Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) iday


iday
aktív tag

Milyen készüléket vásároltál?

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#3) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Hasonló érvek mellett döntöttem a nyomógombos telefonok mellett én is.Annyi,hogy az okostelefon megmararadt navigációra+fényképezésre,és slussz.Rendszeresen viszont nem hordom magammal.Nem biztos hogy sok örömöd lesz a világ újbóli felfedezésében,mert nagyon sokan vannak még,akik képtelenek az okostelefonjuk nélkül élni,(kinek nem inge,ne vegye magára)és roppant idegesítő(számomra)ha beszélsz valakivel,aki közben tízmásodpercenként buzerálja a telóját,de sok sikert,hajrá! :)

(#4) Luck Dragon válasza Jack Hunter (#3) üzenetére

Az utolsó mondattal sajnos egyet kell értenem, nagyon dühítő. :(
Én mai napig bánom hogy oda lett a Samsung S5610-em (Primo) imádtam.
Kár hogy nem folytatja tovább a sorozatát már a Samsung.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#5) domos


domos
senior tag

Milyen egyszerű egy tárgyat okolni ahelyett, hogy tanulna az ember egy kis önkontrollt. :U

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#6) #77646080 válasza Luck Dragon (#4) üzenetére


#77646080
törölt tag

Egyetértek veled, az a hagyományos Samsung egy remekül eltalált modell volt. Én is kedveltem.

(#7) ncc1701 válasza domos (#5) üzenetére


ncc1701
veterán

Ennyi. Oszt mikor plö ott van valahol eltévedve egy rosszul sikerült erdei túrán, akkor azt sem tudja, mit nézzen. Vagy plö én a banki alkalmazásban lecsavartam a kp felvétel limitet 20k-ra. Ha kell több, akkor az automata elött átállítom, kiveszem a pénzt, majd vissza. Nem kell egy praktikus, hasznos eszközt okolni a saját emberi gyengeségért.

(#8) petipetya válasza ncc1701 (#7) üzenetére


petipetya
nagyúr

Felhívja a nyomógombosról a tudakozót, ahol elmondják neki, hogy keresse a mohát a fák északi oldalán.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#9) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Én a 4,3"-es okostelefonomban azt untam meg, hogy relatíve nagy és zsebre téve kényelmetlen. Ez ugye előny ha az ember okos dolgokat akar vele csinálni, de hátrány, ha telefonként, használati eszközként tekint rá. Ezért én lecseréltem egy használt (3"-es) Xperia mini próra. Ebbe azért szorult némi (7 évvel ezelőtti) okosság, mégis kicsi és praktikus, ráadásul sokszor 3-4 napokat is elvagyok vele egy feltöltéssel. Persze van mellette egy 5,5"-es tepsim is, de azt táskában hordva csak tabletként használom és csak akkor veszem elő, ha nagyon rászorulok az internetre.

(#10) Chaser válasza domos (#5) üzenetére


Chaser
titán

"nem a fegyver öl, hanem az ember"
erről ez jutott eszembe:)

szerk: mármint az írásról, kommentedhez meg pont passzol

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11) nemlehet


nemlehet
őstag

Sose értettem, hogy miért nem jöttek még rá arra a hihetetlen egyedi megoldásra az emberek, hogy megkérjék a másikat, hogy ne nyomkodja a telefonját amikor beszélgetnek? Huuu, magic.... Aki meg ennek ellenére is nyomkodja azzal nem kell beszélgetni. De én még soha nem tapasztaltam ezt, legfeljebb gyerekeknél akiknek a szülei szartak a nevelésre.

Amúgy lehet hipszterkedni, de az okostelefon egy rendkívül praktikus dolog. Ott van egy számítógép a zsebedben, ezt lehet jól is használni (pl én utazás közben duolingozni szoktam) meg rosszul is (facebookon selfieket postolni percenként).

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#12) domos válasza ncc1701 (#7) üzenetére


domos
senior tag

Ezt a bankos dolog én is csinálom. :D

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#13) lkristóf válasza domos (#12) üzenetére


lkristóf
senior tag

És mi értelme ide oda tologatni a limitet? Mert ha elveszíted a kártyát akkor se tudnak pin kód nélkül pénzt felvenni.

