Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Sinesol válasza Dr. Akula (#45) üzenetére


Sinesol
veterán

De a GTA5 eseteben total semmi ertelme mediumnal feljebb venni a beallitasokat, nincs semmi különbseg a latvanyban, csak fps lesz kevesebb.

(#52) Dr. Akula válasza Sinesol (#51) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

(#53) arn válasza Apollo_21 (#50) üzenetére


arn
félisten

Aran kivul mi a gond vele?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54) Tidus válasza rii (#1) üzenetére


Tidus
addikt

Látszik nem bányászol, de gépet sem láttál élőben.

(#3) koko52: +1 Amúgy azt az SLI csatit is elfelejthetnék.

[ Szerkesztve ]

(#55) AAAgold válasza Dr. Akula (#42) üzenetére


AAAgold
senior tag

szerinted a 1060-nak nincs AMD ellenfele? azért, mert a 2080ti-nek nincs, a termékskálából elég sok nv terméknek akad amd párja, hasonló teljesítménnyel és hasonló árral

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#56) andy19770128 válasza Dr. Akula (#42) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Előrébb? A Crossfire messze hatékonyabb 2 vga esetén..... A legendás hd7990 verhetetlen ezen a téren. A hbm es pro duo (fiji) rol nem is beszélve amivel 4 k ban barmivel játszhatok 60 fps alá nem megy soha

[ Szerkesztve ]

(#57) rii válasza Tidus (#54) üzenetére


rii
nagyúr

" ... Látszik nem bányászol, de gépet sem láttál élőben. .... "

igen
és?
ennyi?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#58) b. válasza andy19770128 (#56) üzenetére


b.
félisten

mindkettő egy kalap sz@r. eza messze hatékonyabb azt takarja hogy az egyik kisebb szarkupac, mint a másik.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#59) Dr. Akula válasza AAAgold (#55) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mit tekintünk ellenfélnek, azt hogy a csúcs AMD fel tudja venni a versenyt a középkategóriás Nvidiával?

(#60) AAAgold válasza Dr. Akula (#59) üzenetére


AAAgold
senior tag

úgy érted, hogy a 1060 amd párja a vega 64 lenne? én úgy gondolnám, hogy az 580-590 van kb. egálban vele, a 1070-nél a vega56, a 1080 környékén meg a vega64

persze, játékfüggően kibillenhet a mérleg nyelve egyik vagy másik irányba, de általánosságban még nekem eléggé úgy tűnt eddig, hogy az egyes teljesítmény kategóriákban akad mindkét oldalon kártya, a csúcsot kivéve

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#61) Dr. Akula válasza andy19770128 (#56) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Annyira hatékony hogy abból 2 épphogy csak képes hozni azt a szintet, amit nálam 2 1080 (nem Ti). Már ahol épp nem szaggat be nagyon, mert a video alapján a kiírt fps értékeket se igazán hiszem el. [link]

(#62) b. válasza AAAgold (#60) üzenetére


b.
félisten

most már a 2070 van az 1080 helyén,sajnos 1080 már nem igen van a boltokban.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#63) Sinesol válasza andy19770128 (#56) üzenetére


Sinesol
veterán

Azért megnézném én azt a 4K-ban bármivel játékot, mivel nem túl acélos az a 2*580 szintű teljesítmény, erősebb kártyák is megszenvednek a 60fps-el komolyabb játékok mellett. Arról nem is beszélve, hogy a játékok nagy része nem, vagy csak kezdetlegesen támogatja a többkártyás rendszereket.

[ Szerkesztve ]

(#64) arn válasza b. (#62) üzenetére


arn
félisten

Azonos aron nem is hianyik :) az ujabb cimeknel a 2070 inkabb az 1080ti szintjen van. Ha elkezdik hasznalni az optimalizalasokat, at is lepi.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#65) AAAgold válasza b. (#62) üzenetére


AAAgold
senior tag

jogos, de az alapkérdés nem erre irányult, hanem arra, hogy a középkategóriás 1060-nak akad párja amd-nél is a saját középkategóriás kártyái között

alsó és közép kategóriában ha kiélezett verseny nincs is, kínálat azért akad :)

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#66) Televan74 válasza b. (#62) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ha van 1080 az is utolsó darabos áron, marha drágán. RTX2070 meg már lehet kapni 180.000 Ft környékén.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#67) b. válasza AAAgold (#65) üzenetére


b.
félisten

igen, csak azért írtam csak hogy a Turing esetében az érkező 2060 már inkább a Vega 56 karival fog konkurálni ( kb 1070 szint) nem az Rx szériával.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#68) andy19770128 válasza Dr. Akula (#61) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Hbm es vgak meglepőek 4 k ban. Sima fhd ban semmi különös csak egy erős vga. De egy pro duo minden szempontbol egy teljesitményt hoz az 1070 sli vel. Mondjuk ezt én sem akartam elhinni a!ig ki nem próbált7
Uk a műhelyben.

