Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) helixP


helixP
nagyúr

"...ilyen áron csak egy tetszett plecsnit tudok rásütni..."
Aztán mégsem? :)

Kamera alulmúlja az Alcatel átlagot :(

[ Szerkesztve ]

(#2) Švejk


Švejk
őstag

Ha tetszettet adsz rá, kérlek, akkor maga a plecsni is legyen ott, az pont kimaradt! ;]

Egyébként nagyon ott van a készülék, annyival, amennyivel drágább, terméktámogatásban talán többet is nyújt. Bár a MyAudio is nagyon jó cucc, és olcsóbb. :K

[ Szerkesztve ]

(#3) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A kijelző méretét bele lehetne szőni a cikk vonatkozó részébe? Tudom, hogy a végén ott van, de a specifikációs táblázatot személy szerint ritkán nézem meg. :R

<< Heimdal >>

(#4) helixP válasza Retekegér (#3) üzenetére


helixP
nagyúr

Én mindig azzal kezdem :)

Amúgy a 1280 x 720, 294 PPI mióta "nem felbontásbajnok"...?

(#5) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

A videó tesztfelvétel nem található. :( Egy februári HTC desire-rel kapcsolatos, nem létező fájlra mutat a hivatkozás.

(#6) FatalEror


FatalEror
addikt

Szolgáltatóknál lesz forgalomban?

HardCore is my LifeStyle

(#7) Eli577


Eli577
senior tag

Nekem van még egy bajom a kamerájával....az hogy szar. :D A részletek elmosottak, a szélek olajfestmény szerűek, a fehéregyensúly belövésével komoly gondok vannak.

Más, általánosságban az itteni tesztekről: jó lenne, ha az MA-team elkezdene végre normális akkuidős adatokat közölni, mert az ilyen "1-1,5-2 napig megy el" dolog nem túl objektív. Jó lenne tudni, hogy a tesztelt készülék mennyi ideig tud videót lejátszani, böngészni (ezek mondjuk 50-60%-os fényerő mellett), valamint a tényleges beszédidő, készenléti idő hogy is alakul. Ez főleg a tableteknél lenne fontos, mert ott mit jelent az, hogy elmegy 1 napot?? Használod reggel, este azt lemerült, vagy egész nap azon mutatsz prezentációkat és úgy is bírja estig?.....nagyon nem mindegy.

helixP: Amióta vannak 440 ppi-vel rendelkező készülékek is. :D

[ Szerkesztve ]

(#8) tubica2012


tubica2012
csendes tag

Ennyi pénzért nagyon drága, főleg hogy a kamera ennyire gyenge, nem a megapixel számít :W
Ezek a "kisebb" gyártók átesnek a ló túloldalára, és elég drágán értékesítik portékájukat. :))

(#9) satz18


satz18
őstag

Nexus 4 áron sztem ez a telefon esélytelen, sztem ha hetven körülire esne az ára, akkor lenne esélye. mert ott már egy SGSIII mininél azért jobb választás lehetne.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#10) eeXaa


eeXaa
addikt

Hihetelen hogy a kijelző méretét egyszer sem sikerült leírni... holott már az első oldalon kötelező lenne...

(#11) tubica2012 válasza satz18 (#9) üzenetére


tubica2012
csendes tag

Jól beárazták az idióták :W
Ennyi pénzért sokkal jobb ajánlatok is vannak :DD

(#12) zkosaras


zkosaras
aktív tag

A kamera jellemzésénél kritikusabb is lehetett volna a cikk írója... vagy ezek a képek csak nekem tűnnek szörnyűnek?

(#13) kaosz86


kaosz86
aktív tag

az 5" kijelző az effektíve ugye inkább csak a 4" felé tendál a nyomorék virtuális gombok miatt,
a cikkírónak javasolnék egy szemvizsgálatot, a kamera képek borzalmasak, vonalélesség nuku, párás-ködös hatás az összes képen, a makrónál távolabbi témákon nem lehet látni mégis mire fókuszál a kamera, na jó van egy kisebb sugarú kör a képek közepén amire talán rátalált az autófókusz, a minőség az kb olyan mintha egy 3 megapixeles fixfókuszos kamera lenne felskálázva parasztvakítás végett.
És persze a szokásos bloatware áradat, demó cuccok, stb... nem csoda hogy nem nevezik minőséginek az alcatelt, lehet hogy jól össze van rakva a telefon, de a kamera okádék és az ot 995 óta én valahogy meg vagyok győződve arról, hogy a rajta lévő android is csak valami gányolmány lehet
4.2.1...szuper, valszeg ez se fog túl sok főverziós frissítést megélni
micro sim zár gagyi
akku ha jól emlékszem kivehetlen. nóóómális? meg lehet nézni az össze alcás fórumot és a facebook oldalukat, elég sok szoftveres probléma van még a nem rootolt/berhelt cuccokkal is. Ha lerohad a gép akkor hard reset állandó jelleggel?
áááááááááá..................

nem fizetnek a savazásért, én csak a véleményem írom le. a kijelző kifejezetten tetszik, kár azért a virtuális gombsorért.

