is,ami helykihasználás szempontjából tényleg jó, viszont én nehezen viselem a beszűkült teret. ami meg modern, tágasabb nem a mi pénztárcánkhoz volt igazítva.

hogy a rezsi mennyi lesz, az most saccra 25-30, de majd az idő megmondja...

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#30) Kassadin válasza föccer (#15) üzenetére


Kassadin
addikt

Csak nálunk divat az, hogy mindenáron lakást kell venni, természetesen olyan hitellel, amit utána nyög az ember 15-20 éven keresztül...

#32 Föccer: A te helyzeted teljesen más, elvégre családos ember vagy. :)

Lakásvásárlással az a baj, hogy nem tud mobilis lenni az ember. A másik pedig hogy ha nem vagy kő gazdag, kénytelen vagy felvenni hitelt, átlagember annyi pénzt össze nem spórol ilyen fizetések mellett.

[ Szerkesztve ]

(#31) tildy válasza DeFranco (#28) üzenetére


tildy
nagyúr

Kotozkodhetsz, de mint irtam ismerem ezeket a lakasokat, tudom, hogy ugyanolyan, mint amiben laktam. Az utcaban 6 ilyen haztomb van, a nevet is innet kapta. Az elosztasa , a kinezete is detto ugyanaz. Ha megnezed az osszes lakast, mind egyforma, annyi a kulonbseg csak, mennyire van kifestve, vagy a furdo felujitva.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32) föccer válasza Kassadin (#30) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem feltétlen kell 15-20 évig nyögni. Én 5 évre vettem fel, és kifejezetten örülök, hogy nem albiban lakom. Én szeretem, hogy biztosan van fejem felett fedő, és nem vagyok kiszolgáltatva senkinek.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33) tildy válasza Kassadin (#30) üzenetére


tildy
nagyúr

Azt szamoltam, hogy erre a 6.5 millas lakasra otthon kb 4-5 ev alatt ossze tudtam volna sporolni. Persze ki akar egy egy szobas lakast megvenni. Ambator befektetesi cellal nem rossz:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#34) Kassadin válasza tildy (#33) üzenetére


Kassadin
addikt

Mennyit kerestél itthon? Gondolom nem átlag/minimál fizut.

[ Szerkesztve ]

(#35) tildy válasza Kassadin (#34) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem atlag es nem minimal fizu, de nem is olyan hu de kiemelkedot a szakmamban.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36) Kassadin válasza tildy (#35) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem is azért kérdeztem, hogy a zsebedben turkáljak(távol áll tőlem az ilyesmi szerencsére). Gondoltam, hogy azért nem voltál milliomos, akkor még mindig itthon lennél.

[ Szerkesztve ]

(#37) DeFranco válasza tildy (#31) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Amit írtam, az is ugyanolyan, azokban különbözött amiben írtam, egyébként tök egyívású, ugyanakkor is építették, egy ütemben. Még egyszer akkor:

Nagyon nem mindegy, hogy:
- milyen állapotban van
- gépészetileg történt-e felújítás (alumínium villany, ólom vízcső, vagy réz/réz)
- hányadik emeleten van (földszint börtön, hideg, penészedik, harmadiktól felfele magasan van, zárószint télen meleg, nyáron hideg, és beázik)
- a háztömb kibéleltette-e a kéményt
- milyen technológia a fűtés
- hogy van felszerelve a lakás (konyhabútor marad-e, klíma van-e, stb.)

Ezek a dolgok a kémény kivételével két szomszédos lakás árában is kitesznek 1,5-2 millió forintot simán, és a "jobbikokat" most nem adják el, mert azt nem fizeti ki most senki. A "rosszabikok" meg tobzódnak a lakáshirdetésekben. Ha akarnál venni itthon pesten lakást, ahogy nem akarsz, és körülnéznél, látnád, miről beszélek. Most csak az adja el, akinek tényleg muszáj, vagy nagyon szabadulni akar tőle. A hiteleseknek pedig amíg moratórium és árfolyamrögzítés van, addig nem muszáj semmi. Addig meg kitalálnak valamit a bankok, mert ők sem akarnak bukni az akkor már saját tulajdonukon.

