Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) stratova válasza rudi (#50) üzenetére


stratova
veterán

Köszi, akkor valóban nincs sok értelme. Szerintem a fanyalgás részban annak köszönhető, hogy pl az Asus esetében ua. proci-t sikerült GTX 980M mellett 3,0-3,1 Ghz környékén és 80°C alatt tartaniuk, de lehet szimplán más a profilozás.

[ Szerkesztve ]

(#52) rudi válasza Pocok256 (#47) üzenetére


rudi
nagyúr

30 °C-ban 14 óra jáccásnál a Predator 17 kb. annyit fog neked visszavenni, mint az ugyanúgy konfigolt Asus ROG vagy Alienware 17-es. Ugyanis a fizikai méretük szinte azonos, hűtési elrendezésük is szinte azonos. Vannak különbségek, de azokkal pár °C-os difit kapsz majd, ami kb. semmiség, legfeljebb egy-két 100 MHz-es CPU Boost visszalépést jelent, 2,6 meg 2,8 GHz-es CPU órajel között meg nem fogsz eltérést érzékelni, a G-Sync és Full HD-s kijelző pedig megoldja, hogy a GTX 1070-nél le legyen érezhető framerate esés.

Az viszont tény, hogy a GL-es Asus, az Acer nitró és a többi vékony gamer gép belesül a 30° C-os szobában játszásba. Mert ott fél kilóval kevesebb "vas" és kisebb térfogat van a hűtésben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#53) ->Raizen<- válasza rudi (#52) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A g751jy 3 ghz feletti turbo órajeleit képes volt tartani 90 fok alatt. Na ez a nem mindegy, sok cpu erő elvész, ha throttingolnia kell a cuccnak. A melegedés notinál általános, mindegy hogy 300-vagy több mint fél milla a cucc, de mégis mint láthatjuk 5-10 fok igen is számít, nem csak az élettartam miatt.

(#54) rudi válasza ->Raizen<- (#53) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát, ahogy érzed... nekem a négymagos i7-nél játék közben ez a 300 MHz nem szokott hiányozni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#55) ribizly válasza Khelben (#41) üzenetére


ribizly
veterán

Arra, amilyen irányba haladnak pl a monitoraikkal.
Technikai problémák mindig is lesznek termékeknél, gyártóknál.
Az persze marha bosszantó, ha jó drágán megveszel valamit és utána meg szívás van vele... ;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#56) Pocok256 válasza rudi (#54) üzenetére


Pocok256
veterán

Gondolom nem vagy hardcore gamer ez a gép pedig azoknak készül szóval iylen szemmel kéne nézni. ;)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#57) kisza25 válasza rudi (#54) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Multinál minden Mhz tud hiányozni CPU szinten

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#58) rudi válasza kisza25 (#57) üzenetére


rudi
nagyúr

Biztos, hogy a CPU MHz-ek kérdése ez? Nem inkább a monitor szinkroné, hálózati késleltetésé és GPU teljesítményé?

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#59) Peter13 válasza stratova (#51) üzenetére


Peter13
senior tag

A profilozás szerintem sokat segít. Nekem az adatlapomon lévő laposban ugyanez a proci elég ritkán megy 80 fok fölé, órákon át tartó játék során sem (általában hatvansok-hetvenkevés fokon lebzsel, és elég halk a hűtése is). Mindez persze azóta, hogy alulfeszeltem: így hiba nélkül tartja a 3,1-et, és hűvösebb is (alapon simán felszaladt 90 fok fölé, ott meg azonnal elkezdi visszavenni az órajelet). Biztos vagyok benne hogy egy alulfeszelés ezen az Aceren is sokat segítene.