(#14) domos válasza lkristóf (#13) üzenetére


domos
senior tag

Fizetni tudnak vele a neten.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#15) opr válasza domos (#5) üzenetére


opr
veterán

Ugye?!
Nekem az jutott eszembe az irasrol, hogy "Annyit olvastam az ivas es a dohanyzas karos hatasairol, hogy elhataroztam: abbahagyom az olvasast!"

Az okostelefon tech szempontbol az egyik legpozitivabb dolog, ami az elmult 20 evben az emberiseggel tortent. Az mar egy teljesen mas dolog, ha valaki ezt nem tudja esszel hasznalni. Persze ha a cikk irojanak jobb igy, akkor valjon egeszsegere, hasznalja egeszseggel, es remelem bejon a szamitasa es tenyleg boldogabb lesz igy. :K
Az is egy pozitiv dolog, ha felismeri valaki a sajat gyengesegeit es megprobal ezek ellen tenni, ha akaraterobol nem megy, akkor elvonoval. Csak na, vegyuk eszre, hogy itt elso sorban nem az atkozott okostelefon az, amiben hiba van, annak ellenere is, hogy amugy voltak jogos meglatasok (serulekenyseg, meret, akkuido).

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#16) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Használd egészséggel. :)

Szerintem mindenkinek van egyszer egy ilyen időszaka, nekem is volt. Amikor másodjára ment tönkre a Wave, a szerviztől kaptam egy nyomógombos cserekészüléket addig, amíg javítják az enyémet. Teljesen nosztalgikus hangulatom lett tőle, nagyon szerettem használni azt a telefont. A típusára nem emlékszem, de kellemes készülék volt. Amikor vissza kellett adnom a szerviznek, már-már sajnáltam. Aztán mivel a már kétszer javított telefonom két héten belül ismételten problémákkal küzdött, bevágtam a fiókba és vettem egy Nokia X2-01-et. Butatelefon, még Wi-Fi sem volt benne, ellenben remek volt a gombja, a kijelző szép volt és amire kitalálták arra elsőosztályú volt: Telefonálásra. Eddig azt a mobilomat használtam a leghosszabb ideig, ugyanis az istennek sem akart tönkremenni. A cserét végül az indokolta, hogy örökké nem lehet elvágódni az internettől, sajnos az ember már rákényszerül arra, hogy folyamatosan elérhető legyen e-mailben, Messengeren és még lehetne sorolni a dolgokat. Épp ezért vettem egy Lumia 625-öt. Abból a telefonból kiindulva pedig Te kifejezetten szerencsésnek mondhatod magad, hogy a L520 kihúzta négy évig, ugyanis a L625 másfél éves korára jutott el arra a szintre, hogy nem lehetett vele tervezni és kénytelen voltam lecserélni, ugyanis elég hektikusan kezdett el működni. :)

Szóval szép az ilyen, jó is, de egy idő után vissza fogsz térni. :)

(#17) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Köszönöm az észrevételeket!
2005 óta volt okos eszközöm, és 13 év után esett le, hogy miért hurcolok magammal egy sérülékeny, kényes és drága eszközt, amikor néhány alapvető telefonos funkcióra van szükségem.
Erdei eltévedés kivédésére ott van a GPS-s és igazi térkép.
Az önkontroll nem mindig elég, amikor már az agyban kialakult a függőségért felelős rutin. Ilyenkor radikális váltásra van szükség.
Semmi bajom az okostelefonokkal, erősen kütyü rajongó vagyok. Tipegőként már apám menedzserkalkulátora volt az ideális karácsonyi ajándék, de sosem kaptam meg.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#18) domos válasza Algieba (#17) üzenetére


domos
senior tag

Pofátlanság lenne a részemről, ha azt mondanám, hogy a Lumia 520 se nem kényes, se nem drága? :P

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#19) Balage21 válasza domos (#18) üzenetére


Balage21
tag

Kinek mi a kényelmes és a drága? Számomra egy mobiltelefonért 20.000 ft is sok. A Lumia 520 márpedig kényelmes, sosem szerettem még telefont annyira mint azt. Sajnos a kék halál engem is utolért 4 év után, és hasonlóképpen nyomógombosra váltok mert nagyon felesleges még a Lumia tudása is...Tud valaki ajánlani egy megbízható nyomógombost?

