Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Misály válasza Hunork (#162) üzenetére


Misály
addikt

Akkor meg egyszer, rendszergazda fiokot NEM engedelyezunk semmikor!

Felveszed a usert az admin groupba ha nagyon muszaj de 1.0as usernek engedni a rendszergada hasznalatat ongyilkossag. Ez egy elba@#$% XP-s berogzodes... felejtsd el.

Superfetchet kikapcsolni kontarkodas, ahogy az indexelest is. Ezeket nagyon gyorsan el kellene felejteni, csak artasz az OS-nek vele.

Pagefile off???? Atyaeg...

[ Szerkesztve ]

(#202) CocooN-z válasza anulu (#200) üzenetére


CocooN-z
őstag

Nekem eddig csak rossz tapasztalatom votl vele 2048-at adtam meg régebben mindig, SF-el, és 8G rammal ezek nélkül, használhatóbb.

Mondjuk ha SSD lenne a rendszer persze másképp vélekednék. Tudom

Akkor tesók vagyunk? Hasonló gép, hasonló muter :D

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#203) Hunork válasza hackeeeee (#191) üzenetére


Hunork
veterán

Most tényleg ez jön le??? :W
1 féle vírusirtót mutattam be, 2 féle mailware-spybot, 2 féle registry takarító, 1 féle töredezettségmentesítőt, és az Autoruns-t, meg Ccleanert-t. (Gamebuster csak érdekességképp volt ott...)
Mutasd meg a cikkben, légy szíves, hogy hol írtam azt, hogy ezeket fel kell telepíteni mindet! Nagyon kérlek!
És én 15 éve nem voltam számítógép szervizben...

"A következő lépéseket innentől csak tanácsolom, nem muszáj mindent, mindenkinek követnie, a teljesen szubjektív véleményünk dönt erről. Mindazonáltal, hosszas tesztelés után úgy vélem, hogy a számos lépés legtöbbjének betartása egy alapvetően otthoni számítógép esetén igen javasolt. Az egyes elvégzendő műveletek között lesznek természetesen olyanok, melyeket nyugodtan mellőzhetünk, mert vagy nagyon erős alkatrészekből álló géppel rendelkezünk, vagy valakinek nagyon fontos például a hibernálás megléte…stb. Ezek azok a pontok, melyeknél mindenkinek saját maga kell döntenie."

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#204) Hunork válasza ne_nezze (#198) üzenetére


Hunork
veterán

Ki mondta, hogy kell? :U

"Nagyon fontos megjegyezni, hogy a fenti eljárással csak azok éljenek, akik teljesen képben vannak a Windows rendszerrel kapcsolatban, és képesek arra, hogy kordában tartsák saját magukat és azokat, akik alkalmanként a számítógépet használják (gyerek-feleség-szülő...) ugyanis ekkor deaktiválódik az UAC! Kifejezetten kezdők ezt a lépést ne tegyék meg!"

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#205) Hunork válasza Rudolf2 (#190) üzenetére


Hunork
veterán

Nagyon köszönöm! :R
Többször is írtam, hogy mit lehet, szükséges, tanácsos, ha van kedved, ha tetszik, nem kötelező...
Egyszer sem említettem meg, hogy valamit meg kell tenni, vagy hogy kötelező. :K
Egy csokornak szántam, mindenki azt használja, amit szeretne. És természetesen nem kell az összes segédprogramot sem telepíteni, ezt sem írtam, ezek pusztán be lettek mutatva...

