Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tamikomac


tamikomac
aktív tag

Az árazás versenyképes, csak a Dollár / Forint árfolyam nem.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#2) Fiery


Fiery
veterán

"Az AMD szerint az új asztali APU támogatja a Windows 10 összes új szolgáltatását, beleértve a WDDM 2.0-s felületet, továbbá a Microsoft Edge böngésző gyorsítását, valamint a DirectX 12-t is, illetve ennek az API-nak a multiadapter funkciójával elérhető heterogén multiadapter kezelése, így az A8-7670K APU IGP-je bármilyen DirectX 12-vel kompatibilis dedikált GPU mellett is dolgozhat különböző feladatokon."

Mindez ugye igaz az osszes Kaveri alapu APU-ra is, nemde? :) Sz'al akkor ebben az uj prociban mi is az izgalmas?

(#3) tamikomac válasza Fiery (#2) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Az, hogy új :)

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#4) Paul119 válasza Fiery (#2) üzenetére


Paul119
addikt

Valahogy ki kell dobálni a régi lapkát hogy aztán megint ugyan azt vedd meg később:D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#5) Sinesol


Sinesol
veterán

Szvsz ezen az áron jobban megéri egy 7850k, amiben nem 384, hanem 512 shaderes az igp.

[ Szerkesztve ]

(#6) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A Carrizo-L érdekelne engem, hogy mikor szerelnek rá végre kapható, használható készterméket? (12" körüli noti)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7) ukornel válasza Fiery (#2) üzenetére


ukornel
aktív tag

A cikkben két sorral lejjebb:
"Bár az AMD erről nem beszél, de megjegyzendő, hogy ezeket a funkciókat az összes eddig megjelent Kaveri APU képes kiszolgálni."
:K

[ Szerkesztve ]

(#8) lenox válasza ukornel (#7) üzenetére


lenox
veterán

Sz'al akkor ebben az uj prociban mi is az izgalmas?

(#9) Cassi válasza lenox (#8) üzenetére


Cassi
senior tag

Semmi, az AMD szerencsétlen PR-osai azt kapták feladatnak, hogy toljanak ki valamit a Win 10 indulására...

(#10) Dilikutya válasza Cassi (#9) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mert az Intelnél nem szoktak frissítések érkezni... nem kötelező megvenned, BIOS frissítés után a Kaveri is tudni fogja a Godavari újdonságait.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11) Fiery válasza Dilikutya (#10) üzenetére


Fiery
veterán

No offense, de a Haswell Refresh-hez legalabb jott egy (pontosabban nehany) uj chipset, ami uj alaplapokat indukalt. Kicsivel tobbrol szolt a Haswell Refresh, mint a Godavari. Raadasul, az A88X-re igencsak rafert volna egy frissites, pl. M.2 slot es/vagy USB 3.1 tamogatassal.

Ez persze nem jelenti azt, hogy akár a Godavarira, akár a Haswell Refresh-re erdemes lett volna frissiteni az elozo generaciorol :) Mindenesetre en szemely szerint a Win10 rajtjara valami izgalmasabbat vartam az AMD-tol. A 7670K-nal me'g egy paper launch desktop Carrizo (Bristol Ridge) is tobb lett volna. De lehetett volna egy 100 MHz-es clock bumpot nyomni a 7870K-ra, vagy netan megvizsgalni a lehetoseget a TDP kiterjesztesenek. Biztos lenne egy halom high-end A88X deszka, ami elbir 120-130W-ot is, az pedig lehetoseget adna parszaz MHz plusz orajelnek, akarcsak az FX-9590 eseteben.

[ Szerkesztve ]

(#12) sztanozs


sztanozs
veterán

Mikor jönnek kisebb csíkszélességű AMD processzorok - engem inkább ez érdekelne...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#13) Z10N


Z10N
veterán

Az uj BIOS-okkal mi a helyzet? Itt a win10 nemsokara es feloldott funkciokmeg sehol.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#14) Abu85 válasza Z10N (#13) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AMD partnerei már kiadták a BIOS-okat az A10-7870K-hoz, illetve páran már ehhez is. Ezeket kell használni. Amelyik BIOS támogatja a Godavarit, abban már HSA mikrokód is van, de ez még frissülni fog ősszel. A mostani HSA mikrokód viszont jó a Windows 10-hez. Ősszel majd a Vulkan API-hoz fog frissülni a végleges verzió, de magát a SPIR-V->HSAIL fordítást már most is támogatják a gépek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) Fiery válasza sztanozs (#12) üzenetére


Fiery
veterán

Jovore. A Zen elvileg csak az ev vegen erkezik, de elotte (pl. juniusban) _elkepzelheto_ egy 14 vagy 20 nanos Carrizo die-shrink erkezese is. De inkabb az a sanszos, hogy 28 nano marad 2016 vegeig, es maximum FM2+ es AM4 foglalatba betolja az AMD a mostani Carrizot egy kis clock bump-pal (--> Bristol Ridge).

