Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#112) Joci10 válasza hallador (#92) üzenetére


Joci10
őstag

Az AMD akkoriban úgy volt, hogy ha már jobb procit csináltak, mint a konkurencia, akkor drágábban fogják adni annyival, hogy több lehessen a haszon náluk is (a körül kezdődött a negatív spiráljuk az ATI felvásárlása miatt is, és ahhoz is kellett pénz). Ezért is volt olyan magas a kezdeti ára az A64-eknek (aminek köszönhetően sokan nem is váltottak rá az elején). Meg azért is csinálták a S754-et, hogy majd az lesz az 'olcsóbb' A64-es vonal, de az meg túlzottan herélt volt. Aztán jött a Core széria az Intel-nél, és nemsokára az AMD is kénytelen volt engedni az árakból. Nem is keveset. Emlékszem rá, mert én is egy 3000+-os Bartont készültem lecserélni egy S939-es A64-re, és kellett várni jópár hónapot, hogy normális árszintre csökkenjenek az árai. Első lépésben egy San Diego egymagosom lett, majd később leváltottam ezt egy X2-essel. Mindkettőnél valami kisebb számozásúak voltak, de a San Diego jól húzható volt, mint a Barton is (az X2 viszont nem igazán, de az meg két mag, és jobb volt a Windows általános használhatósága).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.