Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Elrond


Elrond
senior tag

Precíz, lényegre törő, és sok okosság van benne!
Gratula! Akinek még van ötlete, beállításokkal, egyéb trükkökkel, azt ide írhatja.

[ Szerkesztve ]

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#2) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Miért van szükség ennyi minden kikapcsolására és ennyi tisztogató program felrakására?
Amiket leírtál azok közül én semmit sem használok és tökéletes, gyors, kiváló rendszerem van már fél éve egy PB Laptopon!

(#3) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

:C

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#4) csigacsoki


csigacsoki
csendes tag

a microsoft security essentials is bőven elég egy alap vírus védelemre.. ha nem nézel meg bármit a neten és másolsz fel mindenféle "akármit" a gépedre. Ha valaki másik gépről szeretné irányítani a gépét, vagy éppen segítséget szeretne nyújtani én a TeamViewert ajánlom, ingyenes és egyszerű.

(#5) robertkill


robertkill
aktív tag

EEEEz király... gratula... :C :C :C :C :C

" ha valakinek baja van veled az attól még mindíg az ő baja "

(#6) ArchElf válasza robertkill (#5) üzenetére


ArchElf
addikt

nem válaszként akart menni, sorry...

SuperFetch kikapcsolása - hát akinek játék induláskor és leálláskor az a +5 mp számít... :(
Nem beszélve arról, hogy SF nélkül a háttérben futó processeket nem lapozza ki automatikusan a rendszer, csak ha már komoly memóriaszűkében van a program. Tehát ugyan gyorsabban uindul, de futás közben fog majd röcögni...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#7) kovgab


kovgab
aktív tag

jó, összefoglaló :C

Ká Úr

(#8) rybank


rybank
senior tag

A Windows alapból tele van felesleges általam nem használt programmal. Nem csak simán telepítve és nem lehet őket törölni, hanem egy részük még fut is a háttérben!

(#9) Angel1981


Angel1981
veterán

Pár hónapon belül tervezek váltani 7-re, nagyon jól jött ez a cikk, köszönöm! :R

(#10) Hunork


Hunork
veterán

Üdv mindenkinek!

Köszönöm a dicsérő szavakat! :K
Aki meg sokkalja a programokat: írtam, hogy nem mind muszáj, most nekem sincs fent mindegyik, ez inkább egy csokor, és lehet válogatni. Azt is írtam, hogy ez egy lehetséges verzió, és innentől mindenki a saját igénye vagy kedve szerint dönthet! :K

Ami azért lényeges szerintem: vírusirtó, Ccleaner, egy Malware kereső, egy Registry tisztító, no és az Autoruns. Utóbbi már húzott ki a csávából, higgyétek el, igen hasznos kis program!
Tehát ez 5 db program a Windows mellé, szerintem nem sok, ha a biztonságot nézzük! :N

De, mint a közmondás is tartja: "Mindenki a maga vindózának a kovácsa!" :)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#11) 3.Aragorn válasza Hunork (#10) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Egyelőre még csak átfutottam a cikket, de ahogy látom, sok hasznos dolog van benne. Ha jut rá időm, elolvasom. Köszi Hunork!

Nem minden vándorút céltalan...

(#12) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

Nagyon kellett már egy ilyen. Pont akkora a cikk, amit még nem tartok fárasztónak. Köszönjük!

Szeretem az ilyen írásokat, legalább ennyit kéne tudnia minden usernek, de sajnos a "számítógép-tanfolyam"-okon sem ezzel kezdik. Tapasztalat.

A rendszergazdai rész ütött, 2 éve használok w7-et, de nem tudtam, hogy be lehet állítani. :DDD
Úgy tudom, readyboost 2gb ram fölött semmit sem csinál, ezt már mintha le is tesztelték volna valahol.
Nálam aeroval még a játékok is lassabban futnak :F , kikapcsoltam. (sőt, nem csak nálam(ati), atis havernál is kifagyogatott, ha be volt kapcsolva, valamint automatikus háttérváltás pillanatában is, bár ezek azóta megszűntek, valszeg driverhiba volt)
Registry-cleanereket kerülöm messziről és mindenkit erre bíztatok, nálam még egyik sem bizonyított. Többet ártottak, mint használtak.

