Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Duree


Duree
veterán

Hibátlan minden szempontból, az ára is ott van ahol a konkurencia tart.Szóval bármikor elfogadnám, igaz megvenni biztosan nem venném meg.

duree54

(#102) kisza25 válasza Pocok256 (#99) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

hol lehet keresni 1 héten 600-800eFt-ot érdekelne, mert én is szeretnék :DD

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#103) Pocok256 válasza kisza25 (#102) üzenetére


Pocok256
veterán

Nyugatabbra Python Go programozokent lazán. De még egy egyszerű senior php programozó is megkeresi ezt külföldön.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#104) kisza25 válasza Pocok256 (#103) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ja értem, szerinted mindenki programozó:P
Csak mert én is 10 évet dolgoztam nyugatabbra és havonta tudtam ennyit keresni a szakmámban.
Amúgy ez egy magyar cikk, magyar fórum, magyar fizetésekkel.
Nem 1 heti, hanem 3 havi fizu, sajnos itt ehhez kell mérni az árakat :(
Amúgy Ausztriában is a jellemzőbb a 700-1000 euro amit kiadnak az emberek egy notira, egy játékos notira meg 1500-2000, de ez réteg igény, inkább konzolt nyomatják játékra főleg PS-t

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#105) Reggie0 válasza Khelben (#88) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez igy van. Inkabb DTR, amit helyszinek kozott szallitok. Szerencsere vonathoz nem sok kozom van, 10 ev kihagyas utan probaltam egyet elso osztalyon, de olyan hanyadek, hogy inkabb 4x annyiert autozok(megint van diakom), mint sem vonat kozelebe keruljek.

(#106) noPublicFG válasza bindike01 (#86) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Juuj! Ez eddig a legjobb kérdés. :D :P

plus ça change, plus c'est la même chose

(#107) Fippo válasza Vigneau (#13) üzenetére


Fippo
csendes tag

Sokan szokták azért még használni :DD
Bármennyire is kezd el avulni :R

OK! De hol marad az FPS!?

(#108) Narasim


Narasim
aktív tag

milyen "fűtőprogrammal" tudom ugyanígy letesztelni a laptopomat? valami játékkal, vagy tesztprogrammal?

kíváncsi vagyok, hogy azon milyen hőfokok jönnek ki. asus g751 970m-es.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#109) Pocok256 válasza Narasim (#108) üzenetére


Pocok256
veterán

prime95 és furmark egyidejű (kb fél órás) futtatása elég korrekt eredményt ad. Cikkben szereplő gép konkrétan eme két program egyidejű futtatása hatására kb használhatatlan papírnehezék lenne :D Ha jó látom ugyanolyan géped van mint nekem csak 970m el szóval nálad semmi rpbléma nem lesz :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#110) Narasim válasza Pocok256 (#109) üzenetére


Narasim
aktív tag

[kép]

ezért lennék kíváncsi, hogy a cikkben szereplőt mivel tesztelték!
negyed óra furmarkoló+aida64 cpu stressz hatására az én cpu-m is felmegy 92 fokig (mondjuk nincs throttling és átlagban 2900-3000mhz-en megy a proci), pedig ebben csak egy 970m van, ami kb harmada teljesítmény, mint az 1070!

tehát úgy gondolom, hogy nem olyan rossz ez a predator!

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#111) Pocok256 válasza Narasim (#110) üzenetére


Pocok256
veterán

A következtetésed rossz. HA bármilyen proci eléri a throttling küszöböt játék alatt vagy stress test alatt akkor az a gép kb kuka használhatatlan fps droppos hulladék, főleg annak tényében, hogy ugyanennyiért simán kapsz normális gépet ami nem throttlingol még furmark alatt sem...

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#112) Narasim válasza Pocok256 (#111) üzenetére


Narasim
aktív tag

na ezért lenne érdekes, hogy mivel lett tesztelve az acer. mert ha furmark+cpu stress, akkor még lehet, hogy valós felhasználás mellett nincs throttling, mert ott az én procim se ment még 75 fok fölé soha! több óra játék után sem. és általában 3,2-3,4 ghz között mozog az órajel.

kíváncsi lennék, hogy egy asus 752vs-gtx1070-es milyen értékeket mér az én féle tesztemben, meg az itteni játék táblázat értékei milyenek lennének rajta. akkor derülne ki, hogy milyen ez az acer!