Nálam inkább a GPU az ami folyton a tűréshatáron szambázik:85-90 között nyomja, szintén nem számít hogy hány órán át. Nem throttlingol, az 1201-es órajelet tartja, de nem tudom lejjebb cincálni a hőmérsékletet. :( Nekem inkább itt jön be az amit Abu írt, hogy határértékre lövik be a vasat (egyébként tuningolni is lehet, nem lesz tőle lényegesen melegebb, talán plusz 1-2 fok, de lehet hogy ennyivel melegebb volt a szobában éppen), és erre méretezik a hűtést. Azért remélem nem fogja egy szép napon leforrasztani magát az alaplapról... ;]

[ Szerkesztve ]

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#60) kisza25 válasza rudi (#58) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Egy 64fős BF4/1 szerveren igen csak zabálja a procit, az is kell amit írsz, de potom 5000órám van bf4/3/1ben, i3-al pl játszhatatlanul droppol 64főnél
I5-4690k-nál is meghálálja a húzást

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#61) Reggie0 válasza Pocok256 (#47) üzenetére


Reggie0
félisten

Most nem azert, de az emberek elobb vesznek legkondit, hogy nyaron ne legyen 30 fok es csak azutan koltenek ilyen notira. Nem eletszeru a peldad. A cifranyomor meg irrelevans a termektervezes szempontjabol.

[ Szerkesztve ]

(#62) kisza25 válasza Reggie0 (#61) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ez nettó hülyeség, én nekem volt játékos gépem dell 7559, de klíma nem, mert nem szeretem, nem egészséges, inkább párátlanító volt, meg venti, meg a ház van szigetelve, de azért 27 fok előfordult.
65fok fölé nem ment se a CPU se a GPU

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#63) Reggie0 válasza kisza25 (#62) üzenetére


Reggie0
félisten

Ok, itt a balkanon meg elofordul.

(#64) kisza25 válasza Reggie0 (#63) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ausztriában voltam 10 évet ott se volt klíma sehol, szigeteltek...

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#65) Reggie0 válasza kisza25 (#64) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert Ausztria huvosebb orszag ugy eves szinten atlag 3 fokkal. Nezzel meg egy meleg orszagot, pl. olaszokat. Ott mar 96-ban 34% volt a penetracio es akkor meg hidegebb is volt, mint most.

De erosen osszefugg a szegenyseggel is. Pl. nagyon meleg orszagban ahol nincs penz, pl. India, alig van, mig ahol van penz, ott szinte mindenhol van (Del-Korea).
USA-ban pedig meg annak is van, akinek nem nagyon kene (72%-os penetracio atlagban).

Az egeszsegtelensege meg egy kulon trefa...

[ Szerkesztve ]

(#66) kisza25 válasza Reggie0 (#65) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

témához visszatérve, 30 fokban sem szabadna throttlingolnia egy 450-600 eFt-os játékra tervezett gépnek

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#67) Reggie0 válasza kisza25 (#66) üzenetére


Reggie0
félisten

Erre van valamilyen szabvany vagy RFC vagy valami?

(#68) ludi85


ludi85
tag

Én az Alienware-emen azt vettem észre, hogy a proci hűtő nem egyenletesen hűt. Ferde lehet vagy nemtudom.. Az 1. mag álltalában felmegy 91-92 celsiusig, míg a 2. és 3. ugyanúgy 80-90 között, a 4. mag meg hűsöl olyan 78 fok környékén.
Amúgy a gpu (GTX 1070) nem forrósodik egyeltalán, csak a proci
Amúgy néha (nagyon ritkán), feltételezem akkor a teljesítmény visszaesés miatt nagyon zavaró tud lenni. A HTC Vive miatt vettem, és ott a szemenkénti 90 FPS esés szédüléssel, rosszulléttel jár.
Amúgy 99%-ban nem tapasztaltam ilyet.

[ Szerkesztve ]

Mindenhol jó fiatalon, Kivéve a ravatalon!

(#69) BeZol


BeZol
őstag

G-sync-es kijelző, de milyen tartományban? 30-60Hz? Gondolom nem fért a keretbe 120Hz-es kijelző (144hz-es nem tudom van-e már laptopban), a 4k pedig szerintem is hasztalan, de egy natív 1440p jó lett volna 120-144-165hz-en, ha megoldható, és akkor a g-sync is tutti-frutti mellé, és lehet hardcore szinten cs:go-zni és overwatchozni :DDD Ez elvileg hardcore gamer gép, ne legyen ilyen nemű fogyatékossága akkor.