(#16) satz18 válasza Fiery (#15) üzenetére


satz18
őstag

És addig mi a tökömből fognak megélni?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#17) Fiery válasza satz18 (#16) üzenetére


Fiery
veterán

Ez egy nagyon jo kerdes. Figyelembe veve, hogy a dGPU piacon is tortenelmi melysegbe kormanyoztak magukat, a szerver piacrol lenyegeben kivonultak, a desktop es mobil piacon semmire nem mennek az APU-kkal, az androidos piacra meg megsem akarnak annyira belepni; raadasul me'g retorika szintjen sem zaporoznak a vilagmegvalto jovobeni otletek ... sz'al en amondo vagyok, a Zent mar nem eri meg az AMD. Elobb mennek csodbe vagy vasarolja fel oket valaki :( De ne legyen igazam.

(#18) lenox válasza Fiery (#11) üzenetére


lenox
veterán

Mindenesetre en szemely szerint a Win10 rajtjara valami izgalmasabbat vartam az AMD-tol.

En meg ezt furcsallom. Ha minden keszen all a win10-re, akkor minek ennek kapcsan kiadni egy kamu uj procit? Az ellenfelnek meg ugye a tavalyi procik is problemasak valamennyire... Persze amugy ertem, a lefelezodott eladasokra valamit lepni kell.

(#19) edari válasza Fiery (#17) üzenetére


edari
őstag

Ha a pénzügyi jelentéseket nézzük, még igazad is lehet.

(#20) Abu85 válasza satz18 (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Godavari és Kaveri. Alapvetően, ha megjön a Zen a játékosokat az már nem fogja annyira érdekelni, mert csak sima processzor lesz, így elvesztik az IGP-t, aminek komoly jelentősége lesz a DX12/Vulkan API-kkal. Nem véletlen, hogy az Intel is ezt erősíti eszeveszetten a Broadwellel és a Skylake-kel, miközben a CPU gyakorlatilag semmit sem változik. Már az AVX512-t sem engedélyezik, mert azokra a feladatokra, amire ez kellene ott lesz az IGP.

(#18) lenox: Figyelemfelkeltés. A médiát jobban vonzza egy termékbejelentés, mint egy "ezt tudjuk a Windows 10 alatt bemutató". Egyszerűen sokkal több figyelmet lehet generálni egy proci kiadásával. Semmi más oka nincs.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) lenox válasza Fiery (#17) üzenetére


lenox
veterán

De miert, a cash es adossagallomany annyira nem romlott, hogy maris csod legyen, es most hoztak ki uj termeket, meg jon az iskolakezdes/karacsony. Szoval szerintem ott meg nem tart, hogy vege legyen.

(#22) Dilikutya válasza lenox (#18) üzenetére


Dilikutya
félisten

Arról nem is beszélve, hogy eltérő fejlesztést hogy lehetne egy Windows megjelenéséhez ütemezni. Dobtak volna piacra egy félkész Zen-t, hogy új Windows-hoz új processzor legyen? Az Intel sem hozott júliusra semmi nagy durranást, mert minek, a két gyártó készen áll a rajtra. Az új Windows processzor tekintetében nem lesz nagy újítás, az aktuális dVGA/IGP generáció pedig megfelel a DirectX 12-nek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23) darealkilla válasza t72killer (#6) üzenetére


darealkilla
aktív tag

Soha, megy majd 15-17" gépekbe, jelentéktelen méretű akkuval, hogy ne legyen versenyképes üzemidő.
Csak ahogy lenni szokott.

én vagyok az ördög

(#24) fordfairlane válasza Dilikutya (#22) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az Intel sem hozott júliusra semmi nagy durranást, mert minek, a két gyártó készen áll a rajtra.

