Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

"Azonban hiányzik belőle az a bizonyos plusz…"

Ez a plusz az, hogy PC-re nincs.

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#2) Silenzio


Silenzio
addikt

Szkeptikus vagyok. Dróton rángatós interaktív filmnek tűnik. És az első 10 perc alapján jó horror mívesen kimunkált fokozatossága helyett is zúzás van. Gyakorlatilag elejétől a végéig.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#3) szombatitomi válasza GegeWarrior (#1) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Pontosan.

(#4) BloodyEddie válasza Silenzio (#2) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Azért ez túlzás. Tényleg sok benne az akció, de nem ennyire.

(#5) afterburner_


afterburner_
őstag

most nezem a trailert 51 mp-nél a pitch blackből szerválták azt a szörny hang effektet :D ?

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#6) Morden24 válasza GegeWarrior (#1) üzenetére


Morden24
nagyúr

Jaja, elég szar a játék. Persze ha PC-n menne ugyanez, akkor elég jó lenne.
Semmi sem olyan jó, mint egy kis gyors trollkodás, nem igaz? ;)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#7) Hugo85 válasza Morden24 (#6) üzenetére


Hugo85
aktív tag

Már nem azért, de szerintem nem trollkodott, csak jelezte, hogy elég szomorú, hogy PC-re nem jelent meg, főleg egy olyan valami, amit PC játékként kezdtek fejleszteni, és nagyon sokan vártak.

Na, ellentétben a te hozzászólásoddal, ami már sokkal inkább hat trollkodásnak. De látom neked van X-Boxod, így természetesen semmi gond azzal, hogy PC-re nem jelent meg igaz? :N

[ Szerkesztve ]

(#8) Morden24 válasza Hugo85 (#7) üzenetére


Morden24
nagyúr

Speciel aláírtam a petíciót, hogy jelenjen meg PC-re; bár az igaz, hogy egyébként tényleg nem érdekel.

Amúgy ja, semmi gond azzal, hogy bizonyos címek exkluzívak. PC-n is vannak exkluzív címek. Azzal sincs bajom, hogy a LitteBig Planet, vagy a God of War PS3-exkluzív, pedig mindkettővel nagyon szívesen játszanék.

És nem azt írta, hogy szomorú, hogy nem jelent meg, hanem azt, hogy szerinte attól lenne jobb maga a játék, hogy megjelenne PC-re.
Fel kéne fogni, hogy azt mondok, amit mondok, és retardáltakon vagy a nyelvet nem ismerőkön kívül senkinél nem fenntartható érv a "nem úgy értettem".

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#9) GegeWarrior válasza Morden24 (#6) üzenetére


GegeWarrior
senior tag

Hoho, nem azt mondtam, hogy szar a játék.
Nem tudtam hogy sokak véleményének leírása trollkodás:)

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#10) Morden24 válasza GegeWarrior (#9) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ne játsszuk a hülyét, kérlek. Tudom, hogy ennél többre vagy képes, ha éppen nem konzol-bashing trollkodás van az étlapon, akkor intelligens és megfontolt véleményed van.

Ha sokaknak az a véleménye, hogy a játék hangulatilag, felépítésileg (mert hogy erre vonatkozott a "plusz" hiánya) jobb lenne attól, hogy PC-re is megjelenik, akkor ezek a sokak eléggé korlátoltak.

Sectumsempra - For Enemies

(#11) Zandal válasza GegeWarrior (#1) üzenetére


Zandal
tag

Ez a plusz akkor sem lenne benne, ha lenne PC-re :(.
De azért nem kell feladni a reményt, én úgy gondolom, hogy legkésőbb 1 év múlva (vagy akár fél) jön a PC-s verzió. Majdnem ott van nekik egy kész build amit csak nem hajítanak ki az ablakon.

(#12) Morden24 válasza Zandal (#11) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha valóban készül a második rész, akkor esélytelen, hogy beáltható időn belül kijöjjön a PC-s verzió, mivel ha mindössze 1 év az elcsúszás, akkor elég sokat veszítene az exkluzivitásából a cím.

Sectumsempra - For Enemies

(#13) Zandal válasza Morden24 (#12) üzenetére


Zandal
tag

A 2ik rész még csak papíron van meg. Abból is csak a történet folytatása, így igen sokat kell még dolgozniuk a következő részen. Szerintem esélyes az a PC verzió, az hogy 1 vagy fél év, azt tényleg nem tudni.

