Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) bali73 válasza Bferibörs (#400) üzenetére


bali73
tag

Használhatóság, üzemidő, sebesség, hibák.Minden jó és rossz dolog érdekel.Köszi

(#402) Bferibörs válasza bali73 (#401) üzenetére


Bferibörs
addikt

Rosszat n tudok írni, nem játszok így arról nem tudok véleményt írni.GPS jó, fényképező megfeleleő nem egy pentax , be kell állítani pld. legjobb vagy esti felvételre jobb képelhez,vaku gyenge sötétben közeli képek max. Egyébként a teló gyors nem szaggat laggol,megbízható.Ha vissza olvasol az összes nyűgömet olvashatod ami előfordult.Ja képernyő használati idő nálam 4-6 óra erősen térerő függő is,sokat vagyok sz@r helyen.A VIBER és a messenger nagyon zabálja az akksit ,mindkettőt használom- persze más telón is fogyaszt .

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#403) szucsjanek válasza bali73 (#401) üzenetére


szucsjanek
csendes tag

Nekem az üzemidő rendben van, nagyon sok telefonálással, 1-2h wifivel úgy 60-70%ot eszik egy nap. Amúgy gyors, játékot is bírja, pl. a minionos is megy rajta 1-2 laggal. Kijelző teljesen jó, kezelhetőség is rendben. Az elején valamiért eldobálta a hálózatot párszor, de ez a jelenség már régóta nem jelentkezett... én anno 68ért vettem, megérte :)

(#404) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Egy láma kérdés: ha kapok neten frissítést és feltelepítem ,gyári vissza állítás után nem kell újra telepítenem? Gondolom átír mindent és megmarad gyári vissza állítás után is a frissítés ?

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#405) bali73 válasza szucsjanek (#403) üzenetére


bali73
tag

Köszönöm

(#406) szucsjanek válasza Bferibörs (#404) üzenetére


szucsjanek
csendes tag

ha gyárira állítod vissza akkor mindent lepucol szerintem... szal úja kell frissítgetni és hasonlók :)

(#407) Bferibörs válasza szucsjanek (#406) üzenetére


Bferibörs
addikt

Huhh,köszi.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#408) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Nem kell újra frissíteni, meggérdeztem a dualos topikban, átír mindent a gyári vissza állításnál megmaradnak a frissítések is.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#409) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Amióta nem használom a mobilnetet meg wifit is csak pár percre frissíteni 3-4napot kibír az akksi :-)

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#410) szucsjanek válasza Bferibörs (#409) üzenetére


szucsjanek
csendes tag

Hasonló használattal nekem is 4 nap körül, nagyon sok telefonálással napi 1 óra wifivel mobilnet nélkül úgy 2-2,5 nap.

(#411) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Gyári vissza állítást csináltam a telón,azóta nem működik a kamera,fekete képernyő a beállításokkal,semmi nem működik közülük.Valakinek esetleg ötlet ,mit lehet vele kezdeni ?

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#412) Bferibörs válasza Bferibörs (#411) üzenetére


Bferibörs
addikt

Újabb gy.vissza állítás segített rajta.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#413) iliusi válasza Bferibörs (#412) üzenetére


iliusi
csendes tag

Sziasztok lenne egy olyan problémám hogy a kamera addig nem működik míg nincs kikapcsolva és újra bekapcs akkor is lövök vele pár képet és ahogy kiléptem a fotózásból már megint nem lehet vele fotózni nagyon idegesítő hogy mindig újra kel indítanom légyszi valaki valamit tudna mondani? :R :R :R :R

(#414) Bferibörs válasza iliusi (#413) üzenetére


Bferibörs
addikt

Gyári vissza állítás után szokott nálam jelentkezni, az utolsó frissítés a ludas (szoftver hiba lehet ) azt hiszem, ismerősnél gy.vissza állítás nélkül is ez van.Idegesítő sajna,ötletem nincs ellene.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#415) iliusi válasza Bferibörs (#414) üzenetére


iliusi
csendes tag

Köszi a választ :R :R :R

(#416) szabekala


szabekala
tag

Esetleg valakinek van gyári rom mentése, amit sp flash tooll-lal fel tudok rakni?
Feltehetné valahova nekem...
Gyári frissitő szoftver nem "mukoggy"
Előre is köszi...

