Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) anulu


anulu
félisten

aki a SuperFetch-et kikapcsolja, az egyéb gazemberségekre is képes.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#152) #17896960 válasza dave666 (#146) üzenetére


#17896960
törölt tag

Csak a rendszerindítás hangja hiányzik? Ami régen Ta-Da volt? :DD

Megfelelő driver fönt van? És tényleg csak minden második indításnál?! :U

Nem találkoztam ilyennel, de én úgy kezdem [ill. a mentett téma már így lett elmentve], hogy: Hangok -> nincsenek hangok -> és a rendszerindítási hangjelzés lejátszása is ki van klikkelve. Legyen az OS kussban, de pl. a skype-al és az MSN-el is így vagyok. Zenének/játéknak legyen hangja, többinek ne.

(#153) copass válasza #17896960 (#149) üzenetére


copass
veterán

nekem win98 serial ment fejből, meg dos,arj parancsorok:)

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#154) Balli


Balli
őstag

De jó, pont most akarok váltani XP-ről Win7re... hasznos lesz ez az írás, köszi ;)

Athens 2004

(#155) copass válasza ArchElf (#150) üzenetére


copass
veterán

én kisekapcsolom a gépet, sleep, csend,nyomom 2mp és már megy is.
ha gyereked van minden másodperc számít!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#156) Franklin válasza copass (#153) üzenetére


Franklin
addikt

arj x doom2.arj /v /y ? :-)

(#158) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Köszi, nagyon jó és hasznos leírás.

Viszont én belakott rendszerrel kapcsolatban kérdeznék a rendszergazda aktiválásról.

Alapesetben az én nevemen van bejelentkezve a gép, én vagyok az egyetlen felhasználó, a felhasználói fiókoknál az én nevem alatt ott van, hogy rendszergazda, mégis gyakran kell használnom az "indítás rendszegazdaként" opciót, mikor gondoltam, hogy ennek ilyenkor automatikusnak kéne lennie..

Megcsináltam a leírásodban lévőt, de akkor bekapcsoláskor megjelent a bejelentkező ablak, hogy szeretnék-e magamként, vagy más felhasználóként belépni, és akkor ott lehet megadni azt, hogy rendszergazda.

Kérdésem az lenne, hogy azt hogy lehet megoldani, hogy egy fiók van, a sajátom, én vagyok rendszer gazda, és minden indításom "rendszergazdaként" történjen, ne kelljen külön ezzel pepecselni, ha esetleg szükségem lenne rá?

Köszi. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#159) dave666 válasza #17896960 (#152) üzenetére


dave666
aktív tag

Megfelelő driver fent van.
Semmi hibát nem észlel a rendszer, csak nem tölti be a hangokat sehol nincsen hang, mintha letiltaná valami más. Újraindításnál minden ok. Notebookról van szó, én sem találtam rá még megoldást. Nagyon bosszantó. Több újratelepítés után is ezt a hibát csinálja.
SP1 alatt is ez a probléma.
Más nem találkozott még ezzel a problémával?

Dave666

(#160) Hunork válasza ArchElf (#138) üzenetére


Hunork
veterán

Igazad van :K , már módosítottam azt a részt, hogy elsősorban asztali.... Ezt elfelejtettem kihangsúlyozni...én speciel nem használom, bekapcsolom, dolgozok-játszok rajta, ha meg nem, kikapcsolom...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#161) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Spybot egy kalap sz@rt nem ér... Volt szerencsém már igen kártékony kémprogrammal és Spybot még csak fel sem ismerte. Aki jóra vágyik annak egyértelműen a Spyware Doctort ajánlom, persze fizetős, de valamit valamiért.