(#14) Morden24 válasza Zandal (#13) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ofkorsz ezt nem ők döntik el, hanem a szerződés, amit aláírtak az MS-el.

Sectumsempra - For Enemies

(#15) Dyingsoul válasza Morden24 (#10) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Morden, neked muszáj minden cikk hsz-einél valakibe belekötnöd? :U

Ez amolyan Alone in the dark-hoz hasonló game, egyébként személy szerint engem nem fog meg ez a horror környezet és a sötétség, de tesómnak tuti bejönne! :) És igen, én is hangot adok egyet nem értésemnek: kár, hogy csak xbox-ra jött ki, egy menetre kipróbálnám.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#16) Zandal válasza Morden24 (#14) üzenetére


Zandal
tag

Bizakodhatunk, hisz a Games for Windosws is MS :).

(#17) GegeWarrior válasza Morden24 (#10) üzenetére


GegeWarrior
senior tag

Igazad van csak mindig elszomorodom, hogy sok jó játék nem jön PC-re(Alan Wake, Heavy Rain, Red Dead Redemption csak, hogy a nekem legjobban fájókat említsem)

Sokat rágott csont már az is, hogy amíg nem lesz szemlélet váltás (NO warez) stb...
De nem akarom itt is vitát a gerjeszteni:)

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#18) Morden24 válasza GegeWarrior (#17) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem (csak) a warezról szól ez, hanem arról, hogy a konzolok a jelen és a jövő szórakoztatóközpontjai; értsd játék, multimédia, webes szolgáltatások (pl. audio/video vásárlás vagy bérlés, webtv meg minden szar, amit el tudsz képzelni), szóval nyilvánvaló, hogy mindenki oda akarja terelni a népet, ahol van mit eladni.

Én mondjuk még mindig nem annyira értem az ódzkodást a konzoloktól. Ha sok jó progi arra jelenik meg (ahogy én látom, szinte minden, ami jó PC-re, megjelenik konzolra is + az exkluzívak, nincsen szopás a másolásvédelemmel, peccseléssel, miegyébbel), akkor miért nem gondolkodik el a maradék nép is, hogy egyszerűbb venni egy fasza pléhsztésönt vagy kekszboxot, esetleg wii-t annyiból, amennyibe mostanság a vga középkategória kerül (és ez még nem is túlzás)?

Egyébként persze megértem, hogy sajnálják az emberek az akármelyik exkluzív címeket, de azért csak tovább lehetne lassan lépni, nem? :B

(Azt most inkább hagyjuk, hogy van egy-két ember itt a fórumon is, aki kőkeményen nyomja a dögöljön meg a szomszéd tehene is nótát... nem tudom, ezek a kedves úriemberek milyen ócska padlórasz_rós putriban nevelkedtek, de komolyan kiakasztó néha... :(( )

Sectumsempra - For Enemies

(#19) Shufny válasza Morden24 (#18) üzenetére


Shufny
őstag

Bill+egér hiánya. Meg nekem a felbontás is fura, bár azt lehet megszoknám. Nincsenek modok, meg praktikusabb, hogy látom, hogy mikor/hol játszanak haverjaim, akkor is, ha én épp nem játszom. Szóval van elég érv ellene is, de leginkább megszokás kérdése. Aki nem PC -vel szokta meg a játékot, annak nyílván nem hiányzik.

(#20) Morden24 válasza Shufny (#19) üzenetére


Morden24
nagyúr

Bill+egér hiánya.

Szükségtelen, kivéve rts. Mielőtt előjönne az fps-kérdéskör: tökéletesen lehet fps-ezni konzolon. Mindenki más ellen, aki szintén konzolon játszik.

Nincsenek modok

Ez jogos érv, sajnos tény - legalábbis én nem tudok róla, hogy bárhogy meg lehetne oldani.

praktikusabb, hogy látom, hogy mikor/hol játszanak haverjaim

Ezt most nem értem. Ha bekapcsolom az Xboxomat, akkor tökéletesen látom, hogy a felvett barátok online vannak-e, illetve mit játszanak.

leginkább megszokás kérdése. Aki nem PC -vel szokta meg a játékot, annak nyílván nem hiányzik.