(#14) Apika válasza helixP (#1) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Én is hiányolom a plecsnit...

(#15) tjb007


tjb007
nagyúr

"A Scribe HD egyébként egy- és kétkártyás formában is piacra kerül"

Már legalább egy hónapja lehet kapni (legalábbis a Dual SIM változatot) :U

(#16) bagyusz


bagyusz
őstag

Kíváncsi vagyok, hogy a JRD team mikor váltja le az ikon pakkjait. ;]

(#17) HUNPablo


HUNPablo
tag

Pleccsni hiánya fellelhető még mindig !
A cikkhez , gratula , kéne ez a "kis" masina !

(#18) Paul119


Paul119
addikt

Mennyiiii? na ne viccelodjunk ;] :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#19) Legendd


Legendd
senior tag

Na, kijavítottam az érthetetlen hibáimat :I sorry.
A kétkártyás változat is kapható, bár én pont a cikk előtt kérdeztem a pontos árakat, és erre a "lesz" szócskára kaptam, ezért álltam én is így neki.

Alea iacta est!

(#20) mrlujoak


mrlujoak
veterán

...értem én, hogy reggel/délelőtt kijön a teszt, de...

Hibák, plecsnilemaradás, a tesztből nem (csak a végén az adatlapon) ki nem derülő kijelzőméret, a már más által is felvetett 1-1,5-2 nap, nem részletezett fogyasztókkal megadott üzemidő, nem létező "konstans" tesztképek...

Még ha én nem is, de más csak tudná használni a fotók, vagy akkuidők azonos körülmények közötti vizsgálatát.

Rendre azt venni észre, hogy a fotók/fotózás terén a csapat kattintgat össze-vissza, és néha elég pocsék képek születnek. Holott - és ezt többször, több gyártó termékeit használók be is bizonyították - nem csak pocsék képeket lehet lőni azokkal.

Nem, nem kell állvány, csak stabil kéz, hasonló, vagy ugyanaz a téma.
Benn beltéren egy fix helyről távolságból egy fix képet miért nem fotóztok?! Akár tök sötétben a telefon fényét használva.

...és nem születik ilyen bejegyzés, hogy erős, közepesen erős a led...

Akkuidőt is meg lehetne már mérni egy filmlejátszással, repülő módban...

szerk: (#19) Legendd:

"Az 5 hüvelykes IPS-LCD kijelző egyébként 1280 x 720" - THX

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#21) kaosz86 válasza bagyusz (#16) üzenetére


kaosz86
aktív tag

könnyen megeshet hogy egy ikoncsere miatt összeomlik az egész rendszerük ;]

(#22) Legendd válasza mrlujoak (#20) üzenetére


Legendd
senior tag

A fotókat így lövi általánosan az ember, nem fog nekiállni bármit is állítani, vagy beszorított levegővel mozdulatlanul állni. Ez mobilfényképező, nem más, megyek az utcán, huh, ott egy jó kocsi, lefotózom.
Az akkuidős dologra sort kerítek majd.

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#23) kekkola


kekkola
senior tag

A második kép olyan mintha szegeden lenne fotózva :))

O+8T

(#24) Legendd válasza kekkola (#23) üzenetére


Legendd
senior tag

Két Szeged, két H.vásárhely, két Orosháza is van :D

Alea iacta est!

