Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sanzi89


sanzi89
addikt

Sajnos semmit. 3 méteres beton kerítés, kamerák mindenhova és várni, hogy ő csináljon valami hülyeséget úgy, hogy legyen rá bizonyíték. Kutyákat meg messze elzárni tőle, mert az ilyen mocsokból kitelik, hogy simán megmérgezi.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Azt sikerült kivenni a leírásból, hogy egyszer elmérgesedett a helyzet, de utána mi volt az, ami miatt ezt nem sikerült helyreállítani? Az teljesen normális, hogy az ember valamin összekap a szomszédjával, de egy idő után mindig szent a béke és újra köszöntök egymásnak, jönnek az olyan közhelyes bratyizós dumák, hogy "Jó napot szomszéd, szép időnk van, nem igaz?". De ha nektek ez nem ment, akkor próbáljátok rávenni a családját, hogy menjenek hozzá gyakrabban rokonlátogatóba. Minden agresszív nagypapa 300%-al normálisabb lesz, ha unokázhat kicsit.

(#3) Redneck válasza Feketelaszlo (#2) üzenetére


Redneck
veterán

Mert egy alkoholista gyökérhez nyilván gyakran akarják vinni az unokákat... :C

sanzi89:
Veled értek egyet, mondjuk én alapból ebben hiszek, köszönhetően a sok éve idióta szomszédoknak. Igaz én társasházban lakom, de ha végre kertes házba költözök, nagy kerítés lesz, mellette sövénnyel.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#4) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Amikor azt hiszi nem figyelünk házilag barkácsolt sokkolóval(!!!!!!!!!!!!!!!!!) szórakozik a kerítések előtt, h

220 voltos? :Y

OK

(#5) Redneck válasza Z_A_P (#4) üzenetére


Redneck
veterán

Ja tényleg, majdnem elfelejtettem. Elég para... :Y

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6) Lauda


Lauda
félisten

Kamera+elektromos kerítés. Szerintem ennyit tehetsz.

(#7) Feketelaszlo válasza Redneck (#3) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Anno a haragosai a mi kertszomszédunkat is alkoholista nőverő vén disznónak írták le - sőt, még kisállat mérgezős történetek is pont ugyanígy jártak mellé - aztán a lassan 20 év alatt eddig a legnagyobb baj az volt vele, hogy rossz helyre hordja a zöld hulladékot. Félreértések elkerülése végett: nem a posztoló hitelességét akarom megkérdőjelezni, csak mintha az indulatok végett lenne egy enyhe túlzás az öregúr jellemrajzában, vagy legalábbis mintha minden szentnek maga felé hajlana a keze. Persze ha tényleg ilyen szörnyűséges az a szomszéd, akkor ilyen - mea culpa, amiért felmerült ez a gondolat.

(#8) janeszgol


janeszgol
félisten

Nyert ügyed van. Részeges, illetve már a rendőrség sem hisz neki. Szóval átmész, mindent szétversz, csak a hülye fejét nem... egyelőre. A kutyák meg legyenek a házban.

Feketelaszlo, lehet igazad van. Az alkoholista minden pénzét piára költi. Már, ha rendesen iszik. :)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) Redneck válasza janeszgol (#8) üzenetére


Redneck
veterán

"Szóval átmész, mindent szétversz, csak a hülye fejét nem... egyelőre."

Ezt komolyan gondoltad? :Y :F

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#10) Lauda válasza Redneck (#9) üzenetére


Lauda
félisten

Gondolom börtönbe majd ő megy helyette.

(#11) Wesder válasza Redneck (#9) üzenetére


Wesder
félisten

Gonolom majd azt hiszi az öreg hogy ő tört össze "egy-két" dolgot.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#12) sanzi89 válasza Lauda (#6) üzenetére


sanzi89
addikt

Elektromos kerítéssel vigyázni kell, már a saját és vagyontárgyaid biztonságát se védheted vele, mész te a börtönbe.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#13) Redneck válasza sanzi89 (#12) üzenetére


Redneck
veterán

Tudtommal ha hivatalosan kiépített, és kitáblázott, akkor más a helyzet. Az okosba csinált nem ajánlott.

Szerintem a kamerázás elég elrettentő tud lenni ilyen esetben. Első körben mindenképp azzal kezdeném. A kutyusokat pedig meg kéne tanítani, hogy idegenektől és csak úgy a földről, nem eszünk meg semmi szart. Persze ez nem egyszerű, szóval nagyon oda kell figyelni rájuk.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#14) Lauda válasza sanzi89 (#12) üzenetére


Lauda
félisten

Ki beszélt ilyesmiről? A hivatalosan kiépített elektromos kerítés egy elfogadott, legális vagyonvédelmi rendszer.

(#15) sanzi89 válasza Lauda (#14) üzenetére


sanzi89
addikt

Senki nem beszélt konkrétan semmiről, ezért is írtam a kommentet, hogy ilyen házi barkácsban ne gondolkodjon, ha esetleg valakinek az "elektromos kerítés" annyit jelent, hogy a 220V-ot rátekerem a drótkerítésre.

u.i.: Érdemes megnézni, hogy egy rendesen kiépített elektromos kerítés mennyibe is kerül... Nem tudom a kommentelőnek van-e pár milliója a projektre, mert alatta ne gondolkodjon ilyesmiben.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#16) Lauda válasza sanzi89 (#15) üzenetére


Lauda
félisten

Elektromos kerítésről volt szó, ami teljesen legális, élőlényre veszélytelen. Hogy kinek mi jut eszébe róla, az kb senkit nem érdekel.