96 óta PC-n játszom, 2009 novemberben vagy decemberben vettem Xboxot. Ennyit erről :B ;)
Megszokás, oké. Bár nem teljesen értem, hogy mihez ragaszkodás, de ez mindig egy valid indok :K

Sectumsempra - For Enemies

(#21) Shufny válasza Morden24 (#20) üzenetére


Shufny
őstag

Lehet van esélyem, a többi konzolos ellen, de nekem akkor is olyan érzés, mintha egy nyergesvontatóval mennék egy versenypályán :N

Azt hogy látom, hogy játszanak, úgy értettem, mikor olvasok, vagy tanulok gépen. Ilyenkor nyílván nem kapcsolnám be a boxot. Persze az megint kérdés, hogy ez lehet inkább rossz, mint jó tulajdonság :B

(#22) Morden24 válasza Shufny (#21) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ja hogy ja, értelek már :)

A konzolos fps-ről meg az a véleményem, hogy a kikapcsolódásért, szórakozásért játszom, nem azért, hogy pixelpontos heccsátokat nyomjak. Nyilván akinek ez kell (pl. akik versenyszerűen nyomják, no meg akik "versenyszerűen" nyomják :DDD ), azoknak sosem lesz opció a kontrolleres játék.
Ez az fps-kérdés szerintem egy kicsit olyan, hogy a PC-s részről elég durván egyrészt elitista, másrészt erősen sznob vonulatot öltött. Nem akarok bunkó lenni, de a "hácé" játékosok legnagyobb része csak önámításból veszi a mancsa alá a vadabbnál vadabb gémer perifériákat, és veregeti magát vállon, hogy húbazz, ettől mégfaszább lettem. Ezt persze nem konkrétan rád értem, inkább egyfajta közhangulatot próbáltam vele leírni :K

Sectumsempra - For Enemies

(#23) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Muszáj minden hírbe belevinni a konzol vs pc vitát? Ezerszer el lett mondva, hogy vegyen mindenki azt amit akar, nem kötelező észt osztani minden topikban...

[ Szerkesztve ]

(#24) heihachi


heihachi
addikt

Az a durva, hogy olvastam valahol, hogy 2.5 giga az egész játék. A lemezen van még ezen a 2.5 gigán kívül majdnem 4 giga videó. Azért durva, hogy 2.5 gigába mi bele nem fér. Oda tették magukat a srácok. :K

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#25) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Ha esetleg valaki játszik is a játékkal, és netán a CE van meg neki,
megmondaná, hogy a hozzáadott könyv elolvasása mennyire lövi le
a játék közbeni poénokat. Csak beleolvastam, van benne rendőri jelentéstől
kezdve riportok Bright Falls lakóival, stb. és nem szívesen futnék bele
olyanba, amit leírnak, pedig csak a játék végén derül ki...
Ha valakinek van tapasztalata, szívesen veszem.
(Egyébként most kezdtem a játékba és valami óriási ötlet, hogy ha már
író ez az Alan Wake, a fent említett könyvben leközölnek 2 publikált
írását is, amik visszaköszönnek a játékban... Zseniális hangulat!)

(#26) Shufny válasza fiATHaLON (#25) üzenetére


Shufny
őstag

Ez alapján az elvileg egy végigjátszás tulajdonképpen. Szóval mindenképpen spoileres.

(#27) Zandal válasza fiATHaLON (#25) üzenetére


Zandal
tag

Nem igazán lövi le, marad majd bőven sötét folt, amit a játékot játszva is nem egyszerű összerakosgatni :).

(#28) fiATHaLON válasza Shufny (#26) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Zandalnak lesz igaza (köszönöm a választ neki is, neked is), mert nem a teljes
CE-t kapja a magyar közönség ezek szerint.
(Pedig ez áll rajta: Limited Collectors Edition)
Ehhez csak egy Alan Wake Files című, kb. 120 oldalas, keményfedeles
könyv van, amiben a már említetteken kívül a készítőktől vannak írások, hogy hogyan
álkodták össze a játékot.
Mindegy, a 2 novellát elolvastam, hiszen azt Alan is ismerte a kalandok kezdetekor
(az igazi fanatikus állat...Annyira beleéltem magam, hogy ma d.u. valami rosszarcú
úriember elbődült a Bosnyákon, miszerint: ELEM! - azt árulta, én meg már rezzentem
össze - Aztakurva, jönnek értem is! :DDD ).

(#29) jimessor666 válasza fiATHaLON (#28) üzenetére


jimessor666
aktív tag

Hehe,ez jó volt! :)

私たちに聞いてください。!

