Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Hunork válasza Kalandor (#87) üzenetére


Hunork
veterán

Hálás köszönet! :R :K
(most javítom az apró hibákat...)

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#102) cucka válasza hcl (#100) üzenetére


cucka
addikt

Oké, én elhiszem, de két kérdés:
- Hogyhogy zavaró a defrag? Néha idle-ben kapargatja a diszket. Mi ebben a zavaró? A 3rd party által fejlesztett defrag nem ugyanezt csinálja?
Engem sokkal jobban zavart régen, amikor néhány havonta egy délutánt rá kellett szánni a defrag-ra, amikor is semmit nem lehetett csinálni a géppel és a végére kb. izzott a vinyó.
- Hogy méred a beépített defrag (egy állandóan futó szolgáltatás) hatékonyságát?

[ Szerkesztve ]

(#103) #00137984


#00137984
törölt tag

A HW mellékelt telepítőlemez használatától eltekintenék (ha nincs másik,akkor csak ez jöhet szóba). A gyártó honlapján terméktámogatásnál elérhető stabilabb vagy naprakészebb illesztőprogram,driver,BIOS. Nekem mindig igy müködnek jól a dolgaim.

[ Szerkesztve ]

(#104) mx6zsolti


mx6zsolti
csendes tag

sziaszok,

Bocs a kérdésért, de mi az a "PH"?

(#105) gabor85


gabor85
őstag

A game boosternél kihagytál egy fontos opciót!
Energiabeállításokat is babrálja, nálam pl GTA4 szépen fut ha ezt a profilt választom.

(#107) wolfwood


wolfwood
csendes tag

Hasznos írás, találhat benne jó pár okosság. :D

Egy pingvin mindenek felett...

(#108) #17896960 válasza Hunork (#50) üzenetére


#17896960
törölt tag

Csak pár dolog:

Alaplapi CD-ről driver-eket telepíteni szerintem elég nagy marhaság, de legalábbis amatőr dolog. Szerinted azt a CD-t mikor rakták a dobozba, és az a doboz mennyi ideje volt a polcon, mielőtt levetted?!

De ha tudod, hogy pl. Realtek xyz az audio/LAN és intel chipset stb-stb., akkor szépen felmész pl. a realtek oldalára és letöltöd a friss meghajtó programot, csakúgy, mint pl. az intel oldaláról a lapkakészlet meghajtóját, az AHCI/RAID driverről nem is beszélve!

Ugye a videókártyád driverét sem a gyári CD-ről telepíted?

És ha már itt tartunk mi lesz az AHCI driver telepítésével? Az smafu?

Windows 7 esetében a ccleaner teljesen felesleges. Maxi a jumplist-ek törlésére jó. Ahogy bármilyen registry cleaner, a ccleaner sem kell.

Tőredezettség-mentesíteni a Paragon-t ajánlanám. Érdemes a telepítés előtt Paragon Recovery CD-vel particionálni. Részletesebb, mint a windows-os.

Továbbá, ha pl. van három partíció pl.: Windows7 (C:); HÁTTÉR; LETÖLTÉS, vagy akármi, én telepítés után átnevezem a meghajtó betűjeleket, így sokkal értelemszerűbb lesz az egész pl.: Windows7 (C:); HÁTTÉR (H:) ; LETÖLTÉS (L:); a pendrive az (P:) DVD-ROM (W:); virtuális meghajtó (X:) .
Számítógép -> Kezelés -> Lemezkezelés

(#109) SityiSXT válasza cucka (#102) üzenetére


SityiSXT
őstag

Az MS beépített defragja nem töredezettségmentesíti a 64 MB-nál nagyobb fájlokat, mert az MS szerint azokat fölösleges.