(#17) 8th


8th
addikt

Falun egy ilyen alkesz csöves házának túl nagy értéke nem lehet. Beszélj össze a másik szomszéddal és vásároljátok ki onnan. Aztán eladjátok a házat és felezitek a pénzt. Buktok rajta egy csomó pénzt de az ember nyugalma a saját otthonában szerintem megfizethetetlen. Az minden pénzt megér, vagy nem? Nagyon más kulturált megoldás nincs az ügyre. Veszekedhetsz háborúzhatsz pereskedhetsz az öreggel de az idő, pénz és ideg... Annak semmi értelme.

(#18) sanzi89 válasza Lauda (#16) üzenetére


sanzi89
addikt

Az eddigi kommentjeid alapján kár volt hozzád szólni. :R

Nem baj, ezt is megtanultam.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#19) Lauda válasza sanzi89 (#18) üzenetére


Lauda
félisten

Ilyen marhaságokkal szerintem is kár volt.

(#20) updog válasza 8th (#17) üzenetére


updog
senior tag

Aztán odaköltözik egy kiccsalád és megy egész nap a mulatási ;]

Nincs erre jó megoldás, szerencsejáték. Ezért szeretek panelban lakni, ha van 2-3 bunkó szomszéd, akkor is x sugarú körben van 50 normális/dontcare másik, így mondjuk 5%-a a szomszédoknak bunkó. De ha egy családi háznál van 2-3 bunkó szomszéd, akkor 80%-a a szomszédságnak bukta.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#21) #72042496 válasza updog (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Panelban (társasházban) a falszomszédok tudnak zavarni, főleg este. Illetve ha én néznék filmet, hallgatnék zenét este, akkor én zavarom őket. Éppen ezért hangszigeteltettem is a falat, de az igazi úgy lenne, ha ezt a szomszédok is megtennék.

Van, ahol már eleve szigeteltek a falak, de ez elég ritkának tűnik sajnos.

De nem ezért írtam be, hanem hogy az itt javasolt kamerával csak körültekintően, lásd a magáncélú megfigyelés részt.

Nekem a magas kerítés/sövény a legszimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

(#22) Spet válasza sanzi89 (#18) üzenetére


Spet
addikt

Amit linkeltél ott hálózati feszültség alá helyezték a kerítést, ami törvénybe ütközik tény és való, illetve emberélet kioltására is alkalmas.

Az "elektromos kerítés" egy b@szott nagy villanypásztor, aminek kerítés formát adtak.

(kis feszültség, nagy áramerősség vs. nagy feszültség, kis áramerősség)

Megjegyzés: mindenkinek jó ha utánanéz a kifejezéseknek és utána szól hozzá a biztonságtechnikai témákhoz.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#23) orion1025


orion1025
őstag

Na, hát ez nem egyszerű történet, sajnállak is miatta, mert én is kifogtam egy nem túl jó szomszédot, akitől féltem is kicsit a meglévő kutyánkat ha egyszer oda költözünk. Én "kamerázni" kezdtem, felvevős üzemmódban, de a magas kerítés nem védi meg a kutyát, ha átdobnak valamit. Azzal tudsz még valamit elérni, ha készítesz felvételeket a mesterműveiről, és amikor pár ilyen felvétel megszületett, akkor besétálni a rendőrségre, és feljelentést tenni ellene. Ha huzamosabb ideig műveli ezeket a produktumokat, értve ezt arra, hogy rendőrt hívva még kiér az akcióra, illetve ez többször el van játszva, akkor azért már büntit kaphat, vagy legalább elviszik egy kis időre. Az a lényeg, hogy semmiképp ne kezdeményezz, a kutyákat pedig ahogy már írták, csak akkor engedd szabadjára, ha tud rájuk valaki figyelni, mert menet közben is tud átdobni akármit. Én bevallom őszintén, ha velem hasonló történne és a kutyámnak bármiféle baja esne, akkor az az ember már aznap eltűnne ebből az univerzumból...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#24) janeszgol válasza Redneck (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Komolyan, nem vicceltem. Nálunk a kutyánk családtag. Első kutyánk, én inkább kicsit a gyerekemnek tekintem emiatt. Meghatározta az életem, jól át is alakította a gondolkodásom. Ennek még van előzménye, de nem teregetem ki az életem. :)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#25) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Az ilyen embernek nincs ellenszere. Valahogy meg kell szabadulni tőle (nem agyonverésre gondolok). Csakhogy mivel ő a szomszéd, ez nem igazán kivitelezhető elköltözés nélkül... sajnos vannak ilyen elmebetegek. Ha már csak 1x ügyvédig jutott a dolog bármi miatt, az a kapcsolat sosem lesz rendezve, hacsak be nem csicskultok neki. De azzal is csak annyit lehet elérni, hogy onnantól ő "uralkodjon" felettetek kénye-kedve szerint, aztán ki tudja mikor pukkan el megint az agya, hogy valamilyen témában ismét engedni kelljen neki. Akkor már jobb nyíltan haragban lenni, mint attól fosni, hogy mikor mit talál vajon ki és közben meg látszat jópofizni. Az viszont biztos, hogy szóban mocskosul be kell fenyíteni (tanúk nélkül!), hogy ha még 1x megjelenik a sokkolóval a kerítés környékén, akkor nagyon rossz vége lesz. Nem is értem ezt (és még mit?) miért hagyjátok retorzió nélkül, ha tudtok róla. Értem én, hogy kinek hiányzik a hadakozás, de ülni és rettegni semmivel se jobb.

Sent from my keyBoard

(#26) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Sziasztok!
A szomszédom a házunk hátsó falától kb 1,5m-re egy házilag tákolt szalonnasütőt létesített. A házunk tetőszerkezete és az ablakok is elég közel vannak hozzá. A kérdésem az lenne, hogy milyen távolságban építhet ilyet az ingatlantól? Esetleg hova fordulhatok a problémámmal?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.