Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

De boxon hogy lehet fps-tps-ezni? Egér nélkül lőni... áhh :(

(#2) subpixels


subpixels
tag

Végre kész, jövőre remélem játszhatunk is vele, el se hiszem! :DD

(#3) vendingo


vendingo
veterán

Hidd el, nem bonyolult. Igaz nem olyan pörgős az irányítás, meg a célzás, sok funkciót hiányoltam is, mint pl. a jobbra balra dőlést, de összeségében élvezhető. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#4) BloodyEddie válasza vendingo (#3) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Többször nekifutottam, de nekem macera volt nagyon a célzás, elvette a játékélményt. Cod4-et pl pc-n nagyon szerettem, de a boxos változattal játszani nagyon rossz volt utána. Mondjuk ez csak magánvélemény :)

(#5) Vistaboy válasza vendingo (#3) üzenetére


Vistaboy
veterán

Én egyetlen egyszer játszottam konzolon FPS-t életemben, a Medal of Honor első részét próbáltam ki még PS1-en, de kb. 5 perc elég volt arra, hogy rájöjjek: ez így nekem nem megy. :DDD

A hírhez pedig csak ennyit:

Konzolok suxx!!! Adják ki inkább előbb PC-re, később lebutíthatják a konzolok szintjére is. ;] Persze mennyivel jobban hangzik úgy, hogy: "Később jön PC-re szebb grafikával.", mintha bevallanák az igazat: "Kiadjuk PC-re, minden ficsőrrel, csilli-villi, mega-über-állat-textúrákkal, és utána kiadunk egy megnyirbált verziót, ami talán el fog futni X360-on is. :DDD ;]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#6) Ari18 válasza BloodyEddie (#4) üzenetére


Ari18
őstag

Valahogy így vagyok ezzel én is. Haver boxán próbáltam egy fps-t szörnyű volt, semmi élmény nem volt, mert azon izgultam, hogy egyáltalán tudok-e előre menni és lőni is egyszerre. Nagyon lassú volt a játék. köszönöm de ebből nem kérek. Remélem nyáron jön a PC-s verzió is :K

(#7) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Egyértelmű, hogy ez a játék PCre termett:) Mondjuk sz.v.sz normálisan csak PC-n lehet bármit játszani! FPS-t nem is értem, hogy hogyan lehetne konzolon játszani, vicc.
Alan Wake-t PC-re!!!!!! :D

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#8) jookomak


jookomak
őstag

Ritkán írok ilyet, de most kifejezetten irigylem az xbox-osokat. ez a remedy nevű cég microsofthoz közeli?

(#9) Viktor77 válasza Vistaboy (#5) üzenetére


Viktor77
titán

Én szintén az általad említett játékkal kezdtem annó, és 5 perc volt míg belejöttem. Hibátlanul tudtam irányítani, pedig akkor még analóg kar sem volt.

Aztán Dreamcasten az Unreal Tournament meg még jobb volt, ott már volt analóg kar (ugye ezt a gamepadot másolta le a Microsoft is).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#10) Vistaboy válasza Viktor77 (#9) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nálam az volt a baj, hogy ugye, egyrészt az FPS-ek - és más játékok - hajnalán még a PC-hez nem volt Windows, ilyesformán egér sem, így megszoktam a billentyűzettel való irányítást. :DDD Billentyűvel irányítottunk mindent DOS alatt, a Wolf3d-t, DOOM 1-2-őt, Duke Nukem 3D-t, majd még a Quake-et is (Az is DOS-alapú volt, pedig az már teljesen 3D-s polygon-okból állt a sprite-ok helyett.), sőt, még a Descent első két részét is billentyűvel nyomtam, pedig abban immár 360°-ban kellett célozni. Azután a Descent 3 volt a legnagyobb áttörés, ahol igazán nem tudtam volna mással játszani egér helyett. A legelső FPS-játék, amivel Windows alatt játszottam, az a Quake 2 volt, egyben ez volt a legelső, amit már 3D-kártyával élvezhettem, hála a 3dfx Voodoo-nak. Ugye itt már egér + billentyűzet volt, ami először furcsa volt, de utána nagyon bejött, és máig azt használom minden játékhoz.

A Tomb Raider-hez nemrég már komolyan gondolkoztam, hogy beszerzek egy kontrollert, mivel sokkal könnyebb vele a játék. De egér + billentyű kombóval ugyanúgy ki tudom tolni Tomb Raider nehézségi fokon, szóval szerintem nekem még rosszabbul is menne vele.

Szóval a hiba lehet hogy az én készülékemben van, de attól még a végeredmény ugyanaz marad: FPS-t én csak egér + billentyű kombóval tudok játszani. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#11) Viktor77 válasza Vistaboy (#10) üzenetére


Viktor77
titán

Kétségtelen, hogy jobb egérrel. Ez vitán felül áll. De nem olyan szörnyű kontrollerrel sem, mint ahogy egyesek leírják. Bár az is igaz, én a konzol felöl (PS1 (pontosabban régebbi konzolok is, de azokon nem igazán volt értékelhető FPS)) jöttem a pc irányába.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#12) Peat;) válasza BloodyEddie (#1) üzenetére


Peat;)
veterán

Édes mindegy, egyik sem modellezi le a valóságot, a kontroller legalább rezeg és nehezebb vele bánni és legfőképpen szinte mindenkinek olyanja van (billentyűzet kiegészítők megbuktak konzoloknál) így nem az van mint pc-nél, hogy az egér, egérpad ára is beleszámít...konzol közegben mindenki egyenlő. Egér szerintem rts-re jobb, másra nekem baromira nem tetszik. (Autósra és mászkálósra meg szánalom a billentyűzet és egér.)

