Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Chaser válasza sh4d0w (#49) üzenetére


Chaser
titán

igen, ez mondjuk kicsit izé, nem értem valamilyen szinten mért nem definiálják
abból indulok ki, ha adott egy workstation, gyakorlatilag az sincs definiálva, mégis aki ért hozzá tudja miről van szó, nagyon nem arról, amivel lehet dolgozni...minden géppel lehet valamilyen szinten ( :
ugyanígy egy gamer sem arról kell szóljon, lehet vele játszani, mert minden géppel lehet valamilyen szinten, nyilván kifejezetten ahhoz szükséges hw-ek és egyéb körítés - notebook esetében - teszi gamerré
ezért bukik egy i3+950m nálam erősen a gamer kifejezésen...legújabb aktuális játékokat így 2017-ben fhd-ban, legtöbb beállítás max mellett tolja ki magából minél több fps-sel
itt megint az van, valakinek 30 is elég, másnak 60 kell...de ott a min. fps, ami engem pl kifejezetten zavar, és sok játéknál 4 magos i5 kell, hogy esetenként ne essen bőven 30 alá, amint azt teszi azt i3-mal, átlag fps-ben hiába hozza akár i5 szintjét
gyakorlatilag nálam azt jelenti, kompromisszumok nélkül, de a lehető legkevesebb kompromisszummal legalább, pont ahogy egy ws esetén is, és ahogy itt is, mindig az aktuális csúcs vagy csúcs közeli hw-ekből kerül ki az igazi ws vagy gamer gép
és akkor még ott a kijelző is, aki valóban gamer, nem fog tudni tn panelen játszani, mert lassítja több okból is
nem véletlen kerülnek az erős hw-rel szerelt, pláne fhd ips panellel, ennek a gépnek a többszörösébe

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52) dugo_ válasza Chaser (#51) üzenetére


dugo_
veterán

Mondjuk a kompetitív játékokban pont hogy minden komolyabb játékos a sok hertzes, 1ms-os TN panelekkel tolja. IPS-sel az masszív 200k+ kategória.

[ Szerkesztve ]

(#53) Chaser válasza dugo_ (#52) üzenetére


Chaser
titán

anno q3-aztam, tn panel után pva hát huh, hatékonyabb lettem ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54) kenwood válasza Chaser (#51) üzenetére


kenwood
veterán

Nem letezik 'semi-gamer' kategoria,mar egy 840M-et is mindenki gamernek hiv,mert az.
Szerintem lassan ideje lenne temat valtani,mert kezdesz picit sok lenni :D

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#55) simonzé válasza Zsolto (#48) üzenetére


simonzé
addikt

Nahát... Egy rajongó....
Nem is tudom mit mondjak. Nem tudom mi az a "pozitív konnotáció", de ha nem valami nemi betegség, akkor szerintem örülök. :D

Megmondom őszintén, ilyen visszajelzésre nem készültem fel. Minden cikket sokszor átolvasok, hogy minél kevesebb esélyt adjak a nüansznyi hibákba belekapaszkodóknak. Ők magas koncentrációban vannak jelen a "szakmai" fórumokon, ezt itt is láthatod. De a magadfajta egyetértő-nemtiltakozóra nem készültem. :) Köszönöm a kedves szavakat, és rákkenroll!

I don't fit in. I fit out.

(#56) Hannibhál


Hannibhál
őstag

Az i3-as laptop procik nagyon karcsúak játékhoz, párom gépében egy i3-4005u van egy t 920m mellett(ddr3as verzió) s ott is még a proci fogja vissza a vga-t...
én lenovo g580asomba is gt 635m meleltt i3-2348m van s egyszerűen a proci 100%-on megy míg a vga 70-75% jó esetben és sok játék emiatt játszhatatlan...
el sem tudom így képzelni, hogy egy gtx 950m-et akkor mennyire visszafoghat az a processzor, én ezt már büntetném komolyan:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#57) Chaser válasza kenwood (#54) üzenetére


Chaser
titán

köze nincs a gamerhez ( :
ahogy ennek a géphez sem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#58) simonzé válasza Chaser (#57) üzenetére


simonzé
addikt

Could you please let it go?

I don't fit in. I fit out.

