Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #95462144


#95462144
törölt tag

Ahogy olvastam szépen megy az arcfelismerő rendszerük a sertéstelepeken illetve máshol...

(#2) GreenGoblin válasza #95462144 (#1) üzenetére


GreenGoblin
tag

:DDD

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#3) floratm


floratm
senior tag

Ha a kinai komcsik nem tolnák ennyire a Huaweit szóba is jöhetne, de éppen ezért kizárt hogy vegyek még ja jo is. Még samsungot is hamarabb vennék...:)

A klasszik rádióban megy hasonló keménységgel a kinai imázsépités... Nincs ezzel baj, fizetnek érte. Csak nálam épp a kivánt hatás ellenkezőjét eredményezi

(#4) doooo


doooo
veterán

Áprilisi tréfának pont jó ez a kijelentés.
Persze mobilszektorra lebontva már nem közölnek adatokat (nem mintha nagyon mérvadó lenne). Ott nem elég pár állami megbízás (vagy inkább feladat, "megbízni" (piaci értelemben főleg) nem szokta saját magát az állam).

(#5) zazenke


zazenke
őstag

a huawei eu és usa mobilszektorának vége van hiába erőlködnek

(#6) t72killer válasza zazenke (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

USA-ban tudtommal eddig se árultak telefonokat. Igaz, hálózati eszközöket nagyon is.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) Essentials


Essentials
aktív tag

Ez cikk valami struccpolitika, vagy egy Huawei-hirdetés? Nem kötekedésből kérdem, de a cikk teljesen figyelmen kivül hagyja hogy a Huawei 2020 szeptembertől elvesztette több ( a legtöbb ) főbb komponensének beszerzési lehetőségét ( amerikai szabadalmak miatt, vagy mert USA termék ), ezzel teljesen elakasztva az új tabletek, és telefonok piacra küldését. Gyakorlatilag raktárra rendelt alkatrészekből legózgatnak, amíg lehet. ( Lásd pld P Smart 2021 ) Nem értem hogy jelen helyzetükben miből szeretnének a saját becsléseik szerint 80 millió telefont eladni, amikor Kínában is elkezdtek visszaszorulni az év végén (Q4 ) , vélhetően olyan cég által nem reklámozott okokból, hogy nem tudták kellő mennyiségben kielégíteni a belpiacon sem a fogyasztói igényeket, ezért más gyártókhoz fordultak a fogyasztók. De ez " csak " a lakossági üzletág főbb része, ( hiszen ott vannak még a PC-k, fülesek pld ) na mi van a hálózatival? Egyre több helyen csapják rájuk az ajtót Európában, utoljára Uk döntött úgy hogy az összes hálózati elemüket le kell cserélni 3 éven belül a szigetorszában, de máshol is nagy mozgolódások várhatóak. Németországban hatalmas lobbi megy a telekom cégeknél a hálózat megtartására, a kormánnyal kardoznak éppen, futnak a pénzük után, és még nem látni a dolog végét, és a franciák lehetnek az angolok után a következők akik felszámolják őket a hálózatokból. Az USA a transzatlanti szövetségeseire egyre nagyon nyomást helyez a Huawei ügyben, ez pedig fokozódik majd a jövőben. ( Biden ki is jelentette hogy a kormányzat egyik célja hogy legfőbb szövetségeseivel közösen lépjenek fel Kína agresszív terjeszkedési politikája ellen ) A Huawei egyértelmű célja ( volt ) a nyugati piacok meghódítása, ami most dugába dőlni látszik mindegyik üzletágban, a fejlődés nem csak megtorpan, de visszafele sül el sok helyen azzal hogy lecserélik a hálózati elemeiket, vagy nem tudnak telefonokat, tabletet gyártani alkatrész utánpótlàs híján. Ez egy elég sötét jövőt vázol a cég elé, így elég értelmezhetetlen számomra hogy miért nem foglalkozik ezzel a cikk, sőt, mintha tudomást sem szeretne venni a cég jelenlegi helyzetéről.

Ezzel kapcsolatban bennem mar felmerült néhány kérdés:

Magyarországon hivatalos forrásból vásárolt készülékekre januártól összesen 3 év garancia jár ( 250.000Ft-os vásárlás felett! )