b) a budapesti ingatlanpiachoz képest a bedőlt hiteles lakások száma elenyésző, ezt mondta anno nagyon sok ingatlanos. Vidéken lehetne hatása az árakra, ha kidobnák a piacra az összes lakást, de Budapesten egy fél százalékpontos alapkamat emelésnek nagyobb piacmozgató hatása van.

c) nálunk 7 ilyen háztömb van, és az elosztása, kinézete itt is mindegyik dettó ugyan az mind egyforma, annyi a kulonbseg csak, mennyire van kifestve, vagy a furdo felujitva. ;] :P Én már csak tudom, a harmadik lakásban lakom egy utcán belül.

[ Szerkesztve ]

(#38) tildy válasza DeFranco (#37) üzenetére


tildy
nagyúr

Mindegyik konvektoros, ami a szabadba megy normal konvektoros kivezetesen, ezert nem ertettem milyen kemenyrol beszelsz. Gepeszet nincs a hazakban, nem liftes.

Elso emeleten laktam, ket elso emeleti lakas is van a hirdetesben.
Konyhabutor: kicsi lakasokrol van szo, tobbsegeben egyen meg a konyhabutor is.

Amugy ezek utan elgondolkodtam , hogy megis vennek, aztan kiadnam. :)

A rosszabikokban meg az a jo, legalabb tudod, mivel ujitod fel.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) DeFranco válasza tildy (#38) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó, mindegy, hagyjuk...

(#40) adalbert1 válasza tildy (#38) üzenetére


adalbert1
veterán

Kémény gondolom az esetleges cirkó kiépítés miatt számít (elméletileg ki lehet vezetni a szabadba is, de arra megint szigorú szabályok vonatkoznak), a gépészet alatt meg a lakáson belüli villany/víz/gáz dolgokat értette DeFranco.
Nem mindegy, hogy még az eredeti 40-50 éves már szinte használhatatlan villany vezetékek vannak (földeletlen konnektorral), vagy annál újabb (lakás mérettől, kivitelezőtől függően ez is dobhat párszáz k-t a költségeken).
Az is szívás tud lenni ha mondjuk a központi gázvezetéket (ami az órádig megy) csak azután cserélik a házban miután mondjuk te már leburkoltad az előszobádat (így belerondítva abba), vagy ez már elkészült.
Esetleg még a régi parketta van, alatta kb. törmelékkel, mindenhol régi burkolatok, stb.
Új nyílászárók is mérettől függően indokolhatnak elég nagy árkülönbséget.
Hogy kisebb költséget is mondjak, két vízóra hitelesített cseréje 20k. Ugyan ez csak részlet kérdés, de nem mindegy hogy mondjuk 5 évig nyugi van, vagy egyből adhatod ki erre a pénzt.

Szerintem ezek alapján simán reális hogy akár két kisebb, hasonló lakás között is párszáz k különbség legyen árban.

A saját felújítás meg tényleg jobb abból a szempontból hogy akkor tudod hogy az kerül bele amit te akarsz, de egyrészt eléggé el lehet szaladni a költségekkel, másrészt meg időben nagyon durván elhúzódhat (ajánlom Integra postjait a lakásfelújítós topicból).

(#41) tildy válasza adalbert1 (#40) üzenetére


tildy
nagyúr

Oke, ertem en , en csak az alapjan mondtam, amit megneztem , es a kepeken alapbol latszott. Az pedig detto ugyanaz , ablak is, elrendezes is, burkolat is, mint amilyen a mienk volt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#42) Brumi válasza adalbert1 (#40) üzenetére


Brumi
senior tag

Na ezt én is alátámasztom. Másfél év lett a felújítás a tervezett 3-4 hónap helyett, a költség 3-4 millió helyett lett 8,5 az ilyen gépészeti nyalánkságok miatt. A végére azt hittem eldobom az agyam. '68-ban épült ház volt eredeti gépészettel és parkettával. Tény, hogy az átlagosnál messze igényesebb és drágább cuccokat vettem a lakásba, ezért is szállt el a költségvetés.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.