Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Chaser válasza Hieronymus (#46) üzenetére


Chaser
titán

Altalanosban botranyos - ahogy a tanarneni mondotta - volt sokak ertelmezesi kepessege es iraskepe, zomeben tanyasi sracokkal jartam egy osztalyba, de voltak olyanok is akiknek a szueli kozepreteghez tartoztak, rajtuk meg is latszott, viselkedesen is, stoval igen, jelen volt ez regen is, de mara sokkal eroteljesebben, gyakorlatilag az a kis reteg is zsugorodott akik gyerekkent olvasnak, van h 5 eves kezeben latom a telefont ( : altalanos iskolaban mar szinte kotelezo, egymas helytelen irasat masoljak, mozaikszavakat talalnak ki, szemelyesen pedig nagyja nem tud kommunikalni, van tanar ismerosom, szokott meselni

Szerk:
En is voltam katona, de en elkerultem volna szivesen ( : szerencsere csak 9 honap volt, annyi alkesz tisztet egy rakason (((( : 6 het kikepzest azert visszahoznek, tobbi mar az en idomben is teljesen felesleges volt

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Mind a kettőtöknek.

Azt gondolom, hogy nem az informatika Bermuda háromszögében vesznek el a mai fiatalok. Csak lehetőséget ad, amit értelmesen és értelmetlenül lehet használni.
Sokkal hatékonyabb a szülők és az iskola, hatása vagy hatástalansága. Inkább az utóbbi.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#53) opr válasza Chaser (#44) üzenetére


opr
veterán

es German_TD:

Szerintem meg szimplan annyi van, hogy ugyan ugy regen is voltak funkcionalis analfabetak, mint most, ugyanugy volt, aki nem tudott se irni, se olvasni, mint most, csak regen nem lattuk. Erted, megvolt mindenkinek a maga kis kore-kornyezete, amiben mozgott, aztan ki ezzel talalkozott, ki azzal. Ma ez szimplan sokkal feltunobb, mert publicitast kaptak ezek a tulkepzett mintapolgarok, de nekem annyira nem faj, legalabb van min rohogni. :DDD

+1: nem feltetlen nektek, hanem altalanossagban (tehat lentebb a "Te" nem rad/ratok vonatkozik, hanem mint altalanos nevmas), bar ez lehet valakinek fajni fog:
Ha Te gyerekkent sokat olvastal, muvelodtel, stb, de a gyereked nem olvas, az nem a technologia hibaja, hanem konkretan a Tied. :U

+2: Peldaul ott az En lanyom. Most Novemberben lesz 8. Van neki okostelefonja (az en "regi" telom), laptopja. Szulinapra, karacsonyra mindig konyvet ker, meg esetleg tarsasjatekot, lego-t, stb. Imad olvasni, es magyarul es angolul is szepen, folyekonyan es gyorsan olvas, ugy, hogy erti is, elvezi is. Mivel az iskolaban sok gyerek csak ul meg beszelget meg stb, ezert ha nincs, aki aktivabb jatekot jatsszon vele, azt csinalja, hogy a 4-5 szunetbol 1-2ben sportol, fut, ugral, nyujt, tornazik. Es ezt abszolut nem mi mondtuk neki, magatol jutott eszebe, magatol csinalja, semmilyen jellegu nyomast nem helyeztunk ra se e mellett, se ellene. A titok annyi volt, hogy foglalkoztunk vele, nem leszartuk.
En az esetek nagy reszeben ugy latom, hogy a technologiara igazabol nem a gyerek szokik ra magatol, hanem a szulo kezeli egy extra kenyelmi eszkozkent, es inkabb leulteti a gyereket a tv/szamitogep/tablet ele, csak ne kelljen vele foglalkozni, aztan meg sir, hogy jajj uristen, ez az uj generacio ilyen meg olyan, vajon miert lehet ez? Hat, mert igy kezelted, azert.
Persze az En lanyomnak se ennyibol all az elete, rengeteget jatszik, meset nez, mikor mihez van kedve. Azt meg hozzatennem, hogy ehhez hozzajarul, hogy az angol iskola sokkal kevesbe elborult, mint a magyar, nem idegelik ki a gyereket, hogy 10 eves korara egy kiegett roncs legyen.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#54) Chaser válasza opr (#53) üzenetére


Chaser
titán

Nem a hulye lett tobb, hanem tobb embernek van nete...( : Roviden
Ez is benne van, de az is amit en mondtam, nem 2x=10 egyenlet ez