1.) Lehetne-e hosszabbá tenni a frissítések biztosítását, mert jelen helyzetben úgy fest, hogy a 3 éves garancia mellett a Huawei nem biztosít erre a 3 évre android és EMUI frissítést a drágább eszközeihez sem! Pedig te is tudsz sorolni néhány ellenpéldát, akik viszont igen! Ez alapján az idén január után vásárolt P40 Pro-ra még 2023-ban is lesz gyártói garancia, de vajon a szoftveres support meddig húzza?
2.) A Huawei lakossági üzletágának helyzete miatt a 3 éves magyarországi garancia függvényében remélhet-e 2023-ban is alkatrész-ellátást a vásárló annak fényében, hogy több fontosabb okostelefon komponenst sem tudnak legyártatni 2020 szeptembere óta, kvázi a következő években ( bizonyos termékekből akár már idén ) teljesen kifogynak! Ha a következő években ezzel az alkatrészhiányos helyzettel szembesül a még garanciával rendelkező készüléktulajdonos, az vajon milyen kompenzációra számíhat a cégtől? Visszatérítés lehet a megoldás? Jogilag igen.
3.) Van-e arról valami hír, hogy a 2019 tavaszán megjelent P30 Pro Android/EMUI supportját saját magukhoz képest kitolják-e abból az okból kifolyólag, hogy 2020-ban megjelentek egy frissített változattal új termékként bevezetve? Vagy pedig 2019-től ketyeg a P30 Pro-ra a Huawei frissítési hajlandósága, és jövőre már nem kap nagy rendszerfrissítéseket a modell, annak ellenére hogy 2020-ban újra kiadták?
Ezek szerintem fontos kérdések az érintett felhasználók számára, amik vásárlás előtt döntő tényezők lehetnek. :Y

[ Szerkesztve ]

(#8) Essentials


Essentials
aktív tag

És itt van ez a "Harmony OS"... hatalmas várakozás előzi meg a bemutatását ( már évek óta, amióta hitegetik a sajtót a cég magasrangú alkalmazottai gyakran egymásnak totálisan ellentmondó kijelentésekkel ), közben az utolsó információ az a fejlesztői bétákat már használók felől, hogy ez a Huawei ígéreteivel ellentétben egy android 10-re húzott fork. Akkor minek az érkezését is várjuk annyira, miben távolodnak/függetlenednek így a Google-től? Mitől lesz ez saját, mindenen átívelő, és mindenn futó rendszer? A Google AOSP platformja tök jól hangzik hogy mindenki számára nyitva áll, és "közösen fejlesztik", de az egész úgy van kitalálva ( nem mókázásból ) hogy beágyazott Google felügyelet és szolgáltatások nélkül nem tud megfelelő minőségben működni. :U

[ Szerkesztve ]

(#9) Plazmacucci válasza Essentials (#7) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem ezere nem itt fogsz választ kapni :N

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10) Essentials válasza Plazmacucci (#9) üzenetére


Essentials
aktív tag

Saját véleményekre vagyok leginkább kiváncsi, nyilván egy cég részéről egy ilyen sosem lesz előre kommunikálva. Nyilván nem fognak maguk ellen dolgozni, és ha elérkezünk adott állomásokhoz, ( jelen helyzet szerint esélyes ) majd felfedik a lapjaikat.

(#11) #16820480 válasza Essentials (#10) üzenetére


#16820480
törölt tag

Véleményem szerint ez ilyen propaganda politika, hogy a nép felé azt kommunikálják, hogy hiába a nagy gonosz elnyomó nyugat, de mi akkor is élünk és virulunk. A ZTE is eljátszotta a hattyú halálát, hogy tönkremegy a cég, stb, aztán tönkrement? Nem, azóta is elvannak, gondolom építgetik az afrikai meg dél-amerikai hálózatokat, meg kapják a zsíros állami megbízásokat. A nyugati cégek ott csak jelzés értékkel vannak jelen. Mikor fog egy kínai szerverpark Azure-on futni, majd Huawei Hazure-on :)

(#12) Essentials válasza #16820480 (#11) üzenetére


Essentials
aktív tag

Igen, nyilván van benne egy ilyen szándék is, de a cég részéről valahol érthető is, hogy kifele megpróbálnak erőt mutatni. Meg gondolom ők is kísérleteznek a kommunikációval, és a csatornákkal. Biztosan emlékszel arra amikor kezdődött ez az egész a Huawei Magyarország Facebook-on pld dedikált profil kereteket rendelt a velük szimpatizálóknak, megpróbáltak mozgalmat indítani az első tiltás miatt. Gondolom nem jött be, néhány hónap alatt "kivonták a forgalomból" ezt a PR eszközt, talán azt érezték h az ellentábor tetemesebb, aki pedig eddig nem foglalt állást, azokban unszimpátiát szül az ilyen propaganda. Szerintem a Huawei alapból azt hitte hogy jóval márkahűbb már a felhasználói bázisuk, és simábban fog lemenni a torkukon a HMS is. Nem így lett, kizárólag a fan-ok egy bizonyos rétege vásárolja a frissebb csúcsmobiljaikat. Na de ez a cég aktivítása, engem sokkal jobban zavar hogy ilyen orgánumoknak miért kell kvázi kokettálni velük. Olvasd el pld a HWSW írását. Ugyanerről írnak, sokkal tényszerűbben, nem elhallgatva a részleteket. Szerintem ez is a hiteles tájékozatás része kell hogy legyen, már ha a hiteles a cél, nem egy gyártó PR szekerénel a megtolása. :R