(#30) rolkaDb válasza fiATHaLON (#28) üzenetére


rolkaDb
aktív tag

:D :D :DDD :DDD

(#31) kokobe


kokobe
senior tag

Jó a teszt de többet érdemelt volna simán van egy 9.3mas game nem szimpatizálok a pontokkal...

<---AMD___ATi--->

(#32) Zandal válasza kokobe (#31) üzenetére


Zandal
tag

Köszi, de mint minden teszt ez is szubjektív. Számomra, ha pontokban kell kifejezni akkor valahol ennyi a játék, de ahogy nézem a gaming sajtó jelentős része is ezen a véleményen van :).

(#33) hari seldon válasza Morden24 (#22) üzenetére


hari seldon
csendes tag

Na az első hozzászólásom... ez a téma kiváltotta belőlem :).

Nekem az a véleményem (mint ősjátékos ;)), hogy nem volna semmi gond ezzel a kontrolleresdivel, de én úgy érzem, mintha segítene a program... na ezt úgy értem, hogy szándékosan nem olyan "nehéz" a dolog, mintha megvárná az MI, hogy becélozzam az irányítóval. Ez PC-n nincs! Aki a régi PC-s témákon edződött annak azért eléggé visszalépés a kontrolleres játszás, bár sok témában igenis jobb mint az egeresbillenytűs. De az FPS élményét épp az adja PC-n, hogy a saját képességeinre vagyunk utalva, valahogy szabadabb mint az irányítós megoldás. Nem feltétlenül a HC dolog ami vonzó benne, hanem a szabadság. Sokkal inkább mi vagyunk a játékban, a konzolokon inkább csak olyan "nagyjából" a feeling... lehet, hogy nincs igazam, hazuttoljatok meg :). Épp ez az érzésem az Alan Wake közben is. Szerintem mellé lőttem, mégis meghal az ellen... kicsit fura. De persze nem célbalövő játék ez, de akkor is van egy ilyen érzésem.

Tévednék?

(#34) jimessor666 válasza hari seldon (#33) üzenetére


jimessor666
aktív tag

Egyetértek veled, bár az Alan Wake nem pont jó példának,mert itt még célkereszt sincs.
Oké,hogy itt is megvan az auto aim,mint sok más játéknál,de hát ez egy ilyen dolog.
Aki PC-n akar FPS-t vagy stratégiát játszani,akkor ott fog,nem konzolon,ezzel én is így vagyok.
Nekem is kézreállóbb az egér + bill. kombó,evidens,mint mindenkinek aki PC-n nőtt fel.
De bele lehet jönni a kontrolleres irányításba,nem egy nagy ördöngősség,kompromisszumok vannak,de tudod te is,semmi sem állandó,csak a változás.

Ez is egy ilyendolog.

:)

私たちに聞いてください。!

(#35) hari seldon válasza jimessor666 (#34) üzenetére


hari seldon
csendes tag

Igen igen, de engem azért szokott zavarni ez az autoaim. Asszem talán a deathspace volt ahol ezt szinte nem is éreztem. Azért az Alan Wake-ben ez mintha erősebben jelen volna, de mind1 végülis nagyon jó kis game! Azért nem volna rossz ha lenne konzolra is valami egér+bill megoldás, de ugye akkor már gyakorlatilag PC volna, főleg ha az Xbox360 hardvert nézzük ;).

De amúgy ez egy egész jó téma, lehet hogy majd be is veszem egy cikkbe... na mind1. Azért azt el kell ismernem, hogy állati jó lett a hangulata az Alan Wake-nek, rendesen odaragasztja az embert a tv-hez. Jut eszembe (aki már végigjátszotta) mennyi kb a játékidő? Nem baj ha van viszonyítási alapom!

(#36) jimessor666 válasza hari seldon (#35) üzenetére


jimessor666
aktív tag

Létezik X360-ra és PS3-ra is egy megoldáldás,egyrészt drága,másrészt nem is igazán használható. Egy játék támogatja pl. alapvetően az USB-s egér + bill.-t ,a PS3-as UT3-om. :)

Itt mintha PC-n játszanál... ^ ^

Jó kis cikk lenne ez,várjuk szeretettel, az AW játékideje, egyéntől függően 9-10 esetleg 11 óra átlagban, de a többszöri végigjátszás ajálott,szóval, nem rossz a tartalom. :)

[ Szerkesztve ]

私たちに聞いてください。!