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#55) opr válasza Chaser (#54) üzenetére


opr
veterán

Fogalmazzunk ugy, hogy konnyebb lett hulyenek lenni, de tajekozottnak is, es akkor kb lefedtuk mindket allaspontot.
Csak ugye elobbihez nem kell energiat befektetni, utobbihoz meg sokat, tehat ertelemszeruen kevesebben csinaljak. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#56) Feketelaszlo válasza opr (#39) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Örülök, hogy valakit még ennyire le tud nyűgözni egy olyan olcsó bűvésztrükk, mint hogy számítógépet hordhatunk a zsebünkben. Hű de király, mindenhol (is) velünk lehet - milyen pici és milyen okos!
De egy idő után mindenkinél eljön a kijózanodás pillanata - mint a blog írójánál is - hogy ez tulajdonképpen nem több, mint egy számítógép a zsebünkben. Ami egy számítógépekkel teli világban azért elég közönséges dolog - ha tényleg ez a tech ipar legnagyobb találmánya az utóbbi időben, akkor itt az ideje, hogy felhagyjunk a csodálatával.
A különbség csak annyi, hogy félig teli vagy félig üres poharat látsz - korábban is hangsúlyoztam, hogy biztos vannak pozitív hozadékai, de aki leragad ezen előnyök ajnározásánál az hajlamos például a viselkedésformáló hátrányokat alábecsülni. Természetesen nem a mi viselkedésünket formálja , hiszen "mi" rezisztensek vagyunk erre (nem is értem, hogy vehette valaki magára :) ), csak az életképtelen hülyékről* van szó, de ha tetszik, ha nem, az életképtelen hülyékkel kell egy élettérben élnünk s az ő problémáik ránk is kihatással vannak. Lehet, hogy bizonyos korábbi hülyeségeiket meg tudják oldani az okostelefonnal, de új lehetőségeket is ad a kezükbe - pl. egész nap a Facebookon lóghatnak vagy halálra selfiezhetik magukat. Könnyebb lett az életü(n)k? Az biztos, hogy más.

*Mondjuk nem világos, hogy ezzel az élcelődő szókapcsolattal csak a gondolataidat akartad nyomatékosítani, vagy a bloggazdát életképtelenhülyézted le, miután ő férfiasan beismerte, hogy nem feltétlen volt jó hatással a hétköznapjaira a kütyühasználat. Nem tudom eldönteni, hogy ez most elegáns vagy szemtelen húzás volt, majd ezt tisztázd.

(#57) Hieronymus válasza Feketelaszlo (#56) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Már bocsánat.

Sohasem az eszköz a hülye, hanem az aki nem tudja használni.
Annak nem a kalapács az oka, ha valaki mindent szétver vele. A vonjuk meg a gyerekeinktől a kalapácsot, sem progresszív mozgalom lenne, ha lenne.
A másik nézőpontból szemlélve, nem lehet a vizet okolni azért, ha a kiskacsa nem tanul meg úszni.

A Facebook felhasználóinak száma már csökkenő van. És nem az idősebb korosztály hagyja el, hanem a fiatalabbak. Az önszabályzás működik, attól függetlenül, hogy nem látható egyértelműen.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#58) opr válasza Feketelaszlo (#56) üzenetére


opr
veterán

"A különbség csak annyi, hogy félig teli vagy félig üres poharat látsz"
Tevedes. En latom a fejlodest, latom a hasznat, ertem a miertet. Amugy egy szamitogep a zsebben az eleg nagy dolog, figyelembe veve, hogy nem is olyan reg meg szobakat foglaltak el az ezekhez kepest nevetseges teljesitmenyu szamitogepek. Tegyuk hozza, semmi problemam nincs azzal, ha valaki ugy dont, hogy neki nincs szuksege okostelefonra. Ha nincs, hat nincs, meg jo is, kevesebb veszelyes hulladek kesobb, ami meg csak jo, ugye. :)

"hajlamos például a viselkedésformáló hátrányokat alábecsülni."
Milyen viselkedesformalo hatranyokrol beszelunk? Konkretizalj kerlek, ne csak a levegobe beszelj.
Mondj olyat, ami regen, mondjuk a mobiltelefonok elott nem letezett?
Persze, azt kiveve, hogy most ugyan azt konkretan latod is, mert fenysebesseggel jarjak be a bolygot.

"Természetesen nem a mi viselkedésünket formálja"
Dehogynem. Az enyemet biztos, hiszen az okostelefonnak hala naponta also hangon van extra ket oram, amit hasznosan tudok tolteni, igy ennyivel tobb jut a csaladra, baratokra, hobbyra, szakmai fejlodesre, stb.