(#20) domos válasza Balage21 (#19) üzenetére


domos
senior tag

Kényes ≠ kényelmes. Az, hogy kinek mennyi pénz sok, még nem határozza meg azt, hogy mi drága és mi nem. Telefon kategóriában a Lumia 520 nem drága, ugyan úgy ahogy egy Dacia Logan sem drága mint autó, hiába sok pénz az a 2-3 millió Forint.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#21) #77646080 válasza Balage21 (#19) üzenetére


#77646080
törölt tag

Kényességről volt szó, nem pedig arról, hogy kényelmes-e. :)

Amúgy nekem is volt (ismerkedés céljából) anno a kis Lumia 520 és tetszett. :K

(#22) Narxis


Narxis
nagyúr

Mindenki azt használ amit akar de ennyi erővel minden káros mert régebben is meg tudtak oldani dolgokat. Pont a technológiai fejlődés miatt van időd 5 percenként e-mailt csekkolni és nem azzal kell foglalkoznod, hogy pl. vizet hozzál a kútról.

Thanos was right.

(#23) Chaser válasza lkristóf (#13) üzenetére


Chaser
titán

Ha segitenek elveszitened mielott a pin kodod is masoltak az nem tul jo, erintosnel pedig 5e alatt nem ker kodot, enyemnel ugy remlik ezt is be lehet allitani, netes limit nalam kulon van
En is hasznalom, minimumon van, ha nagyobb ertekben vasarolok elotte atallitom, utana meg vissza, 1-2 perc az egesz

Szerk:
Nekem is volt lumia 520, elajandekoztam 1-2 het hasznalat es par honap fiokban tengodes utan, talan 6 eve volt, 25 v 30e 3e lebeszelhetoseggel
A mostani picit nagyobb es dragabb, lakasfelujitast csinalja velem egy.ideje, nem tunt fel h serulekeny lenne:)
Az onkontroll pedig pont azert az ami, h hasznalja az ember, ha mar felismerted hol a gond nem ertem hol a problema, ha radikalis valtozast akarsz torlod magad fb-rol, en mar reg megtettem, regelni is kar volt oda, nagyon nem az en szinvonalam, akit akarok anelkul is elerem/eler

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) Balage21 válasza domos (#20) üzenetére


Balage21
tag

Egy elírást azért remélem még megtudtok bocsájtani. :R Szerintem meg pontosan az határozza meg valami drágaságát, hogy kinek mennyi pénze van rá. És igen is drága a 2-3 millió forintos Dacia, attól még hogy az a legolcsóbb az új autók között.
Én csak a saját értékrendem szerint tudom vizsgálni a dolgokat - amiben egy telefon max. 10.000 ft - , és pontosan megértem a cikk szerzőjét is, hogy neki is drága attól még, hogy nem több 100.000 forintos készülék.

(#25) kenwood


kenwood
veterán

okostelefont hasznalni olyan,mint olvasni :
lehet romantikus ponyvat,es szakkonyveket is.
amikor az angol nyelvu mernoki tananyagot olvasom a telon,sose szoktam gondolkodni rajta,hogy a tobbiek mire hasznaljak korulottem.
annyibol jo lenne feature phonera visszavaltani, hogy a penteki esti sorozest a messenger csoport egyik tagja mindig kuldhetne nekem smsben :D

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#26) Chaser válasza Balage21 (#24) üzenetére


Chaser
titán

Attol h te ertekrendedben draga a 10e ft-os telefon, objektiven meg az olcso, sot apropenz' kategoria a telefonok kozt, ahogy a lumia 520 is, nem tudom mennyit erhet most, talan 10e ft-ot az is
Az h valakinek a szubjektiv kis vilagaban mi draga, nem befolyasolja a piacot, a 2-3m ft-os auto is az olcsok koze tartozik, akkor is ha valaki havi 80e-rlt keres, es akkor is ha havi 1m ft-ot

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) Balage21 válasza Chaser (#26) üzenetére


Balage21
tag

Ezt te így gondolod, én viszont sok más embertársammal együtt meg nem. Ettől szép a világ. :R Nem is kell, hogy befolyásolja a piacot az én véleményem, mert magasról teszek rá...csak sajnálom az embereket, mer egy hatalmas átverés részesei és két pofára zabálják.