(#69) andy19770128 válasza Sinesol (#63) üzenetére


andy19770128
aktív tag

580 rol én nem irtam semmit. Csak a pro duo rol. Az tök más tészta. 4 kban minden bekapcsolva 60 fpst hoz freesync mellett

(#70) andy19770128


andy19770128
aktív tag

Egyébként a GTX 1060 ast miért huzzátok le?? van egy 15" laptopom abban az van. fhd ra bőven elég lehet nem tol minden alatt 200 millió fpst de mindent elvisz 2 szeres simitással és 4 x szüréssel... 75fokon .. msi gs63

(#71) andy19770128


andy19770128
aktív tag

A tesztekrőm meg ugy állatalában. Tudom borsos ár mindent kipróbálni de annak higgyetek amit magatok csináltok. Nincs olyan teszt a neten ami ne lenne manipulálva valamennyire. a vga és cpu gyártok mindenkit igyekeznek lefizetni.... ez tény melóztam olyan helyen ahol ez ment..... Régi mondás: Csak annak a statisztikának hiszek amit én hamisíjtok... Winston Churchill

(#72) koko52 válasza andy19770128 (#71) üzenetére


koko52
veterán

Ez igaz, főleg a ram tesztekre. 2400 és 3200 ramokra kihoznak 20-30% különbséget, otthon meg rájössz hogy jó az 0-5%-nak is.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#73) andy19770128 válasza koko52 (#72) üzenetére


andy19770128
aktív tag

vga ra nagyon durván igaz..... sajna

(#74) Chaser válasza andy19770128 (#71) üzenetére


Chaser
titán

Pontosan, a hype megy minden mennyisegben, szerencsere azert vannak fuggetlen magan tesztelok, csak jol szet kell nezni
Illetve global szinten a newegg reportokat nem bantjak az biztos, van termek ahol szinte csak negativ ertekeles van, nem cenzuraznak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75) koko52 válasza Chaser (#74) üzenetére


koko52
veterán

Én Linusékat kedvelem pont ezért. Direkt a parasztvakításokra mennek rá.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#76) #25068288


#25068288
törölt tag

Hát inkább egy 590 akkor, jobb is, gyorsabb is, szebb is, olcsóbb is! ;) :K

(#77) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Az SLI-nek mi értelme van az épp aktuálisan legerősebb VGA modellt leszámítva?

(#78) AAAgold válasza VinoRosso (#77) üzenetére


AAAgold
senior tag

Ha van egy vga-d 1-2 éve, tudsz mellé venni mégegyet.

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#79) Chaser válasza koko52 (#75) üzenetére


Chaser
titán

Ismerem oket is

AAAgold jo bisiness, lesz 20, max 30, nagyon max 35% tobb kraftod dupla fogyasztassaleg aron...eladod az 1060-at aztan veszel egy 1070-et, ennyi a matek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#80) Dr. Akula válasza AAAgold (#78) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azt el is tudod adni és venni helyette egy jobbat.

(#81) AAAgold válasza Chaser (#79) üzenetére


AAAgold
senior tag

1060on amúgy mióta megy sli? :)

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#82) Chaser válasza AAAgold (#81) üzenetére


Chaser
titán

Ha menne...elmult evtizedben kiderult h semmi ertelme, max a top kategoriaban a vegtelen penzueknel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#83) haxiboy válasza rii (#1) üzenetére


haxiboy
veterán

Egyszerű a helyzet, mert nem minden esetben szükséges az SLI.

Bányászatnál a GPU-k külön dolgoznak, DX12-nél és Vulcan-nál pedig csak a fejlesztőkön múlik, elméletben lehetséges akár különböző teljesítményű kárták együtt dolgoztatása, akár AMD, Nvidia, Intel együtt.

Illetve streamereknek sem feltétlenül szükséges az SLI, az egyik kártya számolja a játékot, a másik pedig a stream encode-be segít.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#84) - = Zk = - válasza #65537792 (#35) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ne a használt árakat nézd... 2070 még nincs is használtan... ami van, az is ink az "új" kategória :C

1080Ti ez alatt már lehet fogni még bőven sok garival.
én 2080-at vettem pont ez miatt. még bolti+X év gyártói garis 1080Ti-t vettem VOLNA, ha van... de nem van...nem vót'...
jó dolog a még X év gyártói gari is, de akar a f..zom szenvedni azzal az 1070-nel amit már eladtam közel 1,5 éve. :DDD csakhát ugye rám van regelve, honlapon stb... ink olcsóbban adom, csak vigyék...