(#162) Hunork válasza Zirowe (#158) üzenetére


Hunork
veterán

huh...értem...
"Programok futtatása rendszergazdaként
Programfüggvény vagy rendszerfüggvény futtatásakor előfordulhat, hogy a Felhasználói fiókok felügyelete rákérdez a műveletre. E programok legtöbbje örökölt. A programok újabb verziója nem indítja el a Felhasználói fiókok felügyelete szolgáltatást. A Felhasználói fiókok felügyelete nem állítható be egy program rendszergazdaként történő, a felhasználó értesítése nélküli automatikus futtatására. "

Forrás:MS

Őszinte leszek, ebben nem vagyok biztos, de utólag macerásabb, a Rendszergazdai fiók engedélyezése egy tiszta telepítés esetén javasolt, és utána azzal lépsz be, és akkor nem kell külön engedélyezni. Én legalábbis így csinálom. Kipróbáltam egyszer menet közben, a Win alapképernyője fogadott, üres asztallal meg tálcával, mindent át kellett szervezni újra, persze a programok a helyükön voltak...
Neked is szól: a fiók engedélyezése deaktiválja az UAC-ot!
De tök egyszerű, a következő telepítésig jobb egérgomb / helyi menü / futtatás rendszergazdaként.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#163) Meridian válasza #17896960 (#108) üzenetére


Meridian
senior tag

Sztem futtasd csak egyszer le a ccleanert, és nézdd csak meg miket talál, főleg a registrykbe feleslegesen bejegyezve...

---
más:
Amúgy meg az is hasznos, mellette ha a windowsos disc cleaner indítva a "more options"-nél a "System Restore and Shadow Copies"-nél nyomunk egy "clean up"-ot, mivel ez szabadít fel igazán sok-sok helyet.

Nyilván ezzel a visszaállítási pontokat törlöd, tehát ez egy esetleges problémaforrás lehet később, de ezt a dolgot leginkább akkor célszerű megtenni, amikor frissen installálod a windowst, majd rögtön dömpingszerűen feltelepítesz egy (vagy az összes használandó) rakás programot, majd tolsz windows update-et is, ami szintén sok-sok telepítgetéssel jár, jónéhány rendszer újraindítgatással fűszerezve. Ezeket befejezve nyugodtan törölheted még a visszaállítási pontokat meg a kapcsolódó file-okat, mert hiszen éppen frissen vasalt a windowsod, ekkor még nincs gond. És ezek után érdemes szépen lementeni azt a lemezpartíciót amin a rendszer van, és a továbbiakban a "legvadabb" helyeket is megnézheted vagy a leggyanúsabb programokat is futtathatod, ha éppen erre van perverziód.

Ha baj van, rendszer visszaállítás kb. 5 percet vesz igénybe, a mentett partícióból.

A cikk írójának gratulálok, sztem jól összeszedett az írása, nyilván ez nem az [moderálva]nek készült, hanem a tapasztalatlan kezdőknek. [moderálva].
[moderálva].

Egy kérdés azért ide kívánkozik. Valahogy így szólt a tartalmi rész amihez kapcsolódik: minek külön vírusírtó meg tűzfal? Elég arra a MSE meg a windows tűzfal, és nem kell megnézni mindenféle webhelyeket, meg nem kell kattingatni gyanús file-okra. A kérdés a következő: "És mi van akkor [moderálva], ha mégis -- véletlenül -- megnéztél egy ilyen helyet? Reinstall???".

*+utolsó 2 mondat kisbetűsítve

[ Módosította: 7 ]

(#164) Hunork válasza Meridian (#163) üzenetére


Hunork
veterán

:R :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#165) icons válasza Hunork (#162) üzenetére


icons
addikt

Hello!

Szimpatikus írás, igazán jó, hogy van ilyen is, sokaknak biztosan hasznára válik, DE! Találtam két hibát, gondoltam jelzem őket:
"Ezzel nyomban meg is védtük féltett adatainkat egy esetleges rendszerösszeomlás, vagy vírustámadás esetén, ..."
Ezt az adatok másik partícióra másolására írtad. Vírustámadás esetén ez semmilyen védelmet nem nyújt, az adatokat ugyanúgy elérheti bárki, vagy bármi. Bármilyen féreg/trójai, stb esetén sem nyújt ez védelmet, viszont valóban fontos gondolatról van szó!