[ Szerkesztve ]

(#28) Chaser válasza Balage21 (#27) üzenetére


Chaser
titán

Vannak azok a bizonyos tenyek. Objektivitas es szubjektivitas. Nem ti fogjatok eldonteni mi draga es mi nem, es en sem, hanem ez a ket fogalom.

Szerk:
Ha vkinek pl.draga egy 100e ft-oe notebook, szuveren joga, ettol fuggetlen a notebookok vilagaban 100e ft apropenz, ami alatta van ablakon kidobott penz, a tenyleg hasznalhato kategoria pedig 2-250e ft-tol felfele, de van notebook 1m ft-ert is, ha a 100e ft-ost sem engedheti meg maganak valaki az szomoru, de ettol meg az notebook szinten olcso

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) domos válasza Balage21 (#24) üzenetére


domos
senior tag

Kevés pénz - sok pénz: szubjektív.
Olcsó - drága: objektív, azt határozza meg, hogy az adott kategóriában, az árat nézve a skála alján vagy tetjén van-e a cucc. Azaz, egy Snickers is lehet drága, amíg van 50Ft-ért is csoki.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#30) Lauda válasza domos (#5) üzenetére


Lauda
félisten

Egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#31) Balage21 válasza domos (#29) üzenetére


Balage21
tag

Hála istennek nem engem kell meggyőznötök szubjektív és objektiv látásmódról...Az ember mindig a saját pénztárcájához mérten dönti el, hogy olcsó vagy drága valami, nem pedig a piaci szintek alapján. Lehet itt mindenféle megközelítésről beszélni, csak felesleges.

(#32) Lauda válasza Balage21 (#31) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem itt arra céloznak, hogy a piacot tekintve számít valami olcsónak vagy drágának. Tehát az autópiacon egy új porsche drága autó, az opel astra pedig egy olcsóbb típus. Ettől még sokan nem tudják megfizetni az astrát sem, de ettől még az egy olcsó/közepes árú autó marad. ;)

Egy 20 ezres telefon akkor is olcsó telefon marad, ha az te nem tudod megfizetni. A 250 ezres samsung pedig akkor is drága telefonnak számít, ha sokan meg tudják fizetni. ;)

(#33) #77646080 válasza Lauda (#32) üzenetére


#77646080
törölt tag

Pontosan így van, ezt gondoltam én is, hogy megfogalmazzam. Megelőztél. :)

(#34) snecy20


snecy20
veterán

Él még az Algieba? :) :) :)
Gyakran pörgött a neved a logout-on 2008 környékén.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#35) .Szaki. válasza Lauda (#32) üzenetére


.Szaki.
addikt

+1

(#36) Feketelaszlo válasza ncc1701 (#7) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Meg kell tanulni elveszni az embernek. Te mikor érezted úgy utoljára igazán, hogy eltévedtél? Először kicsit hátborzongató, de mikorra megoldod a helyzet remek érzés. Rengeteg mindenből marad ki az, aki már nem tud eltévedni a kütyüjei miatt - akár egy idegen városban, akár az erdőben. Az tény, hogy egy igazi nagy eltévedés az idővel nem túl hatékony, de sokkal többet lehet így felfedezni mindenből, mintha célirányosan haladna az ember. A telefonos navigáció biztos hasznos vészhelyzetben (mondjuk segítséget buta telefonnal is hívhatsz), de borzasztó belegondolni, hogy a következő generáció már nem biztos, hogy fogja tudni, hogyan kell szóban útbaigazítást kérni (mert ott van a zsebében) vagy hogy kell mást eligazítani (mert mástól is elvárja, hogy telefonon oldja meg).
Persze nem állítom, hogy ne lennének pozitív hozadékai az okostelefonoknak, de az, hogy egyáltalán felvetődik a kérdés, hogy mit csinálsz nélküle xy helyzetben valahol mégis azt sugallja, hogy kicsit függőek lesznek tőle egyesek.

(#37) Hieronymus válasza Feketelaszlo (#36) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...a következő generáció már nem biztos, hogy fogja tudni, hogyan kell szóban útbaigazítást kérni ..."

Dehogy nem tudja. Tudja!
"OK Google, navigálj haza." :DD

Az okostelefon egy olyan eszköz a zsebben, amit nem kötelező használni. Pont.
Ha el akarok tévedni, akkor nem használom a telefont. Ennyi.
Sokszor akkor sem nézem meg a készüléket, amikor jelzi egy üzenet érkezését. Nekem csak egy eszköz, ami értem van és nem fordítva.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#38) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Jé Algieba! Nokia 7650 :)
Régi nevemen SymbianOS!

