Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Kenytelenek lesznek leszokni az Apple cuccairol, akik munkaeszkoznek hasznaljak azokat. Minden mas PC-gyartonal vehetsz abszolut csucsot, ha az Apple ezt nem kinalja, mehet a levesbe.

Vizio meg addig nem is lesz, amig nem jon egy masik karizmatikus vezeto (nem a Ballmer-fele hulyekre gondolok), aki kepes iranyt szabni a cegnek.

https://www.coreinfinity.tech

(#3) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Én leginkább a Type-C-n gondolkodtam. Valamennyi minimális jó van benne mert erőszak nélkül nem lehet reformokat hozni.
Összességében nagy csalódás a mostani Macbook + MbPro szériák. (2007 óta figyelem)
De azért 1db 3,1 Type-A maradhatott volna. na meg egy miniDP.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#4) adamssss válasza sh4d0w (#1) üzenetére


adamssss
veterán

Egyet értek. Szerintem is lassan itt az ideje, hogy Tim Cook visszatérjen ahhoz amiben mindig is jó volt a menedzseléshez, a vezetést meg adják olyannak aki kicsit fel tudja kavarni az állóvizet.

A másik állítással is egyet értek, hogy eddig az Apple mindig csúcs HW-t adott. Ez már rég nincs így sajnos a Mac vonalon. Ráadásul a win10 nagyon ott van a szeren, így már azt sem lehet mondani, hogy a macos annyival előrébb lenne. Sőt.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#5) sh4d0w válasza adamssss (#4) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Azert azzal a Win10 itelettel meg varj egy kicsit, mert sajna nekem nap mint nap meg kell kuzdenem a marhasagaival es egyaltalan nem tetszik. Nem hasznaltam meg MacOS-t sosem - onszantambol valoszinuleg nem is fogok, de batran allithatom, hogy jelen pillanatban nemigen letezik rosszabb - de legalabbis non-produktivabb - modern PC OS, mint az aktualis Windows.

https://www.coreinfinity.tech

(#6) #73173120 válasza sh4d0w (#5) üzenetére


#73173120
törölt tag

" ... de batran allithatom, hogy jelen pillanatban nemigen letezik rosszabb - de legalabbis non-produktivabb - modern PC OS, mint az aktualis Windows. "

Ezt a következtetést miből vontad le? Komolyan érdekel. Ahol eddig frissítettünk, ott mindenütt elégedettek voltak vele. Persze, nem hardcore felhasználás, többnyire ügyfélszolgálat, számlázás, általános irodai feladatok. Szerencsére nem ütköztünk inkompatibilitási problémába se, mondjuk a hardverek se túl régiek (többnyire második generációs i széria, és a felett).

(#7) #73173120


#73173120
törölt tag

Megnéztem a Microsoft műsorát is, nem mondom, hogy az olcsó, de az új Surface Book i7 nem rossz :) nekem bejön, bár nem tudom, hogy mennyire használható komolyabb munkára. Az adatai engednek arra következtetni, hogy igen.

(#8) joey04


joey04
titán

Ahogy Aweriot mondja, szerintem is olyan, mintha minden részleg szabad kezet kapott volna és megy mindenki a saját feje után. Pro vonalon nem értem ezt a túlzott vékonyítási mániát, meg a portok elhagyását sem. Oké, ez jellemző volt eddig is a cégre, de nem MINDENT vettek el egyszerre. A jack lehagyása valódi almás lépés volt, húzzák az emberek a szájukat, de el lehet fogadni. de egy pro gépen az ÖSSZES portot lecserélni, na az a durva. Eddig azt mondták, az Apple csak saját magával kompatibilis, de már ez sem igaz, mert veszel 1 millió fölött egy macbook prot, meg mellé 380-ért egy fullos i7 Plust és nem tudod összekötni őket! :D De engem ez még nem is zavarna, ezzel szenvedjen a célközönség. De miért nem frissült az átlagnak szóló termékkínálat? A belépő iMac, a mac mini? Karácsonyra mindent frissíteni kellett volna. És egy újabb proci nem egy kivitelezhetetlen fejlesztés...