(#59) Chaser válasza simonzé (#58) üzenetére


Chaser
titán

mert is? ( : én nem zavarom magam, akit zavar nem olvas
a hülyét kapunk topikban jókat röhögünk az ilyeneken, van is egy mondas-kerdes: már minden gamer?
ha acerbol gamer kell érdemes raguglizni a predatorra, meg az árára

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60) Viktor77 válasza sh4d0w (#49) üzenetére


Viktor77
titán

A gyártók minél többet akarnak eladni. Ha oda írják, hogy gamer, többet fognak. Ilyen ez a világ.

Amúgy érdekes kérdés ez. Ha elmegy rajta a passziánsz, akkor gamer? Ha nem megy rajta a GTA5 fullon, akkor nem az? Melyik játéknál húzódik a határ?

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#61) Prof


Prof
addikt

Szerintem siman gamer van benne egy kozepes diszkret VG, ami eleg a jatekok 99%-anak futtatasahoz.

Lehet rajta jatszani sokezer regebbi jatekot. Sok mostani nagyon nepszeru jatekot. par vadiuj hardvereladasok segitesere tervezett jatekot nem lehet ultran, de kit erdekel, aki ennyiert vesz notit jatekra azt tuti nem erdekli a 4k 64-es multi agyatlan fps gaming. (ahogy az emberek 99%-t )

(#62) Zsolto válasza simonzé (#55) üzenetére


Zsolto
őstag

Hát a pozitív konnotáció nekem azt jelenti, hogy nem emlékszem, pontosan melyik topicokban futottunk össze, csak az rémlik, hogy normális csóka vagy. Használd egészséggel a notit :)

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#63) LustaDick123


LustaDick123
tag

Ez a gamer dolog mindenkinek mást jelent. Én pl. egy kiválót DynaBlastereztem a 9 éves fiammal a hétvégén a nála idősebb gépemen. :))

(#64) arcsi84 válasza simonzé (#58) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Üdv!

Úgysem fogod tudni meggyőzni az ilyen embereket. Nem találkozott még a termékkel, nem látta, nem használta, de pontosan tudja, hogy szar.
Én december elején lettem boldog tulajdonosa egy ilyennek.
Az enyém a 333m típus, amiben gyárilag van még egy 96 GB-os SSD is. A DVD helyére még ment egy 128-as és így tökéletesen működik.
A laptop netezés, filmezés közben jéghideg és teljesen csendben van. A sokak által lefikázott i3 tökéletes párja a gtx 950m-nek. Pár éves játékok Full HD maximális részletességgel mennek.

Azzal nem értettem egyet, hogy ez egy GAMER laptop (már a kifejezés is elcsépelt). Én egy olyan gépet kerestem, ami nincs agyon csicsázva, hanem szolid, diszkrét és van benne azért erő.

A következő játékokat játszottam vele, mióta megvan.

League of Legends, Starcraft 2, Diablo 3, COD MW4 remastered, Rise of the Tomb Raider, Skyrim Remastered, Project Cars, Firewatch.

Az összes játékban találtam, olyan felbontás és beállítás opciót, amivel tökéletesen futott. Nagyon élveztem és élvezem ezzel a játékot és ami a legjobb alap műveleteknél hangtalanul üzemel.

A kijelzője lehetne jobb. Egy IPS panel jó lett volna, de ennyi pénzért ne legyünk telhetetlenek.

Sokat olvasgattam és gondolkodtam a döntésem előtt. Szóba jött az Asus n551/n552 illetve a Lenovo Y700 széria is. De annyival nem adtak többet, mint amennyivel többe kerültek. (bizony 75-80k)

Én nem bántam meg a döntésemet.
Használd egészséggel a tiedet.

Üdv Áron

(#65) domos


domos
senior tag

Igazából a "gamer" eszközkategória nincs definiálva, szóval az gamer amire rámondják hogy az. A cikkben említett laptoppal már el lehet szórakozni bőven. Nekem egy i5-4210U+GT 840M kombós laptopom van, 1366x768-on low-on ~25-30fps körül elég sok cucc elketyeg rajta.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#66) Joci10 válasza arcsi84 (#64) üzenetére


Joci10
őstag

Szerintem valamit félreértettél; ugyanis sehol nem írta le, hogy szar. Csak annyit írt le, hogy a cikkíró egy olyan kategóriába helyezte a lapost, ami -értelemszerűen- nem az 'övé'. Vagyis magáról a gépről sehol nem írta, hogy gyenge, nem jó, vagy hasonló negatív dolgot.

