Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tomab04a


tomab04a
aktív tag

Marketing

Nincs ekezet.

(#2) bambano


bambano
titán

nahát, micsoda véletlen, hogy ez lett a megrendelt felmérés eredménye...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) Lenry


Lenry
félisten

jelenleg az IT-szakemberek világszerte mintegy 40 százaléka biztonsági szakember

na most ez a 40% vagy nem szakember, csak annak mondja magát, vagy egész nap csak a lábát lógatja, ha ekkora létszám mellett sem tudták elmagyarázni a feletteseiknek, hogy mire kell figyelni számítógép-használat közben.

vagy ja: kamu az egész és csak Kaspersky-éknek kell a megrendelés

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) E770


E770
senior tag

persze, persze - fenyegetés, fenyegetettség az van, csempe a francba az van, vacsora meg semmi ... :D

(#5) Sofian


Sofian
őstag

Az azért igaz, hogy "profinak" gondolt nagy cégeknél vannak olyan gáz kiskapuk amiknek létezniük sem lenne szabad... Vegyük például az utolsó áldozatot az Adobe-ot..

Vagy a híres Sony plaintext jelszavai.. :D

[ Szerkesztve ]

(#6) big-J


big-J
őstag

"A kiberbűnözők ugyanis nem csak az üzleti környezetet tehetik tönkre, de megakadályozhatják a globális fejlődést, sőt, gazdasági és politikai összeomlást is előidézhetnek.

Példa?

Soros gyurit és bandáját nem nevezném kiberbűnözőnek, (bár jó nyomon járunk) de másról én nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#7) anulu válasza Lenry (#3) üzenetére


anulu
félisten

nem feltétlenül az IT üzemeltetés b@romsága, hogy lyukas a rendszer. ha az IT vezető meg is érti, nagyvállalatnál közel sem olyan egyszerű akárcsak a desktop gépek patchelését átverni, nemhogy a serverekét. tudnék mesélni, ha lehetne... a fő gond az, h az IT-sokat kivéve mindenki mást torony magasan ****** rá. működjön, ne változzon semmi, és főleg ne legyen egy újraindítás sem (még hajnalban sem, mert Micike bekapcsolva hagyja a laptopját, és nehogy valami elvesszen). a vége az, h az üzemeltetés feladja a szélmalomharcot, és mikor incidens van, és mindenki fonja be a szemöldökét, mert mondjuk céges adat sérül, na ezek után szokott lenni az általános patch dömping.

lehet valaki akármilyen profi, ha nem érdekel senkit a véleménye.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) Sofian válasza anulu (#7) üzenetére


Sofian
őstag

+1

(#9) Psych0


Psych0
őstag

A kiber szó elég jó indikátora a bullshitnek.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#10) McDog válasza anulu (#7) üzenetére


McDog
aktív tag

Sajnos ismerős, amiről írtál...

(#11) Egon válasza anulu (#7) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez még a jobbik eset.
Van(nak) olyan hely(ek) is sajna, ahol az üzemeltetés is magasról tesz a résekre: neki is meló frissíteni, pláne előtte tesztelni a tapaszt hogy nem okoz-e problémát, inkább lesz*rják. Egyedül az az 1-2 ITSec-es pörög(ne) rajta, aki végülis felel (sic!) a rendszer biztonságáért, de ők - érthető módon - inkább előbb, mint utóbb feladják a szélmalomharcot, ami teljesen kilátástalan: nem csak a vezetéssel és a felhasználókkal szemben, de még az üzemeltetés ellenében is harcolniuk kellene...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12) bambano válasza Egon (#11) üzenetére


bambano
titán

ezt értem, csak megérteni nem bírom. az it-nek az az egyszerűbb, hogy rendesen patchelnek, követik a dolgokat, vagy az, hogy lapítanak, mint sz.. a fűben, majd amikor kiborul a bili, összedől a világ, akkor kapkodás, vállvonogatás meg hiszti van, esetleg irgalmatlan pénzek kifizetése a működés visszaállításáért? mert a bili mindig kiborul és mörfi keze mindig a legalkalmatlanabb pillanatban teszi be a lábát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) E770 válasza bambano (#12) üzenetére