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#113) Pocok256 válasza Narasim (#112) üzenetére


Pocok256
veterán

HA furmarkoltak volna ezt kapták volna. Az meg butaság, hoyg ilyen terhelést nem fog kapni a gép ... dehogynem játék közben is nem mindenki kacsát lő.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#114) rudi válasza Narasim (#108) üzenetére


rudi
nagyúr

Rém egyszerűen tudod reprodukálni a tesztben szereplő Predatorok terhelését. Ugyanis az aktuális AIDA64 verziót használtam a CPU, az adattárak és a GPU terheléséhez is. Először 50 percig a CPU és az adattárak mentek, utána még vagy 50 percig melléjük a GPU terhelés is.

Egyébként sokan jönnek ezzel a dologgal, hogy "fűtőprogramokkal" kell hőterhelést mértni mert az a tuti és akkor játékban sem hal meg. Ennek csak annyi igazságalapja van, hogy a fűtőproggi jobban terhel mint a játék. Az arányok viszont eléggé nevetségesek. Leginkább ahhoz hasonlítanám, mint hogyha egy 120 kilóra tervezett széket 150-200 kilóval terhelnének, és ha összeroppanna, akkor kijelentetnék, hogy bizony ez egy teljességgel rossz, semmire sem használható eszköz.

Most, a notebookoknál nem tettem, meg de nemrégiben, a Radiumtól kapott asztali gépen megnéztem, milyen az AIDA64 fent leírt terhelésének fogyasztási viszonya a ma legjobban terhelő játékokhoz viszonyítva. Nos, kérem annál a gépnél a Merto Last Light éppen 300 watt alatti terhelést hozott, míg az AIDA felment 340 fölé. Ráadásul nem minden esetben igaz, hogy a legújabb játék kimaxolt grafikával eszi a legtöbbet. A Metro LL esetében kicsit visszavett grafika és ezáltal magasabb FPS érték nagyobb terheléshez vezet. Anno, amikor 3D Markkal mértem a csúcsterhelést, akkor sem a legösszetettebb, legkisebb FPS értéket produkáló szakaszban, hanem éppen ellenkezőleg, a nagyon magas FPS-se szakaszban jöttek a maximumok.

Anno a Furmark+Prime párosszal jó 50%-kal vagy még többel is a bármilyen reális, játékban elérhető fogyasztási szintre fel lehetett menni. Most már ezellen védekeznek a VGA driverek, úgy rémlik, 10-20%-os többlet érhető el velük,

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#115) Khelben válasza rudi (#114) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennek csak annyi igazságalapja van, hogy a fűtőproggi jobban terhel mint a játék.

Jelen témához nem kapcsolódik, de ez nem feltétlen igaz. Pl. ha integrált vga-s a gép, akkor furmarkra eldobja a cpu órajel felét, míg játék alatt tud menni teljes órajellel. Mértem már pl. prime+furmark alatt 70 fokot, játék alatt meg 80-at.

[ Szerkesztve ]

(#116) Narasim válasza rudi (#114) üzenetére


Narasim
aktív tag

na ez így jó, köszönöm a választ! először én is csak az aida64-et használtam. én nem hajtottam csak 15 percig, a kíváncsiság hajtott, hogy az enyém throttlingol-e. szerencsére nem.

metro last light-ot is ki fogom próbálni!
nagy kedvenc skyrim special edition, szénné moddolt verzióban 65-69 fok között ingadozik a proci is meg a 970m is. civ 5-ben a proci 75, vidkari itt is 69.

igazából nem szeretem az ilyen furmarkolós teszteket, mert féltem a hardvert, akkor is, ha bírnia kell. ez nekem olyan, mintha beülnék a kocsiba és álló helyben padlóra nyomnám a gázpedált és nézném, hogy fél óra múlva él-e még a motor. ha bírja jó, ha nem, akkor szar az autó.