Én 2005-ben vettem ezt a gépet csak 3.6ghz-es procival. Tudom, hogy sokat haladt a technika azóta, de pár tapasztalatot megosztanék a nagy lendülettel vásárolni szándékozóknak.

Az akkori technikai fejlődés miatt megvételkor még ment minden játék full grafikán, de 2 év múlva már csak mediumon, 3-4 év múlva pedig csak low beállításokkal futottak. Manapság nem évente jönnek az új vga-k, hanem inkább 1,5-2 évente, szóval simán jó lesz már akár 6+ évig is minden játékra. Ez jó dolog.

Ami rossz, hogy már akkoriban kb. ugyanígy ment a hűtés, és nekem pl. 113 foknál kapcsolt le a vga (műanyag kerti asztal felületi mintáját megolvasztotta konkrétan). A procit sosem néztem, de mikor kijött az új c&c tiberium wars, akkor télen a -5 fokban nyitott ablak alatt játszottam, a gpu-nál leszerelt alsó lapi lemezzel, bicskával a gépet alátámasztva, és így nem kapcsolt le a gép túlmelegedés miatt max. 40 percen belül, hanem bírta 2-3 órán keresztül, aztán ugyanúgy megadta magát. HA csak simán az asztalon volt a gép, alsó lapot sem szereltem le, és bicskával sem emeltem meg picit, akkor 15 perc játék után kikapcs volt. (ki volt fújva a gép egyébként)
Ezt a problémát ma már könnyebben kezelik, hiszen intelligensen beállítják az órajeleket, és talán még kevesebbet is esznek ezek a laptopok mint az én régim, aminek szintén féltégla tápegysége volt, és 11 kg volt a laptoptáska súlya mindent eltéve.
Ettől eltekintve nekem továbbra sem jön be ez a throttling-os dolog. 3.6ghz-es turbó papíron, de 4 magnál csak 3.1ghz, amit mivel nem bír tartani lemegy 2.8ghz-re?! Ez gáz, kár szépíteni. Nyáron ha nincs klíma, akkor az alap 2.6ghz lesz belőle.
Ezzel el is érkeznék a grafikus teljesítmény eredményeihez. Biztos vagyok benne, hogy azért lassabb a laptopos eredmény, mert a proci nem megy 3.1ghz felett, tehát egy i7-es asztali géphez képest, ami 4ghz felett megy, simán beragad annyi fps a proci miatt, amennyi pont hiányzik. Ez most még nem zavaró annyira, de majd ha jönnek izzasztóbb játékok, és a 2.8ghz-et sem tartja majd a proci, akkor még nagyobb lesz a differencia ÉS azt is le merném fogadni, hogy elindítottátok a játékot, szépen gyorsan lemértétek, és még mielőtt throttlingolt volna a cpu/gpu, már véget is ért a teszt, és ezeket kaptuk ---> aki 10-15 percnél tovább játszik, hosszabb távon biztos rosszabb eredményekre számítson. Persze a gpu is throttlingol, ott is elmegy 10% teljesítmény.

Tehát tök jó h vannak ilyen gépek, az én életvitelemhez is tök jó volt anno (bár a 2005-ös 792ezer Ft ma már 1milla felett lenne), de túlmelegednek, amiből akadozás lehet, amit a g-sync korrigál ugyan, de ennyi pénzért nekem ez nem fér bele bárki bármit mond. A poén a poénban, hogy nekem kereken 5 évesen megadta magát a laptop, úgyhogy nyugodtan számoljon mindenki úgy, hogy 5 év után szó szerint kuka, de ha garancián túl bármi baj is lesz vele, a gép újkori árának a felét simán belelapátolhatja, mert laptop alkatrészek 2x asztali árakon mennek + munkadíj és alkatrészrendelés miatt 3 hétig offolhatod a gépet. Nekem utólag derült ki, hogy vmi gebasz volt a vga-val, és utána nekem sem ment 113 fokra, de cserébe postázták kompletten a gépet németbe majd vissza, szóval 2,5 hónapig nem volt gépem! Gépfejlesztési lehetőség persze szintén kizárt, pedig a laptop procik láthatóan nem fejlődnek pár éve, egy erősebb gpu utólagos beszerelése (természetesen asztali gpu árának 2szereséért!) pedig nem megoldható. (bár azt hiszem van kivétel, de akkor is újabb pénzlapátolás az egész)