@Hunork: cuckának igaza van. Ez így csak egy összevissza ötletbazár "próbáld ki, hétha bejön" alapon, és sok esetben még indoklások sincsenek mellette (az meg milyen ajánlás, hogy "itt a GameBooster, de nálam nem csinált semmi extrát, de nem is nagyon méricskéltem" - legalább tisztességesen körbejártad volna a témát). Plusz egy MS szakembert garantáltan kitör a frász, ha megmutatnád neki. A rendszergazda fiókon már lovagoltunk eleget, de a buboréktippekkel mi a bajod? Sokszor így tájékoztat a rendszer bizonyos dolgokról - bezárni meg nem kell, mert ahogy megmozdítod az egeret, magától eltűnik az a buborék... Group Policy Editor meg nincs a Home Windowsokban, így az a tanácsod megintcsak nem áll (de ezt már írta valaki korábban). A telepítéssel kapcsolatos hiányosságokra pedig már rámutattam korábban. Meg reklamálják itt páran, hogy a drivertelepítés akkor hogy is, ha már egyszer belementél valamennyire?
Plusz a csicsákról meg ilyesmikről beszélsz le mindenkit, és közben IObit termékeket ajánlasz. Nem mondom, hogy rosszak volnának, de van egy olyan sajnálatos szokásuk, hogy ha csak egyet is telepítesz, utána telepíteni akarja az összes szarját, ha nem figyelsz, és akkor megint ott tartasz, ahol a part szakad: egy csomó fölösleges dolog fog futni a gépeden. Én pont emiatt inkább a Piriform termékeit preferálom, azok legalább csendben vannak és nem akarnak millió mást is telepíteni.

A szándék jó, amiért a cikket írtad, de ez így, ebben a formában nagyon nem gömbölyű. Pláne annak tükrében, hogy páran írták már, hogy nekik tetszik a cikk. És nem lecseszni akarlak a kritikámmal, hanem pont ellenkezőleg - csak segíteni szeretnék.

Egy Microsoft szakember és számtech szervizes ;)

[ Szerkesztve ]

(#110) cucka válasza Kalandor (#106) üzenetére


cucka
addikt

Én is. Vettem a héten egy Lenovo notit, amiről a neten összesen 1 darab cseh nyelvű review van, na arról fogok.

(#112) #00137984


#00137984
törölt tag

Windowsba beépített defrag az XP után háttérbe szórult mind szolgáltatás mind müködés szerint. Használd azt,majd nézz rá pl.: Piriform Defraggler töredezettségmenesitővel. Láthatód a "szines kockákon" ,hogy lenne még mit tennie, mert még van töredezett fájl elég. Wise Registry Cleaner registry töredezettségmentesítés hetente minimum. CCleaner és EasyCleaner ATF Cleaner naponta. Lemezterület Felszabaditása windowsban ritkábban.

[ Szerkesztve ]

(#113) Hunork válasza #17896960 (#108) üzenetére


Hunork
veterán

huh... :U
Pár dolog: :)
1. "Jó esetben a Windows 7 minden eszközt felismer, ha nem, akkor elő a lemezzel, és pár perc alatt meg is leszünk." Tehát elő a lemezzel, ha nem ismeri fel...
2. Nem, én mindenből letöltöm, és a legújabbat teszem fel, már ha tudom, hogy működik... és ez is benne volt :D
3. Én meg az IObitet ajánlottam...
4. Nem smafu az AHCI, majd belejavítom, hogy ott legyen... :K (az igaz, én abból indultam ki, hogy egy "mai" gépünk van Sata merevlemezzel, és hogy mindenki beállította már, bár a BIOS beállítás egy külön cikk lehetne, meg is írhatná valaki!)
5. "A többi terület sem vész el, itt rögtön meg is formázhatjuk a megmaradt területet, de később is van rá lehetőség a Lemezkezelő szolgáltatással."
Peace! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#114) cucka válasza SityiSXT (#109) üzenetére


cucka
addikt

Az MS beépített defragja nem töredezettségmentesíti a 64 MB-nál nagyobb fájlokat, mert az MS szerint azokat fölösleges.
Igen, és?
Az MS-nél olyan emberek fejlesztik a defrag-ot, akik velem ellentétben k*rvára értenek a filerendszerekhez és kívülről-belülről ismerik a sajátjukat (NFTS). 100%-osan biztos vagyok abban, hogy ennek a 64 megás limitnek komoly, matematikai számításokkal megalapozott oka van, nem pedig hasraütéssel döntötték el.
Pl. az NTFS intelligensen helyezi el a klasztereket a diszken és kiszámolták, hogy ez esetben a defragmentálás több erőforrást igényel, mint amennyit azzal veszítünk, hogy a nagy file-ok töredezettek. Ezt ne vedd készpénznek, csak a tippem arra, hogy mi lehet az oka ennek a limitnek.