"és képesek arra, hogy kordában tartsák saját magukat és azokat, akik alkalmanként a számítógépet használják (gyerek-feleség-szülő...) ugyanis ekkor deaktiválódik az UAC! Kifejezetten kezdők ezt a lépést ne tegyék meg!"
A másik ez a mondat lenne. Itt a Rendszergazda fiókot tanácsoltad alapméretezettként használni. Ez nagyon rossz ötlet, egy kezdőnek főként (ez az írás elsősorban nekik való)! A Rendszergazda fiók azért van letiltva alapból, mert néhány dolog csak ezen keresztül érhető el. Ilyenkor egy alkalmazást tudsz futtatni rendszergazdai jogkörrel (a kis pajzs ezt jelenti ugye). Ilyenkor felugrik egy ablak, ami rákérdez, biztosan szeretnéd-e így futtatni. Ez általában rendszerbeállításoknál jön elő. A lényege az, hogy ezt az ablakot csak azok kezelhetik, akik valós felhasználók. Tehát rendelkeznek perifériákkal, ott ülnek a gép előtt, és nem távolról érik el a gépet (lsd vírusok).
A gyerekek/szülők tehát egyszerűen "fel tudják törni" ezt a rendszert, ez nem ellenük van, hanem a számítógép biztonsága érdekében!

(#166) ga_-bor


ga_-bor
tag

A legjobban az tetszik, hogy kikapcsolod a gyári, automata töredezettségmentesítést, ami jóval hatékonyabb (lemezre írás közben is dolgozik) és felraksz egy 3rd part szoftvert ami mindig rosszabb minőségű és teljesítményű...

Mondjuk az indexelő kikapcsolásán is tudnék vitatkozni... mert ugye az csak akkor megy mikor a rendszer nem csinál semmit, csak ilyen "háttér munkákat" mint torrent, filmnézés, stb. Mihelyst odaülsz a gép elég és nekiállod nyomogatni, abban a pillanatban félbe szakad az indexelés. És pl 3-4 terán keresni 10s alatt több mint felüdítő... Ennek kikapcsolása után keress ekkora adatmennyiségben, és azt tapasztalod, hogy darál a vinyó, és fél óra a keresési idő...

Az gameboost hülyeség... Ha valaki játszani akar 60fps-el, vegyen számítógépet és ne álmodozzon, hogy gef4-re felrak vmi programot, és menni fog minden. Nem fog.

(#167) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Azt ne felejtsük el, hogyha tiltjuk a windows search-öt, akkor a stermenü-ből eltűnik a keresés csík, ahova begépelhetünk.. Én épp ezért nem kapcsolom ki.

A superfetch is bizonyos esetben elég hasznos dolog lehet, szerintem nem nagyon érdemes letiltani, bár ki, hogy érzi.

Msconfig-ban pl. a GoogleUpdate-ert miért kell kivenni? Ha eszedbe jut, frissítesz? :)

Mellesleg, ha már Windows, akkor szerintem Microsoft Security Essentials.. Mint avast. :)

CCleaner mellé minek külön reg cleaner? :U

Defragra jó az Auslogics Disk defrag is.

(#166) ga_-bor: SSD-nél eleve lényegében ki KELL kapcsolni.. A másik, az szerintem elég zavaró, hogyha írás közben is lényegében töredezettségmentesít, tekeri, lassítja a HDD-t írás közben, ennek mi értelme? De Nekem nyóc.. Ami biztos, hogy miután a windows-os után elkezdtem másik programot használni, észrevettem különbséget.. Gyorsabb keresés, ilyesmik..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#168) Hunork válasza icons (#165) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm! :R
Az esetek többségében a rendszerlemez az áldozat, nem mondom, hogy mindig, de legtöbbször! Erre értettem. (nálam legalábbis ezidáig bevált...) :K

Igen, a második jogos :K , ezért is húztam alá, tudom, itt egy alapvetésről van szó, hogy mindenkinek saját gépe van...viszont mindenki tanítható...én ezt szoktam meg, ezért a fiam már rendszeres oktatásban részesül; egyrészt szembesítettem, hogy mindennek utána tudok nézni, hol járt, mit csinált, hiába trükközik, másrészt egy húszperces kiselőadásban vázoltam, mi lesz, ha nem azt teszi, amit mondok...(nagyjából vázoltam egy Jack Bauer féle kínzást... :D ) És megtanulta...