(#25) blade zte


blade zte
őstag

Hát azért jön ide ez a telefon, mert kb csak mi vesszük meg ennyiért... Az mtk-s paletta tudásának legalját 100ezerért kínálják, és tetszett? Én inkább ódzkodok a magyarországon vett kínai telóktól, ha ekkora iphone-t megszégyenítö profitot préselnek ki a kínai négymagos paletta legaljából itt. (Kivétel oppo find 5) :Y :Y :Y :Y

Oppo find 7 astro black

(#26) kekkola válasza Legendd (#24) üzenetére


kekkola
senior tag

Akkor jól láttam, a vásárhelyi út (47) ahogy beérkezik szegedre, átmegy a körtöltésen, az olajbányász tér sarkáról fotózva. Szülővárosom, szeretlek :D :R

O+8T

(#27) Eli577 válasza mrlujoak (#20) üzenetére


Eli577
senior tag

A fotókra hirtelen nem is gondoltam, de az is egy fájó pont hogy nem nincsenek állandó teszthelyek, objektumok a kamera tesztelésnél. Kinőhetné már az oldal ezeket a gyermekbetegsegeit. Kicsit többet kellene forditani a készüléktesztekre. És akkor meg olyan dolgokról nem is beszéltem, hogy itt a legtöbb készüléknek majdnem 180 fokos a betekintési szöge, jó lenne ha képek is készülnenek bizonyos szogekbol nezve a kijelzokrol. Aztán az mar csak hab a tortán hogy kijelző fényerejének a mérése. Nagyon sok mindenen lehetne fejleszteni....

(#28) Ádám16


Ádám16
addikt

A kétkártyás verzió ütőkártya lehet sok vásárló szemében. A HD 5"-on azért több, mint korrekt szerintem.
Lényeg, hogy nagyon tetszik a készülék, egy Ajánlott is simán ráfért volna szvsz.

(#29) #13110016


#13110016
törölt tag

A Sony Xperia Z mellett milyen idétlenül néz ki...
Felejtős telefon.

(#30) Švejk válasza Legendd (#22) üzenetére


Švejk
őstag

Ezt mind értem, az egyetlen gond az, hogy lehet hogy az egyik készüléknél sikerül úgy fotózni a "huh, ott egy jó kocsi"-t hogy egy homályos paca lesz, a másik meg szép éles kép lesz. Valami viszonyítási pont tényleg kéne. Nem mondom hogy állvánnyal szenvedjetek, de minden készüléknél álljatok meg egy fix "tesztponton" és onnan fotózzatok. Így a többivel is össze tudom vetni a képeket.

(#31) zalkatti


zalkatti
tag

Hmm..
Nem szeretem az ilyen eldobhato telokat, nem cserelheto akku stb.
Ennyi penzert nem fognak utana kapkodni ;]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#32) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Jó kis teló ez! :K
Halad az Alcatel is!

A cikk meg csak összeállt! :D

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#33) Legendd válasza Švejk (#30) üzenetére


Legendd
senior tag

Igaz, lehet fejlődni, és mindent meg fogunk tenni, az ötletek jók.

Eli: igen, idő, pénz, ember, illetve elég necces hosszabban tesztelni valamit, ha csak egy-két napra hajlandóak odaadni...nem rajtunk múlik, addig nyomkodunk valamit, ameddig csak tudjuk.

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#34) turbulencia8 válasza mrlujoak (#20) üzenetére


turbulencia8
őstag

Valami életszerű, kevésbé szubjektív mérési rendszernek én is örülnék.
Én olyasmire gondolok, hogy éjszakára 100% feltöltöttségről indulva, 3G-n hagyva aktív gmail szinkronnal (és pl. viberrel) reggelre hány százalékot merül üresjáraton. Amúgy a videólejátszásos tesztelés a Prohardver tabletes tesztjeinél nem is volt értelmetlen, összehasonlításra az is hasznos.
Képek kapcsán dr. Kind szokott hasonló témákat lőni (pl. kavicsok, emeletes ház) ami jóval jobb összehasonlítási alap a telefonok között. Az aldis fotó pl. szerintem lehetne valami beltéri etalon, ott úgyis mindig hasonló, a szenzor számára ráadásul csalóka a fényerő.

(#35) correctman válasza Legendd (#33) üzenetére


correctman
tag

Már elég régóta megy az ígérgetés..........
Régóta olvaslak titeket de már évek óta nem látok fejlődést sajnos.

(#36) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

Ott a hatalmas hely alul, miért kell virtuális gombokkal elvenni a helyet az értékes kijelzőből? :W
A másik meg, hogy az Alcatel nem tud értelmes akkumulátort gyártani, szóval ezt majd lehet vinni bő 1 év múlva szervizbe, de nem ám garanciába, mert csak fél évet adnak Alcatelék a telepre.