Egyébként meg a legjobb, ha nem fordítva ülünk a lovon: nem a file-ok töredezettsége a megoldandó probléma, hanem az, hogy idővel belassul a filerendszer. Ha a beépített defrag megoldja ezt a problémát, akkor azt jelenti, hogy minden jól működik. Ami meg jól működik, azt ugye nem kell megjavítani.

Egyébként kíváncsi lennék, hogy az igazán komoly diszk rendszerekkel felszerelt Window-os szervereken vajon a beépített defrag fut? :)

(#115) ftc válasza #17896960 (#108) üzenetére


ftc
nagyúr

Ok

Ha nem kell gyári telepítő akkor azt a problémát, hogy oldod meg, hogy nem ismeri fel se a wifi-t se a LAN-t a win? Átmész a szomszédhoz?

Tudom szedjem le előrre :D

S gyári lemezről fel minden azt a win7 úgyis frissíti ha úgy gondolja... :U

[ Szerkesztve ]

(#116) Alchemist


Alchemist
addikt

Jó lett a cikk, bár bizonyos dolgokat máshogy oldok meg, különösen SSD-re telepítve.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#117) #17896960 válasza Hunork (#113) üzenetére


#17896960
törölt tag

Peace! :DD

(#118) #17896960 válasza ftc (#115) üzenetére


#17896960
törölt tag

Háát, ha a Win7 nem ismeri fel akkor gyanítom nem valami "mainstream" chip-ekről lehet szó.

Intel, Realtek, Atheros - ezeknél lejjebb nem szabad adni. És eddigi tapasztalataim szerint ezekkel semmi ilyesmi probléma nem merülhet fel. Ezen gyártók honlapjáról bármikor letölthető a legfrissebb driver.

(#119) SityiSXT válasza cucka (#114) üzenetére


SityiSXT
őstag

Ácsi!

Én nem ágálok az MS beépített defragja ellen - akinek tetszik, használja azt, egészségére. Viszont én olyasmiről hallottam, hogy a defrag progik gyártói (Diskeeper, O&O, Raxco, stb.) fenyítettek be valamennyire az MS-nek - aki viszont nem akart még egy böngésző-szerű botrányt. És a tűzfallal is hasonló a helyzet: hiába kétutas a Win7/Vista tűzfala, alapból nincs bekapcsolva, és nem is nagyon kötik az ember orrára, hol lehet bekapcsolni: pont azért, hogy a Symantec, a McAfee, az Agnitum és társaik el tudják adni a saját tűzfalukat.

Persze ezek csak pletyák, biztosat nem tudok. :DDD

Én személy szerint úgy gondolom, fölösleges automatikus töredezettségmentesítőt folyamatosan futtatni - egyszerűbb, ha havonta egyszer lefut ütemezve valamikor a hajnali órákban. ;)

Szerverek: van arra is defrag progi, elég, ha megnézed, Diskeeperék mit kínálnak (állítólag ők a legjobbak).

(#120) ftc válasza #17896960 (#118) üzenetére


ftc
nagyúr

Elég ha egy újabb kiadású mint a win7 s meg is vagy lőve :)

(#121) zoltanz


zoltanz
nagyúr

És Isten adá vala ama Windows 7 operációsrendszert Ádámnak és Évának a paradicsomi PC-re, és ők örülnek vala. Áldunk téged istenünk. Ámen . :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#122) Hunork válasza SityiSXT (#109) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Szerintem nem összevissza ötletbazár, de más a véleményünk... ;)
Kérlek szépen, ne forgassátok ki a szavaimat, nem beszéltem le, se rá senkit semmire: Telepítés, Tippek, Segédprogramok. És mindig megjegyeztem, hogy "aki szeretné, akinek van kedve, ha valakit zavar, ha tetszik"...stb. Szerintem mindenki, aki tájékozott kellő mértékben, és nem felületesen olvassa el a cikket, annak lejön, hidd el! :U

"A következő lépéseket innentől csak tanácsolom, nem muszáj mindent, mindenkinek követnie, a teljesen szubjektív véleményünk dönt erről."