[ Szerkesztve ]

(#13) Silenzio


Silenzio
addikt

A 9.9 millió az milliárd akart lenni.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#14) jeni válasza Essentials (#7) üzenetére


jeni
félisten

Huawei megfogja találni azok alkatrészek pótlását vagy helyettesítését amit az USA megtiltott nekik,hogy azokat beépítsék.
MediaTek is belép mint beszállító,esetleg a Samsung is sőt mintha a Qualcomm ismét partnere lesz valamilyen módon.
pl.:100 főre vetítve elveszített közel 10 főt,de ott a maradék 90 fő aki életben tartja. Továbbra is él és virul. Megfogja a kiskapukat találni,úgy mint a zsíros megrendeléseket is.
Az egy dolog,hogy az itthoni szolgáltatók nem minden Huawei mobilokat fogják forgalmazni. A fekete piacon mindig is megszerezhető lesz bármely terméke a gyártótól.

A hálózat építéssel kapcsolatban biztosan lesznek kiskapuk a gyártó életében,vagy másnak eladják azt az üzletágát és más-más néven kerülnek be Európába.

A Honorral meglépte ezt a dolgot.

A szoftveres frissítések azok meg lesznek folyamatosan azokra amelyekre meg is ígérte,hogy továbbra is támogatottak lesznek meghatározott ideig.

[ Szerkesztve ]

(#15) k-adi


k-adi
nagyúr

döbbenet hogy lehet egy negatívból mégis pozitív cikket írni. bravo

(#16) Essentials válasza jeni (#14) üzenetére


Essentials
aktív tag

Én a jelenlegi helyzetről írtam le a véleményem, ezt fontos leszögezni, amit hiányoltam a cikkből is, mert ez a TÉNYEK jelenleg. Az hogy mi következik, se te, se én nem tudjuk.

Amit írtál az alkatrészekkel kapcsolatban, az még fikciónak is vad, mivel mind a MediaTek, a Qualcomm, és a Samsung is amerikai szabadalmakkal dolgozik, NEM gyárthatnak nekik chip-et, nincs mit megkerülnie velük a Hujwinak. Kínai belpiacos fejlesztőként egyedül a SMIC-re támaszkodhatnának, de ők nagy mennyiségben 14nm-es gyártástechnológián képesek chip-et gyártani minőségben, az pedig pld a 2015-os iPhone 6s technológiai szintje, tehát jócskán elavult.

A szoftverekkel kapcsolatban az hogy mit ígér a Huawei, és mit nyúlt, az kéz különböuő dolog szerintem. ( De nem hallottam egyébként semmilyen ígéretet ezzel kapcsolatban tőlük, te igen? ) Az én felvetésem inkább arra irányult, hogy ők 2 fő rendszerverzió frissítésben gondolkodnak a csúcs termékeik esetében is, ergo fogalmam sincs, hogy mi van pld a 2019-ben kiadott P30 Pro tavalyi frissítésével "new edition 2020" címén? 2020-tól számítandó a 2 év ezekre a modellekre? Vagy 2019-tól? Illetve ha most 3 éves garancia jár itthon a 250K feletti termékekte, az nem néz ki kicsit bután hogy a P40 Pro szoftvetes garanciája bőven a készülék fizikai garanciájának lejárta előtt meg fog szűnni? Igazából az érdekelt volna még, amire csak tippelni lehet. Alkatrész utánpótlás híján mi fog történni a szervízre szoruló eszközökkel ha elromlik a 3 éves gari idő belül egy most vásárolt modell.

[ Szerkesztve ]

(#17) doooo válasza jeni (#14) üzenetére


doooo
veterán

Minden általad felsoroltra vonatkoznak a szankciók. Sőt, a licencek nyomán a SMIC sem gyárthat semmi értelmeset sem. Saját technológiájuk pedig egyáltalán nincs új, aktuális chipek gyártásához. Nem csak a Huawei-nek, egész Kínának.

Szoftveres frissítések meg már nincsenek folyamatosan. Android 11 nem létezik náluk. Az egyetlenek, akik így állnak. A Harmony majd változtathat ezen, de az sem garancia semmire sem., nem is beszélve arról, hogy milyen lenne pl. P30Pro, még teljes értékű Androidjáról átmenni az új OS-re, ami meg sem közelíti a "teljes értékű" jelzőt.

