Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) TazLeacher válasza Vladi (#21) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A lehetőség adott. Neki lehet állni gyereket "gyártani". Remélem legalább 10 gyereked van. Az a minimum. Mások életébe beleszólni mindenkinek megy. Nem beszólni kell, hanem cselekedni. Majd, ha minden ilyen "rinyáló" minimum 10 gyereket felnevelt tisztességesen, normál környezetben, 100%-os anyagi biztonsággal, akkor majd hajlok arra, hogy valamit is érjenek az ilyen "elfogy a magyar" érvek. Nem a miatt fogy el a magyar, mert nincs "gyerekcsinálási kedv", hanem azért mert nincs elég pénz...

Ja, persze. Örökbe is lehet adni. Szintén kérdezném a "szájhősöktől", hogy hány gyereket adtak örökbe? Hányan viselték a terhet (mert egy nem kívánt gyermek, akire az örökbe adás vár teher) 9 hónapon keresztül? Hányan fizették a folyamatos orvosi vizsgálatokat? Hányan estek ki a munkából azért, hogy egy gyereket örökbe tudjanak adni?

Amíg jelenleg a többség örül, hogy luk van a seggén, és legalább van munkája, addig nem ezzel kellene foglalkozni. Nem azzal kellene foglalkozni, hogy a még meg sem fogant embriók élete ne legyen veszélyben, hanem inkább azzal kellene foglalkozni, hogy a (még) Magyarországon élők és dolgozók élete ne legyen veszélybe. Nem azzal kellene foglalkozni, hogy elfogy a magyar, hanem azzal, hogy hányan kényszerülnek külföldi munkára, és húznak el ebből az országból, mert itthon nem élnek meg. Nem azzal kellene foglalkozni, hogy a gyereket örökbe is lehet adni, hanem azzal, hogy aki már legalább gyereket vállalt, az tisztességesen fel tudja nevelni. Ezzel kellene foglalkozni.

A sok paraszt, aki meg kijár tüntetni, az meg inkább elhúzhatna dolgozni, és a pénzből segíthetné a rászoruló anyákat, a helyett, hogy csak a szájukat jártatnák.

(#52) Dany007 válasza Ringman (#50) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm! :R
Érdekes tanulmány! Elmentem magamnak későbbre.

Viszont ahogy olvasgattam a vizsgálat eredménye(i) nagyjából megegyezik az én véleményemmel, illetve tapasztalatommal.
Miszerint a 80-as években a cigány nők (kislányok) közel 70%-a szülte első gyermekét 14 és 20 éves kora között. És mindössze 30% jut a maradék 21-49 éves korosztályra!
2000 és 2003 között ez az érték már kicsit javult. De még mindig a cigány nők ~ 66%-a szült gyereket 14-20 éves koruk között. A maradék 21-49 éves korosztályra csak a maradék 34% jutott.

Ez pedig pontosan alátámasztja azt, amit korábban írtam. Hogy hibás a szüléseket cigány nők esetében 19 éves kortól mérni, számon tartani. Hiszen többségük ezen kor alatt szül.

(#53) Ringman válasza Dany007 (#52) üzenetére


Ringman
nagyúr

érdemes gugliban ilyenekre a
site:demografia.hu
szöveggel rákeresni, mert az a demografia.hu a ksh népességtudományi kutatóintézetének honlapja.

ja és ez is fontos az előző linkhez:
iskolázottság és a gyermekvállalás időzítése

[ Szerkesztve ]

(#54) Иван válasza TazLeacher (#51) üzenetére


Иван
őstag

+1

A nyugdíjrendszer pedig szerintem megoldható lenne, mégpedig az öngondoskodás rendszerével, nem csak ilyen ad hoc reformokkal. Csak ugye mint írtam, egy rendes átalakítás, rászoktatni az embereket, hogy gondoljanak öregkorukra, tegyenek félre, bejáratni a rendszert, a mostani nyugdíjasokkal se kicseszni stbstb sok idő, pénz és energia.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#55) ArchElf válasza Иван (#54) üzenetére


ArchElf
addikt

Ha nem lett volna a kormánynak szüksége arra a ~4.000 milliárd forintra, akkor semmi gond nem lenne a nyugdíjrendszerrel...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#56) Иван válasza ArchElf (#55) üzenetére


Иван
őstag

Fene se tudja. Az államival az a gond, hogy ahogy egyre több embert tart el egyre kevesebb dolgozó, egy idő után összecsuklik.

A magánnyugdíjpénztárak jók, de mondjuk az, hogy milyen adatokat produkáltak néha. Tehát rosszul kezelték a rájuk bízott pénzt, de hogy az most azért volt, mert kapzsik voltak-e (naná, de ez most más kérdés), elbaltázták a dolgokat vagy csak szimplán megütötte őket is a válság, azt nemtom.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#57) Vladi válasza TazLeacher (#51) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én meg szeretném kérdezni, hogy mire jó neked ez az essünk neki indulatból érvelés?
Erre nem vagyok vevő, bocs.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#58) Dany007 válasza Vladi (#57) üzenetére


Dany007
veterán

Pedig teljes mértékben, 101%-ig igaza van.

(#59) ArchElf válasza Иван (#56) üzenetére


ArchElf
addikt

A szabályozás (és az állami kommunikáció hiánya) miatt volt ez is:
Három portfóliót kellett kialakítania minden pénztrnak (növekedési, kiegyensúlyozott, konzervatív), és életkor alapján automatikussan be kellett sorolják a tagokat. Általában mindenki a növekedésibe kerül (asszem 45 év volt a felső határa), ami a nagy menyiségű magyar és külföldi részvény maitt elég sokat vesztett az értékéből a válság alatt.
Amúgy ök jó ötlet volt most kivenni a pénzt a nyugdíjrendszerből, amikor a válság után a majd a legkevesebbet értek a főleg részvényekben tartott befektetések.

