Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

Vezeted-e az áramot?

A tej élet, erő, egészség.

(#2) angyalpc2 válasza joghurt (#1) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Tudni kellene mivel foglalkozik a cég...
ráadásul ha valami multi akkor 4-6 vagy akár több tucat féle termékcsalád is lehet, ami azon kívül hogy CAN buszon kommunikál..és 1 kocsiba épül...sok közük nincs egymáshoz.

(#3) forumpista


forumpista
tag

Szofvertesztelonek minek eletronikai tudas? En gyorsan futnek onnan ahova szofvertesztelot keresnek es elektronikai tesztet akarnak iratni…

(#4) LeadZeppelin válasza forumpista (#3) üzenetére


LeadZeppelin
tag

Ennyiből nagyon ökölszabállyal ez jutott eszembe.

(#5) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Összességében mivel autóipari cégről van szó (C*******tal), így gondolom nem árthat ha a tesztelő is ért valamicskét a hardver oldalához. A pozíció leírásban az van írva elvárásnak ami ezzel kapcsolatos lehet, hogy "analóg és digitális áramkörök elemzésének, tervezésének ismerete, méréstechnikai ismeretek".

(#6) Tomasz72 válasza Alcsi69 (#5) üzenetére


Tomasz72
tag

Gyere, gyere! :D

PM!

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#7) forumpista válasza Alcsi69 (#5) üzenetére


forumpista
tag

Tovabbra is azt mondom, ha elektronikai tesztet akarnak iratni felvetelkor, akkor ok nem szoftvertesztelot keresnek.

A leirasbol szinten ez derul ki, aramkorok tervezese es elemzese az nem szoftverteszteles es a szoftverteszelonek nem kell ilyen iranyu tudassal rendelkeznie.
Vagy fogalmuk sincs a szoftvertesztelesrol vagy 2 pozit akarnak betolteni egy emberrel.

(#8) angyalpc2 válasza forumpista (#7) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Egy mérőberendezés SW-ét írhatja...De akkor kell hozzá egy hardveres is..
Tipikus magyar HR, fingjuk nincs semmiről. Nem is néznek utána, darabszám vagy nekik
Sablon HR beskatujázott
A C..al ról is meg annyit hogy...volt időszak hogy menekültek onnan a programozók fejlesztők.
B..h cégnél is az oldalukon .. tehát nem is a profession stb oldal.
Szóval az oldalukon minden kiírva..na mondom ez jó lesz.. uccu neki.
Iroda-> nem iroda, mérőlabor..messzire a színes szagos irodától.
Home office-> nincs home office
Fejlesztő -> nem fejlesztő csak dolgozni fejlesztőkkel (amit a fejlesztesztettek azt bemérni adatot vissza küldeni). Ajánlott bér nincs, Mondta megy közepes összeget(munkahely munkamorál HO-ra váltás lett volna a cél), hümmögés, az se hogy jó vagy rossz. A majdani főnököm egy HO-s kitakart hátteres csettel jelentkezett be. Gondoltam magamban ti is megéritek a pénzetek.

Ha tudok 1 jótanácsot adni: külföld, jó messzire a magyar fruska buborékban élő bölcsész ELTE-s kommunikatív HR pitsáktól és X generációs (<1980) vezetőktől.

Majd most fog koppanni mind, mert ki kell írni az összegeket.. aztán lesz pislogás mikor a n500-600e hufos mérnöki programozós állásokra a kutya se fog jelentkezni. Vagy meghirdetnek egy vezetői állást a cégnél és laza n3-4 misi +egyebek "nincs pénz" :U

(#9) buherton


buherton
őstag

Javaslom, hogy nézd át a következőket:
- FE erősítő
- Invertáló és nem-invertáló erősítők
- Feszültség- és árammérés.

Dolgoztam a Thyssennél és a Boschnál is. Egy életre elment a kedvem az autóipartól. És a németektől is. Nagyon-nagyon rossz véleménnyel vagyok róluk. A német autókat is kerülöm. :(

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#10) XharX


XharX
aktív tag

Ez nem feltétlen vagy így. Nagyon éles határ van egy szoftvertesztelő és egy beágyazott szoftvertesztelő között, nem is túl szerencsés a kettőt még hasonlóan se hívni, mivel sok HR-es megkavarodik benne. A beágyat nem tudod elválasztani a hardvertől, ha pl az ADC előállít egy 10 Voltos feszt ami megtápol pl valami kommunikációs vonalat, akkor azt kezelni kell SW szinten. Én pl ha elküldöm ezt egy tesztelőnek, hogy adott rangeben ez az érték oké, felette, alatta viszont restrikciós állapot áll fent, ezzel meg azzal a tünettel, akkor én nem akarok még azzal is foglalkozni, hogy hogyan éri el ezt az állaptot. Ilyenkor jön be ez a tudás, tudni kell, pl melyik tranzisztort hova kell kötni, egyáltalán megtalálni a rajzon ezt, majd valami fizikai környezetbe illeszteni (pl relékkel). Ez itt színtiszta elektro tudás, ami nélkül már ez a végtelen egyszerű teszteset se tudna elkészülni.
Mivel biztonságkritikus környezetben az sw egy nagy szelete kb csak ezeknek a fizikai hibáknak a kezelése, biztos lesz valami HiL környezet is, általában azok működtetéséhez se árt elektro tudás.