Most is azt állítom, hogy az esetek többségében user error a vírustámadás, mert vagy "olyan" oldalról jön, vagy idegen feladótól érkező levélben, vagy olyanból, aminek mi vagyunk a feladója (hogy ennek mégis hányan bedőlnek... :W ), meg persze a warez helyekről. Ha az ember nem erre használja a gépét, hanem minden hasznos egyéb dologra, és játszik a megvett játékaival, akkor nem nagyon kell félni, viszont a kisördög nem alszik, hogy a varjú vájná ki a szemét, ezért kell bebiztosítani a rendszert. És persze nem az összes programmal, "fajtánként" természetesen elég egy is.
Egy szónak száz a vége, remélem sikerült egy kicsit megmozgatnom az agyakat! :)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#169) Zirowe válasza Hunork (#162) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ok, köszi.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#170) hackeeeee válasza hackeeeee (#167) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És, a GameBooster sztem is hülyeség.. Ha játszani akar az ember, vegyen megfelelő vasat alá. :K

Véleményem szubjektív...

(#171) icons válasza Hunork (#168) üzenetére


icons
addikt

Örülök ,hogy ilyen pozitívan fogadod az érveket! :R

Igen, az elsőt értem mire értetted, de szerintem nem azt sugallja egy kezdő számára. Mármint: másodlagos partíció -> megvédtük féltett adatainkat egy vírustámadás esetén. Szerintem félreérthető, ha nem fejted ki jobban! :)

Egyetértek a legtöbb biztonsági problémát a user okozza, de mit lehet tenni, hogyha a FBon is vannak már kártevő linkek? Nem feltétlenül kell ahhoz sajnos már warez oldalakra tévedni, hogy az ember ilyenekkel találkozzon.
Szerintem is jogos a felvetésem ( ;) ), pont ezért tartom fontosnak, hogy minden lehető módon megvédjük gépünket a behatolásoktól. És ezen az elven nagy sebet ejtene, ha minden kezdő Rendszergazda jogokkal használná a gépét.

Volt egy teszt régebben. Két gép Windows-szal. Egyiken Rendszergazdaként bejelentkezve volt valaki, minden elképesztő vírusvédelemmel ellátva, másikon valaki Guestként volt bejelentkezve vírusvédelem nélkül. Elkezdték ugyanazokat a honlapokat nézegetni, és gondolhatod! A Guest-es felhasználó gépén volt kisebb kár :). Mivel (nem csak a felhasználó :P ), a kártékony program sem tudott mit kezdeni!

(#172) #17896960 válasza Meridian (#163) üzenetére


#17896960
törölt tag

Futtattam én már sokszor, és még fogom is, csak régen[XP, Vista] mindenfélét woodoo-ztam, hogy minél tökéletesebb legyen a rendszer. :D

[pl. külön boot/pagefile/program files partíció, meg system mechanic/ccleaner/ashampoo uninstallertől kezdve kutyafüléig, szeánsz szerű töredezettségmentesítéseket hajtottam végre különböző programokkal, és ezeket a rituálékat képes voltam akár heti rendszerességgel elvégezni]

Manapság meg elvétve ha rányomok pl. a ccleaner-re, de rendszerek mennek le úgy hogy még csak azt sem.
3-5 havonta egyszer tuti telepítek egy új rendszert, ezt azért meg kell említenem. Mert semmiből nem tart, meg lehet beteg dolog, de én szeretem csinálni. :K

A win7 elején még próbálkoztam woodoo-zással, de rájöttem, hogy ha nem csinálok semmit sem lesz a rendszer lassabb. :N Ez sokat dob a termék élvezeti értékén számomra.