Pont egy Alan Wake-re jó? Ez egy olyan játék ahol nem röhögtetik ki magukat azzal, hogy megállsz és ha elkezded rángatni az egeret akkor az ember 2000 km/h-val fordul, lol. Fps-ben legalább ezt nem látni, oda ok hogy írjátok, rts pláne, de hátat nézőben hihetetlen szar karakteranimációt eredményez az egér túlzott gyorsasága. Mondjátok hogy nem...

A grafikával tök igazatok van, a pc-s feltupírozott verziók minimálisan nyújtanak szebb látványt mint a 4 éves x360, ez botrány, ezen nincs mit vitatkozni, fejlesztők csesznek pc-re odafigyelni. Illetve amit megvesznek a pc-sek azt azért kinyomják jó minőségben szerintem, amire úgy gondolják hogy warez megeszi oda csak gyorsba átnyomnak valamit, sok jó játékot buktatott már meg a warez pc fronton, nem mernek kockáztatni, csak ez így senkinek sem jó.

(#13) D_r_u


D_r_u
tag

Értem én a hitetlenkedést az FPS + kontroller témában, de ez miért egy Alan Wake topikban jön elő, amikor ez a játék nem FPS, hanem nézd-a-hátam, amelynek "évszázados" hagyománya van konzolon?

Remedy meg ehh... Előbb hagyják meggyalázni a Max Payne nevet, majd undorító módon összetörik a PC-sek szívét.

(#14) iZed válasza Ari18 (#6) üzenetére


iZed
aktív tag

bal analog stick = WASD
jobb analog = eger

igy akar oldalazva is lohetsz akarcsak pcn.
en COD4et toltam vegig boxon es teljesen elvezheto volt. alapjaiban azert a konzolos fps-ekhez jol jon egy kis celzas help mert nemtudod annyira pontosan pozicionalni mint az egeret. ezzel a helppel, ha kicsit mellecelzol attol meg oda lo es elvezheto marad a game.

persze a pc-s iranyitas a bestof, foleg hogy millio funkciot lehet bill+egerre kiosztani. pl a mass effect pc-n aldas volt xbox utan, pedig azon is elveztem.

(#15) Ari18 válasza iZed (#14) üzenetére


Ari18
őstag

Autós, focis, verekedős játékra jobb a gamepad, de FPS-re nekem használhatatlan.
Vagy 30percig kínlódtam, de valahogy nagyon nem ment. :O Közel sem volt olyan élvezhető. Bár látom másnak megy...

[ Szerkesztve ]

(#16) BloodyEddie válasza Peat;) (#12) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Max Payne 2 kapcsán sem lázadoztak Max fordulási sebessége miatt..

(#17) Peat;) válasza BloodyEddie (#16) üzenetére


Peat;)
veterán

Most arról volt szó hogy hülyén néz ki vagy nem hogy úgy mozog a karakter mint nyuszi füle egy grippenben augusztus 20.-án? Én tudom hogy rts hülyeség egy jelenlegi x360 konzolos kontrollerrel pl, de attól még senki sem lázadozik a halo wars ellen. Attól még tény hogy nem rts-re való. Nem terelni kéne a témát, hanem válaszolni. Végignézve a topikot csak a konzol lett leszólva a pc nem, ez is jellemző. Nektek van crysisotok meg lesz starcraftotok, diablotok...minek ez a hajci hő hogy ennek a játéknak mi keresnivalója konzolon? Ott marad életben remedy, ez van. May payne nem véletlenül lett rockstar-é, az említett második rész sikere elmaradt ugyanis, én is warezt nyomtam végig belőle. Bevallom ez van, ha jó pcm lenne én is warezolnék.

[ Szerkesztve ]

(#18) Runner_fxr válasza Peat;) (#17) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

x360-ra sem nagy cucc warezolni és warezolnak is. Maguk a kereskedők is írnak játékokat és gyanítom abból többet adnak el mint eredetit! Mondjuk ezt csóró Magyar viszonylatban mondom, külföldön nem téma megvenni egy játékot az 1500 meg 2000 euros fizukból akár pc-s akár konzolos.

(#19) Peat;) válasza Runner_fxr (#18) üzenetére


Peat;)
veterán

Azzal hogy warezolható konzol az x360 ennek a gépnek van a legmagasabb játék eladás egy gépre vetítve. Mondjuk komoly szankciója van a wareznak a live! felől és mivel egy tervezési hibás gépről beszélünk nem poén eldobni a garanciát sem.
A warez külföldön éppen úgy téma. Az a baj a warezzal hogy a mai nettel sokkal egyszerűbb benyomni megjelenés előtt a letöltést és mire hivatalosan megjelenik valami addigra már végigjátszotta rengeteg ember. E mellett kényelmesebb is, stb stb. Pont ezért látják sokan a netes terjesztésben a jövőt, mert az ember bitang lusta egy faj és ameddig csak pár gombot kell megnyomnia ráadásul ingyen hogy játsszon addig azzal élni is fog! Ez a vérünk :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.