Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) bkercso válasza ricsip (#12) üzenetére


bkercso
nagyúr

A régi technicnek más az építési logikája, hangulata és a nagy építmények szilárdsága, mint a maiaknál. Nem lett rosszabb a Lego, csak átalakult.
A 8880-nak mégmlehetett látni a mechanikájátm és meg is lehetett érteni. A Land Rover váltójához viszont som sikert!... :)

Pár készletem: 8865, 8880, 42077, 42110, 8859, 8848, 8443, 8858 :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#22) proci985 válasza kisfurko (#10) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az Actross utodja kb a 42082 offroad crane. en ha jol emlekszem 180 euroert vettem.

a Chiron 42083 utan egy erdekes darab volt ugy, hogy akkor a Chiron elott 20 eve nem nyultam mar Legohoz a 31313 Mindstormsot leszamitva, de arra valosideju rendszerkent tekintek :DDD. a Chiron (ahogy a Sian is) gyujtoi darab, felnotteknek. a Chiron ugyan mechanikailag remek, de gyakorlatilag a felfuggesztese nem birja el a sajat sulyat, szoval jatszani nagyon nem lehet vele. bar sokkal masszivabb, mint mondjuk a 8880 volt, szoval nem esik szet attol, hogy ranezel.

a 42082 alapvetoen tizeneveseknek szol, meg kint felejtve a kisasztalon lehet a barati korben "talald meg a mernokot" jatszani vele. btw a 42082 tobb elembol all es szvsz az eroatvitele bonyolultabb, mint a Chirone. igazabol fura, de teljesen mas hangulata volt a Chironnak mint a darunak, pedig meretre es bonyolultsagra nagyon kozel allnak egymashoz.

karacsonyra kaptam csaladtagtol egy 42096ot, de az meg a dobozaban pihen :).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23) kisfurko válasza ricsip (#12) üzenetére


kisfurko
senior tag

Nem magával a darabokkal van gond, bár kétségkívül esett a minőség színvonala az elmúlt évtizedben (az utóbbi években az is előfordult, hogy két zöld, vagy piros elem nem egyforma színű!), hanem, hogy mit kapsz, mennyi pénzért. Nem tudom, értesz-e németül, de ha igen, feltétlenül nézzed meg más videóit is, abban elmondja ugyanazokat a dolgokat, ami engem is zavar.
Engem az nagyon zavar, hogy az építési utasítás szemmel láthatóan számítógéppel generált, ember nem nézett rá. Az egyik lépésben debil módon mutatnak valamit, a másikban azt se látod, hova kéne illeszteni. Pont, ahogyan az első Appban volt, ha automatikusan generálta a lépéseket. A másik, hogy mindenféle színeket raknak belülre, amik nem funkciókban különítik el a dolgokat, hanem hogy "a kis 6 éves Csabika is össze tudja rakni", ződet a piroshoz, sárga tengellyel. Aztán itt vannak ezek a "felnőtteknek szóló" készletek. Ez a Lamborghini vagy 300€ volt megjelenésekor, de se motor, se pneumatika, semmi extra nincs benne. Szépen kidolgozott, nem mondom, de a technic mindig is a funcionalitásról szólt. Ha valaki a vitrinben gyűjtögetni szeretné, annak ez ideális, de szerintem, a technic régen nem szobor akart lenni, hanem funkcionális játék, amiből sokféle dolgot lehet építeni. A B model is már évek óta kikopott, minek dolgozzanak vele, Csabika összerakja (rakatja apával), azt megy a vitrinbe. Most erőltetik az appozást, de nem tudod tetszőlegesen konfigurálni, azaz, ha építesz egy saját dolgot, nem tudod úgy távirányítani, mint az infravörös távirányítóval korábban. Az ár. A Mercedes, amiben nagy motor van, pneumatika a motorról hajtva, rugózó felfüggesztések, két pár meghatjott, két pár kormányzott kerék, dumper szintén motorról emelve, kitámasztó, szintén motorral működik és még ami nem jut eszembe, kb. 160€ volt.
Az előbb nem véletlenül linkeltem a videót, azon jól meg lehet nézni, hogy mit lehet 180€-ért jelenleg Legoéknál kapni, meg mit az "utánzatoknál", amik már nem annyival rosszabbak, mint 10 éve. Még azt is megbocsátaná az ember, ha 250-be kerülne ugyanez Legoéknál, de még csak hasonló sincs. Ehelyett beperelik az összes youtube-ert, aki kritizálja őket!
Félreértés ne essék, nem akarom senki kedvét elvenni, nem akartam itt epét hányni :), csak szerettem volna, ha tudtok róla, hogy ez a Lego már nem az a Lego, ami a feltámadás után volt. Én még bízom benne, hogy fejek fognak hullani, de elnézve az idei felhozatalt, egyre kevésbé.

(#24) kisfurko válasza UnA (#13) üzenetére


kisfurko
senior tag

Itt nem erről van szó, de egy hobbinál is próbálsz értelmesen költeni. Ha egyre kevesebbet kapsz egyre többért, csak elgondolkozol.

(#25) kisfurko válasza proci985 (#22) üzenetére


kisfurko
senior tag

A 42082 inkább a 42009 utódja. De az is jóval olcsóbb volt nála, és 3 tengellyel többje van :) A 42082 volt az a szett, ami abból az évből megfogott, de van már darum :) . A daru teleszkópja értelmesebb felépítésűnek tűnik, mint a régin, azt irigylem :)

(#26) atike


atike
nagyúr

Ja, hogy 139 999 Ft... :Y [link]

Az komoly.