aztán a másik oldal meg az, hogy azért a gépek hűtését jól össze lehet hasonlítani az ilyen tesztekkel. az egyik bírja így throttling nélkül, a másik meg nem, akkor eleve a jobb hűtésűt veszi az ember.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#117) rudi válasza Narasim (#116) üzenetére


rudi
nagyúr

Így van! Sőt nem is a hűtés fizikai képességét, hanem a jellegét lehet összehasonlítani. Múltkor volt nálam az Acer F15. Fizikailag csodás hűtés van benne, hatalmas borda, hatalmas szellőzőnyílások nagy venti. Csak elszúrták a hangolását, nem pörög fel. Terhelve is majdnem néma a gép, cserébe throttlingol mint a fene. Ez a bosszantó hiba sokkal gyakoribb, mint a fizikailag alulméretezett hűtés.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#118) Pocok256


Pocok256
veterán

Komolyan nem értem miért milyen terhelést kap egy gép ha 12 virtual servert futtatsz rajta miközben renderelsz gpu val 100% ban szerintem egy furmakr prime 95 elbújhat mellette. Vagy milyen terhelést kap mikor min grafikán mind a procit mind a gpu t maxra hajtva tolod rajta a játékot 18 órán át miközben megy a streamelés ezerrel mindenféle overlayel.... meg kéne végre érteni minden tesztelőnek, ha gamer gépet tesztel akkor extrém környezetre teszteli ez nem hétköznapi szőke cica baba gépe lesz .... Ha pedig egy furmark prime 95 nél behasal és throttlingol akkor az a gép kuka nem pedig ajánlott.. hanem KUKA így nagy betűvel, mert egy gamer sem fogja azt mondani, hogy jaj nem probléma ha megakad a streamem percenként 5 secre mert throttling miatt 20% ot visszaesik épp a gépem teljesítménye... Ne nevettessetek már... annak az embernek meg, akinek jó ez a indok, annak meg nem kell a gép teljes teljesítménye. Ebben az esetben meg ugyis mindegy milyen gépet vesz, vegye meg az első acer tojsássütőt aztán kész.

Plusz kis adalék nálam furmarknál nem is megy a vga boostja mert konkrétan a driver leszabályozza azonnal ahogy észleli, hogy elindítottam, így kisebb terhelést kap mint egyes játékokban, szóval ...

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#119) plaschil


plaschil
aktív tag

Kíváncsi vagyok, vajon a gumi borítás úgy málik-e szét, mint néhány egéren egy idő után. Mert akkor öröm lehet beleragadni minden egyes alkalommal 6-800 ezeré'. :U

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#120) ->Raizen<- válasza Narasim (#116) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Osztom a véleményed, aki prime+furmark duóval nézi az órajeleket görcsberándult gyomorral az meg is érdemli. És az utóbbi pár laptopjaimra rá se engedtem eme két semmirevaló programot. Túlzottan beterhel, és ilyen terhelést játékokkal nem lehet produkálni. Nem életszerű, és az nv szoftveresen míg az amd hardveresen védekezik a furmark és egyéb hasonló semmirevaló gépgyilkos szoftverek ellen. Ez mindent elmond. Stabilitást lehet tesztelni más programokkal is amik képesek úgy meghajtani a cuccot hogy eldobja magát ha nem stabil az adott órajel beállítás. teszem azt alulfeszelés egy laptopnál. Nem ekkora terhelésre lövik be a laptop hűtését, a notebook check-en is már inkább más terheléskor fellépő hőtérképet nézek, és a fm+prime-t alapból skippelem.

[ Szerkesztve ]

(#121) Pocok256 válasza ->Raizen<- (#120) üzenetére


Pocok256
veterán

Leírtam hogy életszerű sőt jóval nagyobb terhelés is életszerű szóval nem értem a kommented :U

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#122) ludi85


ludi85
tag

Csak azért mert egy laptopnak vannak "korlátai" szerintem még nem kuka. Álltalában minden játékot ultra béállítással kezdek. Kiváncsi vagyok, szeretem a szép grafikát. Ha egy idő után észreveszem, hogy a gép akad, nem bírja, ezt lejebb veszem. Nem nagy ördöngőség.
Én egész biztos vagyok benne, hogy tudnám élvezni ezt a Predátort.
(Aki benchmark-okra venné a gépet, az nem feltétlen gamer szerintem)

[ Szerkesztve ]

Mindenhol jó fiatalon, Kivéve a ravatalon!