"Mondjuk nem világos, hogy ezzel az élcelődő szókapcsolattal csak a gondolataidat akartad nyomatékosítani, vagy a bloggazdát életképtelenhülyézted le, miután ő férfiasan beismerte, hogy nem feltétlen volt jó hatással a hétköznapjaira a kütyühasználat. Nem tudom eldönteni, hogy ez most elegáns vagy szemtelen húzás volt, majd ezt tisztázd."
Erto olvasas... Konkretan nem vonatkozott senkire, teljesen altalanossagban beszeltem.
Hogy sikerult ebbol azt kiolvasni, hogy barmilyen konkret szemelyre vonatkozik, amit irtam? :F

"Szoval nem kell itt ajvekolni, aki eletkeptelen hulye, az a nyomtatott sajto megjelenese elott is az volt, aki meg eletkepes, az meg mindig az lesz, mindegy milyen segitsege van. A differencia annyi, hogy az eletkeptelen hulyenek mostmar van segiseg a zsebeben es nem masokat idegesit halalra az ertetlensegevel, hanem megoldja hazon belul."

Erted, hulyekrol mar voltak tortenetek es viccek mar az okori Gorogorszag elott. Ennyi volt a mondando lenyege, hogy mindig voltak hulyek, mindig lesznek hulyek, tehat nem a technologiai fejlodesnek koszonhetoen jelennek meg a semmibol, csak az okostelefon sokszor segit nekik megoldani a hulyeseguket hazon belul es nem masokat traktalnak. Hogy maradjunk az utbaigazitasos temanal: Okostelefon elott azert boven elofordult, hogy olyan embernek probaltam magyarazni merre menjen, aki azt se tudta, merre van arccal, teljes volt a sotetseg, es sokszor lezartam inkabb azzal, hogy:
"Tudod mit? Menj arra 5 percet, aztan kerdezz meg valakit megint..." Na, miota az okostelefon-penetracio boven 90% folott van, ilyen nem fordult elo, max nyelvi akadalyok, de az mas.

Amugy ezt sose ertettem, hogy egyeseknek miert faj, hogy korulotte selfie-znek? Veled akar csinalni selfie-t? Vagy mi? Orulj neki, hogy elvan a sajat kis buborekjaban, addig se teged traktal... :N

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#59) Feketelaszlo válasza Hieronymus (#57) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Nem kell bocsánatot kérned, hiszen a fantasztikus tag címre hajtassz, szabadon reflektálhatsz olyan dolgokra is, amiket nem írtam. ;)

(#58) opr : Nem zavar a selfie egyáltalán, de az okostelefonok létezése előtt biztos nem létezett, mint halálok. De ez már a durvább véglet - a hétköznapi dolgokat leírta már a bloggazda is: netfüggés, Facebook függés, antioszicalizáció. Ha bizonyos problémáikat sikerül velük megoldaniuk és ezért ünnepeljük az okostelefont, akkor a függésbe taszításért miért a hülyeségüket okoljuk? Ez konzekvencia zavar.

[ Szerkesztve ]

(#60) opr válasza Feketelaszlo (#59) üzenetére


opr
veterán

Elotte meg volt TV fugges, ujsagolvasas (ami egyebkent sokkal roszabb, sokkal zavarobb, ha melletted ujsagot olvasnak a buszon/metron, mert rohad nagy, es a pofadba toljak. Megorit...), lancdohanyzas (ami ujabban plane a fiatalok koreben sokkal ritkabb, mint regebben), egyebek.

Ezekre a selfi-halalokra meg annyit mondok, hogy aki ennyire hulye, az meghalt volna mastol. Meg akar dugni egy grizzlit, vagy belehugyoz a konnektorba, vagy kilep egy auto ele, vagy elfelejt lelegezni es spontan megfullad vagy akarmi. De latod, errol beszelek, hogy ugyan olyan hulyek vannak, csak most tudsz is rola. regen szerinted hanyan setaltak ki valami auto ele, mert ujsagot olvasott? Biztos volt ilyen, nem egy, nem ketto, csak nem tudtal rola, most meg de.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#61) domos válasza Feketelaszlo (#59) üzenetére


domos
senior tag

Te komolyan gondolod amit írsz? Vagy csak profi trollkodás áldozatai vagyunk?

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#62) Hieronymus válasza Feketelaszlo (#59) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Nem zavar a selfie egyáltalán, de az okostelefonok létezése előtt biztos nem létezett,..."

Dehogynem, csak nem találkoztál vele.
Az alábbi képen látható Nokia buta telefonon a kamera mellett elhelyeztek egy tükröt, hogy szelfizni lehessen vele. Ezzel a megoldással volt több fajta készülék, csak akkor még nem használták a szelfi kifejezést.