De egyébként teljesen mellékesen jegyzem meg, hogy nem muszáj ahhoz ennem a záptojásos rántottából, hogy tudjam, nem jó; nem kell kézzel megfognom egy hosszú ideje működő sütőben lévő tepsit, hogy tudjam, meg fog égetni; ..... Ha vannak alap információid dolgokról, akkor tudsz róla véleményt alkotni anélkül, hogy kipróbálnád. Vagy a saját korábbi tapasztalataid/tudásod, vagy mások tapasztalatai ((hiteles) leírásai) alapján.

(#67) arcsi84 válasza Joci10 (#66) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Egyrészt igazad van, mert minden állítása azt cáfolta, hogy ez nem GAMER, amely jelző szerintem egy vicc, mert megfoghatatlan, nem definiált kategória. Közben azonban, lepkefing teljesítményről, az i3 vicc mivoltáról írt, valamint arról, hogy ez a kombó nem életképes.

Szerintem pedig nagyon is életképes és 160k környékén, ha valaki játszani is szeretne a laptopján, akkor verhetetlen ajánlat. Természetesen én is tudok mondani 20 másik modellt, 250-350k között, amelyek teljesítményben, anyaghasználatban verik a teszt szereplőjét. Azonban azok majdnem kétszeres áron nyújtják azt.

A hasonlataid erősen túlzóak és semmi közük nincs a témához. Azért mert azt mondja valaki egy fórumon, hogy XY laptop/processzor stb. szar, az még nem biztos, hogy úgy van. Egy dolog minősége, használ-
hatósága, sebessége relatív.
De ebből szar, lassú, gagyi ACER-ből többet fognak eladni valószínűleg, mint az 350-500k-s GAMER gépekből.

Szóval mindent kezeljünk a maga árszintjén és ne dupla árashoz mérjük.

(#68) Joci10 válasza arcsi84 (#67) üzenetére


Joci10
őstag

Hát nem tudom. Számomra egyértelmű, hogy sehol nem fikázott semmit. Ahol a Te állításod alatt szarozott, ott nem a gépre értette, hanem arra, hogy tényleges GAMER-nek lenne szar. (Legalábbis én ezt olvastam ki a betűkből/szavakból. Aztán más meg mást - nem vagyunk egyformák. Lehet, hogy én láttam rosszul - bár többszöri átolvasás után, semleges olvasóként sem látom, hogy miért lenne ez.) Mert annak tényleg kevés az i3, meg a GTX950M is; akárki akármit is mond - asztaliban is a belépőszint a FullHD-s játékokhoz jelenleg a GTX 1050 a zöldek részéről, de ez még ott sem "GAMER" (hiszen ott is kell a sok visszabutítás); a megcélzott laptopban lévő dVGA pedig még ez alatt van nem kicsit.

"ha valaki játszani akar a laptopján" - izé. Itt meg kellene érteni, hogy a "GAMER", vagyis a játékos dolgok nem ott kezdődnek, hogy ilyen-olyan kompromisszumokkal lehet játszani 1-2 játékot (és akkor most vegyük ki azt a kategóriát a képből, amire csak 'lenyúlásként' írják rá, hogy 'gamer', de tulajdonképpen csak egy túlárazott csicsahalmaz). Az igazi játékos az, aki kompromisszummentesen nekiáll minden játékot maxon játszani. Nem visszabutításokkal, mert nem akar azzal szenvedni, hogy "mit kell még kikapcsolni, hogy szép legyen, de ne szakadozzon?" - vagy ha esetleg mégis visszabutít, akkor azt azért teszi, mert a 40-50-60 fps minimumérték sem elég neki (lásd: online fps-ek világa).