Ha teszek rá, hogy mi van vele és szét telepítem/törlöm, használom ezerrel akkor is fel fog állni a gomb megnyomásától számított egy percen belül, és faszán működik. A csajom notijára lassan 1,5 éve, hogy felraktam, és azóta azt gyűri és ha a kezembe kerül nem érzem rajta, hogy bármi baj lenne vele, és az aztán tényleg ritkán lát ccleanert meg ilyesmit.

más:
Visszaállítási pont meg szvsz parasztvakítás. Azokért nem kár! Tegye fel a kezét, akinek segített, amikor szüksége lett volna rá! Nekem csak párszor kellett volna, de semmit nem csinált. Még ha saját magam hoztam létre visszaállítási pontot arra sem állt vissza. :C

[ Szerkesztve ]

(#173) hackeeeee válasza icons (#171) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A user ellen nincs védelem... :)

Véleményem szubjektív...

(#174) Воланд válasza #17896960 (#172) üzenetére


Воланд
titán

"Tegye fel a kezét, akinek segített, amikor szüksége lett volna rá!"

jelen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#175) hackeeeee válasza #17896960 (#172) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jelen!

Egyáltalán nem parasztvakítás a rendszer visszaállítás... Pl. egy hibás driver után, ami után nem hajlandó elindulni a rendszered, elég hasznos tud lenni..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#176) Franklin válasza hackeeeee (#167) üzenetére


Franklin
addikt

"Msconfig-ban pl. a GoogleUpdate-ert miért kell kivenni?"

Alapvetően jó dolog ez az automatikus frissítősdi, de vannak esetek, amikor nagyon rosszkor kezd el a gugli (vagy bármi más) több tíz megákat lehúzni a netről.

Gondolok itt online játékra, vagy épp videócsetre.

(#177) Hunork válasza Franklin (#176) üzenetére


Hunork
veterán

Hát azok az esetek miatt! :K Én inkább megyek, és nyomok egy Frissítést, vagy Update-et....(de írtam, mindenki maga dönti el, a cikk egy példa, ahogy a képek is) :)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#178) Hunork válasza #17896960 (#172) üzenetére


Hunork
veterán

Nekem is segített! :K
Amit írtam, ettől áll, ha megy a rendszer és stabil, akkor a kéthetes meg egyéb pontokat ki lehet törölni, a lényeg, hogy egy utolsó mindig marad! :K (persze nem egy driver csere előtt-közben kell a lemezkarbantartóra rámoccanni...)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#179) hackeeeee válasza Hunork (#177) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát ez oké.. Neked pl. eszedbe jut.. De mi van azzal, akinek nem.. Most nem azért, csak most kiszed mindent, aztán egyszercsak neten nézi, hogy megjelent pl. a Chrome 30, aztán Neki még csak 20 van, mert nem frissített... :)

Mellesleg a mai világban, akinek olyan sávszélessége van, hogy tud lag mentesen neten játszani, annál nem érződik az, hogy lejön ~15MB kb 10mp alatt... :)

Véleményem szubjektív...

(#180) Hunork válasza hackeeeee (#179) üzenetére


Hunork
veterán

Igaz. Már módosítottam egy pindurkát, kiegészítettem, de ettől függetlenül a Google, Firefox, Steam...stb úgyis jelzi, hogy elérhető az új verzió, és katt!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#181) Hunork válasza hackeeeee (#179) üzenetére


Hunork
veterán

Igaz. Már módosítottam egy pindurkát, kiegészítettem, de ettől függetlenül a Google, Firefox, Steam...stb úgyis jelzi, hogy elérhető az új verzió, és katt!
Miért ment át kétszer??? Hülye win... :D (csak egyszer nyomtam ok-ot)

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#182) hackeeeee válasza Hunork (#181) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet mégis kétszer, v spontán refresh.. Előfordul néha. :)

Véleményem szubjektív...

(#183) Kansas válasza Zirowe (#158) üzenetére


Kansas
addikt

Vista óta hiába vagy admin felhasználóval bejelentkezve a gépre, alapból semmilyen program amit futtatsz, nem kap admin jogokat. Ennek ellenére tipikusan úgy 80%-ban vígan megvannak nélküle.
Ha mégis kellene valamelyiknek, akkor egy UAC prompt keretében kér, és ha rendszergazda felhasználóval vagy belépve, akkor csak egy OK-t kell nyomni, ha normál júzerként, akkor meg egy rendszergazda felhasználónév+jelszó kell.