Amúgy szép próbálkozás. :D

Ha az aláírásomban nem látszik a cinizmus, az nem én problémám.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#63) Feketelaszlo válasza opr (#60) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Szó se róla, régen is voltak káros módon használt hasznos eszközök, de ez továbbra sem oldja fel az ellentétet, hogy ha az előnyöket az okostelefon számlájára írjuk, akkor a hátrányokért miért a társadalmat (hülyéket) kéne okolni. Vagy nézzük azt, hogy miként használják az emberek a technológiát:
11. Útba tudod igazítani az eltévedt turistát → okos vagy.
12. Egész nap a Facebookon lógsz → hülye vagy.

vagy akkor tényleg induljunk ki abból, hogy mit ad a konkrét kütyü:
21. Útba tudod igazítani az eltévedt turistát → mert a telefon lehetővé teszi.
22. Egész nap a Facebookon lógsz → mert a telefon lehetővé teszi.

Viszont az állítások csak a saját párjukkal kompatibilisek, nem következetes azt mondani, hogy:
11. Útba tudod igazítani az eltévedt turistát → mert a telefon lehetővé teszi.
22. Egész nap a Facebookon lógsz → hülye vagy.

Megértem, ha informatikusi világképpel nagyon kényelmesnek tűnik ez a megoldás, de logikailag alapvetően hibás a két érvet egymás kiegészítéseként használni, még ha önmagukban értelmesek és igazak is lennének.

(#61) domos: Az attól függ, miért merül fel a kérdés. Ha pusztán fórumozói szempontokból, akkor azt hiszem a lehető legkonstruktívabban álltam eddig is a témához. Ha azért, mert valaki a technológia haladás elkötelezett híve és eretnekségnek tartja megkérdőjelezni minden új termék kizárólagosan pozitív hatását, akkor sajnos hittudományi képzettség hiányában nem tudok válaszolni.

(#64) opr válasza Feketelaszlo (#63) üzenetére


opr
veterán

Az a baj, hogy meg mindig nem erted...
En azt mondom, hogy ha lenyomod a gazpedalt, elindul az auto. Te erre visszairsz, hogy attol, hogy megy az auto, nem biztos, hogy nyomod a gazpedalt. Mindketto igaz, csak epp relevancia nincs sok...

Mutatom konkret peldaval:
Te ezt irtad:
11. Útba tudod igazítani az eltévedt turistát → okos vagy.
12. Egész nap a Facebookon lógsz → hülye vagy.

En meg ezt:
Okos vagy → Uj lehetosegeket ad, amiket eddig soha semmi es rohadt ertekes es hasznos.
Hulye vagy → Akkor meg tokmindegy, ezen semmi nem fog segiteni, ha abban a korban vagy hulye, amikor a szines TV az aktualis "dolog", akkor arra fogsz rafuggni, ha meg abban a korban vagy hulye, amikor a facebook meg a selfie az aktualis "dolog", akkor meg arra.
Annyi, hogy az okostelefon, olcso szamitogep, internet, tablet, laptop, stb az eddigi barmi massal ellentetben pont lehetoseget adna a hulyeknek is, hogy tajekozottabbak legyenek, jobb donteseket hozzanak, de sajnos az a helyzet, hogy ezzel szemben hihetetlen merteku a rezisztanciajuk. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#65) Balage21 válasza Feketelaszlo (#63) üzenetére


Balage21
tag

"Megértem, ha informatikusi világképpel nagyon kényelmesnek tűnik ez a megoldás, de logikailag alapvetően hibás a két érvet egymás kiegészítéseként használni, még ha önmagukban értelmesek és igazak is lennének."

Itt a pont. Ezen a blogon ahol jellemzően informatikával foglalkozó közösség van, nagyon nehéz bármit olyat mondani ami a tech ellen szól, hiszen mindenki ugyanúgy kütyü függő csak magyarázatokat keres a függőségére...Én teljes mértékben egyetértek veled, nem látom azt a nagy hasznot amit mindenki belelát ebbe az egészbe, inkább csak azt, hogy az értékrendek nagyon rossz irányba tolódnak. Manapság egy 25 éves lánynak fontosabb egy új Iphone mint, az hogy gyermeket szüljön, családot alapítson. Ez szomorú.

(#66) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Amikor megláttam, hogy mennyibe kerül a gyári akkuja, gyorsan az" ebay felé kellett volna fordulni :D

Amúgy tök egyszerű, korlátos, drága mobilnet, és máris csak akkor használod, ha kell. Nekem is azért van, hogy a szorult helyzetekben legyen hol megnézni dolgokat, és nem villogni... Amikor kell, akkor viszont nagyon hasznos.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#67) Chaser válasza Balage21 (#65) üzenetére