"A mobiltelefon akkumulátorának élettartama a beszélgetési idő, készenléti-, és teljes szolgálati idő tekintetében a felhasználási körülményektől és a hálózati konfigurációktól függ. Mivel az akkumulátor fogyóeszköznek tekintendő, a műszaki leírások értelmében a termék a vásárlást követő első hat hónapban, illetve körülbelül 200 feltöltésig nyújt optimális teljesítményt." 200 feltöltés... Köszike! :((

Ez 90k-ért rablás. Ennyi! :U

[ Szerkesztve ]

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#37) turbulencia8 válasza MuzikJunkie (#36) üzenetére


turbulencia8
őstag

Beépített akkura is csak fél év a jótállás?

Az előbb meg feltöltött akku videólejátszásos lemerítési idejének mérésére gondoltam, csak elírtam.

[ Szerkesztve ]

(#38) Bocha válasza Eli577 (#7) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Ilyesmire nincs kapacitásunk, napokkal nyújtaná meg a tesztelést és a végén jönnének jól összehasonlítható, de alapvetően teljesen irreleváns számok. Egy szobában, hálózati cellaváltások és hívások nélkül történő filmnézés minden, csak nem egy olyan teszt, ami reprezentálja a valós használatot.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#39) mrlujoak válasza Legendd (#22) üzenetére


mrlujoak
veterán

Igen ám, csaképp TI egy hazai tech oldal vagytok. Szakmai oldalról nézve.

Egy kicsit komolyabban is lehetne fotózgatni velük.

De rendben, legyen a sokat szajkózott "az átlagember is így fotóz" vélemény.
Akkor viszont totál felesleges az elemzés...

Mert egy átlagfotós nem elemzi ki a gyorsan lőtt fotók vonalélességét, vagy épp a CA-t, ha az áhított merci jól néz ki - vagy nem - a gyorsban lőtt fotón.

Ezt lőttem gyorsan... - felesleges a technikai elemzés, főleg, ha a témák azonosak lennének, mert mindenki összehasonlíthatná egy másik telefonnal lőtt képpel, mit is nyújt az éppen olvasott...

Ellenben ha letennétek asztalra, állványra, vagy egy kicsit komolyabban kiválogatnátok a jobbra sikeredett autó módos fotókat, akkor igen, lenne értelme elemezni, mit is lehet kihozni a masinából.

Egy remek tükrös géppel is lehet pocsék képeket lőni, majd azt publikálni, hogy ez ennyit tud egy avatatlan kézben.
...aztán jönne is az oltás, hogy ezt mégis hogy gondoltátok.

Eme szösszenetet direkt egy általam semleges modellhez írtam, hogy még csak véletlenül se érje vád/elfogultság a ház elejét.
Sok - túl sok - tesztben olvasni az elemzett pocsék képek utáni reakciókat, miszerint sokkal jobbat is lehet lőni, egyszeri felhasználóként is...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#40) Ádám16 válasza mrlujoak (#39) üzenetére


Ádám16
addikt

+1

(#41) zalkatti válasza MuzikJunkie (#36) üzenetére


zalkatti
tag

Na mondom en hogy ez egy eldobhato telefon :D
90 k kicsit sok egy ilyenert... Az ultragagyi mp4 lejatszomra emlekeztet, abban volt beepitett akksi.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#42) Bocha válasza mrlujoak (#20) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Ezen a beszélgetésen párszor már túlestünk; ha egy gyártó nem végleges kamera hardverrel/szoftverrel szerelt készüléket küld nekünk, de azt mondják, hogy végleges, akkor ez van. Elég sok készüléknél előfordul ilyesmi, pár esetben utólag újrafotózunk/átírjuk az anyagot, csak erről nem posztolunk külön a fórumba. Ugyanakkor nem minden esetben tudjuk ezt megcsinálni sajnos.

#39: Lásd már azt, kérlek, hogy már akkorában játszunk, hogy közel egymillió olvasót szolgálunk ki hónapról hónapra, elképesztő mennyiségű tartalommal. Mit gondolsz, miért nem tudja ezt megtenni... nem nagypofájúságból, de rajtunk kívül kb. senki, még a nagy pénzes multi-kiadók sem? Vacak piac, kevés reklámköltés, a média folyamatos szívatása, bele sem megyek. Ettől függetlenül most eldőlt, fejleszteni fogunk a saját fotós tudásunkon egy tanfolyammal, plusz szerzünk a fényernyők alá valami fix témát, amit minden telefonnal igyekszünk majd lefotózni. Ez persze a nem végleges tesztcuccok problémáján nem fog változtatni sajnos, de előrelépés lesz, rendben?

