Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arn


arn
félisten

itt a legalabb tobb ezres mintat erdemes a nezni, a tobbinek semmi ertelme, hogy szerepel

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2) tetris


tetris
tag

A Seagate ST10000NM0086 héliumos... Pont ilyet használok, a jelek szerint remélhetőleg még sokáig :)

Fölösleges körök elkerülése végett: Igen, ami hirdetésem aktív, az még megvan. Posta csak vevő költségére és felelősségére.

(#3) Dtomka válasza tetris (#2) üzenetére


Dtomka
veterán

Ezelőtt Seageate 3TB Baracuda-m volt. 2014-07-04 - 2018-02-06
Egyik nap azt vettem észre, hogy crc-errort ír ki... HDD sentinelben megnéztem és az állapota ~27% os volt. Kis probálkozás hdd -vel a programban restart és már csak 16% -lett

Na ekkor beparáztam, ebből hdd vásárlás lesz.A Toshiba-t ajánlották a topicban, és eddig minden OK vele. Remélem legalább még 2 évet kibír. Mert tudjuk, a mostani hdd-ket (mint ahogyan lassan semmit sem) terveznek hosszabb (min 5 év) távra\időre.

(#4) 69Raizen69


69Raizen69
tag

Csalókák a százalékok,mert ök csupán 3 hónap alatt meghibásodott darab számot írnak és az abból kiszámított selejt százalékot megszorozták 4-el hogy megkapják az egész éves selejt %-ot ami csöppet félre vezető :C

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#5) ivarg


ivarg
tag

No ez azért bíztató, felszívta magát a seagate, elég ciki volt ez elég sokáig...

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#6) exedoc válasza Dtomka (#3) üzenetére


exedoc
senior tag

Igen, én egy az egyben ugyanígy jártam a Seagate-emmel. Mondom gyors lementek róla amit tudok, hát másolni már hol lehetett róla hol nem. Újraindítások alkalmával meg hol látta a windows / bios, hol nem. Kb az adatok 40%-a menekült meg, végül kattogásokkal is tudatta, hogy felkészült az örök szektormezőkre költözni. Talán le tudták volna menteni róla a cuccokat, de erre már nem költöttem pénzt.

(#7) Bici válasza Dtomka (#3) üzenetére


Bici
félisten

Nekem van 4 eves WD Purple winyom es 7 eves Seagate Barracuda 1.5TB-os winyom is, mindegyik 100%-os.
Legtobb ismerosom, akinel tonkrement winyot latok, van valami korulmeny, amirol a forumokban azt mondjak, hogy nem feltetlenul gond, de megis szinte minden tonkrement winyo mogott ilyesmivel talalkozom. ( gyenge minosegu tap, fuggoleges-vizszintes beszereles valtogatasa, a bojler folyton levagja az aramot, stb. )
Ezen kivul a windows is tud bizonyos ujraindulasok soran logikai bad sectort gyartani szorgalmasan (kek halalozo vga driver miatt pl.). Volt mar, hogy hibaskent (80%, 300+ bad block) vettem Seagate winyot es otthon ujraformazva kiderult, hogy 100/100-as. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8) tibaimp válasza Dtomka (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nekem meg a 3TB-s Hitaci ment tönkre hasonló módon, de még garis volt, így kaptam helyette egy Toshibát (ugyan úgy néz ki, állítom még a címke is azonos, csak más név van ráírva). Azóta vettem még ilyen 3TB-os Toshibát 3-at, e eddig semmi gond! (kopp...kopp...kopp)
Illetve mostanában vettem egy 8TB-s Seagate-t is, az is OK eddig. Mondjuk az itteni "nagy HDD topikban" kikértem a srácok véleményét.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) hokuszla


hokuszla
aktív tag

Nálam egy samsung ment 6 évet, a végén huszon valahány bad sectorral de adatvesztés nem volt. Beijedtem és másfél éve lecseréltem egy Toshibára, kiváncsi leszek 6 éves korában milyen lesz :C

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#10) Dtomka válasza exedoc (#6) üzenetére


Dtomka
veterán

Nekem sikerült átmásolni, igaz több mint 2 TB átmásolása jól felmelegítette a hdd-ket. Remélem olyan dolgokat nem sikerült csak, melyek pótolhatóak.

(#7) Bici
Igen tudom, hogy a gyenge táp is rontja a hdd élettartamát. De vannak sajnos gyengébb hdd-k. Akkor az kellemes meglepetés volt. Bár azt mondják, hogy a HDD sentinel sem 100%, de én inkább adok a rá, mint 1 nap kellemetlen meglepetés érjen.