És persze otthonra, nem egy többgépes hálózati környezetre gondoltam... :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#206) zoltanz válasza hcl (#195) üzenetére


zoltanz
nagyúr

NTFS is figyel arra, hogy lehetőleg minnél kevesebb darbra ossza szét a fájlokat. Csakhát nem valami hatékonyan. :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#207) hcl válasza zoltanz (#206) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, mondjuk hogy sehogyan. Ha már nem elég hatékony, akkor valójában mindegy is.
Természetesen töredezésmentes filerendszer nem létezik, ez igaz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#208) st4rlight válasza hcl (#207) üzenetére


st4rlight
tag

Szerencsére hamarosan nem lesznek ilyenek, hogy töredezettségmentesítők, mert rendszer meghajtónak mindenki SSD-t használ majd, adat HDD-nél meg nem számít, ha kicsit törik. Ugyanezen ok miatt nem érdekel, ha pár megával nagyobb a registrym-sem, SSD 120GB a rendszerpartíció, 16 GB RAM, core i5. Egyébként az a röhej, hogy fizetős "gyorsító" szoftverekre annyi pénzt el lehet költeni, amennyibe egy ilyen vas kerül, mint az enyém (200-ból raktam kb össze, az nem drága szerintem mai bérek mellett).

[ Szerkesztve ]

//developer

(#209) hcl válasza st4rlight (#208) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aha, nem számít :D Csak amikor az adatokkal dolgoznál, illetve írnál rá ;)
Igaz, nem olyan gyorsan lassul szét tőle a winyó.
SSD-vel igazad van már én is szeretnék :)

Ja, meg az adatwinyót nem szokta az ember néha lezúzni, mint az oprendszert :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#210) hackeeeee válasza st4rlight (#208) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az még soká lesz, hogy mindenki SSD-t használjon rendszer alá. :)

Attól függetlenül szükség lesz rá, mert a tároló vinyó is, ha folyamat használod, töredezni fog...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#211) st4rlight válasza hackeeeee (#210) üzenetére


st4rlight
tag

Hadd törjön :) 2 éves HDD töredezettségmentesítés előtt és után 5%-os gyorsulást képes csak felmutatni. Külső HDD-m van, 5400-as... innentől kezdve nem érdekel, hogy törik vagy sem, mindenhogyan csiga :) Ha nagyon lassú, kap egy format-ot meg visszamásolást... évente egyszer meg lehet játszani, viszont nem kopik annyit, mintha folyton reszelné valami szoftver a háttérben.

[ Szerkesztve ]

//developer

(#212) zoltanz válasza st4rlight (#208) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ott is figyelni kell, pl ha kevés a hely belassúl az SSD is.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#213) st4rlight válasza zoltanz (#212) üzenetére


st4rlight
tag

Ez így totál nem igaz. Majdnem 3 éve van SSD-m, amit írsz, azt max olvastad valahol, de nem tapasztaltad szerintem :) Random elérés van, nem ugrál az iró/olvasófej (mert nincs), tehát nem lassul, és hogy hány memóriacellád van szabadon, totál nem lényeges, ugyanis az "üres cella" is lényegében egy nullával töltött cella, tehát 1byte adat és 120 GB üres hely is fizikailag tökre hasonlóan néz ki olvasási szinten.

[ Szerkesztve ]

//developer

(#214) hackeeeee válasza st4rlight (#211) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát attól függ, ha több olyan játékod is van, ami apróbb file-okat telepít, használ, vagy akár képeket tárolsz, akkor azért eléggé szét tud esni, ezzel lassítva a töltési időt, és esetelegesen kényes szaggatást okozva a HDD miatt... Szal, sokszor akár az általad említett 5% is sokat jelenthet. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#215) hackeeeee válasza st4rlight (#213) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Pedig igaz, többen is írták már ezt tapasztalatként.. Ezért is van, hogy érdemes x%-ot szabadon hagyni az SSD-n. :K

hopp, szerkeszthettem volna, sry. :B

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#216) st4rlight válasza hackeeeee (#215) üzenetére


st4rlight
tag

Hát én lassulást nem tapasztaltam, az biztos, bár nekem jobb fajta SSD-im vannak (OCZ Vertex), meg nem az utolsó bitig tolom tele őket, most a 120-ason totál belakva is van 30 GB üres helyem (Agility 3). Meg aztán, szerintem ezt max gamer tudná tapasztalni, hogy 500MB/s olvasás helyett csak 450MB/s és 0.2s lassabban tölt a pálya gondolom.. micsoda probléma :D

Az x%-osra annyi igaz, hogy 15% üres hely kell, hogy jobban tudja szervezni a meghibásodó cellákat ha jól emlékszem.