A hasonlataim pont olyan pontosak, amilyenek ahhoz kellenek, hogy meg lehessen érteni: ha ismerem a procit, ismerem a VGA-t, a RAM-ot, ....; akkor meg tudom mondani a teljesítményét anélkül is, hogy ki kelljen próbálnom (ha pedig ismerem a márkát, az árkategóriát, a termék kategóriáját; akkor meg tudom mondani az összeszerelési minőséget). És bár tényleg relatívnak tűnhet a teljesítmény, a 'ki mire akarja használni' elv alapján; de ezt is meg lehet előre mondani, hogy mire jó, és mire nem. Lehet tudni az i3 korlátait, lehet tudni a 950M korlátait, így be lehet lőni, hogy milyen játékokat, milyen butításokkal lehet játszhatóan használni (ha már valaki játszani is akar a gépével). De ettől még nem lesz GAMER, mert valaki önhatalmúan rásüti ezt a bélyeget (pláne, ha a cég szerint sem az). És ehhez nem kell semmilyen árkategória sem (vagyis senki nem mondta, hogy az árkategóriájában szar lenne).

[ Szerkesztve ]

(#69) kenwood válasza Joci10 (#68) üzenetére


kenwood
veterán

tehat akkor te most definialtad a nem letezo gamer kategoriat,amibe mar egy asztali 280x/gtx770 sem fer bele ? magyaran a low 20 fpsen gtazo igps ,es a mediumon stabil 30 fpst,mas jatekokban akar high 60 fpst produkalo also-kozepkategorias dvga ugyanugy irodai ?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#70) Luperator


Luperator
tag

Eszement vagdalkozásba ment át ez a bemutató... Kinek mi a gamer. Igazából magát a kifejezést is utálom, mert mielőtt ilyenről olvasni lehetett volna is tolt mindenki valamit azon amin tudta. Mindenki örült, ha elfutott a gépén amivel játszani akart és jó napot.

Marha nagy parasztvakítás maga a szó is mert mint fentebb írjátok, csúcshoz képest apróért is lehet jó gépet összerakni, csak az igényeket kell egyeztetni a tárcával és annyi. Ez régen is így volt.

(#71) Mister_X válasza Luperator (#70) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Eladó! Gamer külső CD-író USB támogatással, beépített LED-ekkel, fekete színben! Csere, alku nincs! Személyesen átvehető Bivalybaznádon vagy környekén, előre utalás esetén posta ok!

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#72) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Az igazi gémer noti pl az Asus ROG széria és hasonszőrű társai. Csak röhögök, amikor a hirdetésekben olyan notikat árulnak gémerként, amikben mondjuk egy U-s i3 proci, meg egy Gt820 vagy még rosszabb esetben igp van, 4 giga rammal...
Ennyi erőből az enyém is az (i3-3120 2,5ghz/Radeon HD7670m/8gb ram, SSD+Hdd)....
Szóval ez a gémer kifejezés elég relatív. Mindenki gémernek állítja be a saját notiját, amin az általa favorizált játékok jól elmennek, akármilyen is a hardver... Végülis lehet vele játszani. :) Tehát innentől kezdve már gémer. :)
Az én gépemen pl a Gta5 közepes és high beállításokkal, natív felbontásban röhögve elmegy. Ráadásul nincs fps drop sem (nincs nagyon hova). Soha egyszer nem fagyott le, nem lépett ki, stb. Szép egyenletesen tartja a 25-27fps-t. :D
Ha lejjebb megyek felbontásban, 30 fölött van. Nekem a 25 átlag is bőven elég. Nem vagyok fps huszár.
De az én notim sem gémer, hanem ilyen mindenes. Játékra is jó és multimédiára is.
A cikkben szereplő gép sztem sem gémer (de attól a tulaj tekintheti annak), hanem egy jó mindenes. És elég is az.

[ Szerkesztve ]

(#73) Mister_X válasza SkyLine3000 (#72) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mondom, a MacBook Airem is gamer. Legalább tudok rajta 4.5 órán keresztül StarCraft II-zni.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#74) SkyLine3000 válasza Mister_X (#73) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Sógim i-Mac-je is az. Megy rajta a Diablo. :D

(#75) arcsi84 válasza SkyLine3000 (#72) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Igazából az ASUS ROG szériája sem nevezhető GAMER-nek. (Ha a GAMER alatt azt akarjuk érteni, hogy FULL HD 60 Fps)
Számos ROG gépben GTX 950m DDR3 van, vagy GTX 960m 2-4GB GDDR5.

A GTX 950m (GDDR5 verzió) és 960m között kb 20% különbség van. Szóval a 960m-mel sincs sokkal előrébb az ember. Ami egyébként egy asztali 750ti szintjét sem éri el.