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) Cifu válasza #73173120 (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

A cikkben leírtakkal teljesen egyetértek, de azt is meg kell nézni, hogy miből van bevételük. A Mac-ekkel akkor szórakoznak, amikor nagyon ég már az ujjukra a gyertya. Az iPad-ek már régen nem fogynak olyan jól, szóval az iPhone-okra koncentrálnak.

Vízió régóta nincs, de ezt kb. a iPhone 6 Plus óta tudjuk... :DDD

@Juvik: Nálunk céges szinten olyanok voltak, hogy például egy frissítés után a PDF társítás mindenhol átugrott Edge alá. Ami finoman szólva kézihajtányos önszívatás egy Adobe vagy Foxit Reader után. Ráadásul egyorrú user nem fogja két kattintással csak úgy átpárosítani, mert hát jól megtekerték.

Ugyanezt eljátszották a médialejátszóval és a médiakiterjesztések, ami irtó "mókás" egy zenekiadónál...

Plusz ugye ott a frissítések esete. Átlag esetben nem kapcsolhatod ki. Ha renderelni, számoltatni akarsz akarsz Home, illetve Pro verzióval DC/AD nélkül, ülhetsz a gép mellett, mert nem tudod alaphangon megmondani neki, hogy "márpedig nem frissítesz bazzeg, érted?!?". Nagyon mókás, amikor fut egy elszámolásokon dolgozó program, ami 2-3 napig tekeri az adatokat, majd reggel arra érsz be, hogy a belépőképernyő fogad, és boldogan közli, hogy frissíttetéseket telepített a Windows... :W

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) sh4d0w válasza #73173120 (#6) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ha gondolod, leirom privatban, abszolut nem ebbe a topikba illik a kerdeskor megvitatasa.

https://www.coreinfinity.tech

(#11) ncc1701 válasza adamssss (#4) üzenetére


ncc1701
veterán

A win10 a szopóág szeren van ott leginkább. :)

(#12) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Sokan panaszkodnak, hogy milyen szutyok lett a mostani MB széria, holott életükben nem használtak Apple laptopot. Aláírom azt, hogy minden port lecserélése nem volt egy jó lépés, de azért olyan újításokat is dobtak az új gépekbe, amit a többi gyártótól lehet 2050-re láthatunk majd ...

Nekem a 2015-ös Mb-om van és ha jobban belegondolok gyakorlatilag minden vezeték nélkül csatlakozik a géphez (háttértár, bill, egér, az iPhonet is kb. 2-3 különböző vezeték nélküli megoldással tudom a géppel összehangolni)

Mielőtt valaki őrült fanatikusnak titulálna közölném, hogy a valaha volt kedvenc op rendszerem a Win7, de legyünk gyakorlatiasak : Aki most komolyan gondolkozik egy új Mb vásárlásán azoknak már most van egy olyan felhasználói környezetük amibe gyakorlatilag teljesen beleillik az új Mb az összes lecserélt csatlakozójával...

Azok akik Gamer gépen éltek és váltani akarnak tényleg necces a helyzetük, mert bezony nem áll meg ott a dolog, hogy kifizetnek egy zsák pénzt az új Mb laposért és akkor mehet a munka, mert még sok sok pénzt kell kompatibilis perifériákra költeni ami tényleg bosszantó lehet, de azt azért senki ne magyarázza meg, hogy bárki aki tényleg azon van, hogy berendel egy alsóhangon 700-800 ezrest lapost az most 4:3-as vga monitort használ és 3g sticken szedi a netet ....

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#13) bambano válasza adamssss (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Ráadásul a win10 nagyon ott van a szeren": ja, mint a digitális jólét kormánybiztosunk :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) Воланд válasza sh4d0w (#5) üzenetére


Воланд
titán

Amíg nem használtál macos-t, addig mégis hogyan tudsz ilyen remek kijelentést tenni? :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15) somogyib válasza merkucyo (#12) üzenetére


somogyib
őstag

"olyan újításokat is dobtak az új gépekbe, amit a többi gyártótól lehet 2050-re láthatunk majd"

Milyen újításokra gondolsz?