(#123) Pocok256 válasza ludi85 (#122) üzenetére


Pocok256
veterán

Amit te korlátoknak hívsz az elégtelen hűtés és gagyi tervezésnek nevezik, én pl nem benchamkokkal játszok és igenis bosszantana ha össze vissza fps droppolna a játék, mert épp a 800k s predator hulladék gép úgy gondolja, hogy throttlingol egyet.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#124) rudi válasza Pocok256 (#118) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem fordíva ülsz a lovon, de ki vagyok én, hogy rékényszerítselek a változtatásra :)

Furmark alatt éppen azért nem engedik a boost órajelet, mert irreálisan terhel. A Notebookcheck is pont azért dobta a furmar+prime kombót, mert nem reális a felhasználásuk. És igen, sok esetben worst-case kell tesztelni, mert a worst-case reálisan előjön, de amit te írsz a 12 virual szerverről, meg a kimaxolt játék alatt streameléstől az alaptalan kitaláció.

Ezt onnan tudom, hogy tesztelő vagyok, ami azzal jár, hogy nem csak a hardvert hanem a tesztelő eszközöket is tesztelem. Kipróbáltam számos CPU-intenzív tevékenységet és a mai top terhelő játékokat számos beállítási variációval és ezen tapasztalatok alapján választottam az AIDA64 nagyjából 10%-kal a legkomolyabb játék fölé lövő terhelését. Ami ráadásul konstans értéket tart, nem annyira terhelési tüskéket mint egy játék.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#125) Pocok256 válasza rudi (#124) üzenetére


Pocok256
veterán

Noticsek mind a mai napig keszut furmark prime 95 ös tesztet, mert kiindulási pontnak jó. Nálam pedig pont fordítva van a boist orajel hianya miatt nalam prime és furmark alatt teljesen stabil throttling mentes a gép mig egy 10-12 órás witcher 3 party után néha néha belenéz a throttle stopba. Vagy ow is low grafon játszva nagyon durván terheli folyamat a gépet allandóan turbon tartva mind a CPU t mind a gpu t így hosszabb játék utan ott is a határon táncol a gépem, és ne feledjük g751 nek kilometerekkel jobb hűtésé és kasznija van mint a tesztelt acernek.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#126) assemble


assemble
addikt

Komoly masina, en mondjuk inkabb asztali gepet vettem fele ennyibol, ami gyorsabb, kevesbe melegszik, es evek mulva is bovitheto marad.
Amikor 4+ kilo es jatek alatt 1 oran belul lemerul, igazabol ez is alig nevezheto hordozhatonak mint jatekgep - lenyegeben az extra kenyelemert fizet az ember, ha sokat hurcolaszna a gepet.

(#127) ->Raizen<- válasza assemble (#126) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Azt az "extra kényelmet" is erősen idézőjelbe kell rakni, egy ekkora dögöt nem fog az ágyon a hasán vagy a fotelban használni az ember, mert sanszos hogy megfőzi a tojásait, meg rohadt kényelmetlen, ez is a munkaasztalon/szgép asztalon figyel mert böhöm nagy. Erősen megkérdőjelezhető ezeknek a gépeknek a létjogosultsága, kivéve ha az ember sokat utazik ez az egyetlen elfogadható magyarázat miért vesz valaki ilyen grill rácsot. Én korábban sűrűbben hazautaztam ősökhöz de már nanapság egyre ritkábban mert 250+km-ről van szó akkor f@sza volt a g751-et a dobozába berakni, bedobni a kocsiba azt viszont látás. De ha valaki keveset mászkál, munkájához nem kell annak ezerszer jobban megéri egy gamer pc 3 kilóért meg egy csúcskategóriás mobil kombó.