"többen is írták már ezt tapasztalatként" -> meg azt is mondják, hogy a répától tudsz fütyülni :)

[ Szerkesztve ]

//developer

(#217) hackeeeee válasza st4rlight (#216) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vissza már nem keresgélem, mert már nem tom, hogy most valamelyik logout-os írásban volt, vagy valamelyik cikkhez írta valaki, fogalmam sincs, de mindegy végülis...

Jajj.. :) Tehát, aki ilyet tapasztal, az sügér? :U Tehát, hogy telirakta, meglassult, leszedett róla pár gigát, és visszanyerte a sebességet.. Véletlen műve, többeknél?

Amúgymeg, Én lehet hamarabb veszek Raptort, mint SSD-t, tempo ide, vagy oda.. :) Legalább van valami egyedisége, nem úgy mint mostanság az SSD-nél, merthát ugye el van halmozva a piac olcsóbb SSD-kkel.. :U Nekem még mindig fontosabb a tárhely mennyisége azért amit fizetek. :)

És szerintem itt fejezzük be, mert ez már egyáltalán nem ide tartozik. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#218) st4rlight válasza hackeeeee (#217) üzenetére


st4rlight
tag

Raptor is jó, csak nagyon melegszik meg állítólag kicsit hangos is. Többek mondták :)

//developer

(#219) hackeeeee válasza st4rlight (#218) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A WD Green kivételével szinte minden HDD hangos.. :) A Samsung-ok búgó hangjáról ne is beszéljünk... A melegedés meg már nézőpont kérdése, a mai PC házak világában..

Amúgymeg ott van havernál a "plexi tetejű" raptor.. Egyáltalán nem hangos, és nem melegszik annyira, mint gondolta volna. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#220) st4rlight válasza hackeeeee (#219) üzenetére


st4rlight
tag

Meggyőztél. Marad az SSD :)

//developer

(#221) Gorneck válasza HartgeH3-2.8 (#90) üzenetére


Gorneck
titán

Minek? Kb annyit ér mint a spybot, bár az új kiadás lehet sokat fejlődött, de kétlem.

Gorneck#1239

(#222) Gorneck válasza hackeeeee (#191) üzenetére


Gorneck
titán

De mennyi...ennél már csak az a jobb, mikor 1-2 ismerős eltipeg hozzám és mutatják mizu. Néha azt kívánom bár ne olvasnák a PH-t. Sajna mostanában egyre többen néznek el felém (sok SSD váltó), akik lelkes amatőrként egy cikk elolvasása után hatalmas szakértelemmel mindent megcsinálnak amit előírnak/tanácsolnak...én meg szopok vele, hogy megcsináljam.

Gorneck#1239

(#223) hackeeeee válasza Gorneck (#222) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Naja.. Haver is mesél elég sokat az ilyenekről, Én meg csak pislogok..

Véleményem szubjektív...

(#224) Gorneck válasza hackeeeee (#223) üzenetére


Gorneck
titán

Annyira nem szokott érdekelni, mert szerencsére tudom mit állítgatnak nagy általánosságban, szal szerencsére pikk pakk kész is a generál...

