Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stratova


stratova
veterán

Ha küllemre nekem kicsit meredek is, a teljesítménye nem hétköznapi.

Látom azért valamelyest Nv is alkalmazza a régi trükköt, asztali közeli teljesítményt alacsonyabb órajelű de magasabb egységszámú lapkával ér el.
Mobil GTX 1070 16 SM [2048 ALU 128 TMU] asztali 15 SM [1920 ALU 120 TMU], ez egy picit megkavarodott a táblázatban :)

Ahogy kicsiben teszi ezt a Radeon Pro 460 az asztali RX 460-nal szemben.

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

Nem lett volna szabad olyan hűtést rakni bele, hogy visszavegyen az órajeléből! Ennek a cuccnak az értelme veszik el, ha nem lehet kihasználni egészen a benne rejlő teljesítményt!

"nem véletlenül adnak hozzá 230 wattos tápot" Nem semmi! :D

(#3) mokus1 válasza stratova (#1) üzenetére


mokus1
addikt

A második oldalt pedig az 1070 és 1080 számolóegységei kavarodtak meg. ( 2048-2560) :)

(#4) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Az úgy elég gáz hogy a cpu hűtését nemtudták megoldani...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5) GreatL


GreatL
őstag

A pénz feléből...

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#6) papi77


papi77
addikt

Tetszene ha..a hűtésre kicsit jobban odafigyeltek volna! De így... :(

Az első: NOKIA 1611

(#7) noPublicFG válasza stratova (#1) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Két kérdésem lenne így gyorsan:
- Ha az audió kimenetet használom milyen fejhallgatókat csatlakoztathatok rá? Elég erős az erősítője?
- Írtátok, hogy maximumra lehet kapcsolni a ventilátorokat. Láttátok ennek értelmét, ha úgy is visszavesz a teljesítményéből?

plus ça change, plus c'est la même chose

(#8) CptAdamica


CptAdamica
veterán

2017-ben minek CD/DVD olvasó? Már réges-régen el kellett volna hagyni.

Megyen!

(#9) meci77


meci77
tag

Köszi a tesztet! Már vártam nagyon! :R

(#10) kpal


kpal
veterán

Ütős masina,de a 4K az felesleges bele csak az árat tudják vele felhajtani.

(#11) opr


opr
veterán

Ezeknek a gamer cuccoknak a design specifikacioja valahogy ugy nezhet ki, hogy:
Bemesz egy ovodaba. Leraksz az asztalra egy karacsonyfat, meg a laptopot. Nem josz haza, amig nem ert egyet minden 5 eves abban, hogy a laptop nez ki jobban.

Komolyan nem ertem, miert kell mindegyiknek ilyen sokledes randomhelyen vilagitos verpistike edition-nek lennie.

Jah, amire meg rajottem, hogy az osszes gyarto szerint az atlag user es a hardcore gamer kozotti legnagyobb kulonbseg, hogy a hardcore gamer magatol nem talalja meg a wasd billentyuket, ugyhogy segitokeszen kiemelik nekik. Fortelmes, komolyan...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12) noPublicFG válasza noPublicFG (#7) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Most látom, válasz lett. Nem annak szántam. :D

plus ça change, plus c'est la même chose

(#13) Vigneau válasza CptAdamica (#8) üzenetére


Vigneau
félisten

Én szoktam használni... ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#14) Pocok256


Pocok256
veterán

Se boost órajel se alacsony hőmérséklet, de cserébe van magas ár. Igazi fail gép lett :C

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#15) Franklin


Franklin
addikt

A kijelző hány Hz-es? Illetve a G-Sync milyen tartományban működik?

(#16) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Igazi kazánok ezek az i7-es procik. Hűtést tervezni meg tudni kell és azt kvázi kettő-három cég tud a laptopba, alienware, asus, clevo meg néha a lenovo.

(#17) elithun


elithun
őstag

A hűtést azért megoldhatták volna órejel esés nélkül...

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#18) dangerzone


dangerzone
addikt

Brutális, hogy mennyire erős már egy mai laptopban levő vga. :Y

(#19) kisza25 válasza opr (#11) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Dell 7559 pl elég szolidan néz ki:)
Mondjuk az még előző generációs VGA csak beugrott:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#20) CptAdamica válasza Vigneau (#13) üzenetére


CptAdamica
veterán

Én utoljára 76 nyarán használtam. Már meghajtóm sincs. :D

Megyen!

(#21) bindike01


bindike01
aktív tag

Egy ilyen jó lenne nekem is !! :D Vagy csak az ára. :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#22) noPublicFG válasza bindike01 (#21) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Majd nyerünk egyet a PH-n... :D ;]

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#23) kolopele


kolopele
nagyúr

Alig került többe az asztali gépem ennél monitorral együtt (most az SSD - ket nem számolom ide), mégis mindenben odaver neki. Nem érzem igazán ennek a létjogosultságát, utazáshoz bőven elég egy régebbi GTX980 - al szerelt noti is, ami valóban hordozható és kiváló játékra a mai napig. Kinek kell egy ilyen gép vajon otthoni játékra?