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#13) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért abban nem vagyok biztos, hogy egy USB-s winyón levő Readyboost sokat dob a dolgokon, hiszen ott pont az veszik el, ami a Readyboost lényege, hogy a pendrive alacsony késeltetését használja ki, vagy mi :)

A cikk viszont elég hasznos, és jól átgondolt!

(Egyedül az nem ártana bele, hogy a Rendszergazda fiókot nem árt elkerülni, ha csak úgy használjuk a gépet, hiszen a kártékony dolgok sima user jogokkal kevésbé tudnak kárt okozni, mint adminként...)

@petike66 : Hát, próbálj ki pár dolgot ezek közül, aztán csodálkozz, mennyivel gyorsabb ;)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) Hunork válasza hcl (#13) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm! :K
És a rendszergazda... ez igaz, beillesztem még ma! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#15) Ygg válasza PC-rev-RM (#12) üzenetére


Ygg
senior tag

Így igaz, Win7 alatt nagyon nem illik a registry-t turkálni, ez már nem XP.

(#16) 3.Aragorn válasza Ygg (#15) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Pedig a két OS regeditben nagyon hasonlít.

Nem minden vándorút céltalan...

(#17) st4rlight


st4rlight
tag

Van pár marhaság benne, de alapvetően jó cikk.

5. Indítsuk újra a számítógépet, és a Rendszergazda névvel jelentkezzünk be!

Nem szükséges újraindítani, elég egy logoff/login. Azt érdemes lenni tudni amúgy, hogy csak kernel szinten futó szolgáltatások indításához szükséges a restart (driver telepítés, de nem mindig, csak ha nincs felismerés), processz szinten futó dolgoknál nem, és mivel a login-logoff-ot az lsass kezeli, amire az égvilágon semmilyen hatása sincs a Rendszergazda fiók tulajdonságainak változtatása, ezért restart sem kell (csakúgy, mint domain környezetben).

Aztán, Windows Search-öt kilőni marhaság, nem indexel e-mail-eket, dokumentumokat, stb, valamint az indexelés alacsony prioritású háttérprocesszben történik, tehát csak akkor teker, amikor éppen nem dolgozol (nem mozog az egér, nincs háttértár I/O, stb.), valamint az indexekrbő tábla készül, tehát nem minden egyes indításkor játsza végig, hanem csak egyszer, pont ezért a Windows telepítése utáni első 30 nap a "bejáratás ideje".

Ami megint csak szemet szúrt, hogy CCleaner-ből már van 3.13-as is, te meg 3.10-es screenshot-ot tettél be, ami nem baj, csak hiteltelen, ha már tiptop rendszert akarsz, update-kre is figyelni kellene (a 3.10 már legalább 2 hónapos).

A cikk jó, hasonlóan profi cikkeket még technet-en tudtok olvasni, például ezt.

meg ez...

[ Szerkesztve ]

//developer

(#18) Gude


Gude
senior tag

Hasznos cikk.Köszi :C

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#19) Hunork válasza Ygg (#15) üzenetére


Hunork
veterán

Nem kell félni pl a Wise programtól, eleve kijelöli a biztonságosan eltávolíthatóakat! Majd még utólag bejavítom, hogy ilyenkor többnyire a maradék dolgokat törli: nem létező parancsikonok-mappákra utaló bejegyzések, letöltött állományok, melyek egyszer meg lettek nyitva, aztán megírta az ember, és törölte...stb...nem sorolom. A Regcleaner meg azért jó, mert ott végig lehet lapozni a telepített programokat, és ott nincsenek benne a Win bejegyzések, tehát azokat nem is lehet kézzel kitörölni!
(a hsz-eket olvasva lesz javítás, hogy még érthetőbb legyen!!) :K :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#20) Ygg válasza 3.Aragorn (#16) üzenetére


Ygg
senior tag

Ott igen, struktúrára kb. azonos, csak másképp kezeli.
Hozzá lehet nyúlni, néha muszáj is.
De ezeket a registry toolokat Win7 esetében határozottan nem ajánlják.