[ Szerkesztve ]

(#39) opr válasza Feketelaszlo (#36) üzenetére


opr
veterán

Jaja, mint ahogy az is milyen gaz mar, hogy a mai generacio mar egyszerre max ket kancso vizet tud hozni a kutrol. :O
Hagyjuk mar ezt a baromsagot, azon felul, hogy szimplan nem igaz, meg hulyeseg is. Anno a tanarok is folyamatosan azzal jottek, hogy "nem lesz nalad mindig egy [valami]", ahol a valami lehet terkep, szamologep, szotar, zseblampa, fenykepezo, akarmi. Es, hat, mit ad isten, de van. De ez nem jelenti azt, hogy nelkule fogom magam es kipusztulok, mint egy dino, akit frissen vagott fejbe az urkavics. Igen, nem orulok neki, ha lemerul, de nem azert, mert eletkeptelen vagyok nelkule, hanem mert rohadt hasznos.

Ja, utbaigazitas... Konkretan elmondhatatlanul hasznos, ha olyan jon oda, akivel nem beszelunk kozos nyelvet, hogy meg tudom neki mutatni terkepen, hogy merre menjen, mikozben latja, hogy most epp merrefele all (iranytu). Ez ugy, hogy London belvarosaban dolgozom, turistaszezonban velem kb 2 hetente elofordul a cigiszunetek alatt. Es a kezzel-labbal hadovalas addig tart, amig fel nem fogom, mit akar, aztan telo elo, google maps elo, utvonalterv, utcanevek, stb, olyan is volt mar, hogy streetview-al is megmutattam neki, hol kell lefordulni. Szoval, de, konkretan a szoban utbaigazitasban nemhogy gatolna, hanem rohadt sokat segit.

Elveszni? Rohadt egyszeru, Augusztusban Malagaban, siman mert ugy dontottunk, hogy menjunk amerre visz az ut es kesz. Mentunk, beszelgettunk, amikor szembejott egy jo etterem, kajaltunk egyet, aztan magunk mogott hagytuk a turistaknak csillivillin tartott reszt es megneztuk, milyen a varos, ha nem itt nyaralsz, hanem itt laksz (brutalis a kontraszt amugy, meg nem mondana az ember, hogy egyaltalan ugyanabban az orszagreszben van), aztan siman visszasetaltunk, a telefon meg mar csak akkor kerult elo, amikor megneztuk, hogy konkretan hol van a lejarat a melygarazshoz, amiben parkoltunk. Ne erts felre, azt is siman megtalaltuk volna, mondjuk 2p helyett 15p alatt, de minek szopassuk magunkat direkt.

Szoval nem kell itt ajvekolni, aki eletkeptelen hulye, az a nyomtatott sajto megjelenese elott is az volt, aki meg eletkepes, az meg mindig az lesz, mindegy milyen segitsege van. A differencia annyi, hogy az eletkeptelen hulyenek mostmar van segiseg a zsebeben es nem masokat idegesit halalra az ertetlensegevel, hanem megoldja hazon belul.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#40) Chaser válasza opr (#39) üzenetére


Chaser
titán

Rengeteg embert igazitottam mar utba gugli terkeppel v navival:) az teny, h egy spfornek jot tesz ha nem bizza ra magat teljesen egy navira, ismerek olyat aki egyaltalan nem, de nekik az a szakmajuk, ha meg annyira sem hasznalnak az agyukat akkor elbutulnanak, egyik mondta is emiatt nem hasznal navit
Eszaki oldalt azert telefon nelkul is megtalalom ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) opr válasza Chaser (#40) üzenetére


opr
veterán

Autos navigalasnal en is azt szoktam mondani, hogy az bizzon vakon a naviban, aki soha nem akar odaerni sehova, de ez megint mas teszta, meg foleg azert van, mert a vezetesem 90%-a ismeretlen utakon tortenik. Ez lehet most hulyen hangzott, de gyakorlatilag az van, hogy van auto, amit harom dologra hasznalunk:
- Nagybevasarlas (ez nyilvan nem tartozik bele a 90%-ba)
- Valakit repterre/repterrol furikazni, ha ugy van (ez sem)
- 1-2 hetente hetvegenkent jarjuk az orszagot, megyunk ide-oda nezelodni, altalaban kax olyan 3-3,5 oranyi tavolsagra. Na, ennek kb az elso es az utolso 20 perce szokott ismert uton lenni, bar ahogy egyre tobbet megyunk, ez szepen tolodik kifele. :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#42) domos válasza opr (#39) üzenetére


domos
senior tag

Örülök hogy valaki ezt leírta helyettem, én lusta voltam hozzá. :))