[ Szerkesztve ]

(#128) Seirus


Seirus
tag

Őszintén szólva én nem értem ezt a brutál gamer laptop kategóriát. :N

Nem egyszerűbb tudomásul venni hogy egy laptop az nem PC és némi kompromisszumot kötni?
(pl 15-17 colos notin megelégszik az ember mondjuk FHD med-high beállítással vagy 13-14-en akár HD-val és akkor befér egy 2-300K-s normál gépbe)

Pl amikor Starcraft 2-ztem, 2 hetente 2 napot a céges notin LOW-on is eljátszogattam (amikor hazautaztam Pécsre az IGP-s céges notival) :U

De lehet ezt off topicba illett volna tennem, csak azért írtam le mert ez az érzés uralkodott el bennem az összes eddigi hozzászólás után. Meg végülis ez is egy valid reakció erre a gépre nem? :B

[ Szerkesztve ]

Telefonszám adatlapomon.

(#129) Khelben válasza Seirus (#128) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor BMW-t se gyártsunk, csak Opelt, mert legyen elég mindenkinek a "fapad", a masszírozós bőrfotelt használja otthon a nappaliban :)
A gyártók piaci igényeket szolgálnak ki. Amíg van igény ilyen gépekre, addig gyártani fogják. Valakinek ez az egyetlen lehetőség a játékra, nem várja otthon gamer pc, mert mondjuk sokat utazik vagy nincs pénze két gépre.

(#130) ->Raizen<- válasza Seirus (#128) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Már van gtx 1070-gtx 1080-as chippel szerelt noti ami pár százalékot leszámítva hozza az asztali gép teljesítményét. Ezért ha van pénz ezért sem túl egyszerű a döntés már most akkor melyiket vegye az ember.

(#131) rudi válasza Seirus (#128) üzenetére


rudi
nagyúr

Rétegigény az ilyen gép. Mi is mértük már tesztben, hogy azokkal a játékokkal, amikkel a játékosok döntő többésge játszik, tehát a LoL, CS:GO, DOTA, WoT lazán el lehet lennei IGP-s gépekkel. Ha viszont nőkek az igények, maxiláis folyamatosság vagy éppen legújabb, legkomolyabb játékok terén, és kell a mobilitás, akkor jönnek ezek a drága cuccok.

Igazán érdekes majd a két kategória határa lesz, a már nem IGP-s de még nem is szuperdrága GTX 1070-es gépeké. Ott akadhatnak olyan 15 colosok amik bár 1366x768-ban, de elég magas minőségre húzott grafikával viszik a modern játékokat, és nem olyan vészesen drágák. Gondolok itt a GTX 1050 és 1050 Ti-s modellekre. Azok árazása lesz érdekes.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#132) Seirus válasza rudi (#131) üzenetére


Seirus
tag

...Ott akadhatnak olyan 15 colosok amik bár 1366x768-ban, de elég magas minőségre húzott grafikával viszik a modern játékokat...

Igen, valami ilyesmire gondoltam, hogy szerintem ezt a kompromisszumot erdemes meghozni laptopos jateknal, es akkor:
1) Nem kell millas nagysagrendet beleolni (nekem spec keresettol fuggetlenul fajna egy ilyen gep ertekvesztese)
2) Nem kell throttlingon meg elfustolesen aggodni
3) Esetleg vallalhato meretu es uzemideju (tenylegesen mobil) gepunk lesz

Telefonszám adatlapomon.

(#133) kiltrus@citr


kiltrus@citr
csendes tag

Egész jó megdöbbentő hogy végre a noti egész jól beérte teljesítményben az asztali pc-t persze árban nem :)

i7 4770, MSI Gtx 1060 Gaming 3X

(#134) noPublicFG válasza kiltrus@citr (#133) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Árban még folyik a verseny, hogy az asztali alkatrészek utolérjék a hordozható társaikat. :D

plus ça change, plus c'est la même chose

(#135) Reggie0 válasza Narasim (#116) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig nem olyan. A gepben az egyetlen kopo alkatresz a ventillator.