Gorneck#1239

(#225) anulu válasza Gorneck (#222) üzenetére


anulu
félisten

az ilyen szétgányolt rendszereknél reinstallal kezdek, és felrakom úgy, ahogy szerintem a legjobb. mintegy 20 év PC-s tapasztalattal a hátam mögött.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#226) hackeeeee válasza anulu (#225) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát igen, csak akkor vicces a helyzet, amikor közli az ügyfél, hogy Ő nem kér reinstall-t, hanem hozd helyre a rendszert... Mert sajnos sok ilyen van, amikor olyan szoftvereket használ, amik lényegében már beszerezhetetlen..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#227) zoltanz válasza hackeeeee (#226) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Rá kell beszélni kap az ilyen progikból újabb verziót, vagy ugyanolyat csak más névvel. Eszi nem eszi nincs más.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#228) hackeeeee válasza zoltanz (#227) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sok olyan van, akit nem lehet... :N

Van jó pár olyan program, aminek nincs alternatívája.. Kezdve akár az orvosi szoftverek, meg ilyesmik... Ott nincs alternatíva.

Véleményem szubjektív...

(#229) st4rlight válasza zoltanz (#227) üzenetére


st4rlight
tag

:C

//developer

(#230) Gorneck válasza anulu (#225) üzenetére


Gorneck
titán

Pár kattintás miatt nincs reinstall (szerencsére ismerősök azé nem top hüle userek kategóriába tartoznak)...ha szükséges ott a backup, abból pikk pakk szintén kész a rendszer (szerencsére én telepítem ezeket a gépeket, szal elég gyors a debug).

Persze jogos amit írsz csak nálam nem mindig oké ez így. :)

(#228) hackeeeee: Ők azé lássuk be nem SSD használók és nem is OS faragók... :D

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#231) zoltanz válasza hackeeeee (#228) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én is dolgoztam ilyen cégnél. Ha nincs szerződése pl az orvosi szoftverek üzembentartására valakivel, akkor ő a hibás, ez egy ilyen dolog. (nehogymár azt gondolja megvesz egyszer valamit oszt kész)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#232) hackeeeee válasza zoltanz (#231) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ilyeneknél általában annyi van, hogy odaviszi gépet, hogy ilyen-olyan gond van, és lehetőség szerint újratelepítés nélkül oldjuk meg a gondot... Persze előfordul, hogy nem megy, akkor is Te szívsz.. De a takarítás, karbantartás során is.. Szal kb. ugyan az van.. Sőt, legtöbbször sokkal több gond van egy olyan géppel, amit nem telepíthetsz újra.

Sok ilyen van, ha hiszed, ha nem.. :)

(#230) Gorneck23 : Tény.. :K A faragók ott kezdődnek, amikor avast, meg nod egyszerre fut a gépen... :DDD

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#233) anulu válasza hackeeeee (#226) üzenetére


anulu
félisten

helyrehozom, de akkor előre megállapodunk az árban, amennyiért csinálom, és a kávét is ő fizeti :)

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#234) hackeeeee válasza anulu (#233) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Így-így. :)

Sok ilyen ügyfél van, akik nem kérnek újratelepítést. :)

Véleményem szubjektív...

(#235) zoltanz válasza hackeeeee (#232) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mondjuk alapvető lenne a Winben, hogy működjön rendesen a rendszervisszaállítás (és legyen ilyen pont is, az adatbázist meg át lehet másolni), úgy mint a telefonokban.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#236) copass válasza hackeeeee (#232) üzenetére


copass
veterán

az ügyfélnek mindíg igaza van, havert,ismerőst meggyőzöm hogy új szűz, rendszerrel jobban jár.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#237) hackeeeee válasza copass (#236) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Valahogy így...

Az a baj ugye, hogyha Ő ragaszkodik ahhoz, hogy márpedig semmiféle újratelepítés ne legyen, akkor nem lehet vele micsinálni, nem lehet újra telepíteni... Ezek az igazi küzdelmes dolgok...

De visszatérve az előzőkhöz... Hasznosak az ilyen féle fajta írások, csak tényleg az a baj, hogy az elvileg hozzáértő júzerek ezek alapján képesek úgy szétgányolni a rendszerüket, hogy valami embertelen, és persze azt vallják, hogy értenek hozzá...