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#43) kemotox


kemotox
addikt

A következő generáció már nem fog tudni beszélni, mert mindenki csetel. Az azutáninak meg a lába nem fog már kinőni, a sok tömegközlekedés miatt. Ja és régen mindenjobbvót, ugye.

(#44) Chaser válasza kemotox (#43) üzenetére


Chaser
titán

Sajnos a nem fog tudni beszelni mar most is el, irasrol nem is beszelve, ez valoban a telefon/pc/net trio hozadeka nagyreszt
Ahelyett h minosegi konyveket olvasnanak pl, ertelmetlen fb es tarsai - meg forumok ((( : na nem, itt azert van hasznosithato tudasanyag boven -
En a nagy indiankonyvon szocializalodtam tobbek kozott, mar 8 evesen, csekely 8-900 oldal, kismeretu betukkal nagy lapokon:) de sok mindent olvastam elotte es utana is - amikor meguntam lementem a terre aztan levertem aki belem kotott:d -
J. F. Cooper vilaga bizony hianyzott volna az eletem soran ha nem olvasom el anno, tobbszor is, azota is, az agybutito "gyerek rajzfilmek" pffffff, ez egyre erosebben latszik az embereken sajnos

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) #77646080 válasza Chaser (#44) üzenetére


#77646080
törölt tag

Teljesen egyetértek, így gondolom én is.

(#46) Hieronymus válasza Chaser (#44) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Sajnos a nem fog tudni beszelni mar most is el, irasrol nem is beszelve, ez valoban a telefon/pc/net trio hozadeka nagyreszt...."

Ha lenne időutazás szívesen visszavinnélek a nyolcvanas évek elejére. Nem volt net, nem volt PC. Sőt telefon se, még vezetékesre is évtizedeket kellett várni az átlagnak. Főleg vidéken.

De akkor sem olvastak könyveket. Erről az iskolarendszer gondoskodott. A kötelező nyolc esztendő után a többségnek gyenge volt az írás és olvasási képessége. Fogalmazni és szöveget érteni sem tudtak jobban a mai átlagnál. A FB és társai helyett, mással verték el az időt.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#47) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

je, valaki ujra aktiv logouton :)

egyebkent van vizallo okostelefon is, nekem a pixel xl tulelt egy oceani vihart a skandinav nyugati parton is, ahol 50 meter alatt a goretex turacipom beazott. mondjuk a ketnaponta toltes resz az kb fix okostelefonoknal sajnos.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48) #77646080 válasza Hieronymus (#46) üzenetére


#77646080
törölt tag

Talán a te környezetedben valóban így volt, elfogadom. Ti nem olvastatok, te ezt tapasztaltad.

Én pedig teljesen az ellenkezőjét: családban, baráti körben és tágabb környezetemben is sokan és sokat olvastak. Így nőttem fel anno, ezt láttam magam körül.

Azóta is szívesen olvasok és folyamatosan gyarapodik a könyvespolc tartalma is. Olvasni jó. :) Pont a nyolcvanas éveket hoztad példának, amikor tizenéves voltam és van rálátásom. :D

(#49) Hieronymus válasza #77646080 (#48) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Én még voltam katona. Századírnokként olvastam minden katona önéletrajzát.
Tekintsük ezt a környezetemnek. Így tiszta a kép.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#50) #77646080 válasza Hieronymus (#49) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szintén voltam katona ('72-es születésűként ezt nem kerülhettem el, de nem is kívántam volna elkerülni) és szintén századírnokként (is) teljesítettem szolgálatot. Ám a szocializálódás korábban történt, épp az általad említett korszakban. Nyilván megvan a háttere, hogy kettőnk tapasztalatai miért ennyire eltérőek (hozzáteszem: nincs ezzel semmi baj, teljesen természetes dolog).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.