Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39) nemlehet válasza Valty (#38) üzenetére


nemlehet
őstag

Ez azért nagyon nagyon csalóka így. Már több helyen láttam hogy egy csomó Apple fanatikus rögtön lobogóra tűzte ezt a cikket, pedig azért ez egy elég spéci eset és szigorúan globális multi környezetben igaz.

Egyrészt itt több 10k gépről beszélünk ahol elég komoly mennyiségi kedvezmény van.
Másrészt megemlíti a maradványértéket, ami azért az átlagfelhasználók 99%-nak nem szempont, mivel addig használja amíg el nem hullik a gép, vagy el nem avul és akkor odaadja a nagyinak/kistesónak/unokaöccsnek akármi. (Jó tudom itthon mindenki sheftel, meg eleve úgy vásárol járólapot is, hogy bontva majd mennyiért lehet eladni)
Harmadrészt gondolom itt a hasonló kaliberű árfekvésű üzleti gépekkel vetették össze őket, tehát átlag jános vagy a Kovács és TSA Kft. büdös életben nem fog spórolni a Mac-el, mert lehet nem 650k-s gépekben gondolkodnak, mert nincs rá szükségük, szóval azt már a bekerülési költségnél elveszti.
Negyedrészt USA-ban nem drágább az apple. Európában azért meglehetősen túlárazott és nem csak az eltérő áfa miatt. Egy csomó brit is amcsiból hozatja a gépeket rokonnokkal, mert 2/3-ad áron meg tudja venni.

Meg amúgy elég nehezen tudom elképzelni ezt az egészet, mivel a legtöbb Mac egyáltalán nem javítható (jó teljes alaplapcserével igen). Azért a hagyományos, Dell/Lenovo üzletikben elég sok minden cserélhető. Bár lehet azért mutatja ezt a statisztika, mert USA-ban azért eléggé más az Apple support, ha mindent cserélnek egyből és nem szórakoznak a javítással az valóban olcsóbb az IBM-nek.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.