(#37) hari seldon válasza jimessor666 (#36) üzenetére


hari seldon
csendes tag

Na most aztán kedvet csináltál a cikkíráshoz :). (dolgozhatok megint... :P )

Hmm, létezik ilyen eszköz és nem támogatják?? Ejnye!

Mondjuk ha már Alan Wake, akkor kíváncsi vagyok a Natal megjelenése után vajon az ilyen jellegű game-k is használni fogják-e? Érdekes lenne az biztos! Az a 9-10 óra az nem sok... még nem vittem végig de akkor úgy folytatom, hogy lesz második menet ;).

(#39) jimessor666 válasza hari seldon (#37) üzenetére


jimessor666
aktív tag

Hát, ezeket a kütyüket tényleg nem nagyon támogatják,talán a konzolgyártók és a játékos szféra nagy részesen se igazán örülne (főleg a HC réteg) annak,ha valaki egérrel könnyedén osztogatja a HS-eket mindenkit lealázva,persze aztán ki tudja... :)

A Natal minden bizonnyal színt fog vinni a játékok világába,hogy mi fog kisűlni belőle,ezt is majd meglátjuk,egyébként ha lesz második rész, s miért ne lenne,az már biztosan támogatni fogja,főleg mivel az MS a kiadó,kötelező lesz nekik. :DDD

Hát, egy ilyen játéknál egyébként teljesen optimális ez a 9-10 óra,a + DLC-k,meg még növelhetik is ezt az időtartamot. :U

私たちに聞いてください。!

(#40) jimessor666 válasza Cobra652 (#38) üzenetére


jimessor666
aktív tag

Áhá,szóval te sem szálltál fel a Hype Train-re? :DDD

私たちに聞いてください。!

(#41) _Scythe_


_Scythe_
aktív tag

Hmm... SzexBox exkluzív.
Érdekes. Pláne, hogy elvileg DX10 (Vista) only-nak állították be, ez volt a DX10 egyik legnagyobb húzóneve meg a GfW (Games for Windows) cucc is ennek bejelentése körülre tehető.
Javítsatok ki, ha tévedek, de az xBox360 is csak DX9, ugye?
Na most, ha ez így van, akkor ugye eleve nem lehetett volna "only for vista/DX10", mert ez egyszerűen szemenszedett hazugság.
De a pofátlanság teteje ez:
On February 12, 2010, Microsoft announced the game would not be available on the Windows platform, stating that playing on the 360 would be "more compelling"
WTF?!!!! Ezek tényleg ennyire hülyének néznek bennünket?
Kevés konzolos játék tetszik nekem is, de ez pl. jó eséllyel tetszett volna. (Ezen kívül csak a Grand Tourismo-k)
De én ezt nem értem. Több platform = több pénz. Még ha nem is egyenesen arányosan. Vagy valaki tényleg kiad 80ezer+-t a konzolért + a játékért...?

(#42) Sundesz válasza _Scythe_ (#41) üzenetére


Sundesz
őstag

De igazad van, az X360 GPU-ja DX9-es, bár konzoloknál ez nem igazán számít. Just Cause 2 is only DX10 és mégis van PS3/X360-on, ez mind csak üzleti húzás.

Ha van egy ilyen kaliberű exkluzív címe egy konzolnak az bizony sok embert vásárlsra sarkall, ha ezek nem lennének oly mindegy lenne, hogy X360 vagy PS3. Ráadásul itt most a Microsoft a kiadó és azt csinál a játékkal, amit csak akar - pénz beszél, kutya hallgat. (Egyébként Gran Turismo helyesen.)

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#43) jimessor666 válasza _Scythe_ (#41) üzenetére


jimessor666
aktív tag

Abban igazad van,hogy ezt eredetileg a Q6600-as Intel procik reklámozására is felhasználta az MS,viszont,mint te is írtad,áttértek az X360 exkluzivitásra.

Abba nagyon ne menjünk bele,hogy az X360-ban található Ati GPU milyen DirectX-et használ,röviden szólva,konkrétan így ebben a formában semmi általad ismertet nem.
Az X360 esetében egyetlen API specifikációról beszélhetünk, ez pedig nem más mint a sajátja.
Magyarul, ha be kellene lőni, sokkal közelebb áll a GPU a Dx10-es felépítésű grafikus kártyákhoz, mint a Dx9.0c-sekhez,nézd meg a GPU felépítését.