OP kérdésére válaszolva, erősítők, relék, tranzisztorok, kapcs rajz olvasás, ha ráböknek valahol, akkor egy fesz osztót tudj számolni stb. Általában ilyenek szoktak ezek lenni.

(#11) Alcsi69 válasza XharX (#10) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Persze, emiatt kell szerintem is ahogy feljebb is írtam. :)

Ezzel nincs is semmilyen probléma, hiszen én villamosmérnökin vagyok, tehát van elektronikai ismeretem. Amiatt kérdeztem mert ezek a tárgyak nem most voltak, illetve eléggé rossz volt az elektrós oktatás nálunk. :(

Köszönöm egyébként a választ, én is ilyesmikre gondoltam, ilyen elég alap dolgok lehetnek szerintem. :R

#9 buherton
Köszönöm szépen a választ neked is! Ennyire nem jöttek be ezek a cégek? :(

(#12) XharX válasza Alcsi69 (#11) üzenetére


XharX
aktív tag

Alapvetően a hozzászólásom (#7) forumpista -nak lett volna válasz, csak nem a válaszra nyomtam :D

Nekem a mostani még csak a második munkahelyem, és az első beágyas (nagy kék német cég aki kamion és vonatfékeket gyárt) melóm, de nálunk se az sw fejlesztők se a tesztelők interjúján nincs komoly hardveres kérdés, tényleg csak az alapok szoktak kelleni.
Sok sikert az interjúra :R

(#13) Alcsi69 válasza XharX (#12) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Ja igen, így már világos. :D

Csak nem a K****-B***** AG lenne az? :B
Köszönöm szépen!

(#14) buherton válasza Alcsi69 (#11) üzenetére


buherton
őstag

A Boschról maradtak meg inkább az emlékek. Olyanok, mint:
- rendszeres táska ellenőrzés, amikor ki akarsz lépni -> igen, ez a kőbányai fejlesztő központ! Volt, hogy egy héten keresztül minden áldott nap jelzett az a sz.r.
- szigorú elszámolás az idővel. Külön beléptetés és kiléptetés a forgós beléptetőn túl.
- a német főnök ha 5 perccel később jöttél vissza az ebédszünetről, akkor melléd állva az óráját mutogatta, hogy hol voltál?!
- csicskáztató magyar menedzserek. A gyakornokot küldte ki a mekibe, hogy hozzon neki kaját...
- a SW minősége a hiába ASIL A/B/C besorolás és rendszeresen futtatott statikus kód analízis, akkoris a béka feneke alatt volt.
- amikor ott voltak, akkor a ClearCase nevű csoda verziókövetőrendszert használták.
- a buildelésre a jól bevált make esetleg cmake helyett, írtak egy perl scriptet és német nyelvet használtak a változók és függvények neveiben.
- kint voltam az egyik németországi telephelyen, ahol az egyik übermensch német olyan fájdalmas arcot vágott, hogy neki angolul kellene elmagyarázni, mert szerény személyem nem ismeri alaposan az übersparche nyelvet, hogy az borzasztó.

A Boschban két terméken is dolgoztam, de az egyik rosszabb volt, mint a másik.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#15) XharX válasza Alcsi69 (#13) üzenetére


XharX
aktív tag

Igazából az R&D Center, hála a jó égnek az AG-hez semmi közöm, az a világvége után van kettővel nekem :DD

(#16) forumpista válasza XharX (#10) üzenetére


forumpista
tag

A beagyazott rendszereket tesztelo szoftvertesztelo meg mindig csak szoftvert tesztel, pl. egy routeren futo oprendszert van annak egy funkciojat, vagy egy hegesztogepen futo szoftvert stb.

A te peldadban ha kell valahova 10 Volt, akkor erre kell hogy legyen egy szoftveres API, egy csomag vagy egy kernel parameter stb, amit a tesztelo meghiv kodbol, bebillent egy nullat egyre stb, es ami hatasara megjelenik valahol 10 voltos feszultseg, amire tortenik valami ami szinten kodbol ellenorizheto, peldaul kiolvasok egy regisztert aminek az erteke “10” lesz.