(#7) juvik Az MS műsorban nekem nem a Book, hanem a Surface Studio tetszett jobban. :)

(#16) merkucyo válasza somogyib (#15) üzenetére


merkucyo
aktív tag

A force tuch, ujjlenyomat olvasó, touchbar, új billentyűzet.

Persze ujjlenyomat olvasót stb. láttunk már máshol is, de abban biztos vagyok, hogy itt most driverezés és ráolvasás nélkül is nomrálisan fog működni minden.

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#17) emvy válasza merkucyo (#12) üzenetére


emvy
nagyúr

Vezeteknelkuli hattertar? Igazi pro felhasznalo lehetsz.

while (!sleep) sheep++;

(#18) nemlehet válasza merkucyo (#16) üzenetére


nemlehet
őstag

Ujjlenyomatolvasós gépe már 10+ éve is volt a sulis rendszergazdánknak ahol emlékeim szerint a boot képernyőn sem lépett tovább, ergo ott se kellett driverrel bűvészkedni.

A touchbart nem tudom hova tenni. Nagyon látványos és nagyon jól mutat a marketinganyagban, de valahogy az az érzésem, hogy kb 1-2 hétig lesz jó poén. A Pro elvileg egy munkagép ott pedig a legtöbb ember szereti ha fizikai gombok vannak amiket vakon is lehet használni. Minden ilyen érintős megoldás ebből kiesik, ráadásul kérdés, hogy valójában mennyire fogják támogatni a programok.

A force touch amennyiszer elhangzik valójában a telefonokban is annyira kihasználatlan.

Amúgy nem leszólni akarom, de ez egy Pro, tehát munkagép. Nem itt kell kipróbálni az új trendeket és buzzword-öket, hanem a minél hatékonyabb munkavégzést kell elősegíteni. Erre a 4 port nagyon kevés, plusz megint előjön a fürtökben lógó átalakítók problémája.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#19) Cifu válasza merkucyo (#16) üzenetére


Cifu
nagyúr

Gondolom cseppet sem zavar, hogy ezen technológiák egy jó része már megvolt eddig is a nem-alma világban?

Touch Bar? Az Acer Iconia 6120 laptopnak az egész billentyűzete helyett egy érintőképernyője volt. Mikor is? 2010?

Ujjlenyomat-olvasó se az Apple-nál kezdte az életét, és így tovább...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#21) sh4d0w válasza Воланд (#14) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Annyira tre semmi nem lehet a jelenlegi modern rendszerek kozul, mint a 10-es. De mint a masik kolleganak is emlitettem, nem e topic temaja.

https://www.coreinfinity.tech

(#22) somogyib válasza merkucyo (#16) üzenetére


somogyib
őstag

Ezek közül csak a TouchBar idei újítás.

(#23) merkucyo válasza nemlehet (#18) üzenetére


merkucyo
aktív tag

A Pro régen nem egy munkaállomás szvsz. A sima Macbook általános felhasználásra diákoknak stb, egy feltuningolt Pro-val azért lehet egyről a kettőre jutni, de igazán kemény felhasználásra renderelésre, szerkesztésre stb. Ott a Mac Pro esetleg v.milyen távoli eléréses akár win akár mac szerver (vagy mindkettő).

A touch bar számomra sem jelent sokat, mert gyakran használom monitorra kötve a gépet, a Final cut (amivel reklámozzák) meg teljesen ismeretlen számomra és tudom, hogy marhára nem venném sok hasznát a win szerverre csatlakozva SAP-ozás közben, de egy ArchiCad-nál már lehet nagyon jól tud jönni, ha összehangolják a programmal...

Cifu- Az a laptop egy használhatatlan kacat volt ...