Hány olyan bemutatót olvashattunk már, ahol egy program, vagy környezet rengeteg szolgáltatása volt leírva, de mégsem használja őket mindig mindenki? Sokat. És a fenti megjegyzésem nem egyszer hangzik el a cikkben.
A cikk a Számtech rovatban van, bár én ezen belül Bemutatónak nevezném...tehát nem Teszt...

A Rendszergazdai fiók részhez egy bekezdést odabiggyesztettem, aláhúzva, felkiáltójellel! :K

Senkit nem beszélek/beszéltem le semmiről, lásd idézett mondatom, de most bevághatnám a cikk végéről is...mindenki azt alkalmazza, amelyik jól esik... :K

IObit: hát azért én vélelmezem mindenkiről, hogy egy telepítéskor mindent elolvas, még az apró betűs részt is :) és nem enged bepipálva hagyni olyan dolgokat, melyeket nem szándékozik telepíteni. De most komolyan! A Gamebuster-t meg az érdekesség kedvéért vettem be, valóban gyorsabb lett picivel a két említett játék, de egy ilyen program részletes tesztje egy komplett cikk lehetne, mint a Defrag-é is, melynek a linkjét meg is adtam a cikk végén! Nem szándékoztam több időt erre rászánni, és nem hanyagságból, csak éppen nem tartottam annyira fontosnak, de lehet, hogy majd írok egy külön tesztet magáról a programról...

Köszönöm a segítséget, ha valóban szívből jön, de ma már nem is tudom, hány hsz-t kellett úgy elolvasnom, hogy "te szerinted kötelező, rábeszélted, lebeszélted, előírtad..." És ez nem igaz. :( Nagyon nem...

Egy Quake szakember és forgalomirányító (nem rendőr...) :D

Én személy szerint úgy gondolom, fölösleges automatikus töredezettségmentesítőt folyamatosan futtatni - egyszerűbb, ha havonta egyszer lefut ütemezve valamikor a hajnali órákban.
Tökéletesen egyetértünk! :K

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#123) Hunork válasza zoltanz (#121) üzenetére


Hunork
veterán

:D :D

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#124) Hunork válasza dr_ace (#59) üzenetére


Hunork
veterán

Jujujj, igen, köszönöm a felhívást! :K Már javítva, nekem az összes régi link el van mentve, és véletlenül azt toltam be!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#125) SityiSXT válasza Hunork (#122) üzenetére


SityiSXT
őstag

"IObit: hát azért én vélelmezem mindenkiről, hogy egy telepítéskor mindent elolvas, még az apró betűs részt is és nem enged bepipálva hagyni olyan dolgokat, melyeket nem szándékozik telepíteni."

Szervizes tapasztalat: átlaguser soha semmit nem olvas el, csak kattint! ;) (Tisztelet a kivételnek - de ők nagyon-nagyon kevesen vannak)

(#126) cucka válasza SityiSXT (#119) üzenetére


cucka
addikt

Viszont én olyasmiről hallottam, hogy a defrag progik gyártói (Diskeeper, O&O, Raxco, stb.) fenyítettek be valamennyire az MS-nek
Ha ez igaz (nem tudom, simán elképzelhető :) ), akkor sem valószínű, hogy a beépített defrag minősége volt a probléma, hanem mondjuk az, hogy nem kapták meg a megfelelő supportot arra, hogy ők is írhassanak háttérben futó defragot. De ez csak tipp.

És a tűzfallal is hasonló a helyzet: hiába kétutas a Win7/Vista tűzfala, alapból nincs bekapcsolva
Én úgy tudom, hogy amióta az XP SP2-be berakták a tűzfalat, az automatikusan be van kapcsolva.

nem is nagyon kötik az ember orrára, hol lehet bekapcsolni: pont azért, hogy a Symantec, a McAfee, az Agnitum és társaik el tudják adni a saját tűzfalukat.
Ugye egyrészt be van kapcsolva alapból, másrészt ez azért elég szar érv. (Majd pont érdekli a Microsoft-ot, hogy más cégek hány tűzfal licenszt adnak el..)