(#18) jeni válasza doooo (#17) üzenetére


jeni
félisten

majd elválik meddig tud talpon maradni a Huawei?

(#19) Duree


Duree
veterán

Ezek eléggé szép számok , persze ha igazak.

duree54

(#20) Ezekiell válasza jeni (#14) üzenetére


Ezekiell
veterán

Huawei megfogja találni azok alkatrészek pótlását vagy helyettesítését amit az USA megtiltott nekik,hogy azokat beépítsék.

Na, arra mindenki kíváncsi lesz, hogyan. Leginkább sehogy.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21) hmb válasza Essentials (#7) üzenetére


hmb
aktív tag

az megvan hogy a nagy penz a nokianal es az ericssonnal is a halozat epites volt?azt pedig meg europaban sem buktak.mellette gyartanak haditechnikai eszkozoket is.halozatfejlesztesben epitesben ok a piacvezetik.az kinai allam tulajdinos benne szoval nem fognak tinkremenni

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#22) p2pp


p2pp
őstag

Trump sokat fog csuklani az biztos.
Tudom súgtak neki, de akkor sem szabadott volna ezt hagyni,
hogy 1 Ország döntsön felettünk is!!!
De hosszas gondolkodás után a P30 Pro
telómból P40 Pro lett.
A Google Térképekre nem tudok a mostani
10500 feltöltött képem mellé csakis kizárólag asztali Pc-vel fotókat fellőni.
Köszi Trump!!!
Minden más működik szépen.
Drive-t nem használom csak a Microsoft one Drive-t.
Chrome megy ezerrel most is.
Ja a Fotók sem mennek a több tízezer képpel együtt, de az összeset átköltöztetem.
(Nyártól úgyis fizetős lesz!!!)

Menjünk perelni a Google-t ennyi erővel, hogy nem tudjuk használni a termékeit??? :)

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#23) joey04 válasza Essentials (#7) üzenetére


joey04
titán

Ez cikk valami struccpolitika, vagy egy Huawei-hirdetés?

Szimplán Bone írta. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#24) S e t h


S e t h
nagyúr

Ha a 2020 bejött nekik, akkor a 2021 is legyen ennyire sikeres!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#25) kilua válasza Essentials (#16) üzenetére


kilua
senior tag

"de ők nagy mennyiségben 14nm-es gyártástechnológián képesek chip-et gyártani minőségben"

Akkor a kínaiak vannak olyan fejlettek mint az amerikaiak (Intel) egyedül a Tajvan (TMSC) előzi meg őket, ha rákapcsolnak 2030ra már előrébb lehet Kína mint USA és szövetségesei.

Bár a nyugati propagandát kínával szemben túlzásnak érzem annyira nem pozitív értelemben írtam, a lényeg az hogy nem szabad alábecsülni őket.

[ Szerkesztve ]

(#26) kchris78 válasza kilua (#25) üzenetére


kchris78
veterán

abszolut nem, hadieroben ott vannak meg penzben.. lasd terjeszkedesi strategia. es sajnos ez nem annyira kina hibaja, azt az idiota hszi pin-kellene likvidalni... A vilag es Kina is jobb hely lehetne... Azt nem ertem mondjuk az usa miert az oroszokat akarna szivatni, sokkal inkabb Kinat kellene.

[ Szerkesztve ]

(#27) doooo válasza kchris78 (#26) üzenetére


doooo
veterán

Micimackót sosem lett volna szabad örökvezetőnek kikiáltani... a KKP legnagyobb hibája az elmúlt 50 évből. Itt az eredménye. Ebből már sosem fognak jól kijönni.

(#28) doooo válasza kilua (#25) üzenetére


doooo
veterán

Először is nem csak Tajvanon van fejlettebb technológia (lásd: Samsung), másrészt az Intel sem 14 nm-en tart, és eddig sem ott tartott, kicsit komplikáltabb a dolog, mint elsőre látszik (bár szerintem továbbra is igaz, hogy a TSMC és a Samsung jóval előrébb tart fejlesztésben).

Kína ugyanakkor nagyon messze van. Még a 14 nm is nyugati licenc alapján megy. Önerőből annál is régebbi megoldásra futja csak. Ezt a lemaradást nem lehet a világ összes pénzével sem behozni kis idő alatt. Ezért próbálnak az alapanyagokkal zsarolni másokat, mondván ha nem adtok chipeket, nem kaptok fémeket az elkészítésükhöz. Csakhogy már ez sem igazán aduász, egyre több helyen és több helyről próbálják pótolni a kínai bányákból származó anyagokat.

(#29) doooo válasza doooo (#27) üzenetére


doooo
veterán

Elnézést: örökös vezetőnek. Az "örökvezető" olyan, mintha valami atomfizikai kifejezés lenne. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.