Az "Indítás Rendszergazdaként"(Run as Administrator) az kikényszeríti az admin jogokat akkor is, ha a progi alapból nem kérné.
Ez olyankor hasznos, ha a proginak csak bizonyos ritkán használt funkcióihoz kell admin jog.
Példa:
az én "the KMPlayer" médialejátszóm frankón megvan admin jog nélkül az idő 99%-ában.
néha viszont - például telepítéskor, vagy ha feltettél kipróbálni egy másik médialejátszót - be kell állítani jóra a fáljtípus-hozzárendeléseket - az viszont a KMPlayerben nem megy anélkül, hogy adminként indítanád...

egy MS rendszermérnök(ha már ilyen divat lett ;] )

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#184) Kansas válasza cucka (#141) üzenetére


Kansas
addikt

Nem igaz, az a józan hozáállás, ezzel a beszólással inkább magad nevezed ki vérpistinek

Ha ugyanis beszívsz egy trójait vagy spyware-t, az bentről kifelé fog pofázni, és az alapbeállításokkal bizony úgy jártál... és ne gyere nekem azzal, hogy te ugyan soha, a legtöbb júzer vígan rákattint a mailcsatolmányra, meg a weboldalon a bannerre, stb. az egyik cimborám pl. igen csúnyán megszívta, amikor egy ál-vírusirtó hirdetésnél a telepítésre kattintott - aztán meg én szívtam vele egy órát, hogy kivakarjam azt a szart a registry-ből is...

Egyébként az XP tűzfala is szűr kifelé is, SP3 óta

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#188) anulu válasza ga_-bor (#166) üzenetére


anulu
félisten

hagyd rájuk. mindenkinek fontos, hogy hinni tudjon valamiben. így az ilyen trükkökben is. inkább ki-be-átkapcsolások vannak, mint 5e forintért venni 4 GB RAM-ot és elfelejteni az egészet, felrakni egy tisztességes vírusírtót és használni a W7-et.

annyira bízom abban, hogy egyszer elfelejtőtnek az ilyen "kikapcsolod ezt a szervízt és ezehatszázcsilliárdban lesz plusz ötefpéesed" tévhitek. nem, nem lesz. akkor lehet azt elérni, ha rááldozza a vasra az ember a pénzmagot.

nem sokat p*csöltem a mostani gépem installjával, kb 20 perc alatt az extra utilokkal együtt(!) megvolt. 1,5 éve. azóta megkapja a patcheket. nincs belassulva, köszöni elvan. ja, de van vas alatta. és nyugodtan használom.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#189) Kansas válasza anulu (#188) üzenetére


Kansas
addikt

Pedig mennyivel egyszerűbb levenni az AA-ból, az anizóból, esetleg az árnyékokból... sokkal több FPS-t hoz holmi vacak 4-5-nél és az OS sem borul össze tőle ;]
OK, a kép randább lesz, de ha az ember alatt nincs elég vas, akkor ez van

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#190) Rudolf2 válasza hcl (#100) üzenetére


Rudolf2
csendes tag

Szerintem mindenki ragadja ki magának amire szüksége van és nézzük a jó oldalait a cikknek. El kell ismerni, hogy van benne egy-két hasznos infó. Szerintem az olvasók nagy része tud valamit használni a leírtakból és ez lenne a lényeg....

Köszönjük!

Kihajolni veszélyes és tilos, de nem lehetetlen...

(#191) hackeeeee válasza Rudolf2 (#190) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az a baj, hogy sokszor az ilyen összeszedett írásokból születnek meg a szervizesek rémálmai...

Tehát, 5 féle spybot írtó, ellenörző...stb.stb.stb..

Véleményem szubjektív...