Szóval ha GAMER laptopról beszélünk, akkor az ott kezdődne, hogy 500-600k és i7 + gtx 1070.

De még ezzel is bele lehet szaladni fps droppokba max grafikán.

Azonban, itt páran azt mondják, hogy az igazi GAMER az mindent maximumon, csilli villi részletességgel és minőséggel futtat.
Ezen állítás szerint pl egy PRO SC2 játékos csicska, mert minimum grafikán játszik. Pedig ők kifejezetten lebutított grafikával játszanak.

Szóval ez a GAMER jelző egy nagy baromság, marketing bullshit. A most GAMER laptopnak hirdetett gép 2 év múlva már nem GAMER, mert nem megy rajta minden maxon?
Érdekes gondolatok ezek. :D

(#76) SkyLine3000 válasza arcsi84 (#75) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nyilván én sem az i3-as Rog-okra gondoltam, hanem az i7-esek, amik már az eszement árkategóriában mozognak, mint pl az általad is említett 500+-os gépek.

(#77) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Jobb helyeken VGA kártyát vesznek ennyiért, nem laptopot. 😄

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#78) d@vee válasza fornettisuti (#77) üzenetére


d@vee
őstag

Azt a "jobb helyeken vga"-t a hajadra kenheted magában. Itt meg annak az egyetlen komponensnek az árából komplett gépet kapsz. Köszönjük Emese.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#79) Chaser válasza arcsi84 (#64) üzenetére


Chaser
titán

nem, nem tudja, valszeg több cpu-t/vga-t láttam/használtam mint amit te életedben fogsz ( : pontosan tudom ez teljesítményben hol van, megjelenésekor sem volt köze a gamer jelzőhöz, még a 2x erősebb desktop verziójának sem

de!!! legyen boldog a tulajdonos, hogy gamer laptopja van! ( :

szerk: továbbra is a ws gépeket tudom felhozni példaként, az sincs definiálva, mégis "mindenki" tudja, nem olyan gépek amiken lehet dolgozni - valamilyen szinten mindegyikkel lehet -, hanem kifejezetten munkára készült gépek amik a legkevesebb kompromisszummal járnak
nem véletlen vannak a gyártóknak is gamer szériái, persze más kérdés hogy ezt a részt elbohóckodja, ami már nem meglepő, mert már ws-nél is előfordul

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#80) zdanee


zdanee
őstag

Belátom, hogy nem én vagyok a célközönség, de azért védelmembe venném a használt üzleti kategóriát. Ezeket a "konzumer" acereket szoktam én joghurtos dobozba csomagolt gépeknek hívni. Igen, nekem is volt, nem is az olcsóbbik fajtából, TimelineX 3820tg, de gyakorlatilag szétmorzsolódott használat közben, sorban haltak meg benne a hűtők, az USB vezérlő, a SATA vezérlő, stb. Bár azonos áron lényegesen gyorsabb hardvert adott, minden, ami nem a CPU és a GPU volt, látszott a spórolás, hogy az előbbi kettő beleférjen. És ez rossz, laptopot nem úgy csinálunk, hogy egy pizzás doboz felső részébe megy a TFT, alulra az alaplap, és kész. Ha dolgozni is akarsz rajta (és nem csak játszani), akkor fontos a billentyűzet minősége (amibe beletartozik a kiosztás), a touchpad minősége, a ház masszivitása, a zsanér, hány fokban lehet kihajtani a kijelzőt, a kijelzőnek a fényereje, betekintési szögei, színhűsége, satöbbi satöbbi. Persze, hogy ha ennyi apróságra figyelnek, akkor kevésbé marad pénz a CPU-ra vagy a GPU-ra ugyanannál az árnál. Az első, amit egy business gépnél kihajítanak a GPU, mert a legtöbb business alkalmazáshoz bőven elég az integrált, feleslegesen fogyaszt és melegít, növeli a költséget és romlik el. Játékos gépvásárlónál itt ki is esik a gép, pedig sok esetben kimondottan szempont az integrált kártya.

/OFF

Köszi a cikket, nem tudtam, hogy ennyire lementek az árak, de az is biztos, hogy pusztán CPU és GPU alapján nem vennék gépet, és ez a konkrét modell az én felhasználói szokásaim mellett a legkevésbé sem tűnik vonzónak. Használd egészséggel!