Az X360 egyesített shader modellt alkalmaz, ami a mai Dx10-es VGA-k alapeleme, azaz a feldolgozó egységek mind vertex, mint pixel shader-t képesek kezelni, ebből pedig összesen 48 db található a GPU-ban.

Ennél jobban tényleg ne menjünk bele a dologba,ha nagyon akar az ember úgyis utánaolvas,szerintem egyébként ezt már elöttünk is kitárgyalták a kollégák, ez most egy X360 játék,ha hihetünk az MS szokásainak és annak,hogy a fiókban ott pihen egy nagyjából kész PC port is,sztem nagyjából egy év múlva jön a PC-s változat is, akár Dx11-el,nem kell ezt ennyire mellre szívni. :N

私たちに聞いてください。!

(#44) jimessor666 válasza Sundesz (#42) üzenetére


jimessor666
aktív tag

"Ráadásul itt most a Microsoft a kiadó és azt csinál a játékkal, amit csak akar - pénz beszél, kutya hallgat."

Ennyi. :D

私たちに聞いてください。!

(#45) marcus.fenix válasza Morden24 (#6) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

És már az első hat hsz-ben beindult a Morden Warfare...

Én is sajnálom hogy nem lesz PC-re, mert bár vehetnék konzolt, szerintem 20 év egér+billentyűzet után nem tudnám megszokni a kontrollert, és a maximum 30 fps sem jön be (a 40-et már szeretem)...

Tehát beállok a trollsorba, és azt se bánom ha jön egy Ogre és leugat... :DDD

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#46) hari seldon válasza marcus.fenix (#45) üzenetére


hari seldon
csendes tag

A kontrollerrel kapcsolatban nem értek veled egyet. Én még a jó öreg ZX Spectrummal kezdtem a játszadozást, ahol ugye egér még seholsem volt... A PC után nekem kb. 1 napot volt csak fura a PSP-s irányítás, aztán az Xbox360-on már csupán pár óra kellett. A Dead Space után már ki merem jelenteni, hogy legalább olyan jól tudom használni a kontrollert mint az egér+bill kombót, persze a kontroller adta lehetőségeket szigorúan figyelembe véve! Az Alan Wake-nél már semmilyen problémába nem ütköztem. Ráadásul sajnos az a helyzet, hogy ha játszani akarok akkor muszály elővennem a konzolt, mert PC-re szinte semmi sincs! Az egyedüli dolog amivel még játszom PC-n az a Regnum és azt is Linuxon teszem ;).

(#47) bLaCkDoGoNe válasza marcus.fenix (#45) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Jogos, troll vagy.
Okos ember előbb kipróbál valamit, utána osztja le.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#48) marcus.fenix válasza bLaCkDoGoNe (#47) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Anno a haverom Playstation-jén próbáltunk osztott képernyőn valami kommandós játékot, meg rally-t... szar volt...

hari seldon

Előbb-utóbb nekem is rá kell szánnom magam, mert már van egy-két exkluzív cím, ami érdekelne, pl. az Alan Wake ugye, a Gears of War 2, és a God of War széria, persze állati jó, hogy ezekhez már kapásból két konzol kell... :W

De szerintem akkor fog megtörni a jég amikor majd egy nagynevű RPG csak konzolra fog kijönni... remélem sohasem fog megtörténni. (Egy X360 exkluzív Witcher vagy Mass Effect eléggé ki tudna borítani.... :DDD )

[ Szerkesztve ]

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#49) bishoplogan


bishoplogan
senior tag

"Azonban hiányzik belőle az a bizonyos plusz…"

sandbox játékmenet? :)

(#50) jimessor666 válasza bishoplogan (#49) üzenetére


jimessor666
aktív tag

Nem teljesen,úgy összességében,picit hiányérzete van az embernek a végén,ez olyan megfoghatatlan dolog,Zandal kolléga így értette kb... :K

私たちに聞いてください。!

(#51) Zandal válasza bishoplogan (#49) üzenetére


Zandal
tag

Nem, nem a sandbox. Inkább az mikor érzed belül, hogy bazz ez az a játék ami mindent visz. Mikor arra gondolsz, hogy miként lehetne jobban megcsinálni azt a pályát, mikor egész nap a fejedben kavarodnak a játékkal kapcsolatos gondolatok. Nos ezt nem érte el :( ...