(#192) ArchElf


ArchElf
addikt

Ahogy a mondás is tartja "a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve"...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#193) anulu válasza Kansas (#189) üzenetére


anulu
félisten

amúgy aki egy kövér akció kellős közepén az AA / AF-fel foglalkozik, az is megérdemli a sorsát szerintem. látvány << sima futás. ha nincs keret erősebb vasra, akkor a látványból kell leadni, ahogy mondtad vala :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#194) Angel1981 válasza ftc (#115) üzenetére


Angel1981
veterán

Igen, ez jogos! :)
Egyébként tapasztalatom szerint ANNYIRA nem hat ki a működésre, ha a gyári lemezen lévő pár hónapos drivereket rakod fel, szemben a neten lévő legfrissebbekkel...
Sokukat nem is upadelik havonta....

(#195) hcl válasza ftc (#115) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A Win7 a hw gyártók által kiadott drivereket max. arra frissíti, ami a MS-nek át lett adva, szerintem az nem feltétlen a legújabb. De ilyesmit részemről nem bízok a winnyózra.

@anulu : Hát, van akinek nem feltétlen van 5000Ft-ja...

@(#102) cucka : Zavaró : Akkor kapargatja a winyót, amikor szerinte idle van. Meg mondjuk a vírusirtó is olyankor. Aztán összeakadnak.

A 3rd party az nem ezt csinálja, hanem akkor fut, amikor azt mondod neki.
Amúgy én azt szoktam csinálni, hogy amikor elmentem valamerre pár órára, akkor defragoltam, addig elvolt.
Egyébként meg remélem most már nemsokára meg tudom oldani, hogy az asztali gépemről eltűnjenek az NTFS partíciók, a töredezettséggel együtt, mert az ext + reiser filerendszereknél édekes módon meg lehetett rendesen csinálni az on the fly töredezettségmentesítést (azaz nem mentesít, hanem elkerüli).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#196) anulu válasza hcl (#195) üzenetére


anulu
félisten

"remélem most már nemsokára meg tudom oldani, hogy az asztali gépemről eltűnjenek az NTFS partíciók,"

a töredezettség nem a filesystemtől függ, hanem attól, ahogy másolódnak a fileok, szóval ext akármi is töredezik. a különbség max abban lehet, hogy az OS hogyan próbálja összelapátolni ezeket úgy, hogy minél kevésbé érződjön.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#197) hcl válasza anulu (#196) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ext filerendszereken ez eléggé megoldott.
Elég sokat gúgliztam utána, hogy hogyan kell azt töredezettségmentesíteni, és mindenhol az volt, hogy ja, van rá eszköz, csak nagyon nem szokott kelleni.

Amúgy akárhogy is a szoprendszer oldja meg, a winnyóz sokadik verziójába már beleférhetett volna egy megfelelően intelligens filerendszer kezelés...

A másik, amiért nem akaorm NTFS-en tartani a cuccaimat, hogy ugyan van egy Win7 a gépen, csak alig van használva.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#198) ne_nezze


ne_nezze
aktív tag

egyvalamit nem értek. miért kell rögtön első körben aktiválni a nem véletlenül inaktivált rencergazda fiókot? :F

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#199) CocooN-z válasza ArchElf (#6) üzenetére


CocooN-z
őstag

Q9550 @ 4GHz, 8GB 1066 Kingston Black mellett IS a SuperFetch kikapcsolása mellett teszem le a voksom, Ha már egy normálisan összerakott, feltelepített gép röcög, akkor bajok vannak.

Természetesen Pagefile OFF.

Jó írás, és a cikkből is lejön, hogy ezek a tisztító programok opcionálisak, nem feltétlen ajánlott mindegyik használata, sőt.

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#200) anulu válasza CocooN-z (#199) üzenetére


anulu
félisten

anyám gépében X2 4400 2GB DDR2 és soha semmi baja nem volt a sebességével. net, némi film, mp3, irodai cuccok, minden pöccre. tudom, mert ha valami baja lenne rágná erősen a fülem miatta :DDD

PF miért is off? 1 értelmes indokot mondj pls. adj meg egy 2 gigásat neki és nem lesz baja a gépednek és a SuperFetch is mehet vissza.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.