[ Szerkesztve ]

(#417) sweepy válasza szabekala (#416) üzenetére


sweepy
csendes tag

Keresek valakit, akinek van scribe hd-ja.

szabekala.. Lehet van megoldásom neked.. van 4 backupmentésem is a clouddal. .sbf kiterjesztés

Ex teló:Alcatel One Touch 8008D Scribe HD Pure White A:4.2.1 JB. Aktuális: Lumia 735 WP 8.1 Lumia 950XL Win10 TABLET: Acer Aspire Switch 10 Tablet/netbook hybrid win 10

(#418) szabekala válasza sweepy (#417) üzenetére


szabekala
tag

Köszi,olyan kéne amit megismer ez a SP flash tool cucc a scatter file-al az élen...

(#419) iliusi válasza sweepy (#417) üzenetére


iliusi
csendes tag

Szerintem itt sokunknak van :)

(#420) szabekala válasza iliusi (#419) üzenetére


szabekala
tag

Nekem is van mégsem érek vele semmit, mert momentán papír nehezék, féltégla...
Rom kerestetik...

(#421) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Keressétek cappa72-őt hátha tud segíteni,sajna a mentésbe nem kezdtem bele ,kevés a tudásom hozzá sajna.
Cappa itt elő szokott fordulni : [link]

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#422) sweepy válasza Bferibörs (#421) üzenetére


sweepy
csendes tag

Hogy értsétek gondom lényegét:

Szinte elsők között, amikor megjelent, vettem egy scribe hd-t. 3 hete szervizlátogatást tettem vele 14 hónaposan a készülékkel. Én mint együgyű droid használó csináltam a cloud backup-al 4 féle save-t. (most már azt mondom én a világ legnagyobb barma!!!) keletkezett így 4 .sbf fájl kiterjesztésű "kuka" fájlom (persze benne a névjegyzékekkel és az sms-ekkel is). Mivel a szervizből telefon helyett papírcetlit kaptam cserejogosultsággal (2-3 naponta restart, jack hiba, hálozat kihagyások és folyamatos netleszakadás hibával került be), így irány az eladó. -Sajnos mi már nem árulunk ilyen készüléket, válasszon mást választ kaptam.
Mivel nincs olyan ember eme kicsiny kis földön aki megoldást tudna, hogy miképp tudnám kinyerni a névjegyzéket, így utolsó mentsvárként keresek olyat, akinek van ilyen telefonja, és fel tudná áldozni picit nekem szabadidejét, telefonját nagyjából 1-2 órára.
Próbálkoztam emulátorral: Andy, Genymotion. Egyik sem volt hajlandó foglalkozni a fájllal, még úgy se, ha telepítettem az emulátorba a could backup-ot.
Próbálkoztam a motorolának az sbf fájlkezelőjével, próbálkoztam a samsunng kiel-el, próbálkoztam az alkatel managerrel, de mind halálra ítélt kísérletezés.
Így maradt a Fileviewer, de nem nyert, hexaeditor meg KO.

Mindezek után is azt mondom, ahhoz képest, hogy ALCATEL, kiváló készülék, tette a dolgát, meg voltam vele elégedve. Sajnos többször is földet fogott, így is azért működött.

Visszatérve gondomhoz, ha esetleg valaki tudna a leírtak után segíteni, jó lenne..
Ja igen.. Ha kell, a dobozát, gari papírját, használt passzív flippjét és a cerkát (gumi hiányzik róla) oda tudom adni akinek kell..

Ex teló:Alcatel One Touch 8008D Scribe HD Pure White A:4.2.1 JB. Aktuális: Lumia 735 WP 8.1 Lumia 950XL Win10 TABLET: Acer Aspire Switch 10 Tablet/netbook hybrid win 10

(#423) szabekala válasza sweepy (#422) üzenetére


szabekala
tag

Támasszuk fel az enyémet, ha [ezzel a módszerrel] volna szives valaki egy back up-ot csinálni, azután azon eljátszhatsz a cloudos mentéseddel hogy visszaszerezd az adataidat... :)

(#424) szabekala válasza szabekala (#423) üzenetére


szabekala
tag

[itt] még érthetőbb...

(#425) Bferibörs válasza szabekala (#424) üzenetére


Bferibörs
addikt

szívesen össze jönnék veletek ha benne vagytok, együdül nem fognék bele mentésbe, soha nem foglalkoztam androiddal csak felhasználóként, ha nem túl messze lakunk egymástól és benne vagytok részemről mehet, segítek amiben tudok, közben persze tanulok én is.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#426) sweepy válasza szabekala (#424) üzenetére


sweepy
csendes tag

Nem tudom az .sbf fájlok segítenek-e neked.
Hogyan tégláztad a telót, és mit csinál most?