(#52) julius666 válasza Morden24 (#18) üzenetére


julius666
addikt

Nem akarok beszállni a konzol vs. pc vitába, de erősen csúsztatsz.

Én mondjuk még mindig nem annyira értem az ódzkodást a konzoloktól. Ha sok jó progi arra jelenik meg (ahogy én látom, szinte minden, ami jó PC-re, megjelenik konzolra is + az exkluzívak, nincsen szopás a másolásvédelemmel, peccseléssel, miegyébbel), akkor miért nem gondolkodik el a maradék nép is, hogy egyszerűbb venni egy fasza pléhsztésönt vagy kekszboxot, esetleg wii-t annyiból, amennyibe mostanság a vga középkategória kerül (és ez még nem is túlzás)?

Nagy tévedésban vagy. Ne csúcskategóriás videókarikat hasonlítgass a konzolokhoz, miután egy középkategóriás is simán hozza azt, amit egy konzol tud. Az pedig nem 60e, hanem 25-30. És másfél-két évig elég is, addig nagyon kis kompromisszumokkal játszható rajta minden.
Erre a fórumra pedig jellemzően olyan emberek járnak, akiket a szakmájuk/hobbijuk arra kényszerít, hogy minimum egy közepesen combos géppel rendelkezzenek. Tehát az egyetlen + amivel többet kell fizetniük, hogy játszhassanak is, az alsó kategória helyett középkategóriás vidkari, ez pedig olyan +15e. Tehát ha egy konzol élettartama alatt 2× cserélsz vidkarit, +30 rugóba jösz ki a konzollal szemben. Na ebből én több mint 1 évig teljesen legálisan játszanék, ha kijönnének azok a címek PC-re is, amik engem érdekelnek (bár Mafia2, Fable3 és Assassins Creed 2 van/lesz PC-re szerencsére).
Sajnos nem mindenkinek van masszív bevételi forrása (mert mondjuk egyetem mellett nem tud melót bevállalni) illetve nem mindenkinek veri az apja a segge alá a 60 rugót, hogy nesze fiam, játszd el. Így mogyoróországban sajnos nehéz bevállalni gépfejlesztés mellé egy konzolt is.
Marhára nem arról van szó, hogy az emberek ódzkodnának a konzoloktól, hanem egyszerűen - joggal - sajnálják rá a pénzt.

Azt pedig nem is értem, miért kéne megértőnek lenni a konzolgyártók felé. Mindenki jól tudja, a hivatalos indok amiért exluzív címeket adnak ki (a warez), hatalmas kamu. Itt csupán arról van szó, sokan évek óta várták ezt a címet, és most hogy exluzív lett, a fanatikusok meg fogják venni az XBOX-ot is. Az ms pedig jobban jön ki összességében.
Ehhez nem tudom miért kéne tapsolni a PC-tulajoknak.

És nem fújja itt a dögöljön meg a szomszéd tehene is nótát senki, senki sem mondta hogy ne jelenjenek meg konzolra se játékok. Ez az exkluzív címesdi mindenkinek szar.
Egyedül te trollkodsz.

(#53) bLaCkDoGoNe válasza julius666 (#52) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Még szerencse, hogy nem szállsz be a vitába.

A fejtegetésed a "zemberekről akik sajnálják a pénzt konzolra" pedig rossz általánosításokból hibás következtetéseket von le, és mint ilyen, nevetséges.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#54) julius666 válasza bLaCkDoGoNe (#53) üzenetére


julius666
addikt

A fejtegetésed a "zemberekről akik sajnálják a pénzt konzolra" pedig rossz általánosításokból hibás következtetéseket von le, és mint ilyen, nevetséges.

Én nem általánosságban beszéltem, hanem a Prohardver lapcsalád fórumainak látogatóiról, akik között - talán nem lesz meglepő amit mondok - nagy arányban vannak informatika közeli emberek, akiknek úgyis izom gépük van/lesz. Azoknak, akiknek elég egy P4-es, mert max iwiwre meg ofiszra használják, árban már lehet jobban jönnek ki egy konzollal mint egy új géppel. Csakhogy ők kis eséllyel járnak fel ide kommentelni.
A "konzollal olcsóbb játszani" állítást akartam csupán megcáfolni, ez így nem mindenkire igaz. Illetve kifejezni a véleményemet a "jaj már megint sírnak a PC-sek, ahelyett hogy ők is konzolt vennének" attitűddel kapcsolatban.