Hát így vegyetek ilyen drága, már most fogyatékossággal rendelkező mobil erőgépeket. Én megfogadtam, hogy soha többet, iszonyatosan megbántam, és bárki aki vett erősebb laptopot, a többség már visszaváltott asztalira, és inkább kibírja azt a pár napot játék nélkül. Én is csak netezek és hearthstone-ozgatok ilyenkor.

(#70) #74018560 válasza BeZol (#69) üzenetére


#74018560
törölt tag

Nem értem egyáltalán hogy jön szóba a desktop vs notebook dilemma :F

Otthon akarod használni? ---> desktop

Utazol / költözöl / külföldön vagy? ---> notebook

:F

(#71) SLYM válasza BeZol (#69) üzenetére


SLYM
veterán

nem kifejezett gamer gép volt, de hasonló tapasztalataim voltak a Lenovo Y570 laptoppal, pedig az eddigi laptopjaim közül ennek volt szemre a legjobb hűtése. képes volt kb 20-30 percig jól futtatni a játékokat, majd jött a throttling és elment a teljesítmény. pedig csak egy GT555m VGA volt benne

az volt még vicces a géppel kapcsolatban, hogy ezt a masinát bárhol kérdeztem, mindenki ajánlotta. kellett gariztatni is mellé ráadásul. a Lenovo Y500-al utána nem volt melegedési gondom a GT 650m-el, csak kezdett széthullani a gép időbel. az utána következő Asus X550-et GT 850m-el sehol senki se ajánlotta, mindenki szerint fos minőségű gép volt (szemre amúgy tényleg), hát soha semmi baja nem volt, a hűtése pedig (bár ez valszeg nem a gyártó érdemes) kiváló, nem csak, hogy nem melegedett, de hangja se volt semmi. GT 850m volt a VGA. szóval érdekes dolgok ezek. szerencsére a mostani géppel sincs semmi gond egyelőre

[ Szerkesztve ]

(#72) dementor


dementor
senior tag

Nagyon is rendben van a gép, igazi bivaly. Az árán már régen nem csodálkozom. Akinek kell úgy is megveszi. A tesztért köszönet.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#73) BeZol válasza #74018560 (#70) üzenetére


BeZol
őstag

Nem dilemma, max értelmezési nehézség számodra, de lefordítom magyarra neked, én hogyan értettem.

HA heti 7 napból 4et vagy többet vagyok valahol, akkor oda leteszek egy asztali gépet, és a maradék 3 napban elvagyok egy olcsó laptoppal és hearthstone-ozok.

Nem éri meg amiatt a hiányzó max. 3 nap miatt 2xer annyi pénzt kifizetni úgy, hogy a jövőben még bővíthetetlen is. Én ezt a szituációt egyszer végigéltem, többször átrágtam és kiköptem, soha többet gamer laptopot. Ennyi. Persze ha 20ezresekkel törlöd a poppolódat, akkor nyugodtan, de szerintem baromság. Ennek ellenére el tudom képzelni azt, hogy egyeseknek kell ez a mobilitás, csak érzékeljék, hogy ezért mekkora bődületes lehúzás áldozatai lesznek, és h a jövőben is mekkora cumi lesz a masinával.

Természetesen meghajlok a mai technika előtt még ha még mindig hőtermelési problémáik is vannak, mert soha eddig nem volt ennyire közel az asztali teljesítmény a laptopéhoz. Régen jó volt ha laptop csúcskártya tudta az aktuális asztali 50%-át, a gtx 9xxM széria már nagy előrelépés volt, a mostani 10xx széria pedig már rendes hűtés és procierő mellett hozná az asztali szintet!