Én nemrég néztem rá az önkéntes pénztáramra és 10 év alatt ~50%-ot hozott. Azért az (válsággal együt) nem annyira rossz - főleg, hogy az aktuális tőke harmada az elmúlt két évben került rá.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#60) Vladi válasza Dany007 (#58) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ha te meg hülye vagy, és az arcodba vágom, hogy hülye vagy... akkor nekem is 101 %-ig igazam van. Oszt mire mentünk vele? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#61) Dany007 válasza Vladi (#60) üzenetére


Dany007
veterán

Ja értem. Akkor valójában nem is az igazságtartalmát kérdőjelezted meg, csak annyit hogy ezzel nem jutunk előrébb?
Ja igen, ezzel semmire nem megyünk. Másrészt mi nem is tudunk mit csinálni. Az elsősorban a döntéshozókon múlik. Mi pedig max 4 évente egyszer hozunk döntést.

De ahhoz, hogy valamit lehessen tenni érdemben, ahhoz előbb ismerni kell a probléma okát!
Mert a politikában össze-vissza magyaráznak mindent! Bármit csak a valóságot nem mondják ki soha. Mégpedig azt, hogy kevés a pénze az embereknek. Ezért aki ad magára és a leendő gyerekére annyit az inkább nem vállal gyereket vagy csak később vagy maximum egyet vállal.
De a probléma már ott kezdődik, hogy ezt valamilyen furcsa oknál fogva nem képesek felfogni a döntéshozók. Olyan röhejes intézkedésektől várták a gyerekvállalási kedv növekedését hogy majdnem sírtam a röhögéstől mikor meghallottam. (most volt nemrég talán te is olvastad / láttad).
Szóval amíg nincs felfogva a probléma valódi oka, addig ne is várjunk megoldást.

szerk.: saját példa. Most, hogy a fiam már ilyen nagy baba lett (10 hónapos), erősen elgondolkodtunk azon, hogy milyen jó lenne még egy. Pedig az első pár hónapban ez eszünkbe se jutott! :D Viszont átgondoltuk a helyeztet és arra jutottunk, hogy jelenleg ez kivitelezhetetlen. Hogy miért? Azért mert kb annyit keresünk / fő, mint egy "pesti utcaseprő". Lakásból sem ártana legalább 2 szobás, hogy a két gyereknek idővel legyen külön szobája. Mert mi elalszunk a nappaliban is, az nem gond. De a két gyereknek mondjuk 7-8 éves koruk után kéne külön-külön szoba. Na de ahhoz meg nagyobb lakás kell. Nagyobb lakás abban az újépítésű tégla lakásban amiben lakunk, mármint ebben a fajtában kb 6-7 millióval többe kerül, mint amennyiért a jelenlegit eltudnánk adni. 6-7 milliót meg havi 250-300k-s fizetés mellett se tudnánk összespórolni belátható időn belül.
Ezért nincs is min tovább gondolkozni. Nem lesz második gyerek.

[ Szerkesztve ]

(#62) TazLeacher válasza Vladi (#57) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az egész hsz-edben 1 dolog van, amin fenn akadt a szemem:

érvelés

Az érv nélküli "megmondásokra" meg én nem vagyok vevő.

(#63) Lauda


Lauda
félisten

Magyarorszag nepessege tobb mint 30 eve csokken.

(#64) tkazmer válasza dabadab (#48) üzenetére


tkazmer
addikt

a múltkor utaztam a metrón, ott volt alkalmam hallgatni 3 roma származású asszonyság csevegését arról, hogy ki mikor szült először. nos a nyertes ált. isk. 7. osztályban, 15 évesen. van azért tehát a dolog mögött valami...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#65) Ringman


Ringman
nagyúr

a fentiek miatt megszólított/megkérdezett válaszai.

újságíró: Orvosi statisztikák vannak arról, hogy míg a küretkanál átszakítja a méhfalat, fertőzést okozhat, a nő meddővé válik, addig ezek a „mellékhatások” nincsenek meg a tabletta esetén…

interjúalany: A tablettának más veszélyei vannak. De ez orvosszakmai kérdés. Ez legyen az abortuszpártiak problémája….

újságíró: Ez nem pártosság kérdése, két szakmai eljárás következményeiről van szó.

interjúalany: Mi nem akarunk szakmai kérdésekbe avatkozni. Jómagam öt gyereket szerettem volna, lett belőle három, mindhárom fiú. De azt hiszem, a három fiú felér legalább öt lánnyal. Nézzék, a mi dolgunk az, hogy nagyobb összefüggésekben, társadalmi összefüggésekben nézzük a dolgokat, az indentitásunknak megfelelően.

:(((

kiemelések tőlem

hogy honnan lőttem, a gugli kidobja

(#66) Иван válasza Ringman (#65) üzenetére


Иван
őstag

Valahol még nem szóltak az embereknek, hogy az évszázadok alatt közben elmúlt a középkor :Y

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#67) Ringman válasza Иван (#66) üzenetére


Ringman
nagyúr

és ez az ember frakcióvezető lehet Magyarországon :(((

(#68) Иван válasza Ringman (#67) üzenetére


Иван
őstag

Ja, hát így már érthető azért. ;]

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.