E770
senior tag

üzemeltetni kényelmesebb úgy, ha minél kevesebb a változás - és látszatra üzembiztosabb is

szerencsére vagy sajnos - de sokkal ritkábban borul ki a bili, mint gondolod, s a kiborult esetek többségében nem is okoz akkora mérhető, számviteli értelemben forintosított kárt (ez látható a pénzintézetek közel 5 éves közös veszteségadataiban is, azaz elhanyagolható az ebből fakadó veszteség a többihez képest)
ja és a huhogókhoz képest pláne nem

a működésben szerintem sokkal nagyobb a belső fenyegetettség, mint a külső

[ Szerkesztve ]

(#14) anulu válasza E770 (#13) üzenetére


anulu
félisten

fenéket egyszerűbb. engem idegesít, hogy olvasom az MS security bulletinjét, és látom, hogy miket kellene felpakolni, de amíg az IT üzemeltetés (ebből a szempontból) annyira lényeges a nem IT-sok körében, mint a takarítónői fizetés emelés kérdése, és úgy is kezelik, addig max imákat mormolhatunk, hogy ne legyen gond.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) anulu válasza bambano (#12) üzenetére


anulu
félisten

sokkal, de sokkal egyszerűbb lenne naprakészen tartani. csak egy idő után fárasztó a szájtépés főleg úgy, h tudom/d, hogy tök értelmetlen.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) bambano válasza E770 (#13) üzenetére


bambano
titán

tisztelem a véleményed, de piszkosul nem jó az időzítése... pont múlt hétvégén tapostam bele 1500 kilométert a kocsimba, mert egy haver cégnek a full informatikája lement a retyeráton.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) E770 válasza bambano (#16) üzenetére


E770
senior tag

Tanulságos lehetett az érintetteknek.

A nagy és jelentős szerepet betöltő pénz- és hitelintézetektől például már jó ideje megkövetelik a katasztrófatervet, vírus és behatolás elleni eszközöket illetve a megfelelő biztonsági mentéseket - amik a cikkben szereplő veszélyek egy részére arányos védelmet nyújt - különben számszerűsíthető a veszteségeket okoznának előbb-utóbb

(#18) Egon válasza E770 (#17) üzenetére


Egon
nagyúr

A bankoknak és egyéb pénzintézeteknek a PSZÁF folyamatosan a t*kére lép ezügyben (bár láttam már pl. egy nyugdíjpénztár informatikai biztonsági dokumentációját, és finoman fogalmazva, nem voltam elhalva tőle... :U ). Viszont mondjuk az állami szférában, érdekes dolgok derülnének ki, ha 1-2 területet megpiszkálnának.
A minősített adatok kezelése szvsz nagyjából-egészéből rendben van (ott a szabályozás is erős és konkrét), de a nyílt, nem nyilvános kategóriánál... :(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19) bambano válasza Egon (#18) üzenetére


bambano
titán

az állami szférában az adatok kezelése mindig törvényes. ha mégsem, akkor a törvénykezés van lemaradva. :O

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) bambano válasza E770 (#17) üzenetére


bambano
titán

az a katasztrófaterv, amelyiket nem teszteltek rendszeresen, annyit sem ér, mint vele azonos felületű zeva softis a kishelyiségből. annak a backupnak a valódi értéke, amit nem töltöttek vissza, pontosan nulla.

én ezt így tanultam elméletben, csak akkor még crepto volt a márka, és gyakorlati tapasztalatokat szereztem belőle két hete :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) anulu válasza bambano (#20) üzenetére


anulu
félisten

na jah. csak ezt szokták elfelejteni, mondván, h papíron megvan (esetleg még végig is lett gondolva a leírás előtt), csak a gyakorlatban nem nézte meg soha senki :O

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.