(#21) hcl válasza Ygg (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Khm, hasznos tud lenni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) zoltanz


zoltanz
nagyúr

UAC kikapcsolása hol marad? :)
Rejtett fájlok láthatóságának bekapcsolása is hasznos, PCI-E energiagazálkodását is ki szokom kapcsolni, amúgy jó kis összefoglalás.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23) hcl válasza zoltanz (#22) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

UAC kikapcsolása + rejtett file-ok buzerálása -> egyenes út a rendszer összeborulásához, utána meg anyázáshoz.
Én sem szeretem a windózt (az nem kifejezés), de tény, hogy az átlaguser nagyon rosszul használja.

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) Hunork válasza st4rlight (#17) üzenetére


Hunork
veterán

Örülök, ha tetszett :K , DE:
Ne használd már ezt a szót, hogy marhaság, mert marhára nem szeretem :( , légy szíves, vannak erre más szavak is: pontatlanság, elírás, egy apró hiba...stb. (mily szép a magyar nyelv!) :K
1. Ez a szokás, de persze ki is lehet jelentkezni.
2. Írtam, hogy ki-ki döntse el, hogy jó-e vagy sem, így írtam: nem végeztem méréseket!
3. A cikket, mikor írtam, ez volt, sokáig lapult az oldalon, mivel a képfeltöltés megjavulására vártam, aztán csak felmentek a képek, de ezt nem javítottam, gondolom, mindenkinek lejött, írtam is, hogy mindent frissíteni kell.
Peace!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#25) zoltanz válasza hcl (#23) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem olyan elveszett itt a PH!-n azért egy átlagfelhasználó amúgy. :U
Inkább abból van sok gond, hogy túl ügyesnek hiszik magukat sokan, és mindenféle nem végleges/stabil kiadásokat használnak (ráadásúl warez-oltat), aztán sírnak, ha nem válaszolnak nekik érdemben egyből (jó esetben).

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#26) 3psilon


3psilon
aktív tag

Ez a Windows jobb, mint az XP, de nekem már vagy két éve fenn van, és kezd lassulni, baromi sokáig tölt rendszerindításkor, tisztító programok ide vagy oda...

Nem tudom, egy Linux is ezt csinálja két év után? ;)

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#27) st4rlight válasza Hunork (#24) üzenetére


st4rlight
tag

1. Azt szokták mondani, hogy a répától meg fütyülni lehet, nem ma kezdték, de ettől még nem igaz :) Ezért a szokások annyira nem érdekelnek.
2. Illik méréseket végezni, és megbizonyosodni az irásaid igazáról, különben félrevezeted a felhasználókat. Egyébként szerintem túl sok tisztogatót használsz, különösen a registry tisztítására. Ez azért nem éri meg, mert egy bejegyzés hiánya összeboríthat egy rendszert, egy bejegyzés megléte viszont csak pár byte a HDD-n (jól belakott rendszeren ez a fájl 10-20MB), ezt egy modern HDD is 1 másodperc alatt beolvassa 100%-ban.
3. Ilyen komoly cikknél illik képeket frissíteni, mert ezzel csak a lustaságodat bizonyítod. Ha valamit csinálsz, legyél te a legjobb!

Amúgy jó cikk, csak így tovább!

[ Szerkesztve ]

//developer

(#28) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Mindig tanul az ember valami újat az ilyen cikkekből, ha más nem, akkor legalább hall egy-két hasznos segédprogramról.
Köszi, hogy feltetted :R

(#29) Methos81


Methos81
tag

Kiváló összefoglalás!

Találtam benne magamank való módoításokat.

Köszönöm!

(#30) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Nagyon hasznos és alapos írás ..minden átlag felhasználó számára hasznos munka + látszik ,hogy sok energia lett belefeccölve !