Én személy szerint úgy gondolom, fölösleges automatikus töredezettségmentesítőt folyamatosan futtatni - egyszerűbb, ha havonta egyszer lefut ütemezve valamikor a hajnali órákban.
Márhogy mi egyszerűbb benne? Az automatikus defrag automatikus, tehát semmit nem kell csinálni. Édesanyám gépén is fut, pedig ő azt sem tudja, hogy mit jelent az, hogy defrag. Ezzel szemben az ütemezettnél:
- kézzel ütemezni kell
- ha kikapcsolod éjjelre a gépedet (mint mondjuk én szoktam), akkor szopó
- a terrás vinyók korában egy full defrag kb. örökké tart :D

Szerverek: van arra is defrag progi, elég, ha megnézed, Diskeeperék mit kínálnak (állítólag ők a legjobbak).
Oké, de mit használnak a valóságban? Kis összeggel mernék fogadni, hogy jellemzően a beépített gyárit.

(#127) #00137984 válasza cucka (#114) üzenetére


#00137984
törölt tag

Az meg miért van, ha windowsban 128 kis vacak ezer felé törik és csak 50MB, a rendszer mégis lassul egy kissé, a win7 defragja meg lesz@rja?

[ Szerkesztve ]

(#128) Воланд


Воланд
titán

toredezettsegmentesites egy, ketto.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#129) #00137984 válasza Воланд (#128) üzenetére


#00137984
törölt tag

A másodiknak linkelt cikk kiagyalója kikapcsolta a lapozófájlt. Rövid idö multán a pagefile syst használó programok megfogják a gépet. Kis hiba, nagy szívás.

[ Szerkesztve ]

(#130) Воланд válasza #00137984 (#129) üzenetére


Воланд
titán

ertelmezd, hogy miert kapcsolta ki.

segitek: csak a toredezettsegmentesites idejere lett kikapcsolva.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#131) #00137984 válasza Воланд (#130) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nem kapcsolta vissza a lapozófájlt... Máskülönben miért 2h 30m idő alatt végzett a töredezettségmentesítéssel. Utána javult neki, de nem lett jó! Nekem ez rövidebb,mint ezeket a sorokat ideirni. Piriform Defraggler x64.

[ Szerkesztve ]

(#132) Воланд válasza #00137984 (#131) üzenetére


Воланд
titán

figy, maradjunk annyiban, hogy pont moonman nem fogja kikapcsolni a lapozofajlt, meg a hibernalast allandora. ;)

" Máskülönben miért 2h 30m idő alatt végzett a töredezettségmentesítéssel. Utána javult neki, de nem lett jó! Nekem ez rövidebb,mint ezeket a sorokat ideirni."

miert, ugyan olyan laptopotok van es ugyan ugy is hasznaljatok?

egyebkent szerintem meg tok egyertelmu (ez is): a piriform szetbarmolta a fajlrendszert, a beepitettnek meg ido kellett ahhoz, hogy helyrerakja.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#133) Puma K


Puma K
veterán

Mikor megláttam ezt hangosan felröhögtem és le is töröltem a programot... ;]

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#134) SityiSXT válasza cucka (#126) üzenetére


SityiSXT
őstag

"Én úgy tudom, hogy amióta az XP SP2-be berakták a tűzfalat, az automatikusan be van kapcsolva."
Igen, de csak befelé szűr alapesetben (tehát be van kapcsolva, csak épp nem a teljes arzenálja) - kifelé az a program pofázik, amelyiknek tetszik. És vannak páran akiknek ez így nem tetszik, ők totál kontrollt akarnak a gépük fölött - és vagy vesznek külsős tűzfalart, vagy nekiállnak a Win beépítettek mókolni.