Ex teló:Alcatel One Touch 8008D Scribe HD Pure White A:4.2.1 JB. Aktuális: Lumia 735 WP 8.1 Lumia 950XL Win10 TABLET: Acer Aspire Switch 10 Tablet/netbook hybrid win 10

(#427) sweepy válasza sweepy (#426) üzenetére


sweepy
csendes tag

Az OT995-t régebben majdnem tégláztam, de tudtam menteni..
Talán az akkori tapasztalat segít..

Ex teló:Alcatel One Touch 8008D Scribe HD Pure White A:4.2.1 JB. Aktuális: Lumia 735 WP 8.1 Lumia 950XL Win10 TABLET: Acer Aspire Switch 10 Tablet/netbook hybrid win 10

(#428) szabekala válasza Bferibörs (#425) üzenetére


szabekala
tag

Köszi, nekem Bp. vagy környéke bárhol jó lenne, notebookon fent van a progi, nem is túl bonyolult a dolog. A telefonra ez nem veszélyes, mert a backup csak olvasásról szól nem írásról.
Úgy sikerült téglásítanom, hogy a gyári upgrade szoftvert használtam frissítésre,mert előtte sokáig szervízben volt egyéb hardveres okból, és kb 40 perc után, amikor már a flash-elés nél tartott éppen, valamiért leválasztódott közben... Így most bootlop tényállást foganatosít nekem a kedves, a gép hol látja hol nem. Az a gyári szoftver már buta és kényes ehhez. Az sp tools-szal talán még rá tudom venni hogy feléledjen.

[ Szerkesztve ]

(#429) Bferibörs válasza szabekala (#428) üzenetére


Bferibörs
addikt

ok, nekem is jó Bp-t vagy környéke , én Budaörsön lakok, megbeszéljük,hogy nálad vagy nálam, és mikor.
cappa 72-nek van itt egy magyar leírása,nem tudom mennyire vagy otthon ezekben :

[link]

én ezeket olvastam de nem fogtam bele.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#430) sweepy válasza szabekala (#428) üzenetére


sweepy
csendes tag

Hihetetlen azért, hogy mennyire érzékeny még ez a droid os.
Amikor cserepapírral a kezembe gondolkodtam, hogyan tovább teló területén, a HERO2 vagy a lumia 735 WP8.1-el volt a kérdés. Mivel a kedves Alcatel.hu nem válaszolt még kb.-ra se mikorra jön a HERO2, ezért maradt a winfosh rendszer. De nem is bánom..
Valahogy nem félek a téglásodástól annyira, bár nem is nyílt os.
Ha 3-an össze röffenünk, remélem összehozzuk neked a ROM-ot.
Én Sz.sz.miklósi vagyok, így pest és környéke nem gond. Plázában van 230V nálam mindig van TAB/hibrid, segítek.

Ex teló:Alcatel One Touch 8008D Scribe HD Pure White A:4.2.1 JB. Aktuális: Lumia 735 WP 8.1 Lumia 950XL Win10 TABLET: Acer Aspire Switch 10 Tablet/netbook hybrid win 10

(#431) Bferibörs válasza Bferibörs (#429) üzenetére


Bferibörs
addikt

Ez a módszer pld. nálad nem működne ? ezt is olvastam régen,most előszedtem :
[link]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#432) Bferibörs válasza sweepy (#430) üzenetére


Bferibörs
addikt

egy időben ott kutyáztam :-)

laptop vagy asztali gép kell hozzá, meg net sem árt, ha valamit le kell szedni.
windows nekem nem szimpi , Ipad van, az sem, az android valahogy bejött

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#433) Bferibörs válasza Bferibörs (#431) üzenetére


Bferibörs
addikt

közben megértettem, ez nem jó neked már,

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#434) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Akkor írom,hogy nekem péntek du. 3-tól és szombat du. 3-tól ( ha nekem kell menni valahova kb. 1 órát számoltam autóútra) valamint vasárnap egész nap ráérős időm van.Ha lehet ne plázába :-) hozzám jöhettek ha van kedvetek de én is szívesen megyek ha az jobb nektek.
Ha van VIBER-etek azon csoportban tudjuk folytatni privátban megadom a telszámomat ha ok.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#435) szabekala válasza Bferibörs (#431) üzenetére


szabekala
tag

A cwm recovery most nem segít mert ahhoz műkődő telefon kell, meglévő fájlokkal, nekem ez nincs meg, így még a gyári recovery sem indul, nem hogy a clokworkmod, ami ráadásul alapból rajta sincs, úgy lehet utólag "rá aplikálni"...