Azért kicsit még igazítanék az eredményeken, hogy kb. mire is képes ez a mobil i7-6700HQ proci:
8095 pontot kap passmarkban, és 1798 pontot egyszálas teljesítményre. (nem tudom, hogy a teszt alatt bejön-e már a throttling, de tartósan ezt az eredményt biztosan nem hozza!)
Egy asztali i7-6700(nem K-s!) 10026 összpontot, és 2157 egyszálasat kap (4ghz turbó, amit remélhetőleg fixen hoz is mindig), tehát van egy 23,85%-os előnye összpontszámban, és 19,96%-os előnye egyszálon (legalábbis a talán 5 percig sem tartó prociteszt alapján, ahol nem hinném h sok throttling lépne fel a mobil cpu-ra).
A ph-tesztből tudjuk, hogy 3.1ghz-en megy a 4mag egyszerre, de nagyobb terhelésnél lecsorgunk 2.8ghz-re, nyáron talán 2.6-ra, de ez most mindegy, az biztos, hogy tutira kiesik hosszú távon 10,71% teljesítmény, amit hozzá lehet adni az asztali proci előnyéhez, és EZ lesz a tényleges használat melletti teljesítménykülönbség! Tehát durván 30-35%-kal lesz erősebb az asztali.

Most merül fel a kérdés, hogy ez az erőhiány okoz-e fps csökkenést játékok alatt (vmennyit szinte biztos!), azt meg szintén tudjuk, hogy a mobil gtx 1070 is fog az órajelén, tudna 1733mhz-et, de inkább kapásból 1645mhz, de hosszabb távon lecsorog 1443mhz. Hát nem pompás?! Kereken 20%-kal lehetne több fps-em, de nem lesz mert nem bírja a hűtés + még a proci is fog majd magán 10,71%-ot és lemegy 3.1ghz-ről 2.8ghz-re. A potenciál adott, hogy hozza ez a mobil technika játékok alatt az asztali szintet, de a throttling megöli a bulit. Nem tudom, megoldható-e a teljesen megfelelő hűtés, de durva, hogy más gyártó más laptoppal képes lehet azonos alkatrészekkel (csak hűtés más ugye) 20%-kal több kakaót kicsikarni a vga-ból, és még a proci is ott van a buliban.

A processzor összpontszámban egy asztali i5-6500k és i7-2600(nem a K-s verzió!) szintjét üti meg, egyszálon persze eldöngöli az új i5-ös, a régi i7-es pedig csupán 5-10%-kal gyorsabb, DE csak amíg nem throttlingol a mi kis mobil procink, márpedig FOG!

Aki akar nekiláthat pontosan matekozni, mennyi egy új i5-6600k-s gép egy gtx 1070-essel (nekem 368ezer jött ki 1tb winyóval, 256g ssd-vel, rendes táppal, Z170-es lappal, 16gb rammal és rendes procihűtővel egy cégnél összerakosgatva, nem árukeresős árakat összelegózva ), de ez nem fair, mert alsó hangon 20%-ot vernénk a mobil gépünkre, tehát majdnem pont egy már kifutott gtx 980Ti kéne vga-nak. Okosabban összejöhet egy használt régebbi i7-es komplett konfig, és csak vga-csere kell (minimum 250ezer Ft ebben az esetben a komplett cucc).

Legolcsóbb 16gb-os gtx 1070-es 6700HQ-s 1080p kijelzős acer predator gép 636ezer Ft (DE EZ NEM G-SYNC-es kijelzőjű! azt csak a 856ezer Ft-os tudja, ami viszont csak gtx 980m-mel szerelt...)

Tehát ha veszek 2 asztali gépet, akkor újonnan 740ezer, használtan minimum 500ezer Ft-nál járok, de még hiányzik pár cucc.