"másrészt ez azért elég szar érv. (Majd pont érdekli a Microsoft-ot, hogy más cégek hány tűzfal licenszt adnak el..)"
Csak tippeltem, hogy talán ugyanaz a helyzet, mint a böngészőknél és a defrag progiknál. ;)

"Ezzel szemben az ütemezettnél:
- kézzel ütemezni kell
- ha kikapcsolod éjjelre a gépedet (mint mondjuk én szoktam), akkor szopó
- a terrás vinyók korában egy full defrag kb. örökké tart :D "

- egyszer kell csak beállítani
- beállítható az is, hogy bekapcsolja a gépet, ha az épp ki van kapcsolva (de ha áramtalanítod, akkor ez a beállítás mit sem ér)
- ha rendszeresen töredezettségmentesítesz, akkor azért nem ;)

Persze én csak akkor töredezettségmenetsítek, ha épp eszembe jut - de mivel bogarat ültettél a fülembe, leszedem a Defragglert a gépemről és a Windowsra bízom magam.

"Oké, de mit használnak a valóságban? Kis összeggel mernék fogadni, hogy jellemzően a beépített gyárit."
Már ha egyáltalán eszükbe jut töredezettségmenetsíteni. :D

(#135) #00137984


#00137984
törölt tag

A legtöbb defrag program index alapján töredezettségmentesít. Bizonyos fontos rendszerfájlokat átlép, kihagy, nem összekutyul (registryt, lapozofájlt, windows rendszerhéjt, stb..). Ezért nem teljesen tiszta a kép.

[ Szerkesztve ]

(#136) #17896960


#17896960
törölt tag

Az első béta óta win 7-et tolok, és azóta szerintem akár több százszor is újratelepítettem.

Nem azért mert rossz, hanem magam miatt. Én egy kísérletező típus vagyok, ha kell feltelepítek bármit, meghekkelek bármit ami érdekel és aztán ha valami gebasz van, akármikor újratelepítem az OS-t.

Persze így is van felépítve magamnak a "fájlrendszerem". Ha most akarnám, akkor a könyvjelzők és a Norton jelszókezelőjének backup-olása után (kb. 1 perc) akár mehetne a formatálás.

Háttér-en ott van minden, ami kell. Van egy Rendszerkütyü mappa, amiben ott van mindenféle, ami egy friss gépre kell [Adobe Reader, dxwebsetup, Daemon, JAVA update, Firefox, flash-shockwave-silverlight-etc., Winrar, Skype, MSN, Totalcmd, a könyvjelzőim.json, Norton pwm, Setpoint, etc-etc........és még sorolhatnám a sok általában egy kis fájlból álló alkalmazásokat], de itt van pl. a Win7 SP1 is illetve a magyar language MUI, Gadget-ek, az elmentett téma fájl a hátterekkel, színekkel, G9 profilok, stb.

És van egy Driver-ek mappa, ahol mindig a friss meghajtó programok tespednek, de itt van az AHCI driver is.

Ezen kívül van egy Programok mappa, amiben értelemszerűen a programok ISO fájlai vannak, pl. AutoCAD, Sketchup, PS, Norton, Office 2010, Roxio, ProTools, etc. Ha van egy daemon a gépen már lehet is telepíteni bármelyiket.

Természetesen itt kaptak helyet a Képek, Zene, Videók, Dokumentumok mappa is, amit telepítés után egyből belinkelek az intézőben lévő könyvtár megfelelő helyére és minden esetben kitörlöm a gyári mintaképek, mintavideók, stb mappát . <- ezt még érdemes lenne megemlíteni a telepítős írásodban

Továbbá itt vannak még a játék ISO-k egy mappában és egy Backup mappa, amiben a paragonnal készített rendszermentés található, arra az esetre, ha szeretném mondjuk 30 perc alatt visszakapni egy több hónapos rendszert, annak minden beállításával. Ill. itt kapnak helyet a játék mentések is.

A Letöltés partíció értelemszerű. Ide jön be az összes fájl, itt gányolok velük kedvem szerint, törlés/beilleszt/kicsomagol/létrehoz/blablabla, a lényeg hogy itt "töredezem" a vinyót kedvem szerint, nem pl. az asztalon ahol sokan szokták, mert az a C:, az ne töredezzen. Ha valamelyik letöltés megállja a helyét, beválik a progi, stb., akkor átkerül a Háttér-re.

Persze a béta idején még 20 perc volt a telepítés, sajnos napjainkban ez sp1-el és frissítésekkel simán lett egy óra is akár.

