Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mbotnd


mbotnd
tag

Na végre, normális árak. A Litera nagyon kíváncsi vagyok, a 750 egy bivalynak tűnik eddig.

(#2) Engikrisztus


Engikrisztus
tag

Ha az eurós árak nem is vészesek,sajnos a hazai árak ismét nem lesznek a legjobbak.Köszönhetően a "piciny" magyar adóknak és a 365ft-os árfolyamnak.

Ugyanakkor maga a puszta megfigyelés magában kissé kezdetleges módszer.Néha mélyebbre kő ásnunk,a valódi érzelmi vetületig.Úgy lehet elcsípni a fájdalom forrását és átélni.

(#3) RoBos


RoBos
senior tag

Azért kíváncsi leszek mennyi lesz itthon az Mi 10T Lite 5G SD750G-s SoC-kal (ha valóban azzal jön), mert jelenleg a Mi 10 Lite 5G itthon 100-110k HUF között van SD765G-vel!

(#4) Gerybut


Gerybut
tag

No Amoled no party... :W

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#5) atike


atike
nagyúr

Vajon mire ideér mennyi lesz az annyi? :)

"lájtos" - de jó szó... :DDD

(#6) rajd


rajd
tag

...és a végén benyögik hogy: ja, csak 1SIM-es...

(#7) Soleco


Soleco
tag

Mi 10t lite tetszene, de droid 10 kevésbé, tekintve, hogy a Xiaomi beszámíthatatlan módon [0-2] főverziót ad ki.

[ Szerkesztve ]

(#8) joey04


joey04
titán

220 korrekt is lenne, de ugye ezt el is lehet felejteni...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) dilajoska1 válasza Soleco (#7) üzenetére


dilajoska1
őstag

Hány telefon kapta már meg a hivatalos és végleges Droid 11-et? :U

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#10) tomboy0013 válasza Gerybut (#4) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én most vettem egy OLED-es Poco F2-t a sok IPS teló után amit használtam. Kíváncsi voltam a legendásan rossz Lumia 930 panel után amit használtam, hogy mennyit javult az OLED. Hát javult, de sok gyengesége van sajnos így is, főleg alacsony fényerőn. Minimum fényerőn (ami baromi magasra van kalibralva) szürke bizonyos árnyalatai hajlamosak átbukni zöldes vagy pirosas árnyalatba. Sötét témánál a fehér szöveg (pl beállítások menü) halványodik és elszíneződik görgetésnél. A fehér színt egyszerűen képtelenség beállítani jóra, vagy ha közel sikerül az más szín árnyalatát rontja el. Persze magasabb fényerőnél nincsenek ilyen gondok. Ha most kellene döntenem elengedném az OLED telókat. Frankó a láthatóság napfényben meg hasznos az AoD, de túl sok a zavaró tényező a színeivel kapcsolatban. Ráadásul baromira figyelni kell, hogy pl a waze-t ne nyomassam órákon keresztül full fényerőn mert még be is ég... Szerintem az IPS még mindig jobb szóval nem baj ha van alternatíva.

(#11) Bdanyy válasza tomboy0013 (#10) üzenetére


Bdanyy
addikt

wazenél mintha be lehetne állítani, hogy kapcsolja le a kijelzőt. Hacsak nem városon belül mész órákon át egyhuzamban, akkor valszeg nem kell végig mennie a kijelzőnek.

szerk: csak a fényerőt veszi le

Egyébként nem tartok a beégéstől, gariban úgyis cserélik.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#12) kop8 válasza tomboy0013 (#10) üzenetére


kop8
őstag

Én tuti hogy olyat vennék ha kellene uj teló amit te is vettél :))
Szerintem a lednél nincs jobb kijelző, én sose veszek már led ips kijelzős xiaomit...

Ezeknek az uj mi10t teloknak nemtudom mi ertelme van azon kivül hogy olcsobbak lesznek mint a mi10?!
Megint túl sok variánst gyártanak....