Külön egér, egérpad és fejhallgató kell mindegyikhez, billentyűzet opcionális a laptophoz (nekem régen volt), tehát igazából csak monitort kell külön venni az asztalihoz. Ha teszem azt 2 hely között ingázok, akkor veszek minden perifériából kettőt (mert betörik a körmöm ha szét kell szedni valamit...). Itt nem tudom ki mennyit szánna rá, de 100ból össze kell álljon helyszínenként minden, ha tényleg annyira luxus bármit is szétszedni, de szerintem csak 1-1 monitor kell max, kivéve ha amíg nem vagyok az egyik helyen, addig más is ülne a gépnél.

A lényeg, hogy használt gépet és új monitort + perifériákat számolva 2 helyszínen is ott lehetne az asztali gépem annyi pénzből, mint a laptop, és még gyorsabb is alsó hangon 20%-kal.
Ha új gépből indulunk ki, akkor változik a képlet, olyan 840-890 közé saccolnám a költségét mindenestül, tehát egyértelműbb a laptop melletti döntés, de 2 asztali gép fenntartása már eleve elborult ötlet volt ugye :U

Ha kicsit talpraesettebbek vagyunk, akkor kb. 10 perc alatt szét lehet szedni a gépet és be lehet pakolni a kocsiba monitorostul mindenestül, majd újabb 10 perc kipakolni és összerakni (laptoppal is van egy kis ceremónia a perifériák miatt), ez így visszacuccolásostul heti 20-20, tehát 40 perc az életünkből a laptopozás kb 12-15percéhez képest, tehát a heti kb. +25 perces munka miatt adunk ki 1,5-2xer annyi pénznél is többet. Ma már kapni tuti kis mini-ITX konfigokat, nem kell batár gépházakat cipelni mint régen, tehát sokkal könnyebb ez is ma már, meg hát a crt monitorok is kikoptak :DD Mindenki ki tudja számolni vajon mennyivel lenne időben több macera az asztali gépet cipelni A-ból B-be majd vissza. Ha a szomszédja lennék, azért a kb. 300-400ezer Ft-nak a feléért (hiszen én csak A pontban lennék), tehát 150-200ezer Ft-ért elcipelgetem és szerelgetem neki a gépe ciklusának a végéig. Jó kis potyapénz (heti 20 perc munka kb. 5 évig -> heti 575-770 Ft, tehát 1725-2310Ft-os órabérnek felel meg úgy, hogy ez egy hobbi :P ).

Persze én se kedvelem cipelni az asztalimat mindenestül, de szimplán csak a dobozt cipelgetve, a perifériákat mindkét helyen beszerezve elég egyszerű és gyors művelet az egész, de egyszerűbb lenne kibírni azt a pár napot játék nélkül...

Szóval srácok én megértem ha gamer-laptop kell mert elkényelmesedtetek és ott a rózsaszín köd, csak az esetek 90%-ában bilibe lóg a kéz. Én már kihúztam az enyémet, ti mikor fogjátok?

(#74) stratova válasza BeZol (#73) üzenetére


stratova
veterán

Elolvastam, de legközelebb egy ilyen elé kérek egy wall-off-text alertet. :)

Köztes megoldás esetleg egy DIY eGPU lehet, egy WS noti kíséretében. Bár ezek táppal már a kisebb ITX konfigurációkat közelítik méretben.

[ Szerkesztve ]

(#75) Pocok256


Pocok256
veterán

Köztes megoldás veszel egy 13 as AW -t 350k bol megvan ujonnan kb . És hozzá egy amplifiert és happy. :)
Mostani 13 as tetjébe rendes 4 magos i7 el van szerelve szóval erő lesz benne elég :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#76) ->Raizen<- válasza BeZol (#73) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Egyetértek. Laptopnál ott az a rossz szájíz hogy vajon mikor lesz bga-s valamilyen chip, asztali gépnél nincs ilyen plusz azt könnyű szerelni és bővíteni. A mobilitást én egy csúcskategóriás phablettel oldom meg mert kielégíti az a pár játék az igényeimet, és a kép is tűéles rajta. Laptop nálam is mindenhogy kilőve, mert iszonyúan feláras a történet kompromisszum hegyekkel megfűszerezve és iszonyú sokat szoptam eddig a gariztatásokkal.