Egy szó, mint száz, win7-et már ismerem, csináltam vele már sok mindent, nem baj, ha beszarik, bármikor újra telepítem. És ezzel a hozzáállással jöttem rá arra is, hogy pl. egy aránylag friss telepítés utáni ccleaner megnöveli a boot-időt, tapasztalataim szerint. Vagy hogy ha nem használom is ugyan olyan gyors marad a rendszer.
50-60 másodperc alatt MINDEN esetben felállt eddig a 7 és ez POST képernyővel, mindennel együtt ennyi. Legyen az friss, de legyen az fél éves. Én nem érzek lassulást az idővel arányosan és ennek nagyon örülök.
Nem tudom, hogy oldották meg, de nem olyan, mint az XP, ahol minden egyes telepített program után egyre lassabbnak érezte az ember. És ehhez nem kell semmilyen registry tisztító woodoo.

[Ha olvasgatod a B8 blogot, akkor ha jól emlékszem a Enabling large disks and large sectors in Windows 8 című bekezdésben az egyik Microsoft-os figura [Larry Osterman] le is írja, hogy NEM AJÁNLOTT a registry cleaner-ek használata.

Az ótómata töredezettségmentesítőt én is kikapcsolom, de csak azért, hogy ne tekerje a vinyót, ha én nem akarom. De Paragon-al időnként rendbe rakom. Azért azzal, mert a win indulása előtt töredezettségmentesít. Semmi értelme az épp futó windows alatt, hiszen egy csomó fájl zárolva/használatban van.

Szvsz érdemes még az energia sémákat is beállítani az elején. Teljesítmény centrikus az legyen teljesítmény centrikus, az energiatakarékos meg éjszakai letöltéshez pl., vagy bármi. Ott nem kell "diavetítés" a háttérképeknek, processzor min. 5% - max. 20%, stb..

És ha már erről van szó, akkor azok akik büszkék arra, hogy nem kapcsolják ki a gépüket, csak sleep, azok inkább szégyelljék magukat, hogy mennyire ostobák és szánni valóan nem környezettudatos lények.

Nah, szép kis regény sikeredett! Sorry! :D

(#137) #17896960 válasza ftc (#120) üzenetére


#17896960
törölt tag

Ezt hogy érted?! Nem látom benne a rációt. Milyen kütyüről van szó, ami újabb kiadású, mint a 7 és NINCS win7 driver hozzá? :U

(#138) ArchElf


ArchElf
addikt

Én mondjuk laptopon a hibernálást nem kapcsolnám ki.
Egyrészt az a 2-4 vagy akár 8GB nem sokat számít egy modern gépnél (amire ugye felmegy a cikkben említett W7), másrészt ha valamiért nem kapcsolom be 4-5 napig a gépet, akkor simán elmegy sleep-ből hibernálásba, amikor már csak 4% aksi van. Nem lövi "csak úgy" le a gépet, nem kell attól tartanom, hogy megsérül valami a fájlrendszerben leállásnál a aksi lemerülése miatt...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#139) ArchElf válasza #17896960 (#136) üzenetére


ArchElf
addikt

...az energiatakarékos meg éjszakai letöltéshez pl., vagy bármi. Ott nem kell "diavetítés" a háttérképeknek, processzor min. 5% - max. 20%, stb..

És ha már erről van szó, akkor azok akik büszkék arra, hogy nem kapcsolják ki a gépüket, csak sleep, azok inkább szégyelljék magukat, hogy mennyire ostobák és szánni valóan nem környezettudatos lények.
Mert ugye seedbe (vagy csak simán letölteni 5%-os energiasémával) otthagyni ájszakára az marhára környezettudatos... :DDD
Szánnivaló vélemény. :W

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#140) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Külön kell egy partíció a gyorsítótárnak is, akkor nem kell töredezettség mentesíteni, vagy jóval kevesebbet. Win7-nek elég 20GB bőven, a gyorsítótárnak 8GB, egy külön lemezre meg a játékokat telepítem. Jelentős a sebesség növekedés. Főleg ha telne ssd-re is egyszer...