Chaser
titán

Nekem kb 4 evvel ezelottig butafonom' volt, annak ellenere hogy reszben it vonalon mpzogtam, reszben webes kereskedesem volt, gagyik voltak nekem a telefonok es hasznalhatatlanok az os-eik
Droid kiforrta magat, megjelent a xiaomi es a miui, pont nekem kitalalva, megvettem a note1-et es 1 ora utan mintha mindig hasznaltam volna
Kezdetben persze kiprobaltam jatekokat is, de az abba is maradt, kivancsi voltam mit tud a "vas" ( :
Amik nagyon hianyoznanak:
Netbank mobilrol
Bkk app - ez nagyon -
Navi, google terkep
Elmu app
Email a zsebben
Airdroiddal kepfeltoptes a pc-re
Elfogadhato fenykepezo
Meg nehany alkalmazas van ezenkivul a telefonomon, de ezek nagyon megkonnyitenek sok dolgot, es butafonnal' kivitelezhetetlenek
Ezenkivul tudok olvasgatni ut kozben - konyvet nem szeretek bkv-n, de felnezek ide, v aktualis szukseges dolognak utana nezek -
Munka kozben tudok yt-ot v soundcloudot is hallgatni
Egyaltalan nem vagyok fuggo es fan, de hianyozna a hetkoznapokbol
Hazarrek utana mar kb elo se veszem nasnapi indulasig

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68) ncc1701 válasza Feketelaszlo (#63) üzenetére


ncc1701
veterán

Igazából: "facebookon vagy -> hülye vagy" a helyzet inkább. :)

(#69) ncc1701 válasza Balage21 (#65) üzenetére


ncc1701
veterán

Egy 25 éves lány mondjuk bőven ráér gyereket szülni. De ezt az anyja is el tudja neki magyarázni, ne aggódj.

(#70) Balage21 válasza ncc1701 (#69) üzenetére


Balage21
tag

Hatalmas tévedés!!! Aztán majd megy a küzdelem, amikor mégis akar...a biológiát nem lehet becsapni! De ezt bármelyik orvos elmondja.

(#71) opr válasza Balage21 (#70) üzenetére


opr
veterán

Szerintem igazad van, sot, igazabol egyenesen a konyhaban kene szulnie, mikozben kesziti a harom fogasos ebedet, nem? Persze fontos, hogy kussban, kulonben megzavarja az urat-parancsolojat, aki kozben nezi a meccset a haverokkal. :U

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#72) #77646080 válasza opr (#71) üzenetére


#77646080
törölt tag

Teljesen el vagy tévedve... :(

(#73) Chaser válasza Balage21 (#70) üzenetére


Chaser
titán

Volt sogornom 37 evesen szult, talan a nemeteknel is 30-40 kozt a jellemzo, mikor megvan az anyagi hatter es mar kielte magat a leanyzo
Altalanositani persze nem lehet, egyenenkent mas az erettsegi fok, anyagi helyzet, egyeb tenyezok, de az nagyon nem igaz h pl 25 evesen egy nonek szulnie _kell_

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74) opr válasza #77646080 (#72) üzenetére


opr
veterán

Most nem tudom, hogy a szarkazmust nem sikerult feldolgoznod, vagy tenyleg ugy gondolod, hogy a no igenis szuljon legkesobb 25 evesen, ha akarja, ha nem.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#75) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja meg... hogy a telefon érzékeny... Nekem ezért van egy használt S5-öm, amit én raktam rendbe - 20 ezer volt, kraft van, amennyi kell, mindenre jó, amire használom, és nem kell félteni. Lineage 15 van rajta, mai napig updatelődik. A franc ad 100 ezret valamiért, amire jó esetben van 2 év support.

Mutogatni való hater díszpinty

(#76) #77646080 válasza opr (#74) üzenetére


#77646080
törölt tag

Egyik sem talált. Le is zárom a szálat...

(#77) janeszgol


janeszgol
félisten

Az én kedvenc buta telóm a Nokia 3120 Classic. Gyors vettem belőle 7 darabot. Oké a kijelző direkt napfényben nehezen olvasható, de a kamerája buta telóhoz képest szerintem tök jó. Viszont az okosakat is szeretem, szóval jah.
Én nem szívesen használnék csak buta telefont, viszont csak okosat igen. De ha választani kell, akkor mindkettőt. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#78) Chaser válasza janeszgol (#77) üzenetére


Chaser
titán

"Én nem szívesen használnék csak buta telefont, viszont csak okosat igen. De ha választani kell, akkor mindkettőt. :)"
Kizart dolog mert nem tudom ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Mindenki nyugodjon meg, karácsonyra veszek magamnak egy Xiaomi Redmi 6-ot. :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#80) janeszgol válasza Chaser (#78) üzenetére


janeszgol
félisten

Mit nem tudsz? Nem értettem, amit írtál. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#81) opr válasza janeszgol (#77) üzenetére


opr
veterán

Egyebkent ez mar nekem is eszembe jutott, hogy vesztartaleknak legyen nalam egy nagy akkus butatelefon is, mert azt 1-2 hetente tolteni eleg, ha nagy gaz van, es az okostelefon is lemerult, tud az ember segitseget hivni vagy valami, de aztan ugy alakult az elet, hogy egy ilyen jellegu ovintezkedes erosen paranoid/felesleges lenne. :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#82) #77646080 válasza opr (#81) üzenetére