[ Szerkesztve ]

(#77) troviko


troviko
senior tag

Azt tetszett a legjobban, hogy elölről milyen kis vékonynak tűnik, mint egy Razer Blade, oldalról meg egy szörny, kétszer vastagabb a 12 évvel ezelőtti gamer notimnál.
:)

Szerk: amúgy szerintem nagyon giccs ronda, de ingyé elfogadnám.

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#78) #74018560 válasza BeZol (#73) üzenetére


#74018560
törölt tag

Itt inkább az a gond, hogy te nem tudod értelmezni kinek van szánva a gamer notebook.... :U

Ennek ellenére el tudom képzelni azt, hogy egyeseknek kell ez a mobilitás, csak érzékeljék, hogy ezért mekkora bődületes lehúzás áldozatai lesznek, és h a jövőben is mekkora cumi lesz a masinával.

Milyen lehúzásról beszélsz? :F A net tele van tesztekkel, pontosan lehet tudni mit kapsz a pénzedért. Ha nem tetszik ne vedd meg, ennyi, senki se akar átverni. Az h te azt hiszed egy notebooknak annyiba kell kerülni mint egy desktopnak na AZ a leányálom :DDD ....

Mondok egy példát kinek jó ez:
Kapsz egy jó állást külföldön, ahol nem lehet tudni meddig maradsz kint (mondjuk fél évet) aztán máshol vagy. Nem akarsz a költözéskor 1 bőröndnél többet magaddal vinni. Tessék! :U

(#79) Pocok256 válasza #74018560 (#78) üzenetére


Pocok256
veterán

Vagy pl nekem.. Nem akarok egyszerre több rendszert is belakni és mind munkahelyen mind otthon ugyanazt a gépet akarom használni, de programozas mellett játszani is jo lenne na ilyenkor kell egy korrekt gamer gép.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#80) #74018560 válasza Pocok256 (#79) üzenetére


#74018560
törölt tag

Ez ugyanolyan baromság, mint amikor vki kitalálja h a 17"-os laptopot nem lehet hordozni. Mert "nehéz és nem fér el" :DDD ... nap mint nap járok vele, 1x sem szakadt le a kezem és folyton megkapom: ú neked mekkora géped van :DDD

Aztán odaültetnek egy 13 colos MacBook Air elé és kifolyik a szemem a 10-es betümérettől :o

(#81) Pocok256 válasza #74018560 (#80) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát én most adom el a 17 es asus g751 es gépem és veszek egy 13 as AW r3 at éles váltás lesz kíváncsi vagyok majd megtudom e szokni :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#82) #74018560 válasza Pocok256 (#81) üzenetére


#74018560
törölt tag

10 centiről nézve biztos ugyanolyan élményt nyújt! :D

(#83) Pocok256 válasza #74018560 (#82) üzenetére


Pocok256
veterán

Csak hordozás maitt cserélem meg sokszor használnám tabletként arra jobb :D Ha játszok meg úgyis külső moncsi külső bill :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#84) kisza25 válasza Pocok256 (#81) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

és lesz hozzá 2 monitor?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#85) Pocok256 válasza kisza25 (#84) üzenetére


Pocok256
veterán

Munkahelyen van 3 is otthon meg kettő :D Mostanihoz is van már ezer éve. Azért 17 es kiejlzőn komolyan játszani lehetetlen ;) Na meg programozni is gyűlölők 1 kijelzőn.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#86) bindike01 válasza noPublicFG (#22) üzenetére


bindike01
aktív tag

:D:D Megfelezzük a lapost,vagy az árát?? :P :P

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#87) Reggie0 válasza #74018560 (#80) üzenetére


Reggie0
félisten

En anno 18.4-el rohangaltam (acer 8935g) es nem volt problema.

