Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#171) icons válasza Hunork (#168) üzenetére


icons
addikt

Örülök ,hogy ilyen pozitívan fogadod az érveket! :R

Igen, az elsőt értem mire értetted, de szerintem nem azt sugallja egy kezdő számára. Mármint: másodlagos partíció -> megvédtük féltett adatainkat egy vírustámadás esetén. Szerintem félreérthető, ha nem fejted ki jobban! :)

Egyetértek a legtöbb biztonsági problémát a user okozza, de mit lehet tenni, hogyha a FBon is vannak már kártevő linkek? Nem feltétlenül kell ahhoz sajnos már warez oldalakra tévedni, hogy az ember ilyenekkel találkozzon.
Szerintem is jogos a felvetésem ( ;) ), pont ezért tartom fontosnak, hogy minden lehető módon megvédjük gépünket a behatolásoktól. És ezen az elven nagy sebet ejtene, ha minden kezdő Rendszergazda jogokkal használná a gépét.

Volt egy teszt régebben. Két gép Windows-szal. Egyiken Rendszergazdaként bejelentkezve volt valaki, minden elképesztő vírusvédelemmel ellátva, másikon valaki Guestként volt bejelentkezve vírusvédelem nélkül. Elkezdték ugyanazokat a honlapokat nézegetni, és gondolhatod! A Guest-es felhasználó gépén volt kisebb kár :). Mivel (nem csak a felhasználó :P ), a kártékony program sem tudott mit kezdeni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.