Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) ddekany


ddekany
veterán

Welcome to the dark side? :) Azok az emberek akiket utálsz sokan úgyan így kerülnek át...
úgy értem, az emberek többnyire jóindulatúnak születnek, de aztán ridegek és számítóak (képmutatás, empátia 0) lesznek ahogy csalódnak a környezetükben, és persze így már ők is a környezet ellenségessé válását segítik. Ez egy ilyen öngerjesztő folyamat...

A másik meg, hogy ez a "nem bízok senkiben tőbbé"/"egyedül leszek" ez jobbára hibás stratégia szerintem. Lehet csinálni egy darabig, de 5, 10 vagy kitudja hány év múlva illető pszichésen elindul lefelé a lejtőn, és talán ő sem fogja tudni miért. Aki kockáztat ráb*szhat, aki nem kockáztat az eleve veszített. És ami a dolog párkapcsolatos vonatkozását illeti, talán már megfigyelted, hogy az emberek hajlamosak isméltlődöen pontosan ugyan olyan módon problémás társat választani maguknak. Jobbára a környezetük is látja ezt, van hogy mondják is, hogy "ez a pasi is pont olyan, mint az előző aki kicsinált", de mintha mazochisták lenne illető, ő ehhez vonzódik. Aztán megállapítja, hogy, például, minden pasi alkoholista, azt meg nem veszi észre, hogy ő az aki mindíg kiválasztja a tömegből az alkoholistra pasikat. Azaz, meg kell tanulni nem sunyi/vérszívó nőt választani, szerintem csak ez lehet a megoldás, és aligha az, hogy akkor most már remete lesz az ember.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.