A pletykák szerint az Intel épp készül lecserélni a teljes Haswell palettát Skylake-re.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#25) ukornel válasza lenox (#8) üzenetére


ukornel
aktív tag

"Sz'al akkor ebben az uj prociban mi is az izgalmas?"

Ha jól látom, +300 MHz alap- és +100 MHz turbó, illetve +37 MHz IGP órajel (az A8-7650K Kaverihez képest) az izgalom tárgya; más semmi. Szerintem mindenki el tudja dönteni, hogy ez neki izgalmas-e; szerintem ettől még nem kell kirakni a (12)-es karikát.

[ Szerkesztve ]

(#26) Abu85 válasza ukornel (#25) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Még annyi, hogy a Godavari modelleket forrasztják és nem pasztázzák, tehát hűvösebbek, mint a Kaveri társai.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) t72killer válasza darealkilla (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szomorú, de gondoltam, hogy megint megy a szokásos AMD-koreográfia:(. Sajnos amúgy verseny híján a kék oldalon se törik magukat a gyártók. A még épp a használhatóság határán lévő N3700 és N3150 procikkal nemigen van választék, pedig jóideje bejelentették őket.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28) martonx


martonx
veterán

Miért nem egy i3-5XXX procival hasonlították össze?

Én kérek elnézést!

(#29) Abu85 válasza martonx (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem létezik olyan asztali proci.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) bacsis válasza Fiery (#17) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen, valahogy én is úgy látom hogy az AMD nyomokban 3DFX-et tartalmaz... mármint azt a részét, hogy a végefelé nem tud talpra állni, és mire tényleg elkészül a tényleg csodafegyver, bezár a bazár :))
De nem baj, majd a gyűjtők ahogy megveszik az áramzabáló Voodoo5 6000-eseket, majd úgy megveszik az FX9590-eseket, illetve az egy-egy ZEN alapú prototípus processzort is :))

(#31) ukornel válasza Abu85 (#26) üzenetére


ukornel
aktív tag

Na, ez is valami. (Bár inkább csak a tuningosoknak fontos.)

(#32) Dilikutya válasza fordfairlane (#24) üzenetére


Dilikutya
félisten

De az nem lesz kész július végére. Amúgy nem vágom, mennyi újítást hoz majd. Biztos olvastam, de a franc se emlékszik már.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#33) Fiery válasza lenox (#21) üzenetére


Fiery
veterán

Az AMD egy lefele tarto spiralba kerult. Amibol raadasul eselyuk sincs kitorni a Zen rajtjaig. A tobbi mutato pedig azert problemas, mert a kilatasok rosszabbodasa mellett marad minden mas szinten. Egy me'g kevesebb arbevetellel kecsegteto par negyedev fenyeben nem olyan sok az a cash allomany. Raadasul, ki is kell rugniuk megint egy halom embert, ami veszelybe sodorja a most futo fejlesztesek "idobeni" piacra keruleset is. A Zen fo tervezoje lehet, hogy zsenialis szakember, de ha hirtelen a keze alol kivesznek 50 mernokbol 10-et, akkor o sem tud mast csinalni, mint felteszi a kezet, hogy "oke, akkor nem 2016 vege, hanem 2017 Q2". Ha pedig addig tovabb romlik a PC-piac (ami elegge sanszos), es az tovabb rantja magaval az AMD-t, akkor 2016 kozepen-vegen megint elvesznek 10 mernokot, stb. stb. Biztos recept a csodre mindez, hacsak nincs komoly kp allomanya a cegnek (ami nincs), vagy valami penzze teheto tulajdona (ami szinten nincs -- mar nincs).

[ Szerkesztve ]

(#34) martonx válasza Fiery (#33) üzenetére


martonx
veterán

Én azt nem értem, hogy miért nem viszik csak simán át a meglévő Kaveri-ket (vagy hívjuk bárhogy pl. Godavari, Carizzo) szimplán csak 22 vagy akár 14nm-re? Miért jobb egy Zen architektúrával megpróbálni megváltani a világot, mikor a Kaveri teljesen jó architektúra, csak nyilván nem versenyképes az Intel 14nm-je ellen, miközben bár laikus vagyok, de biztos jóval kevesebb erőforrás a meglévő architektúrát 22, 14 nm-re átültetni, mint komplett újat tervezni nulláról?
Alacsonyabb csíkszélességgel nyernének mondjuk minusz 20% fogyasztást, és 10% plusz teljesítményt, máris ismét jók lehetnének APU fronton.

