Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) tasiadam válasza joker1220 (#100) üzenetére


tasiadam
veterán

Mar bocsanat, de ha tudtak rola a 7.gennel, miert is nem javitottak a 9.re pl? (Tekintettel arra hogy a 8.gen i3 es i5 szenvedte meg) Gazdasagilag miert eri ez meg nekik? Ehelyett megcsinaltak a 10re. Gondolod ultek volna meg rajta szaz evig?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#102) hcl válasza joker1220 (#100) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezt mondtam :D
Illetve ezeket már a Spectre/Meltdown felfedezésekor elmondtam, hogy ez volt az egész kulcsa. Az AMD elvileg fejletlenebb gyártástechnológiával ott volt a nyakukon, és éppencsak nem tudta megverni őket a Core2 óta. És mióta bugos az előrejelzőjük? Azóta. :DDD
Tehát az AMD jobb procikat csinált már régóta, mert ők rendesen kiértékelik az egyes elágazásokat, és majdnem ugyanolyan gyorsak :D

@tasiadam : Túl mélyen kellett volna az architektúrába nyúlni, így nem jött volna ki a következő generáció időben.
Amúgy nem a gen7-nél jöttek rá, már korábban is ott volt a bug :D
A ME flaw-ot nem is mondom, ott van egy komplett patcheletlen OS a chipsetben, majd az i óta a prociban :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#103) tasiadam válasza hcl (#102) üzenetére


tasiadam
veterán

2szer nem keshetnek le 1 vonatot

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#104) Pötyi válasza tasiadam (#101) üzenetére


Pötyi
őstag

Könyörgök, 1995. óta tudott volt a probléma, már akkor leírták! Méghogy a 7. gen óta!

QNX is cool!

(#105) tasiadam válasza Pötyi (#104) üzenetére


tasiadam
veterán

95 ota HT? Vagy mi?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#106) Pötyi válasza tasiadam (#105) üzenetére


Pötyi
őstag

Nem az, hanem a meltdown/spectre támadhatóság lehetőségét.

QNX is cool!

(#107) hcl válasza tasiadam (#103) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Bebizonyítják, hogy igen :D

Amúgy a P1 is szuperskalár volt, szóval valami HT-szerű dolog létezett, csak nem annyira kifinomult.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#108) Abu85 válasza hcl (#102) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem hiszem, hogy ez erről szólt. Még ha észre is veszik egy chipdizájnnál, hogy egy fejlesztésnek lehet biztonsági kockázata, akkor is kiértékelik, hogy mekkora a reális esély a valós kihasználásának.
Tudott volna az Intel is olyan tervezni, ami hasonlóan immunis a spectre-féle támadások jó részére, mint az AMD. De a helyzet az, hogy akkor találtak volna másik bugot a dizájnban. Biztos van még egy pár ezekben a hardverekben, csak még nem fedezték fel őket. Az iparág ebben a versenyben mindig hátrányban lesz, ahogy a víruskeresők is hátrányban vannak a vírusokkal szemben.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#109) hcl válasza Abu85 (#108) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én nem vagyok ennyire bizakodó. Ha nem is volt tudatos, hogy nem javították (vagy tényleg nem tartották akkora dolognak), nekem nagyon kilóg a lóláb. És mint kiderült, ki lehet használni, nem hiszem, hogy erről korábban ne tudott volna egy csomó ember ott.

Mutogatni való hater díszpinty

(#110) GeryFlash válasza hcl (#102) üzenetére


GeryFlash
veterán

Edesistenem :U Az ugye megvan, hogy nem ettol voltak gyorsabbak a core procik, konkretan szinte semmit nem adott hozza, csak maga a szoftveres javitas okozott x % lasssulast. Ez nem azt jelenti hogy direkt ugy terveztek, hogy benne hagytak mert igy 20%-kal gyorsabb tudott lenni.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#111) hcl válasza GeryFlash (#110) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nyilván nem csak ettől, de valószínű, hogy beleszól a teljesítménybe, ha az elágazásbecslő egy csomó műveletet nem enged végrehajtani, mert jogosulatlan memóriahozzáférés történhetne.
Arra utaltam, hogy kb. hozták az azonos teljesítményt, csak az AMD procija biztonságos(abb) volt már generációk óta. Az azért nekem minimum gyanús, hogy akkor az a jobb proci.

Amúgy nem is mondom, hogy direkt így tervezték, csak Intelék nem foglalkoztak vele, hogy ne legyen bugos. .

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#112) Joci10 válasza hallador (#92) üzenetére


Joci10
őstag

Az AMD akkoriban úgy volt, hogy ha már jobb procit csináltak, mint a konkurencia, akkor drágábban fogják adni annyival, hogy több lehessen a haszon náluk is (a körül kezdődött a negatív spiráljuk az ATI felvásárlása miatt is, és ahhoz is kellett pénz). Ezért is volt olyan magas a kezdeti ára az A64-eknek (aminek köszönhetően sokan nem is váltottak rá az elején). Meg azért is csinálták a S754-et, hogy majd az lesz az 'olcsóbb' A64-es vonal, de az meg túlzottan herélt volt. Aztán jött a Core széria az Intel-nél, és nemsokára az AMD is kénytelen volt engedni az árakból. Nem is keveset. Emlékszem rá, mert én is egy 3000+-os Bartont készültem lecserélni egy S939-es A64-re, és kellett várni jópár hónapot, hogy normális árszintre csökkenjenek az árai. Első lépésben egy San Diego egymagosom lett, majd később leváltottam ezt egy X2-essel. Mindkettőnél valami kisebb számozásúak voltak, de a San Diego jól húzható volt, mint a Barton is (az X2 viszont nem igazán, de az meg két mag, és jobb volt a Windows általános használhatósága).

(#113) arn válasza Joci10 (#112) üzenetére


arn
félisten

Ami jobb, dragabb… nagyon keves kivetel van.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#114) Solten


Solten
addikt

Ha nem jon ossze sehogy meg a tarsolyban van a marketing... :D

Saor Alba

(#115) HavocS válasza tasiadam (#43) üzenetére


HavocS
senior tag

Ez is azért volt, mert az intel tolta kifele a gyengébbnél gyengébb Celeronokat brutális órajelekkel, aztán faluhelyen az volt a kiindulópont, hogy a celeron az milyen jó mert "egyegésznyócgigaherc", aztán a valóságban egy 1200-as, de talán egy 1100-as Thunderbird is agyonvert egy 1.8 GHz-es Northwood cerkát.
És még a performance rating is harmatos volt, a leggyengébb Palomino magos XP 1700+ (1466 MHz) pariban volt a majd egy GHz-es nagyobb órajelen futó 2.4-es Prescott Celeron D-vel.

[ Szerkesztve ]

(#116) zsintai1987 válasza Solten (#114) üzenetére


zsintai1987
tag

Majd szólnak a Principle Technologiesnak, nekik van gyakorlatuk benne! :DD

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.