[ Szerkesztve ]

(#24) noPublicFG válasza kolopele (#23) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Nekem. :D
Hogy konkretizáljam a dolgot, a mostani életvitelem miatt félévente költözöm. Olykor másik kontinensre is. Mivel a PC játék a hobbim, így egy gamer laptop választása több mint "kötelező" volt. :)

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#25) kolopele válasza noPublicFG (#24) üzenetére


kolopele
nagyúr

Így már érthető :) Én nem költözöm sehova :D Ettől függetlenül van otthon két gamer noti is azon célból, ha megy a család párszor valamerre évente, rossz időben, este legyen mivel játszani a két gyereknek, de nem ekkora monstrum, hanem amit az előbb felvázoltam.

(#26) noPublicFG válasza kolopele (#25) üzenetére


noPublicFG
senior tag

A gondolatmenettel egyetértek. :)
Egy "régebbi" gép sokszor mindenre elég.

plus ça change, plus c'est la même chose

(#27) Vigneau válasza CptAdamica (#20) üzenetére


Vigneau
félisten

RoG-ban és az asztalimban is van. Kocsiba CD-t írni, stb. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#28) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

4k fölösleges bele, miért nem raktak bele 2k-s kijelzőt? Azt még kényelmesen kihajtja a 1070-es. A hűtésen meg dolgozhattak volna még kicsit ebben a kategóriában, ha már a maximális teljesítményre mentek, és ekkora batár gépet raktak össze.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#29) #74018560


#74018560
törölt tag

Tizen pár éve volt fél millás csúcs notebookom, hát van fejlődés! :))

(#30) hemaka


hemaka
nagyúr

Meno ga(y)mer noti, bar nalam max porosodna, haszontalan. Ebbol a penzbol veszek egy frankot pc-t, meg valami maszkalos kisebb notit melozni.

(#31) Hulkminator


Hulkminator
csendes tag

és a processor hűtés ? tipikus Acer,....ha nem lenne a piacon más csak ez ,akkor talán vennék ilyet ,de még így sem lenne rá sok esély. Egy Asusal jobban jár az ember !

[ Szerkesztve ]

psnprofiles.com/Norbert_Albrecht

(#32) Murrin


Murrin
újonc

Egy ilyen gépbe, ráadásul ennyi pénzért illene már legalább blu-ray olvasót beletenni.

Az én gépem nem sokkal került többe 450 ezernél (monitorral és minden mással együtt), de jobb, mint ez.

(#33) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nem is fontos. :DD

[ Szerkesztve ]

(#34) TaS1kaaa


TaS1kaaa
aktív tag

Elég komoly teljesítmény egy notitól. Az igazi mind fuck akkor is a Razer Blade Pro - Gtx1080-al 4.000€-ért :D

(#36) ribizly


ribizly
veterán

Nem vagyok a híve a gamer laptopoknak, de amit az Acer az elmúlt 2 évben csinál nekünk az dicséretes! :C
Még jó volna látni tőlük valami korrekt gamer periféria (egér, billentyűzet, headset), de az mondjuk már nem létkérdés.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#40) Yeffy válasza noPublicFG (#24) üzenetére


Yeffy
veterán

meg lehet kérdezni, hogy mivel foglalkozol, hogy ennyit és ilyen távokat költözöl? :)

a cikkhez: nagyon nagyon közel voltam, hogy rendeljek egy hasonlót, 1070-el a Clevo-tól, de végül meggondoltam magam, úgysem használnám ki. meg nem is ér nekem ł1700-akat, úgyse használnám ki. rendeltem tőlük egy kisebb, de számomra szintén pöpec gépet.
ha majd egyszer nagyon rámjön, akkor meg építek egy bika gamer PC-t. :B

de azt jó látni, hogy nagyon bika lett az 1000-es GTX sorozat. mobilban is. kár, hogy elb.szták a CPU hűtést. ezért sem, meg a számomra ocsmány kinézet miatt sem kéne semmilyen Acer. még a Predator sem.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#41) Khelben válasza ribizly (#36) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mármint mire gondolsz, az elégtelen hűtésre, a műanyag házra vagy a pocsék üzemidőre? ;]

(#42) davidsone


davidsone
addikt

Tetszetős de nálam ez a szegmens pont kiesik ezek a gépek már mobilitásban elvéreznek árban meg olyan asztali miniITX méregzsákot építek h keresztben lenyeli...
A Razer Blade na az ja...
...mondjuk az ár ott is hibádzik :K

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#43) rudi válasza Khelben (#41) üzenetére


rudi
nagyúr

Marha nagy kérdés itt az elégtelen hűtés. Őszintén szólva én sem szeretem a 90 °C-ot meghaladó CPU hőmérsékletet, de érdemes ezen a dolgon elgondolkodni, és tervezői irányból megközelíteni.