Ha jönne ide a k30ultra az lenne a legjobb :K

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#13) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha ezek bruttó EU árak 20% áfával, akkor tényleg királyság. Engem a legkisebb verzió érdekel majd, p30 lite-ot terveztem, de a mi 10-ek legalábbis akksiban jobban néznek ki.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) Fred23


Fred23
nagyúr

Xiaomi továbbra se ad IP68-at egy készülékére se, pedig másként még akár érdekes is lehetne számomra is. :U

(#15) tomboy0013 válasza kop8 (#12) üzenetére


tomboy0013
veterán

A telefon tényleg király, meg baromi jó a notch nélküli kijelző és napközben nincs is gondom, de éjszaka is sokat használom és ott már hagy némi kívánnivalót maga után a kijelző. Persze ez sem tragédia, de ilyenkor azért szívesebben használnék IPS-t.

Bdanyy: GSM-ből van, nem biztos hogy szeretném garanciáztatni. :DDD Ajánlották már a teló topikjalában a Waze energiatakarékos módját, de az is inkább csak hosszú autópálya meneteknél jó, én pedig eléggé vegyesen használom és sokat.

(#16) t72killer válasza Fred23 (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én lemondtam az IP68-ról, viszont max 250EUR-ban szabtam meg az árlimitet. Ha véletlen beázna, veszek másikat, a legolcsóbb vízálló telefon (p30pro) több mint ennek a duplája...

a xiaomi cuccokra megddig szerezhető egyébként biztonsági frissítés? Mivel bankolok is telóról, nálam annyi idő alatt írja 0-ra magát, amíg foltozzák a rendszert (új droid verzió nem érdekel).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) Fred23 válasza t72killer (#16) üzenetére


Fred23
nagyúr

Van a családban Xiaomi, ráadásul én voltam a beszerző, de hogy meddig jön rá biztonsági frissítés, azt nem tudom. A terv az, hogy 2 év használat után csere valami másra, és mivel a célszemélynek nem fontos az IP68, lehet, hogy a következő is Xiaomi lesz, mert elégedett a mostanival.

Ha jövőre vennél új telót, és Magyarországon, a gari miatt érdemes kicsit rátenni még arra a 250 EUR-ra (100k kell a 2 évhez ugye, talán olvastad már), persze csak akkor, ha nem lehet valami szupert akár zuggsm-ből féláron elhozni (saját B terv).

Szerintem aki sokat használja a telóját, annak megéri a drágább termék a jobb élmény miatt. Mondjuk a középkategória kezd végre tényleg egyre kevesebb kompromisszummal járni.
Ha jól sikerülne, én a következő Xcovert venném magamnak, mert a sorozat első tagja óta vágyom egy ilyen strapatelóra. Csak a spec eddig valahogy sosem volt elég jó számomra; talán legközelebbre ez megváltozik. :)

[ Szerkesztve ]

(#18) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Jónak ígérkezik ez a Snap 750-es. Én most ruháztam be egy új mobilra, szóval egy darabig nem tervezek váltani.

Az F1 is 2 évet lehúzott, makulátlan még most is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) Bdanyy válasza t72killer (#16) üzenetére


Bdanyy
addikt

S7 edge után szerintem nagyon kompromisszumos még most is a 250 euro sajnos. Pl p30 lite kamera kijelző soc stb tekintetében gyengébb.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#20) batai15


batai15
félisten

Kell is a modell ,nincs új hét sajomi nélkül. :U

(#21) t72killer válasza Fred23 (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én 4évente cserélem a telóimat, a samu eddig foltoz - az utódból se szeretném, ha hamarabb lenne e-hulladék.

#19: kicsi kompromisszum belefér, bár kéne a kijelzőfényesség. A 750-es snapi már gondolom jobb:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) hroberto válasza batai15 (#20) üzenetére


hroberto
veterán

Sosem baj ha van miből válogatni. ;)

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#23) batai15 válasza hroberto (#22) üzenetére


batai15
félisten

Persze csak a minőség rovására megy , mondjuk eddig is élből kukáztam a szoftvert úgy jók voltak. Most megint ezt tervezem,csak nem igazán van rá most időm :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Kíváncsi leszek milyen telók ezek és hogy lesz-e MA-s teszt? Még az is lehet, hogy valamelyik ezek közül lesz a következő. :)

(#25) this is life válasza t72killer (#16) üzenetére


this is life
Ármester

1.5-2 ev security update-re számíthatsz nagyjából. Ha népszerűbb, drágább telefon es esetleg belpiacon is forgalmazzák akkor ez az időszak biztonsági frissítések teren több is lehet . Az sem art ha a gyári fw lecsereli az ember miui eu (kínai alapú custom romra ) .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#26) t72killer válasza this is life (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R, Lineage-en is gondolkodom, utánanézek mennyire van ezekre...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) calamites


calamites
őstag

Vajon lesz olyan ami nem tepsi? Kb 150 mm?