Én kérek elnézést!

(#35) fordfairlane válasza Dilikutya (#32) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem lesz kész, de augusztusban elkezdődik a termékvonal cseréje, és valószínűleg a Windows 10 miatt lett így időzítve.

Amúgy nem vágom, mennyi újítást hoz majd. Biztos olvastam, de a franc se emlékszik már.

Nagyjából kicsit jobb IGP, oszt annyi.

x gon' give it to ya

(#36) Dilikutya válasza fordfairlane (#35) üzenetére


Dilikutya
félisten

Akkor kb. ugyanaz, mint a Godavari.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#37) lenox válasza Fiery (#33) üzenetére


lenox
veterán

En ezt a zen dolgot nem ertem. Szerintem nem azert nem adnak el eleg procit, mert nincs zen, hanem mert olcso haswell 10k, olcso kaveri 18k. Szerintem a zennel a pentium/i3 magassagaban valamennyi eladast talan fognak produkalni, de nem fog szerintem annyit segiteni, mint egy 8k-s kaveri segitene.

(#38) Abu85 válasza martonx (#34) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AMD a prociknál nem a bérgyártók felkínált dizájnkönyvtárait használja, hanem sajátot. És ez adja meg nekik azt, hogy 28 nm-be annyi tranzisztort építsenek, amennyit más még 22/20/kevesebb nm-be sem tud rakni. Ugyanez lesz igaz a 14/16 nm-re is, de ahhoz is szükségesek a most készülő dizájnkönyvtárak. Az alap dizájnkönyvtárakkal a Carrizo csak lelassulna 20/16/14 nm-en és a fogyasztása is nőne.

(#32) Dilikutya: a Skylake az IGP legfontosabb problémáit korrigálja, így már elérik az első bindless bekötési szintet. Lényegében ez a legfontosabb fejlesztése, ja meg a parancsprocesszor is frissül, mert a mostani megoldást nem tervezték DX12-es szintű igénybevételre.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39) fordfairlane válasza Dilikutya (#36) üzenetére


fordfairlane
veterán

Azzal a különbséggel, hogy az Intel már 14nm-en van, tehát ráér szöszmötölni.

x gon' give it to ya

(#40) Jack@l válasza martonx (#28) üzenetére


Jack@l
veterán

Sztem ez is jó lett volna, hamár újdonság, apu, meg win10 a téma:
http://www.anandtech.com/show/9320/intel-broadwell-review-i7-5775c-i5-5675c/7

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#41) Fiery válasza martonx (#34) üzenetére


Fiery
veterán

+10% teljesitmeny nagyon keves (lenne) mar a Haswell ellen is, a Skylake-rol meg ne is beszeljunk.

(#42) bacsis válasza Fiery (#33) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Amibol raadasul eselyuk sincs kitorni
Pont te írtál 11-es hsz-edben lehetőségeket, amikkel szerintem mindenki egyet ért az itt fórumozók közül..
én aszondanám, hogy gyerünk skaccok építsünk várat a xarból!
Van nekünk jó kis AM3-as ezer éves platformunk...
Van még benne potenciál.. Még lehetne oda további 95W TDP-s procikat kiadni 8 modullal....
meg 65W-os példányokat 6 modullal....
pont nézegetem az Asrock honlapját Ez az Asrcok AM3-as lap mindent tud amit egy modern lapnak tudnia kell.. szépen meg van oldva az USB3.1, az M.2-es foglalat, oké PCIe3.0 nincs, de szerintem nem dőlnénk a kardunkba...
Aztán jahh.. FM2+.... korábbi itteni PH-s tesztekben is kiderült, hogy a Kaveri IGP-ben van tartalék rendesen...
Megemelni azt úgy ahogy a Godavarinál, azt boldogság, akár a TDP keretet feljebb tolni... ahogy te is írtad...
Kockázatos vállalkozás? ugyanmár, szerintem elég sokan emlékezünk arra amikor az AMD az első Athlon XP-ket koppon hajtva dobálta piacra, a jó kis Palomino-kat meg a TbredA-kat...
Ezekből csordogálna....