#77646080
törölt tag

Ez amúgy nem butaság, sőt: paranoiának sem mondanám. :) Van még egy, nem elhanyagolható előnye. Akad néhány pont, ahol egy hagyományos Nokia vagy "gombos" Samsung még vidáman a hálózaton lóg, míg a legtöbb smartphone már csak vészhívásra képes. Sokat járok az Alföldön és pl. Bugac környéke fehér folt, ilyen szempontból.

A lemerülés is lehet ok, mint te is felvetetted, bár az engem kevésbé érint(ene). A hátizsákban mindig lapul egy BlitzWolf külső akku. Enni nem kér, könnyű és megnyugvást ad a jelenléte. :D

(#83) opr válasza #77646080 (#82) üzenetére


opr
veterán

Hat, ilyen gondom sose volt, htc-k ilyen teren hagyomanyosan nagyon erosek, nekem most olyan tapasztalatom volt, hogy amikor senki masnak nem volt mar gsm sem, en meg tudtam netezni. Dog lassan ugyan, de tudtam. Raadasul ez a mostani dualSIM-es, benne ket sim ket kulon operatortol, szoval minimum az egyik kartya mindig mukodik. Amugy a kulso akku se hulyeseg, csak en valahogy vagy ugy jarok, hogy kicsit veszek, ami nem eleg, vagy nagyot, de akkor meg elfelejtem tolteni.
De amugy ez nalam akkor volt valid problema, amikor vonattal jartam be melozni, es ha epp nem tortent semmi, akkor volt 2 ora az ut. De altalaban tortent.
Nem tudom, ismeros-e a "Southern railways" angliai vasut, de... Hat, mondjuk ugy, hogy hozzajuk kepest a MAV olyan, mintha egyenesen japanbol ejtettek volna a Magyarok fejere. :(
Na, ott, amikor telen bemondtak, hogy bocsika, oreg fos vonat megpusztult, egy vagany van, ugyhogy saccra 6 ora, mire jonni fog a kovetkezo, mellesleg az "allomas" se nem futott, se nem zart (csoda, hogy teteje volt), de amugyis max 10 ember fer el alatta, es vagyunk 200an a platformon... Na, akkor azert voltak bajok. Plane amikor ez meg az elott, hogy megkaptam az elso itteni fizum. Egy taxi onnan haza £70-100, az osszes maradek penzem ket hetre £250, uber az isten hata mogott nem jar, az elet szep.
Na, ilyenkor jol jott volna egy butatelefon boseges akkuidovel, hogy ne fajjon lemeriteni az okostelot.

Mondjuk sokszor siman visszamentem dolgozni, es kozoltem a fonokkel, hogy az van, hogy vonat nem van, ugyhogy en most itt leulok es dolgozok meg 8 orat, holnap meg nem latjuk egymast, jo? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#84) Chaser válasza janeszgol (#80) üzenetére


Chaser
titán

Ez egy elhiresult aranykopes, aminek stilusa pont a te fogalmazasodhoz passzol..se fule se farka ( :

Szerk:
Algieba
Felolem tarcsazossal is jarhatsz:) lehet hasznalni egy okostelefont' okosan is

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85) Algieba válasza Chaser (#84) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Alapvetően nincs szükségem az okostelefonok elképesztő szolgáltatás kínálatára. Pl. nincs bankszámlaszámom, netbank minek? Civilizált környezetben élve az eltévedés esélye nulla, GPS sem szükséges. Gyakorlatilag évente csak pár alkalommal hagyom el szülővárosomat. Ha külföldre megyek már többször bejárt útvonalon mozgok. Játékok sosem érdekeltek. Fotózásra van két kompaktom. Zenét sem hallgatok, mert romlik a hallásom és balesetveszélyes számomra bedugott füllel mászkálni. Ezért jó a füles nélkül működő rádió, ami elszórakoztat házi munka során. A net időrabló. Pont eleget lógok a hálón a laptopról. Nincs olyan munkám sem, ami indokolná egy kézi számítógép napi szintű használatát. Szóval az sem biztos, hogy megveszem a kiszemelt okostelefont. ;) Ami fölösleges, minek erőltetném?