Véleményem szubjektív...

(#238) copass válasza hackeeeee (#237) üzenetére


copass
veterán

az igazi rohadt dolog az ősrégi dos-os bolti gépekhez egyáltalán csak hozzá nyúlni.
jártam úgy, hogy mondták mentsem le róla amit kell, a gépen floppy volt csak, kivettem a vinyót, beraktam újgépbe lemásoltam, visszaraktam az eredetibe. indítom semmi.kábel csere, semmi, vissza újgép, fat tábla szíjjel szakadva.
szerintem csak a por tartotta egybe.
azóta kétszer meggondolom hogy nagyon régi géphez hozzányúljak.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#239) zoltanz válasza copass (#238) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Pár éve helyrepofoztam egy P1-est, modjuk rá egy hétre elromlott rajta megint a HDD (teljesen leállt) vagy ilyesmi. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#240) hcl válasza copass (#238) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem, a winnyóz hajlamos széttúrni ;) A volt melóhelyen egy NT-vel jártunk így, mert az NT NTFS-ért a 2000 és a XP is konvertálja a sajátjára -> a NT el nem indul róla többet. Szerencsére a 2 éjjeles szíváson kívül nagyobb baj nem volt, mert csak egy tesztrendszerről volt szó.

Aúgy az említett helyen nekem is kellett DOS-t ghostolni egy 486-oson :D Élmény volt. 10Gb-os 2. winyó beköt, boot floppyról, régebbi Ghost-tal, és így ment... Aztán winya ki, át másik gépbe, image lement.

Az én régi gépem mostanában éled újjá. A 286-os korából maradt ház, AT-s Acorp lap, K6-2 :) ...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#241) copass válasza hcl (#240) üzenetére


copass
veterán

a mentés jó lett, asszem még win98 alatt mentettem le, csak leállás után ugrott szét.
jártam úgy hogy indulás helyett megborult fattábla fogadott.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#242) hcl válasza copass (#241) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A DOS és más MS termékek szépségei.
Nem véletlen, hogy kerülöm őket :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#243) copass


copass
veterán

winme?
ahhoz képest hogy útálták sokan, én szerettem, sokkal jobban bírta a túlhajtott procikat,mint a win98.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#244) hcl válasza copass (#243) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én inkább a 980-at. De igazából egyiket sem igazán.
Az XP-t mondjuk jobbnak tartom, mint az elősei, meg a 7-et is, de összetettben a 2.-3. helyen vannak :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#245) hackeeeee válasza copass (#241) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Fat-nál ez még szokás volt ,NTFS-re már nem jellemző.

Véleményem szubjektív...

(#246) csabi94


csabi94
őstag

Nagyon jó cikk, sokat tanultam belőle! :R

Egy kérdésem lenne, bár nem ide tartozik, de hátha tudja valaki: mitől lehet, hogy nem tűnik el a tálcám sokszor, amikor be van állítva, hogy tűnjön el? Nagyon idegesít. :W

(#247) Rudolf2 válasza csabi94 (#246) üzenetére


Rudolf2
csendes tag

Szerintem próbáld ki: csak akkor jelenik meg a látszódjon/ne látszódjon opció, ha a "Nem aktív ikonok elrejtése" opció ki van választva. Nekem anno azt hiszem ez segített.

Kihajolni veszélyes és tilos, de nem lehetetlen...

(#248) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Szépen kiheréled a rendszert, ha ezeket minden kikapcsolod, gratulálok. :)

(#249) csabi94 válasza Rudolf2 (#247) üzenetére


csabi94
őstag

Win 7-ben is van ilyen funkció, hogy a nem aktív ikonokat elrejti?? :D

(#250) Gorneck válasza csabi94 (#249) üzenetére


Gorneck
titán

Igen. Értesítési ikonok testreszabása....

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.