(#43) Fiery válasza lenox (#37) üzenetére


Fiery
veterán

A Zen elso korben a szerver/HEDT piacra valo visszaterest celozza, tehat semmi koze a Pentiumokhoz, i3-akhoz, de me'g az i5-okhoz sem. Masodik korben johetnek majd az APU-k. Az APU-kkal viszont az a gond, hogy egyre kevesbe izgalmasak az AMD megoldasai. Anno (par eve) mindenki hulyenek nezett, amikor ova intettem az AMD-t attol, hogy leadjon a feszitett tempobol. Arra figyelmeztettem mindenkit, hogy az Intel fejlodik a legkomolyabb tempoban a GPU-k piacan. Volt honnan (= a beka s*gge alol) felfejlodniuk, de minden evben hoztak a szokasos 20-25%, sokszor me'g nagyobb elorelepest az iGPU teljesitmenyben. Pontosan az tortent, amire gondoltam: az 5775C-vel az Intel iGPU-ban is beerte (sot, lenyomta) az AMD-t -- holott a Llano es Trinity idejeben ez me'g sci-finek tunt. Az APU-k egyetlen igazi elonyet is sikerult ezzel lenullaznia az AMD-nek a toketlenkedessel. Az elso Kaveri ota lenyegeben leallt az iGPU-k fejlodese, csak a farigcsalas megy. Mar a Kaverinak is at kellett volna tornie az 1 TFLOPS-os hatart (iGPU FP32), az pedig mind a mai napig nem sikerult az AMD-nek. Oke, hogy ott volt nekik a GCN, tok jo architektura, de amiota azt beraktak az APU-kba (Kaveri), azota megy a reszelgetes. Sot, me'g 2016-ra sem tunik ugy, hogy lenyegesen elore tudnanak lepni, holott a Skylake me'g komolyabbat fog szolni iGPU-ban (is), mint az 5775C. Nem is csoda, hogy az Intel bedobta a Kaby Lake-et, mar egyszeruen nincs hova rohanniuk, nincs kivel meccselni az x86 fronton :(

[ Szerkesztve ]

(#44) Fiery válasza bacsis (#42) üzenetére


Fiery
veterán

Amit irtam, az nem kitoresi lehetoseg, csak a nagy semminel egy kicsivel nagyobb probalkozas lett volna. Az FX-9590 sem valtotta meg a vilagot, de arra jo volt, hogy egy kis buzzt generaljon az AMD korul. Az AMD-nek mar elment a hajo, innen mar nem jonnek vissza, erre komoly penzzel mernék fogadni :( Marad az ARM vs. Intel x86 harc, arrol fog szolni a kovetkezo evtized.

(#45) satz18 válasza Fiery (#44) üzenetére


satz18
őstag

És ha megveszi őket a Samsung és egyből tolhatnák a 14nm-es Samu gyártósoron az AMD procikat?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#46) Gyuri27 válasza Fiery (#44) üzenetére


Gyuri27
félisten

Legalább nem károgsz folyamatosan az amd-s ati-s híreknél. :W

Amd - Radeon - Ryzen

(#47) bacsis válasza Fiery (#44) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nem is kell kitörniük.. csak ahogy 13 évvel ezelőtt ki akarták húzni azt hogy végre a 0,18 mikron után kijöhessen a 0,13 mikorn meg a Barton, most pont úgy kéne kihúzni ezekkel az apróbb vackokkal a Zen-ig :U

(#48) Fiery válasza satz18 (#45) üzenetére


Fiery
veterán

A Samsung miert gyartana x86 procit? Az Exynosok nagyon szepen dolgoznak, minek kene nekik egy nem tul versenykepes x86 proci? Plane olyan piacot celozni vele, ami folyamatosan zsugorodik?

Ha a Zenre gondoltal, azt pedig nem lehetne ma gyartani, mert nincs me'g kesz papiron sem. Hiaba lenne egy nyitott gyarajto, nem lenne mit bevinni rajta jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#49) Fiery válasza Gyuri27 (#46) üzenetére


Fiery
veterán

Az a szerencse, hogy Te pedig nem szemelyeskedsz :) De tudod mit, mondj valami pozitivat akkor a 7670K-rol es az AMD elkovetkezo masfel everol.

(#50) Gyuri27 válasza Fiery (#49) üzenetére


Gyuri27
félisten

Folyamat ezt csinálod. Persze te 100x jobban csinálnád.

Maga az amd léte pozitiv. Ha csődbe mennek meg lehet nézni mit müvel az intel-nv versenytárs nélkül.

Amd - Radeon - Ryzen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.