(#28) Tiédetis válasza INGJOKE (#24) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Nos, ha lesz hazai forgalmazónál, akkor elképzelhető, ha nem, akkor nem valószínű.

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#29) this is life válasza t72killer (#26) üzenetére


this is life
Ármester

Ha népszerű modellről van szó, akkor az aosp romok-ból sincs hiány .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#30) Kolondrum válasza Gerybut (#4) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ugye? Legalább a PRO lenn olyan 120 Hz körül. A kamera lyuk újabb érvágás, sztem kihagyom.

(#31) ProEvoFan válasza RoBos (#3) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Inkább 140K körül.
Mindig a "normális" bolti árak a "tiszta" árak.
MM, Extreme Digital, notebook.hu, Euronics...stb.

(#32) balazs1022 válasza tomboy0013 (#10) üzenetére


balazs1022
őstag

Teljesen egyet értek veled. :R Ráadásul ha az Amoledet kicsit más szögből nézed már egyből zöldes vagy lilás árnyalata lesz a képnek.
Még mindig ott tartunk, hogy ennek a technológiának több a hátránya mint előnye.

Sajnos sok ember meggyőzhetetlen és bedőlnek a marketinges katyvasznak. (Mint pl a jack dugó elhagyása valami hülye indokkal, amit a kis polgárok szeretnek is megmagyarázni, hogy az miért jó, és milyen innovatív).

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#33) RoBos válasza ProEvoFan (#31) üzenetére


RoBos
senior tag

Azért egyszer megnéznék egy statisztikát, h a magyar eladások, h oszlanak el a "normális" boltok és a többi közt.
Sztem kb. olyan 10-ből 3 az aki nem az olcsóbb beszerzést választja.
De ha van erről más hivatalos forrás, akkor elfogadom azt...

(#34) erahurka


erahurka
félisten

De jó lenne, ha a Lite kapna egy rendes kamerát. Csak egyet. De sajnos még az überbrutál verzió is kakkanat lesz egy Pixel 4a-hoz vagy egy csúcs Samsunghoz képest :(

(#35) Tiédetis válasza erahurka (#34) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Nem lehet minden überfasza.Pixel 5 várható hardvere meg egy középszerű valami lesz.

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#36) joey04 válasza RoBos (#33) üzenetére


joey04
titán

szerintem nem ilyen az arány. sok hülye van, aki nem talál rá az olcsóbb helyekre, csak bemegy a médiába, vagy a szolgáltatóhoz, aztán ami belefér a keretbe, megveszi.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) atike válasza joey04 (#36) üzenetére


atike
nagyúr

A sok hülyének lehet számít a normális garancia, nem? :)

(#38) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Kamera lyuk, IPS panel. Ki kell hagyni, jön jobb.

(#39) ProEvoFan válasza atike (#37) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Igen, a garancia miatt vásárolok csak a fent említett helyeken.

(#40) erahurka válasza Tiédetis (#35) üzenetére


erahurka
félisten

Inkább középszintű hardver, mont rossz kamera.

(#41) Tiédetis válasza erahurka (#40) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Rossznak semmiképp nem lehet nevezni, persze ha valaki DSR-t használ... De ez egy telefon, úgy is kell hozzáállni. Persze értem én, ha valaki mazochista és szereti ha néha laggol a készüléke, vagy egy app betöltése közben kiolvassa a rityoszt két heti online számát :)

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#42) atike válasza Tiédetis (#41) üzenetére


atike
nagyúr

Te most trollkodsz, vagy komolyan azt hiszed, hogy azzal a hardware-el olyan gondok lesznek...? :F

(#43) joey04 válasza atike (#37) üzenetére


joey04
titán

nem azokra gondoltam akik tudatosan vásárolnak ott ahol, hanem akik betérnek az első nagynevű boltba, és megeszik az első csillogó reklámot, és az ott dolgozók bullshit szövegét.