(#88) Khelben válasza Reggie0 (#87) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezekkel akkor van gáz, ha menet közben használni is akarod. Vonaton már a 15,6 is kényelmetlen (beakad az előttem lévő ülésbe, nem lehet kényelmes szögbe kinyitni). Ha nem szedi elő az ember, akkor nyilván tökmindegy, mekkora.

(#89) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Bazári kicsit ezekkel a színekkel...

[ Szerkesztve ]

(#90) BeZol


BeZol
őstag

Esetleg megfontolható alternatíva egy ilyen mini-pc lehet: [link]
Kereken 1000 Euro németeknél a gtx 1060-nal szerelt, tehát 310ből megállhat.
Ha gtx 1070-es verzió kell, akkor 1250-1300 Euro, tehát 400ból meglehet. Tény, hogy csak egy i5-6400T ketyeg mellette, de a tesztek alapján pont nem lép fel throttling se a cpu, se a gpu részéről, mert kb. 78 fokig melegedtek maximum mind a ketten. Kb. egy 10.1"-os tablet alapterületűek, csak 6,2cm magas.

A maximalisták persze vehetnek dupla ilyen magas dobozt i7-6700-zal és gtx 1080-assal. Ez magyar boltban 774ezer Ft :DDD

Kicsit persze pofátlan, hogy ilyen árak mellé nem fért bele se a notebookmemória, se a tárhely.

(#91) Pocok256 válasza BeZol (#90) üzenetére


Pocok256
veterán

Kiégek az ilyenektől nem ez nem alternatíva hogy veszed elő kocsiba buszon repülőn ? Hogy veszed elő esetleg terepen ? Vagy húzod magaddal az agregátort ? :W

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#92) ludi85 válasza Khelben (#88) üzenetére


ludi85
tag

Eddig acer TimelineX- em volt (6 évig) 13,3" aminél megszoktam hogy könnyű és az ágyban a melkasomról neteztem, filmeztem rajta. Most hogy újat kellett veni, beruháztam egy 15,6"-os AW R3-ra.
Na ezzel ez az -ágyban használom- dolog már nem igazán kényelmes. Szóval minden ilyen jellegűt a kis 5"-os telomon csinálok, ami azért nagyobb szöveg olvasásakor gáz.
Szóval, ha valaki nem asztalnál ülős, egy ilyen nagy "gamer" dög mellé nem árt egy tablet is.

Mindenhol jó fiatalon, Kivéve a ravatalon!

(#93) Pocok256 válasza ludi85 (#92) üzenetére


Pocok256
veterán

vagy veszel egy 13 r3 as gépet :P

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#94) Khelben válasza ludi85 (#92) üzenetére


Khelben
nagyúr

Tablet akkor jó, ha filmnézésen, passzív netezésen kívül mást nem csinál az ember. De ha a vonaton pl. hasznosan akarja eltölteni az időt munkával, akkor már oda notebook kell, a tablet nem jó.

(#95) ludi85 válasza Khelben (#94) üzenetére


ludi85
tag

Hálisten arra feleségemnek ott van a Macbook pro 13,3"
Szerintem utazásra a legjobb opció. Bár már Counter Strike-oztunk is vele otthon hálóban. Tudom a Mac nem kimondottan gamer, de a CS Source kissebb felbontáson tartósan ment rajta :D

Mindenhol jó fiatalon, Kivéve a ravatalon!

(#96) pilu85


pilu85
őstag

Akárhányszor jön egy ilyen lapos, mindig rájövök hogy az asztali gépnek párja nincs. :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#97) Khelben válasza pilu85 (#96) üzenetére


Khelben
nagyúr

De hogy jön ide az asztali gép? Azt hogy viszed magaddal egy táskában?

(#98) pilu85 válasza Khelben (#97) üzenetére


pilu85
őstag

laptopot se vinnék magammal. én nem. de ennyit semmiéyen formában nem ér egy fs lapos.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#99) Pocok256 válasza pilu85 (#98) üzenetére


Pocok256
veterán

Memnyit 1 heti fizut? Ha neked nem ér ennyit nem neked készült. ;)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#100) kromatika


kromatika
veterán

Jó teszt és nagyon jó vas.Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.