(#8) tibaimp
Az évek folyamán szinte minden gyártótól volt vinyom. 1 nagy zacskóval van otthon
Quantum
WD
Seagate
Samsung
Tochiba
...
7végén kiterítem és majd készítek 1-2 képet :D

Hogy milyen márka lesz a következő? Tárolásra jobban megéri a HDD. Lehet, hogy Seagate mert ez a HDD gyors is:
VILÁGREKORDER SEAGATE HDD 480 MB/S-OS SEBESSÉGGEL

[ Szerkesztve ]

(#11) arn


arn
félisten

nekem az elmult 25 evben csak harom vinyoval volt gondom:
1993 - 120m samsung - akkoriban a legalja volt.
2000 - 40g maxtor - az ugy meghalt, hogy mindenem odalett
2018 - 5tb seagate 2.5" usb3 - ment, nem irt hibat, de neha furan belassult, osszevissza mukodott

a tobbi vinyo, amit hasznalok, rendesen megy kopkop:
3tb + 8tb wd red a nasban (egyik 4 eves masik fel eves)
4tb backup usb3 - szinten wd, az elodje 2tbos wd volt, negy evig ment hiba nelkul

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) tibaimp válasza Dtomka (#10) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Helyes, helyes! :C :R
Én nagy örömmel várom a képeket!

szerk: nekem is volt sok féle-fajta winyóm az évek alatt (idestova 25 év), de mindig eladtam, ami már nem kellett, így nem maradtak itthon, csak amiket használok is.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#13) macdroog


macdroog
csendes tag

Szerintem ez a legjobb statisztika amivel lehet szamolni, milyen elkovetkezoekben vasarolando HDD-ben bizzon az ember.

HGST-bol (6TB) 24db eddig egyiksem ment tonkre es nem is hibaztak, pedig a teljes felirt adat kozel 400-500TB kb. 1,5ev alatt.

Most ezeket csereltuk a kapacitas bovitese miatt a Seagete IronWolf PRO 12TB HDD-kre (24db), mert sajnos amikor nekunk kellett nem volt HGST kaphato ezert esett a Seagate-re a valasztas, azota mindennap nezem a RAID60-at hogy degraded-e. Remelem azert jobban sikerult ez a sorozat mint a regebbi darabok.

HGST for forever.

(#14) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Én kb 4-500 nap működési időnél cserélek mindig,átmásolom,a régit eladom,és gépen kívül usb-házban is megvan minden fontos.Nekem WD ment tönkre más nem,Hitachi 1TB 400 nap után lett 1 szektor hibás,megtartottam még egy ideig,aztán több mint 1000 nap üzemidővel ugyanabba az állapotba elajándékoztam,ennek három éve,és még ma is üzemel,ugyanúgy egy szektor hibával.Minden féle volt már,mondjuk vigyázok rájuk,jó táp,hűtés,stb.Mondjuk a rendszeresen használt gépbe ,egy ideje csak 2.5-es merevlemezt teszek tárolásra,szeretem a csendet.ST4000LM024 x2 van most semmi gond velük.

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#15) Lalikiraly válasza tibaimp (#8) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Azért, mert a Hitachi az Toshiba. Azaz ugyanott ugyanaz készül. Csak a név más, azon kívül minden ugyanaz.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#16) Tidus


Tidus
addikt

A hírt olvasva nyugodt vagyok, mert valahogy akaratomon kívül WD-ről Seagate-ra váltottam deskttop, és NAS vonalon.
WD blue-ról - FireCuda SSHD-re.
WD Red pro-ról IronWolf pro-ra.
Aztán majd az idő megmutatja.

[ Szerkesztve ]

(#17) Akula


Akula
őstag

@ (#1) arn + (#4) 69Raizen69: pontosan! A statisztika már csak ilyen. Tudni kell olvasni, mert nagyon mellé lehet lőni a döntésnél. :U
Én csináltam volna még egy oszlopot: failures X 100 / (drive days X drive count) [%].

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#18) Anász válasza Dtomka (#3) üzenetére


Anász
tag

Feltűnően hasonlóan jártam én is, bár az egy 2.5es ST1000LM014 volt. Egyszercsak levágta magát ~30% körülre, majd a még menthető adatok mentésekor eltávozott.

“There's nothing more permanent than a temporary fix.“

(#19) szunyika


szunyika
tag

a cikk írója nem tudom honnan vette hogy "magas hőmérséklet és extrém vibráció" alatt használják,
szerintem egyes HDD-knek jobb sorsa van mint otthoni asztal gépben levő pár centi porréteg alatt megbújó társainak

ajánlom a 4 éves blogbejegyzést, ahol a hőmérséklettel kapcsolatos elhalálozási hajlandóságot vizsgálták: https://www.backblaze.com/blog/hard-drive-temperature-does-it-matter/

[ Szerkesztve ]

(#20) tibaimp válasza Lalikiraly (#15) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen ezt gondoltam én is, mondjuk nem néztem utána.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#21) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"A jövőben egyébként jöhetnek a héliumos HDD-kről is statisztikák."

Vajon hogy hat a megbízhatóságra ha leeresztenek?

(#22) Piftuka válasza ivarg (#5) üzenetére


Piftuka
veterán

Na, jó, de....

Az "ST4000"-es modelljük vajon "mit vétett"? :F Finoman szólva is kiugróan rossz a meghibásodási rátája...

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.