Szerk.: A strapafont múlt hét szerdán vettem és feltöltöttem. Ma hajnalban kellett ismét töltőre raknom. Egy hetet simán kibír.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#86) janeszgol válasza Chaser (#84) üzenetére


janeszgol
félisten

Magyarul nem értetted meg. Más igen. :)

opr: az öcsémnek mondtam, hogy legyen egy olyan kis telója, ami mindig nála van. Mászkál a házban, nem cipeli magával az iPhone-t, okosórája sincs. Meglátjuk, hogy venni fog-e. SOS telónak jó az.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#87) opr válasza Algieba (#85) üzenetére


opr
veterán

Na, ilyen eletstilus mellett tudod ki koltene sulyos Matyasokat okostelefonra.
Szoval teljesen egyetertek veled, ha ilyen az eletritmusod, akkor neked az okostelefon nem csak felesleges, hanem konkretan karos, mert csak plusz egy hulyeseg, amire figyelni kell, hogy allandoan toltogesd.

Mondjuk tegyuk hozza, hogy tapasztalataim szerint ha az okostelefont ugy hasznalod, mint a butatelefont, akkor ugyanugy birja egy hetig siman. Csak ugye, netto baromsag kolteni ra, aztan meg nem hasznalni.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#88) Chaser válasza Algieba (#85) üzenetére


Chaser
titán

Doktor ur, olyan hatarozatlan vagyok mostanaban, vagy megsem?
:)

Szerk:
janeszgol
Ertettem, ettol fuggetlenul nyakatekert megfogalmazas

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#89) Hieronymus válasza Algieba (#85) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Elképesztő mértékben élünk másképpen.

Nekem a telefon munkaeszköz.
A céges emaileket csak telefonon érem el, mert nagyon sokat vagyok útközben.
A navigációt folyamatosan használom. Nem azért mert nem tudom az utat a következő célomig, hanem azért, mert a leggyorsabban járható úton szeretném elérni. Dugóban araszolni nem kellemes. Van amikor nem vagyok képben a célhez vezető úton. Ekkor nagy segítség a navigáció, nem kell a térképen tervezni az útvonalat. Arra is rájöttem, hiába tudom, hogyan lehet "A"-ból, "B" pontba eljutni. Van amikor a telefon egyszerűbb utat tervez. Nem épít a megszokásokra, optimalizál.
Prime előfizető vagyok. Ezen belül ingyenes zene és video szolgáltatás érhető el. Útközben nem kell a reklámokkal teletömött rádiókat hallgatni.
Most viszonylag jó telefonom van. nem kell kompakt fényképezőgépet maggal hordani. Azért a kocsiban ott van. :D

A hagyományos számítógép lassan kiszorül az életemből.
Van egy 13"-os notebook, amit méh időnként használok. Helyette egy 10"-os Windowsos táblagépet használok. Arra jó, ha a Windowst nem lehet megkerülni. Van egy azonos méretű Amazon Fire táblagépem. Ez a tartalom fogyasztásra tökéletes. Fel van okosítva a Google Play eléréssel, néhány régebben megvásárolt programot is tudok használni vele.

A telefont nagyjából kettő évente cserélem. Amikor jön az új, a régi tartalékba kerül. A legrégebbi meg családban szabadon elvihető, ha valakinek kell. Vagy ajándék másnak.

Facebook és hasonló időzabáló szolgáltatás nincs az életemben. Játékot sem tolok már. Van egy asztali számítógép vásárlási tervem, a játékok okán. Folyamatosan halogatom a projektet. Tudom, keveset játszanék vele.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#90) Algieba válasza Chaser (#88) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Kedvelem a kütyüket. Tetszenek az okostelefonok, de az életvitelem alapján fölösleges eszköz.
Gyerekkoromban volt egy visszatérő álmom egy kütyüről, aminek nagy színes kijelzője volt, lehetett rajta filmeket nézni és rádiót hallgatni, vagy megnyitni a számológépet. Álmomban mindig a párnám alá raktam, hogy ébredéskor a valóságban is megszerezhessem. Persze sosem kaparintottam meg. Szóval igen, tudom, hogy mire vágytam már tipegőként is. A határozatlanság csak látszólagos. Jól megfér bennem a józan ész és az irracionális vonzódás. :D

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#91) Chaser válasza Hieronymus (#89) üzenetére


Chaser
titán

kb ugyanez, évek óta tervezek egy pc-t, de sose jön össze:) nem is mert kevés játék lenne, nem akarok szenvedni a driverekkel, inkompatibilitással, ha már veszek egy szint alá nem adom, ahhoz olyan monitor is dukál, hangtalan hűtés legyen, és a végén kb havi 1x kapcsolom be...:)
van egy 15,6"-os notebookom gyönyörű kijelzővel, monitor nélkül is jó itthonra, de van hozzá dokk és egy bontatlan frankó monitor is ha kellene, 3. genes core i, nekem mindenre elég, tablet nem az én világom, kényelmetlen, hordozni nagy, arra az 5,5" telefon

Algieba
értem én:) asztali pc-vel vagyok így, de valahol tudom h nem lesz, csak néha jó eljátszani a gondolattal

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#92) Silεncε válasza Balage21 (#65) üzenetére


Silεncε
őstag

Témánál vagyunk. Kihal az ország, hozz világra még egy magyart!!!!4444!!!!