THX :R

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#31) opeter87


opeter87
senior tag

Nagyon jól összefoglaltad, grat :C

volt olyan elem a cikkben amit nem ismertem, így még újat is tanultam :DD

(#32) Polllen válasza zoltanz (#25) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az UAC kikapcsolásának ajánlgatása ezt nem támasztja alá... ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33) Hunork válasza st4rlight (#27) üzenetére


Hunork
veterán

Mindig utáltam legjobb lenni, ezért soha nem is voltam... :U (na, jó, az olasz tanfolyam kivételével, de az más... :) )
Most nem vitázok veled... egy halom ötletet gyűjtöttem egybe, és képzeld, minden program most sincs fent, csak BEMUTATTAM őket, és lehet VÁLOGATNI, mint ahogyan a Tippek és trükkökből is...úgy bizony. Ezt írtam is! :K A Ccleaner meg nem lustaságból nem lett frissítve (nem az a fajta vagyok...), csak én sem frissítettem azonnal a gépemen, a cikk meg már régen kész volt, EZ max. figyelmetlenség... :K Ezt elismerem ám.
Amúgy örülök, ha tetszett :K , most így sikerült, de ahogy elnézem, sok fórumozónak is tetszik, bár még ma belejavítok pár mondatot, hogy minden klappoljon!
Peace!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#34) rybank válasza Polllen (#32) üzenetére


rybank
senior tag

Az UAC és egy átlag felhasználó profil használata legalább olyan fontos, mint egy jó vírusirtó tűzfal páros!
Ez nem neked konkrét válasz. Ez válasz bárkinek aki megszabadulna tőle!

(#35) Hunork


Hunork
veterán

Üdv mindenkinek!

Minden kedves fórumozónak köszönöm jó szavakat, igyekeztem sok mindent összefoglalni, remélem sikerült. :K Bár az is biztos, hogy maradtak ki említésre méltó dolgok, hiszen mindent egy cikkbe belezsúfolni nem lehet! A segítségetekkel még egy-két apró hibát kijavítok ma, hogy teljes legyen a kép! (nem nagy dolgok, nincs senkinek a gépe veszélyben! :) )

Ezúton is arra biztatok mindenkit, hogy ha valakinek eszébe jut még egy-két vagy netalán több jó ötlete, apró trükkök a rendszerrel kapcsolatban, akkor bátran írja meg ide!!! Csak arra kérem, hogy legyen kiemelve, ne vesszen el a hsz-ek között egy jó ötlet! :K

Hunork

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#36) Armagedown


Armagedown
őstag

Az új Windowsokban az szerintem egy nagyon hasznos dolog hogy nem vagy alapból rendszergazda , mert így nehezebben lehet szétgányolni.
Az indexelés meggyorsítja a keresést és az nagyon hasznos dolog mert 3 másodpercen belül meg is van a találat .
A registry pucolók használata nagyon jó , mert utána telepítheted újra az elrontott rendszered , az ilyen programok hasznossága igencsak kérdéses.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#37) Polllen válasza rybank (#34) üzenetére


Polllen
nagyúr

Akkor minek nekem címezted? :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#38) h-yle válasza 3psilon (#26) üzenetére


h-yle
addikt

A rendszer maga tök jó, csak a userek buta módon használják. Én is.

HTPC-n megjelenés óta van Win7, és semmi extrát nem telepítettem rá, első install óta, max 1-2 driver frissítést, és az XBMC új verzióit. 2 éve ugyan olyan gyors (azaz lassú, de ez a gyenge FullHD-ra épp elég HW és nem az oprendszer hibája) mint első nap volt, pedig napi szinten van használva.

Ellenben a "nagy" asztali gép folyamatosan lassult az elmúlt évben, mert teleraktam minden szutyokkal. Arról meg, hogy a programokat szakbarbárok írják, és ezért teleszemetelik a rendszert nem az MS tehet. A Usernek kell megválogatnia mit enged be a gépére és mit nem, de ezt a homeuser nem teszi meg, sőt, bármit rátesz ami az aktuális hangulata miatt éppen eszébe jut.

De ez nem csak MS oprendszerekre igaz, ugyan úgy szét lehet barmolni egy OS X-et, vagy egy Linuxot.