(#43) b.
szépen jön fel a 2070, pont a napokban néztem.... filóztam is rajta tudod jól, de.. ink rátettem egy lapáttal és a "biztosra" mentem...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#85) #65537792 válasza - = Zk = - (#84) üzenetére


#65537792
törölt tag

Én most megyek seppukut csinálni...

(#86) - = Zk = - válasza #65537792 (#85) üzenetére


- = Zk = -
félisten

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#87) Fred23


Fred23
nagyúr

Lehet bőven fikázni az NV-t, de egy 1060 SLI képességének hiánya miatt szerintem pont nem kéne! :N

Semmi bajom ezzel a kártyával az árát leszámítva.

[ Szerkesztve ]

(#88) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Egyébként ez a GDDR5X verziós 1060 jobb egy kicsivel mint a "sima" 1060, vagy rosszabb és abszolút felejtős?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#89) b. válasza Apollyon (#88) üzenetére


b.
félisten

ugyan annyi ,nem lesz teljesítménybeli különbség kivéve pár tuningolt 10 Ghz-s modelltől azok talán tudni fognak + 5 % -t, de alapból nem lesz semmi változás.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#90) Apollyon válasza b. (#89) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Köszönöm. Tehát, mivel az "original" 1060 sem tudott SLI-t, és a csati ellenére ez sem tud, akkor mi ez a felháborodás itt, kit ért veszteség?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#91) #65537792


#65537792
törölt tag

Amúgy kit érdekel ez a gagyi hír? Ez a gagyi újra hasznosított 1060? Megjött az RTX Titán. Csak 2500.

(#92) Chaser válasza Apollyon (#90) üzenetére


Chaser
titán

Azt aki amugy sem vette volna egyiket sem, es nem az sli hianya miatt ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#93) - = Zk = - válasza #65537792 (#91) üzenetére


- = Zk = -
félisten

dollár...
fontban csak 2400 :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#94) #65537792 válasza - = Zk = - (#93) üzenetére


#65537792
törölt tag

Tényleg úgy olcsóbb. :U

(#95) b. válasza Apollyon (#90) üzenetére


b.
félisten

ezt nem értem én sem mi a tárgya a gőzölgésnek.Veszteség senkit nem é.egy GTX 1060 kártyát kap ugyan olyan architektúrára épülő nagyobb Pascal GPU ból visszacsonkolva egy GTX 1080 nyákon, erősebb PCB vel.
A probléma talán az hogy sok ckickbait újságíró a nvidia válaszának tartja az Rx 590 re pedig semmi köze nincs a két dolognak egymáshoz. Ezért is a változatlan név.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#96) Sinesol válasza b. (#95) üzenetére


Sinesol
veterán

Arról nem is beszélve, hogy az 590 csak egy újabb rókabőr a 480-asról, fejlesztés helyett legyártották ugyanazt kisebb csíkszélességen is. Plusz 30-40%-al többet fogyaszt 15% pluszért, hát nem hiszem, hogy annyira sok értelme volt az új gyártástechnológiának. Még csak nem is olcsóbb, szal totál érthetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#97) #65537792


#65537792
törölt tag

1070ből is jön a gddr5x. :D Jó sok lehet felesleges memória.

[ Szerkesztve ]

(#98) andy19770128 válasza Sinesol (#96) üzenetére


andy19770128
aktív tag

ami zt illeti a tesztjeim szerint 33% a teljesitmény többlet a 480 ésa 580 közt . ugyan az a tervek alapján kisebb csikszélességgel lett legyártva jobb minőségben jelentősen emelt órajelekkel ami a teljesitményen jól látszik

Egy vérbeli gamer leszarja a fogyasztást... 1000 wattos táp oszt hajrá. 150 watt a 480 as 220 az uj 590 es

tehát alacsonyabb hő termelés melett jobban huzott vgat kapsz... jelentősebb magas órajelen. Minazonálltal ha 480 asom lenne 8 gb -s akkor nem cserélném le

[ Szerkesztve ]

(#99) b. válasza andy19770128 (#98) üzenetére


b.
félisten

33% a 480 és az 580 között... istenem..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#100) AAAgold válasza andy19770128 (#98) üzenetére


AAAgold
senior tag

480-580, vagy 480-590 között mértél 33%ot? Illetve milyen teszt alapján?

(Lehetőség szerint egy hsz-ba tedd majd lécci a rövid időn belül adott hozzászólásaidat. Köszi)

[ Szerkesztve ]

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.