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#24) kmisi99


kmisi99
addikt

Rögtön ez a 8 éves reklám jutott eszembe erről a témáról. [link]

(#25) gerii válasza merkucyo (#23) üzenetére


gerii
addikt

Ez is az csak jobb a PR-ja :) .
800k-ért 4db c port, atyaég... ebben max az a munkagép, hogy qrva sokat kell dolgozni az áráért.

[ Szerkesztve ]

(#26) Ringman válasza merkucyo (#23) üzenetére


Ringman
nagyúr

azért archicadet sem jellemzően a laptop kijelzőjén fognak használni, hanem egy minél nagyobb monitoron.

(#27) lócitrom


lócitrom
őstag

tömören: semmilyen létjogosultsága sincs. valaha volt, de ez már röhej.

ja, tény, hogy optimalizálni ráérnek, akármit is gyártanak. de ez pont nem tudomány. ennyit nem ér a szoftver sem, amennyit elkérnek érte.

két dolog köthető az Apple-höz. az egyik az egér, amit ennyi év után ~20000 Forintért adnak és konkrétan rajtuk kívül mindenki jobbat gyárt belőle. a másik a Thunderbolt, amit senki sem használ semmire sem. még nagyon ők sem. abszurd. az meg jó poén, hogy még van olyan, aki elhiszi, hogy az Apple az egyenlő az innováció fogalmával. mondjuk tömegek hitték el, hogy okostelefont is ők gyártottak először. marketing az egész. majd megmondják, hogy ennyiért jó vásár egy nem éppen up-to-date hardver/konfiguráció.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#28) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Ácsi, most tényleg arról a MacBook "Pro"-ról beszélgetünk, ami 650000Ft-ért kétmagos processzorral van felszerelve?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29) somogyib válasza Mister_X (#28) üzenetére


somogyib
őstag

Ha a 13"-ről beszélünk, akkor igen. De a 15"-ben már i7 van. (hurrá! :) )

(#30) #73173120 válasza sh4d0w (#10) üzenetére


#73173120
törölt tag

Jöhet :R

(#31) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez van, ha vallási kegytárgyakká alakítják az eszközöket, akkor már nem lesz szempont a használhatóság, az ár/teljesítmény mutató mégkevésbbé.

Szabadpiac van, körül kell nézni az alternatívák között.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) joey04 válasza t72killer (#31) üzenetére


joey04
titán

na ez a másik véglet... :U

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) dugo_ válasza kmisi99 (#24) üzenetére


dugo_
veterán

Zseniális. :D

(#34) Krugszvele válasza #73173120 (#6) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

- Ha nem tiltod le a windows update-t akkor megszívtad! Munka közben újraindítja, ha úgy gondolja. Teljesen lefogja a gépet, ha olyan kedve van, de a legjobb, hogy néha újraindítás után (persze 20 percig frissít!!!) nem lehet nyomtatni, vagy nem működik a hálózat.
Egy újraindítás megoldja, de a felhasználó nem fogja tudni magától, hívja egyből az IT-t.

Windows 10-en a nyomtatási kép előnézete 40 másodperc alatt jelenik meg a Win 7 alatti 5 másodperc helyett... (egyedi programban, programozó szerint a driver a hibás, pdf előnézeti kép tényleg megjelenik 5 másodperc alatt)

Ja és ez üzleti HP nyomtatókkal van, nem legolcsóbb makita kakitákkal!

Sebességre észrevehetően lassúbb, hiába van alatta i5-2500 meg 4 gb ram, kellett SSD-t tenni néhány gépbe, hogy megmaradjon a sebességérzet! [Persze az SSD miatt sokkal gyorsabb lett, de nélküle nagyon lelassult]

Ja és mondjuk kijön egy frissítés, újraindul és megváltozott a felhasználói felület... és a mancikák néznek és hívják az IT-t...

Nem tudom megszámolni hány fölösleges munkaórát generáltak már ezek a dolgok.

Részemről nem tartom jónak a windows 10-et, úgy, hogy évekig ez volt a mottóm: "az szidja a windowst, aki nem ért hozzá"

(#35) Krugszvele válasza merkucyo (#12) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Aki laptopot játékra használja az meg is érdemli :D
Megnézheti a 35W meg a 150W TDP közti sebességkülönbséget a VGA-nál és a processzornál is hasonló az arány.