A semmihez nem értő usernél csak az a user veszélyesebb aki azt hiszi, hogy ért a gépekhez. Én már csak tudom, hiszen én magam is az utóbbi kategóriába tartozom. :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#39) Hunork válasza Armagedown (#36) üzenetére


Hunork
veterán

Hát én még soha nem telepítettem újra a Win-t, mert fent volt a Ccleaner, meg a Regcleaner. Mindegyikhez figyelem kell, és türelem, és persze mindent el lehet rontani. Mindegyik magyar nyelvű, úgyhogy ez sem jelenthet gondot. Talán a Törlés gomb előtt el kéne olvasni, meg kéne nézni, hogy mit akarunk törölni...a kulcsok ott vannak, meg lehet őket nézni!!! :K
A többire is ez áll, legyünk urai a rendszernek, ne állatvalói, de ehhez, mint írtam, az is kell, hogy hajlandóak legyünk olvasni és tanulni róla! :K
De nem vagyunk egyformák, nem meggyőzni akarlak! :N

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#40) SityiSXT


SityiSXT
őstag

A Rendszergazda fiókot mi a bánatnak engedélyezed? Biztonsági kockázatot jelent, nem véletlenül van az alapból letiltva. Miért is? Nos, mi az az EGYETLEN fiók, ami minden számítógépen GARANTÁLTAN ott van? Úgy van, a rendszergazdai fiók! Egy szótár segítségével pedig végig lehet próbálgatni minden nyelven, mi is az "Administrator" megfelelője, nem tart az olyan sokból. Innentől már csak a jelszót kell kitalálni... ha van. Erre bezzeg nem buzdítasz senkit, hogy jelszó márpedig nagyon kéne, ha az ember csökkenteni akarja a biztonsági kockázatokat.
Amúgy a telepítéskor létrehozott első felhasználó ugyanolyan admin, mint a beépített, így lövésem sincs, miért is kéne külön engedélyezni a Rendszergazda fiókot.
Amit nem írtál, és nálam kutyakemény tapasztalat: telepítéskor csak az az egy háttértár legyen a gépre kötve, amire a Windows megy, egyébként hajlamos a Recovery/Boot partíciót/fájlokat másik háttértárra rakni - ennek elkerülése érdekében érdemes megfogadni, amit írtam. (Azt pedig már csak halkan és zárójelben jegyzem meg, hogy ha a Windows telepítőre bízzuk a partícionálást, azt a 100 megás recovery partíciót garantáltan létrehozza, így ha borul a gép, onnan bebootolva még van esély javítani - a partíciót később is át lehet méretezni akár a Windows beépített partíciókezelőjével (Windows gomb + Pause/Break - > bal oldali listán Lemezkezelés -> kívánt partíción a megfelelő opció kiválasztása) ;) )

(#41) 3.Aragorn válasza Ygg (#20) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Értem. Én is csak egy-két helyen nyúltam bele, ahol muszáj volt. Minimális Xp-s registris tapasztalatomat és egy talicska imádságot latba vetve... Toolokat nem használtam én se.

Nem minden vándorút céltalan...

(#42) LLKobe


LLKobe
veterán

Felhasználói profil áthelyezésére egy jobb módszer:

- HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ ProfileList alatt, a felhasználó kulcsában lévo ProfileImagePath értékében át kell írni a „C:\”-t a „D:\”-re,
- a profilt áthelyezni a c:\-rol a d:\-re jogokkal együtt
- újraindítás

Ez mindent áthelyez egyben, és nem kell minden mappával külön tökölni.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#43) dave666


dave666
aktív tag

Köszönjük a részletes bemutatót :R
Egy dolog amire még nem találtam még megoldást, telepítés után minden 2 indítás után nincs rendszerindításnál hang.
Windows 7 Home Premium és Windows 7 Professional alatt is.
Megoldás tudnál rá ajánlani?
Asus Notebookról van szó.

Dave666

(#44) st4rlight válasza LLKobe (#42) üzenetére


st4rlight
tag

Erre pl lehet írni Windows 7 alatt egy PowerShell scriptet.

PS> cd hklm:
PS> cd 'HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList'

stb...

//developer

(#45) hcl válasza zoltanz (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Egy windóznak nem kell warez ahhoz, hogy összeboruljon, megoldja magának is...
Amúgy warezzel nekem max. olyan bajaim szoktak lenni, hogy hirtelen rájön, hogy illegális, , macerás telepíteni, meg ilyesmi, különben a legtöbb ugyanúgy működik, mint a legális verzsön.