(#436) Bferibörs válasza szabekala (#435) üzenetére


Bferibörs
addikt

igen rájöttem közben , mondtam,hogy nem értek hozzá,csak olvastam róla, a sp tools-os leírás is meg van valahol azt is cappa72 készítette,de nem találom most a linket.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#437) Bferibörs válasza Bferibörs (#436) üzenetére


Bferibörs
addikt

itt van

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#438) Bferibörs


Bferibörs
addikt

most elköszönök,reggel kelés lesz , ,sziasztok

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#439) sweepy válasza szabekala (#435) üzenetére


sweepy
csendes tag

Lehet együgyű vagyok, de adott egy működő scribe hd aminek csak le kell bányászni a rom-ját, és adott egy nem működő, amire fel kell varázsolni a lekapott rom-ot. Csak el lehet indítani a recowery-ből egy rom "install"-t.
Ha bekapcsolod a telot, csak a droid a piros felkiáltójellel és kész? Semmi hangerő le+powerre nem reagál?

Ex teló:Alcatel One Touch 8008D Scribe HD Pure White A:4.2.1 JB. Aktuális: Lumia 735 WP 8.1 Lumia 950XL Win10 TABLET: Acer Aspire Switch 10 Tablet/netbook hybrid win 10

(#440) Bferibörs válasza sweepy (#439) üzenetére


Bferibörs
addikt

" még a gyári recovery sem indul"
így nem lehet

a szakszavakat kezdem már érteni a "tégla " annyit jelent se kép se hang

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#441) szabekala válasza sweepy (#439) üzenetére


szabekala
tag

Nem sajna, csak a boot image van és slussz, hiányoznak a fájlok az induláshoz, mivel megszakadt a feltöltés.

(#442) sweepy válasza Bferibörs (#440) üzenetére


sweepy
csendes tag

A tégla=CSAK nehezék.

Nem tudom mennyire jók a progik hozzá, de nyálazd végig az ot995-s leírást.
Veszteni valód nincs, téglából téglát nem tudsz csinálni.
[link]

Ex teló:Alcatel One Touch 8008D Scribe HD Pure White A:4.2.1 JB. Aktuális: Lumia 735 WP 8.1 Lumia 950XL Win10 TABLET: Acer Aspire Switch 10 Tablet/netbook hybrid win 10

(#443) sweepy válasza szabekala (#441) üzenetére


sweepy
csendes tag

Kikapcsolva, hangerő fel, + bekapcsra sem reagál?

Ex teló:Alcatel One Touch 8008D Scribe HD Pure White A:4.2.1 JB. Aktuális: Lumia 735 WP 8.1 Lumia 950XL Win10 TABLET: Acer Aspire Switch 10 Tablet/netbook hybrid win 10

(#444) sweepy válasza sweepy (#443) üzenetére


sweepy
csendes tag

Közel hasonló leírás:

[link]

Ex teló:Alcatel One Touch 8008D Scribe HD Pure White A:4.2.1 JB. Aktuális: Lumia 735 WP 8.1 Lumia 950XL Win10 TABLET: Acer Aspire Switch 10 Tablet/netbook hybrid win 10

(#445) sweepy válasza Bferibörs (#440) üzenetére


sweepy
csendes tag

Talán még ezt nyálazd.. Itt mintha lenne ROM.

[link]

Ex teló:Alcatel One Touch 8008D Scribe HD Pure White A:4.2.1 JB. Aktuális: Lumia 735 WP 8.1 Lumia 950XL Win10 TABLET: Acer Aspire Switch 10 Tablet/netbook hybrid win 10

(#446) Bferibörs válasza sweepy (#445) üzenetére


Bferibörs
addikt

kérdés,hogy milyen

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#447) szabekala válasza sweepy (#445) üzenetére


szabekala
tag

Kösz, ezt még nem is néztem... át...nézem...

(#448) szabekala válasza szabekala (#447) üzenetére


szabekala
tag

Ez is cwm-es rom :(((

(#449) sweepy válasza szabekala (#448) üzenetére


sweepy
csendes tag

Lépek én is, mert asszony már mérges..
Remélem összejön a anti téglázás.. :D

Ex teló:Alcatel One Touch 8008D Scribe HD Pure White A:4.2.1 JB. Aktuális: Lumia 735 WP 8.1 Lumia 950XL Win10 TABLET: Acer Aspire Switch 10 Tablet/netbook hybrid win 10

(#450) sweepy válasza Bferibörs (#438) üzenetére


sweepy
csendes tag

Ha lehet, én összefutnék majd veled, hátha sikerül kinyerni a telószámokat a mentésemből..

Ex teló:Alcatel One Touch 8008D Scribe HD Pure White A:4.2.1 JB. Aktuális: Lumia 735 WP 8.1 Lumia 950XL Win10 TABLET: Acer Aspire Switch 10 Tablet/netbook hybrid win 10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.