(#36) t72killer válasza Krugszvele (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem kell letiltani, manuálisra kell állítani a házirendben - így akkor tölti le, amikor ráklikkelek. Vállalati felhasználónál meg a céges IT "klikkel rá". Ergo ezt a problémát meg lehet oldani, csak a M$ szokása szerint még csak véletlen se úgy állította be default a rendszert, ahogy az értelmes user használni szeretné.

Sebesség: ez érdekes kérdés, nekem totál behalt az egyik win10-em (egyelőre nem piszkáltam a gépet, van másik) valszleg a bitlocker alkotott nagyot. A nejem lassú notiwinyóján viszont szépen pörög a rendszer. Valami akad nálad, manapság semmilyen windowsnak nem szabadna egy i5+4GB-os gépet megfogni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) Krugszvele válasza t72killer (#36) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Nem megfogja, csak egy szimpla Fájlkezelő a szokásos 15 ms helyett 50 ms helyett indul el... Érthetetlen okból. Pontosabban annyiféle oka lehet, annyi helyen foghatja meg a rendszer, hogy keresni sem érdemes.
Hacsak valakinek nincs erre kész megoldása, valami jóképű regisztri-hekkel :)

(#38) Valty válasza lócitrom (#27) üzenetére


Valty
aktív tag

Valahol olvastam, hogy pl. az IBM több, mint 200 dollárt megspórol egy Macbook-on a Windowshoz képest, tehát létjogosultsága biztosan van, más kérdés, hogy nem mindenkinél.

Meg is találtam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#39) nemlehet válasza Valty (#38) üzenetére


nemlehet
őstag

Ez azért nagyon nagyon csalóka így. Már több helyen láttam hogy egy csomó Apple fanatikus rögtön lobogóra tűzte ezt a cikket, pedig azért ez egy elég spéci eset és szigorúan globális multi környezetben igaz.

Egyrészt itt több 10k gépről beszélünk ahol elég komoly mennyiségi kedvezmény van.
Másrészt megemlíti a maradványértéket, ami azért az átlagfelhasználók 99%-nak nem szempont, mivel addig használja amíg el nem hullik a gép, vagy el nem avul és akkor odaadja a nagyinak/kistesónak/unokaöccsnek akármi. (Jó tudom itthon mindenki sheftel, meg eleve úgy vásárol járólapot is, hogy bontva majd mennyiért lehet eladni)
Harmadrészt gondolom itt a hasonló kaliberű árfekvésű üzleti gépekkel vetették össze őket, tehát átlag jános vagy a Kovács és TSA Kft. büdös életben nem fog spórolni a Mac-el, mert lehet nem 650k-s gépekben gondolkodnak, mert nincs rá szükségük, szóval azt már a bekerülési költségnél elveszti.
Negyedrészt USA-ban nem drágább az apple. Európában azért meglehetősen túlárazott és nem csak az eltérő áfa miatt. Egy csomó brit is amcsiból hozatja a gépeket rokonnokkal, mert 2/3-ad áron meg tudja venni.

Meg amúgy elég nehezen tudom elképzelni ezt az egészet, mivel a legtöbb Mac egyáltalán nem javítható (jó teljes alaplapcserével igen). Azért a hagyományos, Dell/Lenovo üzletikben elég sok minden cserélhető. Bár lehet azért mutatja ezt a statisztika, mert USA-ban azért eléggé más az Apple support, ha mindent cserélnek egyből és nem szórakoznak a javítással az valóban olcsóbb az IBM-nek.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#40) Valty válasza nemlehet (#39) üzenetére


Valty
aktív tag

Persze ezt én is így látom (nem vagyok Apple fanatikus)

Csupán arra próbáltam reagálni, hogy "semmilyen létjogosultsága sincs"

(#41) alcsa


alcsa
senior tag

Erről eszembe jutott ez a blogbejegyzés. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.