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#81) Joci10 válasza kenwood (#69) üzenetére


Joci10
őstag

Izé. Ha nem létező lenne, akkor most nem beszélgetnénk itt. Szerintem. :)

Másrészről nem csak 'irodai' meg 'gamer' kategória létezik. Ha notit veszel boltban, akkor ott is lesz többféle lehetőséged, nem csak üzleti, meg gamer. Van alap/'konzumer' noti (ami nem üzleti); van multimédiás/általános mindenes (a cikkbeli is ide tartozik például); van 'gamer'; meg vannak még ilyen-olyan speciális kategóriák is (például ide tartozik az üzleti is, meg a vékony/könnyű gépek, meg ...).

(#82) Prof válasza Joci10 (#81) üzenetére


Prof
addikt

Es legszebb az egeszben, hogy valoban nincsenek definialt kategoriak. Az egesz csak marketing bs, amit a gyartok talaltak ki hogy eladjak a gepeket. 2002-es NFS fut el rajta vagy 2017-es attol meg ugyanugy megkaphatja a gamer jelzot :)

Ergo total idopocseklas azon vitatkozni, hogy egy adott gep befer a nem definialt kategoriaba vagy se.

(#83) Silenzio válasza Chaser (#79) üzenetére


Silenzio
addikt

Ha "majdnem gamer"-t írna, vagy a "gamer"-t tenné idézőjelbe, akkor elégedett lennél?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#84) Chaser válasza Silenzio (#83) üzenetére


Chaser
titán

nem, köze nincs a gamerhez ((( :
attól, hogy nincs definiálva, azért szakmabeli kb vágja, hogy mit takar
mondtam már, utoljára: van gamer szériája az acernek, ezzel ők még nem bohóckodnak
lehet nevezni bárminek, ettől nem lesz se több se kevesebb, mint ami, egy mindenes gép, ami játékra is korlátozottan alkalmas - megint más kérdés, olyan panellel ami benne van leseköpném' kategória nálam, nem hogy játék vagy film, net.. - mondom ezt egy 6 éves gépről írva, amiben szintén tn panel van, hd+, de röhögve veri a mai minőségi fhd-s paneleket is, ráadásul pwm free, persze a gép is veri a mostaniakat, a saját utódjait is, ez még oldschool megoldás ( :
ettől független ez az acer is adott áron lehet jó választás, csak nem értem mért kell másnak titulálni, mint ami
enyém is minnyá' gamer lesz, nvs5100 van benne és i5 ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85) w.miki


w.miki
veterán

A billentyűzet nekem sem tetszik, de ezt a konfigot elfogadnám.
Ennyi pénzért van egyáltalán alternatívája, m.2-vel, és 1TB HDDvel??

Ami kimaradt a cikkből, és érdekelne:
Akkumulátor kivehető, könnyen?
Ha asztali gépként szeretném állandóan használni, és csak néha vinném valahova.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#86) simonzé válasza w.miki (#85) üzenetére


simonzé
addikt

Látod, erre valóban nem tértem ki rendesen. Az akku fixen van beépítve, aminek nem örülök túlzottan. Asztali gépként használva feleslegesen gyilkolja az akksit a töltés. Remélem azért bírni fogja 3-4 évig, mint az elődei.

I don't fit in. I fit out.

(#87) Raymond


Raymond
félisten

Nekem van egy regebbi valtozat V5-573G formajaban. Egy i7-4510U (2/4-es 4MB cache 2.0/3.1Ghz) es egy GF 850M 4GB sajnos a DDR3-as fajtabol kemeny 32GB/s memoria savszellel. Jatekok azert elmennek rajta. Fel lehet tolni egesz 40GB/s magassagig, ha kell, de oszinten szolva ezt csak probakent csinaltam, alapon van hasznalva.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#88) Zsidaaj


Zsidaaj
tag

Nagyon jo gép, ilyen van a csaladban, csak fehér színű és 4gb rammal, atom stabil gép. Csak ajanláni tudom én is. (igaz nálunk filmnezesre, dokumentumokra van használva inkább)

[ Szerkesztve ]

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#89) fattyu válasza Chaser (#84) üzenetére


fattyu
veterán

ülök itt egy w530on (520 klavijával) k1000m el és értem miről beszélsz. és egyet is értek...

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.