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#141) cucka válasza SityiSXT (#134) üzenetére


cucka
addikt

Igen, de csak befelé szűr alapesetben
Az XP tűzfala csak befele tud szűrni, a Vista óta lehet kifele is. Egyébként a kártevőkre jellemző, hogy kintről jönnek be, tehát nem értem, ez miért probléma otthoni környezetben.

És vannak páran akiknek ez így nem tetszik, ők totál kontrollt akarnak a gépük fölött
Igen, ez a vérpistike hozzáállás.

Egyébként csak szólok, hogy az NTFS-t alapból úgy tervezték, hogy ne töredezzen a filerendszer, ezért nem értem, hogy milyen gyakorlati előnyöket vártok attól, hogy lecserélitek/kikapcsoljátok a beépített defrag szolgáltatást.

(#143) #17896960 válasza Victoryus (#140) üzenetére


#17896960
törölt tag

XP-vel, Vista-val csináltam ezt én is. Pager partíció, meg program files partíció, stb.. De mint már írtam is, én nem veszek észre lassulást az OS-en, úgyhogy buzizzon ilyenekkel, akinek három anyja van. :) Legalábbis én már így vagyok vele.

Azt viszont nem vitatom, hogy ezzel a módszerrel a C:-t jobban megóvja az ember a töredezéstől!

(#144) Franklin válasza #17896960 (#136) üzenetére


Franklin
addikt

"Van egy Rendszerkütyü mappa, amiben ott van mindenféle, ami egy friss gépre kell..."

Használd a ninite.com-ot, rengeteg időt meg lehet vele takarítani. Kipipálgatod miket akarsz feltelepíteni (flash, alter.böngészők, videólejátszók, msn, skype, stb.), letölt egy kis exe fájlt, elindítod, térülsz-fordulsz, mire visszaérsz, a progik telepítve vannak. Az idegesítő reklámok és egyéb third-party cuccok nélkül.

Nem kell végigjátszani minden proginál a next-next-next-no-no-yes-finish mantrát. :-)

(#145) #17896960 válasza Franklin (#144) üzenetére


#17896960
törölt tag

..hmm, jól hangzik, lecsekkolom! :R

(#146) dave666 válasza dave666 (#43) üzenetére


dave666
aktív tag

Egy dolog amire még nem találtam még megoldást, telepítés után minden 2 indítás után nincs rendszerindításnál hang.
Windows 7 Home Premium és Windows 7 Professional alatt is.
Megoldás tudnál rá ajánlani?

Senki nem tapasztalt még ilyet?
Csak ÉN?

Dave666

(#147) albert8


albert8
addikt

NAgyon jó cikk :R
köszi épp aktuális is

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#148) copass válasza #17896960 (#136) üzenetére


copass
veterán

zsír!:D
a legrohadtabb dolog oprendszert újrarakni.
én amit csak lehet portable-n használok.
van egy cucc: soluto, biztonságosan lehet piszkálni vele a automatán elinduló cuccokat.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#149) #17896960 válasza copass (#148) üzenetére


#17896960
törölt tag

Ááá, azért annyira nem tré. :)

Pl. az XP-nek, amit régen használtam, a mai napig fejből nyomom a serial-ját. A haverok sírnak a röhögéstől! :D Gondolhatod azt is hányszor telepítettem. Mondjuk az igazsághoz hozzá tartozik, hogy ebből a rengeteg telepítésből jó sok volt másoknak a gépe. Én vagyok a csapatban az ügyeletes rendszergazda.

(#150) ArchElf válasza #17896960 (#142) üzenetére


ArchElf
addikt

Gondolom a TV-is áramtalanítod otthon, router sem megy éjszakára, telefont is kikapcsolod, mikrót kihúzod.
Amúgy meg miért fizetsz elő 120 Mb-es netre, ha évente kétszer használod letöltésre.

Természetesen öncélúan sleepelek, mivel ez a funkció erre való (mint a gyors net a letöltésre, a TV a tévézésre és mikró a mikrózásra). Ne törd magad, bunyós :W

Feldobod a napom így estére, komolyan. Na amíg te mész bulizni, engem már vár az asszony :P

:C

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.