mellesleg nyitott szemmel járva sok márka és készülék kifogható olcsóbban is rendes garival, mint amennyiért ezek a nagy boltok adják.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44) Tiédetis válasza atike (#42) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Bocs, miért trollkodnék? Egy elvileg "csúcs" széria, kijön egy középszerű (középkategóris) SOC-al. Láttunk már fán elefántot, meg döcögő rendszert is. Ha az ember kiad egy valag pénzt, akkor ne már egy 750-el dobják piacra. Csak az a gond, ha 865 menne bele, akkor biza 4 számjegyű lenne a készülék, amit nem mertek bevállalni? (azért mert fauvé motor volt benne, attól még az trabi volt)
Mit tesznek majd az "a" modellbe? Egy dolog a kamera, de a kompletten kell nézni. (dualSim lesz bennük pl. vagy e-sim ami annyira azért nem támogatott)
Ha trollkodni akartam volna megkérdem, hogy cserélhető benne a proci? ;]

Egyébként meg arra várok, hogy a 4a 5G milyen lesz

[ Szerkesztve ]

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#45) Bertiee válasza tomboy0013 (#10) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Szia, éjszakai olvasásra minimum fényerőn mennyire alkalmas egy ilyen OLED-es kijelző? Megnéznéd, esetleg összehasonlítva IPS-el? Olvastam annó valami "villogásról" is OLED esetén nagyon alacsony fényerőn, te ilyet észrevettél?

(#46) zeon.hu válasza Soleco (#7) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Persze...
Az enyém 8-al jött ki, most 10 van rajta és megkapja a 11- et is.

#?*@&!

(#47) tomboy0013 válasza Bertiee (#45) üzenetére


tomboy0013
veterán

Teljesen fehér betűk fekete háttérnél minimum fényerőn nem túl jók, például a beállítások menün látszik sötét témánál, hogyha görgetek lefelé akkor a fehér betűk egyik fele lilás lesz aztán ha megállok a görgetéssel akkor visszaáll. De ha mondjuk sötétszürke vagy világos a háttér akkor semmi gond sincs. Viszont ahogy írtam elég világos minimum fényerőn is a kijelző. Valami alkalmazás kell amivel lentebb lehet venni a fényerőt és úgy este is használható. Én jobban szerettem este IPS-t használni.

(#48) Imi1981 válasza tomboy0013 (#47) üzenetére


Imi1981
veterán

Szerintem a minimum fényerő nem kijelző technológia függő. Samsung A70 - en (amoled) annyira le lehet venni a fényerőt, hogy még éjjel is néha már kevésnek éreztem. A xiaomi mi note 10 lite - on (szintén amoled) ami most van azon már nem lehet annyira levenni a fényerőt de szerintem még ez is bőven jó. Szóval ez gyártó függő ki miként lövi be a minimum fényerőt.
Az elszíneződéshez is hozzaszólnék! A samsung A70 - en ahogy fordítottam oldalra hamar változott (enyhén zöldes lett) a kijelző színe. Xiaomi mi note 10 lite szinte semmit nem változik ahogy fordítom oldalra. Szóval ez sem igaz minden amoled kijelzőre!
Mindkettőnek meg van az előnye és a hátránya. Nekem az amoled tetszik jobban összeségében neked az ips ennyi. Szerintem senkit nem kell meggyőzni , hogy melyik a jobb mert nem vagyunk egyformák és mindenkinek más tetszik és ez így van jól. Az utolsó mondatod egy korábbi hozzaszólásodra reagálva írtam.

[ Szerkesztve ]

(#49) Soma01


Soma01
veterán

Ez a "T" mit jelent az elnevezésben? Miben más, mint a Mi 10?

(#50) tomboy0013 válasza Imi1981 (#48) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem tudom melyik kommentem melyik része alapján gondolod, hogy bárkit bármiről meg akarok győzni de egyáltalán nincs így. Én csupán a saját tapasztalatom és véleményem irtam le. Nekem mindkettőben van ami tetszik és van ami nem. De a színekezelés vitathatatlan, hogy az IPS-nek stabilabb. Nem lilul, nem zöldül, stabilak a színek minden fényerő beállításon. Nekem ez mondjuk nagy előny, talán ez zavar leginkább az OLED kijelzőben. Viszont a maximum fényerő meg a fekete miatt azért tetszik az OLED is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.