[ Szerkesztve ]

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#43) MuzikJunkie válasza zalkatti (#41) üzenetére


MuzikJunkie
aktív tag

Jaja, eldobhatós. :) 200 feltöltés simán ellőhető fél év alatt. -.-"

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#44) correctman válasza Bocha (#38) üzenetére


correctman
tag

Ezzel nem értek egyet. Pl a gsmarena battery oldala elég patent.
A fényképezős tesztjeiteket meg általában skippelem mert szvsz zsákutca amit csináltok.

[ Szerkesztve ]

(#45) helixP válasza kaosz86 (#21) üzenetére


helixP
nagyúr

Összeomlik az anélkül is ;)

(#46) mrlujoak válasza Bocha (#42) üzenetére


mrlujoak
veterán

Igen, olvasom, sokszor lefutottátok már ezeket a köröket.

De, mégis, mindig újra, és újra visszaköszön a téma, mert igen is, x százezres mobilnál is néha olyan tesztképek születnek, aminek hatására megy a kommentáradat.

...és igen, már többen, több modellt érintve is bebizonyították a fórumozók, hogy egy átlagfelhasználó is tud jobbat kihozni a gépekből.

Pláne egy-egy szoftverfrissítés után. Ami viszont sajnos tényleg nem megoldható, hogy a tesztben is publikálásra kerüljön egy-egy újabb kép a frissített szoftverrel.

Vagyis de.

2013-ban az email, és egyéb azonnali üzenetküldés korában, Budapesten nem lenne megoldhatatlan dolog, hogy egy komolyabb telefon (pláne ami kritikát kapott fotózás terén) tulajdonosát egy nap meghívjátok a friss szoftveres telefonjával hozzátok, és lőnétek pár képet.

Az akár be is kerülhetne a tesztbe, mint frissítés...

Szerintem ez a megoldás sem akkora többlet logisztikát, vagy költséget jelentene, főleg, ha egy user maga ajánlaná fel, hogy van érezhető előrelépés, teszteljük már be...

Ezek mind-mind építő jellegű tanácsok, mert az elmúlt időszakban sorra olvasom - és sajnos egyre többször, több gyártó modelljeinél - a negatív kritikát a fotóitokkal kapcsolatban.
Sokszor igen, szerintem is jogos a kritika.

Miután a mobilfotózás is eljutott arra a szintre, hogy van pár telefon, ami akár ki tud váltani olcsó kompaktot, szerintem a fotózási műveletet is illik egy szinttel feljebb helyezni.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#47) Bocha válasza correctman (#44) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Oké, most mondtam, hogy fejlesztünk magunkon, úgyhogy ezt a zsákutcázást nyugodtan be lehet fejezni. :) Megértettük a problémát, megpróbáljuk megoldani, többet nem tudok ígérni.

Ez az üzemidőteszt tényleg jó, csak mondjuk készülékenként két-három nap pluszt jelent, mi pedig a gyors tesztekre vagyunk berendezkedve, nem férne bele az időnkbe.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#48) Bocha válasza mrlujoak (#46) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Annak azért nagyon örülök, hogy te látod, hogy mi fér bele az időnkbe és mi nem. :) Mondom, amióta válaszoltam, tényleg elkezdtem szervezni azt, hogy mindannyian részt vegyünk egy fotós továbbképzésen, ennél többet most nem tudok mondani, úgyhogy kérlek, itt hagyjuk is abba.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#49) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Első oldal: "ahol az Link: Idol Ultra kapott " , itt a link szerintem nem kéne :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Szerintem a HD kijelző + 4 magos proci kombóért nem lenne sok a 90K, nem kellene elszállni. Nálam a gondot inkább azok a kis hibácskák okozzák, mint a túlméretezett ház, a púpos kamera, a rosszul illeszkedő SIM-fedő és a többi, amelyek azt mutatják, hogy ez a telefon még mindig csak az "akar lenni" kategóriában van, már majdnem, de mégsem. Ha csúcsteljesítményre, extra minőségre vágyom, annak ez biztos nem felel meg, ha pedig elég a tisztes középkategória, akkor házon belül inkább az Idol Ultra, olcsóbb, szebb, kompaktabb, a +2 processzormag önmagában nem ad annyit.

@zakatti
A beépített akku nem azt jelenti, hogy cserélhetetlen, hanem hogy TE, házilag nem tudod kicserélni, be kell adni a szervizbe, kb. 2 évente azért ez nem az a borzasztó tortúra. Cserébe abban a két évben van egy nagyon jól összerakott telód.

Nem a lényeg a fontos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.