(#136) Bedepi válasza Pocok256 (#123) üzenetére


Bedepi
tag

Nem Mindenki használja játék közben még másra is a laptopot, pl amiket te írtál. A furmark és a prime 95 együttes tesztelése igen is, egy nagy fas.ság. Én lassan 5 éve használok egy alienware m17x r3-at Jelenleg egy 780m-es kártyával. És a furmark, miatt, le tud oldani a gép, mert van benne védelem kártya megsülés ellen. 2 teljesen külön körön van a proci, és a vga, és még így is. Viszont halkan megsúgom játék alatt soha nem oldott le a gép még fél nap után sem. Division alatt gpu 72C CPU 63 Medium/high beállítások mellet 60 fps-el megy. A jó pasztát igényli kb fél évente, ez tény, de ez nem nagy móka. Mellesleg halkan megsúgom azt is, hogy a biosban kikapcsolható h a cpu rángassa az órajelét ugyanis sokkal jobban melegszik, ha így használod. Nyerni viszont alig nyersz rajta talán 200 pontot, ha benchelsz. Én is szórakoztam ezekkel, tapasztalatból írom. A CPU (2860qm) bőven elég lenne ma is mindenre. A kari a gyenge pont. Hidd el hogy a Predatort normál körülmények között, játéknál nem tudnád kinyírni.

(#137) dajkalaszlo válasza kolopele (#23) üzenetére


dajkalaszlo
újonc

Csakhogy a gtx 9es generacio laptopban meg sokkal messzebb volt a pcs megfelelojenek az architekturajatol, en ugy hallom. Az uj 10es generacio architekturaja nagyon kozel all a pc veriohoz ezert bar meg mindig gyengebb annal, de kozel olyan sebesseget eler. a huteshez meg fel kell tolni a ventik sebesseget jatek kozben

(#138) csabi+


csabi+
csendes tag

Quanta NL5C alapú Noti, Core i7-8750h 6 mag - 12 szál 4,1 GHz boost órajel, Nvidia GTX1070 8GB, 32 GB 2666 MHz DDR4 notimban, az említett boost órajelen, 95 fokig emelkedik mindig a CPU, mondjuk a Far Cry 5 1080p Ultra beállítások mellett... A játék abszolút laggmentes, de viszont a ventillátorok folyamatosan sivítanak, mint egy sugárhajtómű (és e-mellett is 95+ a CPU hőmérséklete) Érdekes, hogy a GPU hőmérséklete nem éri el soha a 75 fokot. Na most a Turbot letiltva, csak 2.20 GHz-en üzemel a fent említett CPU, így nem éri el a 70 fokos hőmérsékletet akkor sem, ha pl. szintén a feljebb említett FC5-el, 1080p-ben, ultra beállításokkal játszom.
Hogy mi a különbség? Valamivel tovább tölt be a játék, és a töltő-képernyő animációi néha belaggolnak...
Cserébe viszont a CPU marad max. 65 fokon, a GPU ugyanígy...

...Később nyilván jó lenne a magasabb órajel, kompenzálni a szoftveres fejlesztések igényeit, de!

Szerintetek, jót tesz az ilyen magas hőmérséklet (intenzíven) a forrasztásoknak, az alaplapnak, vagy akár a procinak/GPU-nak??

Olvastam itt egy hozzászólást, hogy elvileg abszolút normális ez az üzemihőmérséklet, és nem kell aggódni emiatt... Hát nekem nagyon soknak tűnik a közel 100 fokos hőmérséklet... A ventillátorok zajszennyezéséről, nem is beszélve! :D

[ Szerkesztve ]

Csabi ...Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt; amiről ők úgy tudják, hogy mi tudjuk!

(#139) ONEFREE válasza kisza25 (#60) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Mi a neved? BF4 Én Hard Locker en tolom 0X--A14--X0 A nevem. Jó néven venném ha össze futnánk 🙂 ma nem jó. Neked 01:00 am kor leszek elérhető.

(#140) ONEFREE válasza Bedepi (#136) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

2 dolog miatt is "le oldhat" nem elég neki a táp teljesítménye vagy a hőmérsékletét túl magas. Mivel 240W os tápot adnak a M17 hez gondolom a hőmérséklet. M17 igen jó minőségű heatpipe al készült így azt gondolom ki kéne cserélni a "gittet" egy rendes pasztára. 🙂

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.