Ma már baromi precízen tudják kezelni az Intel processzorok teljesítményét és hőmérsékletét, ezért nagyon pontosan ki tudják centizni a 100 °C-os max hőmérsékleti keretet. Itt pedig felmerül a kérdés: hogy baj-e a 95-96 °C-os CPU hőmérséklet, ha közben a gépház kvázi hideg? Egy szilícium lapkán 100 °C-os processzor kupakon jó ha 60 °C-os, ezt egyből elhúzza a hőcsöves hűtés és a nyomtatott áramkör, amit ezeknél a nagy notebookoknál hővezető hátlappal is meg szoktak toldani. Végeredményben a 95-96 °C nem ártalmas a processzorra, nem jut át a környezetére akkor meg mi a baj?

Nem volt időm kipróbálni, de szerintem a Predator 17 vagy az Asus, Alienware, Dell, akármilyen mai, vaskos gamer notebookja a 95-96 °C-os processzor hőmérsékletet napookig tartani tudja a CPU referencia órajele mellett. Nem fog tovább melegedni, mert egyszerűen így lőtték be. Ezeknek a gépeknek a hűtését 200+ wattra tervezték, ezért bírják a kiképzést. Probléma a vékonyabb gépekkel szokott lenni, ahol alulméretezték a hűtést és a hardvernek vissza kell vennie, hogy a határhőmérséklet alatt tudjon maradni.

Nyilván nekünk, akik a 60-90 wattos TDP értékű procira 150-180 wattos "hűtési teljesítményű" hűtőt tesznek, mert ez a hobbijuk hajmeresztő 90+ °C-os CPU, de valójában ez nem okoz semmi komoly bajt. Az asztali intel OEM hűtőket is erre a szintre lövik be, mert ez a normális :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#44) opr válasza rudi (#43) üzenetére


opr
veterán

Ok, hogy felfele nincs gond, de lefele sincs?
Ugy ertem, hogy ok, hogy a kupak mar csak mondjuk 60°C-os, de attol meg a cpu 96, ami az alaplapra ra van cuppantva. Kerdes, hogy hosszutavon mennyire tesz jot a nyaknak a napi akar sokszori 70°C hoingadozas.

Mondjuk, nyilvan a gyar is teszteli, es a garanciaidon belul semennyire, vagy legalabbis problemat nem fog okozni, meg gondolom aki ilyen gepet vesz ugyse tervez vele 3 evnel tobbre, tehat kb mindegy, de akkor is kivancsi lennek ra, hogy ezt hosszutavon birja-e a barmilyen nyak. gondolom par ev mulva (amikor mar vannak ilyen valos tapasztalatok) okosabbak leszunk. :)

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#45) Bundyta


Bundyta
tag

kurzormozgató gombokat szépen elkülönítették

Kár, h ilyen notit KÉNE vennem, ha normális kurzormozgató gombokat és numpadot szeretnék.

Gyűlölöm a numpadon megnyomorított 0-t és a kurzormozgató fel/le gombjainak hajszál vastagságúra szabását. Kényelmetlen.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#46) stratova válasza rudi (#43) üzenetére


stratova
veterán

Lehet felületesen olvastam, de a magasabb frekvenciájú plusz zajforráson túl, hozott érdemi előrelépést a CM hűtő?

(#47) Pocok256 válasza rudi (#43) üzenetére


Pocok256
veterán

A probléma a fluktuáló teljesítménynél kezdődik ami igenis zavaró egy 4 magos +200 mhz es boost órajel összevissza állítgatása vagy a thermal throttling miatt drasztikusan leeső fps szám marha idegesítő lehet. 17 es gamer gépet desktop replacementnek vesz az ember nem pedig hímes tojásnak én ha fogom amgam 30 fokos hőmérsékletbe nyáron 14 órát játszok egyhuzamban és összevissza fps droppokat kapok akkor nemes egyszerűséggel vagy kidobom az ablakon a gépet vagy visszaküldöm a gyártónak, hogy hulladék amit csináltak. Ez a acer pedig borítékolható, hogy ilyen körülmények között egy hulladék lesz. Az ember ha gamer gépet vesz akkor elvárja, hogy éles helyzeteknél ne essen le az fps és ne halljon meg amiatt mert a gyártó egy ipari szemetet adott el drága pénzért.

Teszteknek pedig a gépet ilyen szempontból kéne értékelni mert ez nem egy irodai gép lesz, nem egy szőke cica baba paintes eszköze lesz amin a legmegterhelőbb játék a mahjong. Hanem GAMER gép lesz, és ezt a funkcióját, teljes mértékben így nem képes ellátni, mert alultervezett elégtelen a hűtése.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#48) #74018560 válasza Pocok256 (#47) üzenetére


#74018560
törölt tag

Ennyi erőval azt is mondhatnád, hogy a szaharában szeretnél játszani 50fokban, miközben jeep-el kergetitek az oroszlánokat. :U

A gonosz gyártó meg eladja a notebookot úgy, hogy csak szibériában használható. Ilyet! :U

(#49) elithun válasza #74018560 (#48) üzenetére


elithun
őstag

Nem igazán értem mire írod a hasonlatot. Teljesen jogos, amit ír. :F

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#50) rudi válasza stratova (#46) üzenetére


rudi
nagyúr

Csak a szövegben említettem, semmi számottevő difi. 1-2 °C a gépházon, CPU-n, GPU-n semmi hőfok esés, órajelük sem ment feljebb.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.