Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lujó55


lujó55
őstag

Excellent job! :C :R

(#2) Ste


Ste
addikt

Vajon ezzel megindul az X86-os Android áradat?

(#3) #65675776 válasza Ste (#2) üzenetére


#65675776
törölt tag

ICS-ből lesz hivatalos x64 port is, szóval ez nem kell hozzá.

(#4) schawo


schawo
titán

Egy csomóféle beágyazott ARM rendszert lehet kapni már régóta Android támogatással. Szóval a cím lehetne inkább "A VIA az x86 beágyazott rendszerek világába is bevezeti a zöld robotot"

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5) vinibali válasza #65675776 (#3) üzenetére


vinibali
őstag

x64.... hű ezt nem hallottam még :)
kíváncsi vagyok ha kiforr ez a portolás, (pl) quadrantban(tudom nem mérvadó) de mégis hány pontot lehet elérni :)

amúgy ez a portolgatósdi az xbox->pc vonalon használt alapján értendő vagy nagyjából nulláról újraírják(fordítják) a rendszert?

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#6) #16939776


#16939776
törölt tag

Tetszik, remélem emberi áron lesz!

A hűtése nagyon bejön :R

(#7) #65675776 válasza vinibali (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

De lehet én keverem. X86 biztosan lesz.

(#8) Pikari


Pikari
őstag

véleményem szerint az android jelenleg esélytelen azokban a szegmensekben, ahol a desktop windowssal kell felvennie a versenyt.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#9) #65675776 válasza Pikari (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pech, hogy most nem desktop megoldásokról van szó...

(#10) Pikari válasza #65675776 (#9) üzenetére


Pikari
őstag

Nem is állítottam, hogy arról van szó. De egy viás (x86 procis) gépre minek androidot tenni, amikor Windowst is lehet? Miért járnál trabanttal, ha ott egy ferrari a garázsban?

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#11) #65675776 válasza Pikari (#10) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mert nincs rá szükség? A beágyazott rendszerek igényeit többnyire bőségesen kiszolgálja még egy egyfloppy-s linux is. Akkor meg minek rá Win?

(#12) Pikari válasza #65675776 (#11) üzenetére


Pikari
őstag

a beágyazott rendszer definíciója bő. ennek több részhalmaza van, az egyik részhalmazát lefedi az android+arm kombó darabkája, a másik részhalmazát pedig a wintel univerzum egy darabkája.
a kettő metszete - tehát az x86+android+beágyazottrendszer ... háát nem tűnik nekem most így túl életképesnek... ahol x86ot használnak beágyazott rendszerekben (tehát NEM digitális óra, NEM számológép, NEM mp3lejátszó), azokban a szegmensekben véleményem szerint az android teljesen esélytelen a windowssal szemben sajnos. Nehezen tudok elképzelni például egy tipikus motor diagnosztizálásával foglalkozó céget, aki már 20 éve wintel univerzumra fejleszt, windowsos librarykra hagyatkozik, hogy nagy hirtelen meglásson az androidban egy szivárványháton repülő unikornist, és egyáltalán portolja rá a szoftverét. Persze minden bizonnyal lesz ilyen, néhány. Talán 5000ből 1. Én ebben nem látok nagy jövőt. Nem beszélve arról, hogy az androidra még normális SDK sem létezik, ami van, az a vicc kategóriát súrolja, szerintem a platform a komoly, robosztusabb alkalmazások hostolására egyszerűen alkalmatlan.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#13) lumpen_stex válasza Pikari (#8) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

ez viszont nem hitvita. embedded piacon a linux az egyeduralkodó és pont.

(#14) Pikari válasza lumpen_stex (#13) üzenetére


Pikari
őstag

az android nem linux, még ha a kernelét részben abból is copy pastelték ki. linuxos programot nem fogsz rajta tudni elindítani. androidon tehát buktad a windowsos és a linuxos szoftverkínálatot is.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#15) lumpen_stex válasza Pikari (#14) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

az android egy mezei linux-on futó gui, ami java kódot tud futtatni. akármikor futtataok linux-os programot android alatt, ha az adott processzorra van forditva, de akár shellscript-et is,mert sh vagy bash mindegyiken van.

(#16) Pikari válasza lumpen_stex (#15) üzenetére


Pikari
őstag

gyakorlatilag bsd-re is akármikor fordítassz linuxos programot, de attól még a bsd nem lesz linux. az android pedig mindkettőtől néhány nagyságrendnyi távolságra áll, a linuxon tradícionálisan megszokott apiknak csak a herélt változatai érhetők el, linuxos libek nagyobb része nem is elérhető rá.

ha meg szétmoddolod, hogy vigye a linuxot, akkor tulképp kiveszed belőle magát az androidot, így az egész megszűnik androidnak lenni, és linux lesz belőle. akkor meg eleve minek az android bele?

makes no sense.

ergó azon a véleményen vagyok, hogy ez a platform ilyen felhasználásra csak az idő és a tehetség elpazarlása.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#17) lumpen_stex válasza Pikari (#16) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

akármilyen lib vagy app futhat android kernel-en mivel van forrás és kb két perc alatt lehet lefordítani. figyelj nem értesz hozzá, inkább fejezd be....

(#18) Pikari válasza lumpen_stex (#17) üzenetére


Pikari
őstag

már bocsánat, de nem hiszem, hogy te határozod meg, hogy itt ki/mikor/mit fejez be, sőt, tulképp ha néhány egyszerű érvtől idegösszeroppanást kapsz, akkor esetleg fordulj pszihológushoz :D

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#19) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Hmm... de szívesen látnék a thinkpad z61-esemen is egy jó kis Android 4.0-át, persze Win8 mellett (multi-boot)

munkára - win8

tartalomfogyasztásra - android ICS

:D

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#20) lumpen_stex válasza Pikari (#18) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

rólam a hülyeség lepereg, te viszont hülyét csinálsz magadból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.