A céges laposomon Win7 van, hát azzal több bajom van (működési anomáliák), mint a közismerten bugos 11.10 KUbuntuval az asztali gépemen... (Pedig a céges cuccon nincs warez.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#46) Franklin


Franklin
addikt

Hajaj mit fogsz te kapni Moonmantől, ha meglátja az írásod... engedélyezni a rendszergazda fiókot, kikapcsolni a töredezettségmentesítést, az indexelést... szentségtörés!!!

;-)

(#47) Lauda


Lauda
félisten

Jo kis cikk!

Ezt a superfetch eszi a memoriat kapcsoljuk ki hozzaallast sose ertettem. Nem arra van a memoria, hogy hasznalva legyen? De hogy megforditsam a kerdest, mi haszna van az usernek, ha a szabad memoria mondjuk 2 gb? :D

[ Szerkesztve ]

(#48) Realradical válasza hcl (#45) üzenetére


Realradical
őstag

Nem borul össze az a Win7 ha értenek hozzá és nem eresztenek rá mindenféle "optimalizáló és gyorsító" programot/módosítást. ;]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#49) Воланд


Воланд
titán

lehet, hogy fentebb irtak mar az alabbiak kozul valamelyiket, de azert leirom meg egyszer. ;]

1.: telepites

nem formazunk semmit, foleg nem masik meghajtot, particiot. sot, ha van ra mod, akkor tavolitsunk el minden egyeb merevlemezt (termeszetesen azt ne, amire telepiteni szeretnenk) a telepites idejere, igy elkerulhetjuk azt, hogy rendszerfajlok mashova keruljenek.

kodot nem adjuk meg a telepiteskor, nem aktivaljuk a windowst! van 30 napunk, hogy belakjuk a rendszert, ha elojon valami sulyos hiba es esetleg ujra kell tenni az oprendszert, akkor legalabb nem bukunk egy aktivalast. igaz, annyira nem szorosszivu az ugyfelszolgalat, de minek feleslegesen telefonalgatni.

2.: beepitett rendszergazdafiok engedelyezese

minek?

3.: eszkozilleszto

szvsz a lemez csak disznek van, vannak frissebb driverek az adott eszkoz gyartojanak honlapjan.

4.: indexeles

ennek kikapcsolasabol jaro teljesitmenynovekede szvsz meg mindig urban legend.

5.: toredezettsegmentesites

helyes, ennek nem latom tul sok ertelmet. sem az automatikusnak, sem pedig a manualisnak, esetleg egyebb programokkal vegzett toredezettsegmentesitesnek.

6.: gpedit.msc

ezt ird be mondjuk egy home premium valtozatba ;)

7.: superfetch kikapcsolasa

lasd negyes pont

8.: reg cleaner

ez sem hiszem, hogy kellene. volt amikor hasznaltam, de nem veszek eszre semmi kulonbseget azota, hogy nem hasznalom.

9.: vedelem

mse + mbam free aztan kesz is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#50) Hunork válasza Franklin (#46) üzenetére


Hunork
veterán

MINDENKINEK: (nem csak neked) Illetve azoknak, akik úgy hiszik, hogy a cikkben szereplő dolgokat egyidejűleg, mind meg kell tenni, fel kell telepíteni...
NEM írtam, hogy a cikkben szereplő lépéseket mind MEG KELL tenni, egy rakat ötlet és eljárás van benne, meg programok, melyek közül NEM KELL mindent használni, sőt, megemlítettem, hogy VANNAK más alternatívák, a cikk egy bemutató, EGY LEHETSÉGES forgatókönyv, de mindenki a lépések előtt SAJÁT MAGA döntse el, hogy mit tesz meg vagy nem. Egyik lépés SEM DÖNTI BE a rendszert, ez biztos. Mint ahogyan azt is feltételezem, hogy senki nem nyit meg levelet, melynek nem ismeri a feladóját vagy éppen saját maga az! És arra is felhívtam a figyelmet, hogy a gyanús oldalak NEM SZABAD látogatni (warez, mpr, pornó...)

Remélem, többen vannak azok, akiknek ezt nem kell kiemelni, és tudnak szöveget értelmezni, általános iskola 2. osztály. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.