Es hogy ez meglegyen ehhez meg kell egy elektronikai szakember aki kepes az ehhez szukseges aramkort megcsinalni meg valaki aki tudja programozni ezt az aramkort. Ezek egyike sem a tesztelo.

Ha a szoftverteszelonek ehhez forrasztani kell meg aramkorok labara rakotni mindenfele kabeleket stb, az se nem szoftvertesztelo se nem beagyazott szoftvertesztelo.

az egy elektronikai szakember vagy elektromuszeresz vagy hardvertesztelo vagy barmi hasonlo, de biztosan nem szoftverteszelo semmilyen szinten.

Erdemes ezeket fejben tartani, nem veletlen mondtam hogy ez tobb ember munkaja. Persze ez nem zarja ki hogy valaki egyszerre elektronikai szakember es a szoftverteszteleshez is ert, csak ez ket kulon szakma.

Tippre egyebkent a contihoz hardvertesztelot keresnek ha elektronikai tesztet akarnak iratni.

(#17) XharX válasza forumpista (#16) üzenetére


XharX
aktív tag

Őszintén, baromi hosszú lenne pontosan mindenre válaszolni ebben, de nagyon nem értünk egyet, a 10 voltos példám meg pl abban a rendszerben ahol én dolgozok, se ennyire könnyen ellenőrizhető, plusz cél a hardveres állapot elérése és annak tesztelése, hogy mit lép az SW.

Sehol nem írtam, hogy egy sw teszter majd a tezteléshez szükséges hardvert kell összerakja, vagy éppen forrasszon, ne adj isten valami HiL környezetet fabrikáljon, azok tényleg külön munkakörök, neki max egy ticketet kell írnia, hogy pls valaki csinálja meg az ő tesztjéhez.
Ettől függetlenül ez a szakma igényel egy alap elektronikai tudást. Alapdiplomám tekintve villanymérnök vagyok, mestert nézve informatikus, szóval teljesen megértem, hogy az infósok miért néznek sokszor olyan furán erre a területre, de ez tényleg ilyen.
Nem viccből vannak ezek a munkák tényleg min bsc mérnökinfó/villany/mecha diplomához kötve, mert alapszintű értése az elektronak kötelező.
Most tegyük félre azokat a példákat amik specifikusak, pl igen, ilyen az OS is, nyilván egyetlen sw tesztmérnöknek se kell hardveres tudás egy OS teszthez, vagy valami UDS teszthez, viszont más SW modulok attól még közvetlenül kommunikálnak a könyezettel, pl egy fesz monitorozó, vagy egy watchdog stb már ilyen, és itt is lesznek olyan tesztesetek, ahol az SW reakciója érdekel minket kizárólag, viszont ezt a reakciót még SiL-ben se lehet elérni.
Én SW fejlesztő vagyok a területen, nekem is kell ez a tudás, és nem azért, mert én terveznék hardvert, vagy forrasztanék, vagy bármi. Egyszerűen azért, mert vannak olyan feladatot ellátó sw komponensek, ahol ez elengedhetetlen. Ilyen egy fesz monitorozás, egy low level driver, vagy akár az absztrakciós layer összerekása. Emögé viszont nem kell belátni a világot, egyszerűen annyiról van szó, hogy a kontroller manualt olvasva néha ott lesz valami kis minimális hardveres rész, egy csatorna fizikai leírása, vagy csak az, hogy alapvetően hogyan működik egy ilyen eszköz. Szóval ha oda van írva, hogy pin16, akkor kb fogalmam legyen róla az mit is jelent és hogyan működik az, anélkül nehéz rá megírni az SW-t. Ez viszont mindig is így volt a területen, és erre persze lehetne mondani azt, hogy ezt szét lehet szedni (szerintem ezzel senki nem ért egyet, aki dolgozott ebben), nyilván a legtöbb dologban kéz a kézben melózok én is a hardveresekkel, de az már tényleg nonszensz lenne, ha ilyen alap dolgokban kéne rohangálni, mivel egyszerűen nem tudnám ellátni ezt a feladatot kicsit se effektíven.

Összegezve, OP se fog ellátni két munkakört, egyszerűen ezekben a rendszerekben baromi sok esetben kell használni HiL-t, és lesz pár olyan modul aminek a megértéséhez nagyon basic elektro tudás kell, különben baromira nem lesz effektív az ember és soha nem fogja érteni a rendszert, amit tesztel.

(#18) Alcsi69 válasza buherton (#14) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Engem a héten kerestek meg a Boschtól, de nem a pesti részlegtől, így instant offoltam is a dolgot. Viszont ezek hallatán lehet a pestit is offolnám. :(

#15 XharX
Annyira más a kettő? :Y

Összességében nem volt vészes a teszt. Most másik kérdés hogy az interjún milyen szakmai kérdésekre lehet számítani. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.