A "konzol vagy a pc a jobb" vitába nem akartam pedig beszállni, az teljesen szubjektív, egyéni preferencia kérdése. Én csak egy tévhitet próbáltam megcáfolni.

Legközelebb légy szíves jobban elolvasni mások hozzászólásait, mielőtt hibás következtetéseket vonsz le, és mint ilyen, nevetséges megnyilvánulást teszel. ;)

[ Szerkesztve ]

(#55) bLaCkDoGoNe válasza julius666 (#54) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Netán komplett statisztikád van minderről? Anélkül nem más, mint általánosítás, amit arra sikerül alapozni, hogy milyen hangosan sírnak egyesek a konzolos fórumtémákban. Változik attól valami, ha elóbégatják, hogy milyen rossz, hogy ez vagy az a játék nincs PC-re? Nem. Érdekel bárkit is egy konzolos fórumban? Nem. Akárhonnan is nézem ez trollkodás.

Hasonló a helyzet mint az Apple témájú bejegyzéseknél: boldog-boldogtalan oda jár óbégatni, legtöbbször csupán kifejteni azon veretes véleményét, hogy az adott termék "fujjdeszar".

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#56) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

érdekes, hogy magasztos ódákat írtak róla sok helyen

sehol sem említetted hogy a játék monotonná válik, és ugyanazt a zseblámpás pisztolyos manővert kell ismételgetni végig

"nnak, aki nem érti mi miért történik nem lesz olyan élmény a játék, mint a többieknek. Ebben az esetben nyugodtan vonjon le 0.5 -1 pontot az értékelésből és úgy nézze, mintegy TPS akció játékot!"
hát én tényleg sajnállak, ha számodra a történet olyan keveset ér, bár tulajdonképpen, nekd jó, nem hogy nem vagy annyira válogatós

a klasszikus star wars triológia is biztos egy jó akció film lenne, ha nem érteném a történetét, de az elég durván rontaná az élményt :F

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#57) Zandal válasza CsendesMark (#56) üzenetére


Zandal
tag

Nos nem mindenkinek ugyan az az ízlése, szerintem nem érdemli meg azt az egekbe emelést amelyet sok hazai és külföldi gamer oldaltól kapott.

A pont levonásos dolgot meg abszolút benézted. Ennek a játéknak a mozgatórugója maga a történet, éppen ez visz előre, ez hajt hogy végigjátszd. Aki nem tud annyira angolul, hogy megértse annak nem fogja az erejét megmutatni a játék. Enélkül egy "sima" lövöldözős stuff.

A klasszikus SW-t felhozni példának igencsak buta dolog, teljesen más egy sci-fi és egy thiller ...

(#58) CsendesMark válasza Zandal (#57) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

NC :W

ezt írtam én is amit te, csak más szavakkal :C :DDD

összefoglalom újra, ridegen és tömören

A játék egy béna hype, mass product, monoton lövöldözős nézdahátam shooter

és senki sem akarta összehasonlítani a sci-fit a horror-thriller stilusokat :U

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#59) Zandal válasza CsendesMark (#58) üzenetére


Zandal
tag

Mea Culpa!
Hétvégén nem voltam toppon :D.

(#60) gábbor


gábbor
tag

a játék fantasztikus! egy nagy tv-n brutálisan hangulatos, izgalmas, közelébe sem ér egy kismonitoros pc játéknak. el nem tudom képzelni ezt egérrel és bill-el játszani.

(#61) Szpisti válasza gábbor (#60) üzenetére


Szpisti
addikt

A fiamnak van XBOX360-ja, de olyan béna vagyok a játékokban a joy miatt, mondtam neki kellene hozzá egy egér, akkor verném... Valamikor volt nekem PS1-em, aztán 2-őm, azokon ment még a játék, (Gran Turismo, Tomb Raider) de csak a gombokon, a PS2-őn azok a analóg karok nem a barátaim... Ugyanez van velem XBOX360-on is... Iszonyat pontatlan, és túl érzékeny... Ha meg visszaveszek az érzékenységéből, akkor meg lassú... De valszeg ez csak velem van így...
Amúgy gábbor, mióta léteznek LCD/Plazma tévék, egy PC-t sem gond rájuk kötni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.