A cikkírónak: teljesen jól tetted, ha neked ez így jobb, hagyd is az okostelefont.

[ Szerkesztve ]

(#93) janeszgol válasza Chaser (#88) üzenetére


janeszgol
félisten

A lényege az lett volna, hogy ma nagyon nagy luxus kihagyni az életünkből az okostelefonokat. Nem kell állandóan rajta lógni, de kell. Nem is, hanem KELL. Anyámnak is állandóan ugatom, hogy használja már, mert amikor főzök például, jó lenne skype-on megmutatni pl egy étel, egy tészta állagát, hogy az jó-e.
Meg hát készülnek képek, amiket azonnal meg tudna nézni. Nem mellesleg nem a hívással zavarna, hanem csetelne.
Céges email a másik, ezért is kell használni. Az email nem ment ki a divatból, sőt ma a csúcsponton van, ahogy az sms is (itt a tömeges használatukra is gondolok, sőt). Na meg zene-, videó nézés. Én pl kedélyállapot javításra nem alkoholt használok, hanem a kedvenc filmjeim nézem meg.

No mindegy, erről ennyit.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#94) hcl válasza Algieba (#85) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, így könnyű :D
Amúgy nekem elég sokszor jól jönnek a felsoroltak, amikor
- mész olyan városba, ahova nem szoktál (Butapest) - köll a navigáció, na
- hosszabb úton tudom a helyzetemet megosztani, és anyám nem hív fel óránként, hogy hol vagyok
- éjszaka kimegyek fotózni -> el is tévedhetnék, de pl. a csillagtérkép is igen hasznos
- net meg változatos helyzetekben jön jól
- elmegyek bringázni, utána jól esik megnézni, hogy hány km volt (nem, fészbúkra nem osztom meg)
- időkép app, időjárás-előrejelzé akármikor, szintén hasznos
- bárhol elérem a leveleimet, ami szintén hasznos, munkahelyen levő barátnővel chatelés telefonálás helyett (mit hozzak a boltból, stb.) -olcsóbb, mint a GSM hívásdíj...
- facebook, na, az nincs rajta - zabálja a netet, akkut, mindent

Ezekhez különösebben drága telefony se kell. Meg tényleg nem kötelező, de ha okosan használja az ember, akkor könnyebbé teszi az életét.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#95) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Megtaláltam a bátyám egyik régi telefonját, ami egy HTC Wildfire S, és működik. Várok a függetlenítő kódra.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#96) opr válasza Algieba (#95) üzenetére


opr
veterán

Hallod, lehet hulyenek fognak most itt egyesek nezni a fenti allaspontom utan, de ha a valasztasi lehetoseg a butatelefon - hTc Wildfire S, akkor szerintem inkabb a butatelefont valasztanam.
Ne erts felre, imadom a hTc-t (most is az van nekem meg asszonynak is), de az a telefon az olyan lassu, hogy nem kibirhato, mar ujkoraban se volt az sajnos. :(

Ha arra amire hasznalod eleg, akkor hasznald egeszseggel, meg ez nyilvan a Te dontesed, Te tudod, csak meglattam leirva, hogy hTc Wildfire S, es elojott a ptsd-m. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#97) Algieba válasza opr (#96) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nem napi használatra keltettem életre, csak érdekelt, hogy él-e még.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#98) opr válasza Algieba (#97) üzenetére


opr
veterán

:R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#99) proci985 válasza Algieba (#97) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

kijelzojenek nincs baja?

nekem a desireHD felig levallt tippre, a kijelzo kozepe eleg csunyan pontos, mintha legalabb 20 pixel szetszorva meghalt volna. kb az is akkori telefon.

meg ugye akksit cserelni kellett, de az ennyi idos telefonnal alap.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#100) Algieba válasza proci985 (#99) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A kijelzője is hibátlan. Persze a háza kopottas és van rajta pár karc, mert a bátyó nem rakott rá fóliát és kiesett rég a kamera előtti plexi köröcske, de nincs komoly baja. Bár egyelőre nem tud a szolgáltató függetlenítő kódot küldeni. Szóval közel sem biztos, hogy magentás telefonként lesz benne az én piros sim kártyám.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.