Összerakni is az... :)

[ Szerkesztve ]

(#27) proci985 válasza kisfurko (#25) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

kinezetre igen, meretre es bonyolultsagra a 42082 inkabb mar a gyujtoi technikek (GT2, Chiron, Sian) rokona a Liebherrhez meg a banyaszgephez hasonloan. a teleszkop eszmeletlen egyebkent, foleg, ahogy a mechanika tobbi reszehez kapcsolodik.

egyebkent amit leirtal a minosegbiztositasra: a Chironnal konkretan hulyebiztos volt az osszerakasi utmutato. egesz biztosan atnezte ember, es egesz biztosan melyen atnezte ember. kb ket oldal volt az 1000+bol, ami felreertheto volt. mondom ezt ugy, hogy van QA hatterem es nagyon jo vagyok abban, hogy aprosagokon fennakadjak. ez az amiert mondtam, hogy a 18+os techniceket alapvetoen mas celcsoportnak csinaltak. a 42082 is jo volt, meg eszmeletlenul jol nez ki elenkpirosban, de mas vilag.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28) kisfurko válasza proci985 (#27) üzenetére


kisfurko
senior tag

Akkor a Land Rover ezért volt olcsóbb, mert azt nem nézték át :D

(#29) mephi666 válasza proci985 (#27) üzenetére


mephi666
nagyúr

A 911gt3 rs klón így érkezett, ilyen kézikönyvvel és technic-el annyi rutinom volt korábban, hogy pár ilyen 5ezer ft alatti készletet összeraktam... :K tuti kellemesebb lett volna, ha sorszámozott csomagok vannak, de így sem okozott nehézséget

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#30) UnA válasza mephi666 (#29) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem vagyok otthon Legóban, de akkor ez most Hummer vagy Porsche? :)

(#31) mephi666 válasza UnA (#30) üzenetére


mephi666
nagyúr

Ez kínai szorgos kezek munkájának eredménye :D menő dolog a hummer meg a suv is, pakoltak a könyvre minden feliratot, ami csak kéznél volt :D ...viccen kívül: ilyen ömlesztéssel és kínai kézikönyvvel is full kezdőként boldogultam a kirakással simán :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#32) proci985 válasza mephi666 (#29) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, hat latszik hol fogjak meg a penzt :DDD.

illesztesi minoseg mennyire volt szornyu? 90es evekben lattam knockoff legot, de az konkretan vallalhatatlan volt a pontatlansaga miatt.

itt meg ugye eleve nem ok fizetik az R&Dt meg a licenszeket, szoval lehet olcsositani.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33) mephi666 válasza proci985 (#32) üzenetére


mephi666
nagyúr

Rosszabbra számítottam, nem olyan tűrésekkel dolgoznak, mint legonál, de jól lehetett rakni... 1-2 elemnél kicsit passzosabb volt, de nem okozott problémát :K meg volt majdnem minden elemből több, lehetett variálni kényelmesen

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#34) Napfénysüti válasza mephi666 (#33) üzenetére

Én egy ilyen Xiaomi Mitu Excavatort vettem nemrég: [link]
Lego fan vagyok gyerekkorom óta de ha erről nem tudom hogy nem igazi Lego akkor meg se mondtam volna hogy más cég gyártotta.

Més que un club!

(#35) Sinesol


Sinesol
veterán

Valahogy ez a márka sosem tudott megfogni, a szememben csak egy "tahó" Ferrari. :))

(#36) elektrotank válasza kisfurko (#28) üzenetére


elektrotank
tag

A Defender alapból tényleg olcsóbb volt. Valószínűleg azért is, mert nem motorosra tervezték, ettől függetlenül ezzel lehet játszani is. YT-n meg lehet találni videós instrukciókat, ha motorizálni akarod.
A LEGO-ról annyit, hogy az Ideas széria szerintem jó ötlet volt.
A Lambo-ról pedig: az 1:8-as széria alapból kiállítási darab, az összerakási élményről szól szerintem leginkább. Mondjuk úgy, hogy gyűjtői darab. Nekem is ez volt életem legdrágább legó készlete, de mint írtam a cikkben is, ez más élmény összerakni, mint 60-70k-s technicet, amibe beledobnak két motort.
Abból a szempontból igazat adok neked, hogy a jelenlegi felhozatal szegényes, a mostani szériából egyedül a Jeep kötötte le a figyelmemet. Többi asszem Ideas termék.

Másrészről érdemes körülnézni a moc-ok háza táján, mert bizony vannak ott nagyon szép darabok. Amit te írtál (42082), azoknak is egész jól kinéző változatai vannak: [link] [link]

Utóbbi tetszik, ezért is terveztem beszerezni. Nem mondom, hogy a moc-ok hibátlanok, de nagyon sok egyedi, kreatív és kidolgozott ötlet rejtőzik bennük. Van, ami annyira az, hogy nem is értem, hogy a LEGO-ban miért nem ilyen szinten van kidolgozva néhány. Plusz én elnéznék a technic-ekbe néhány világítás készletet, mert pl. menőn nézne ki, ha világítana az autók, teherautók lámpája. Persze, ez ugyanúgy plusz zseton lenne.
A gondolatod, miszerint többet fizetünk, de kevesebbet kapunk, kb. az élet minden területére igaz. Pl. benzin. Adjuk hozzá a forint lejtmenetét is. Ez sem sokat segít a hazai árak csökkentésében.

A LEGO-t pedig szeretem, végül is tekinthetek rá hobbiként. Nem mondanám, hogy ész nélkül szórnám a pénzt rá. A Corvette, Defender lett még tavalyi év elején. Most karácsonykor pedig a Lambo, meg 1-2 készlet pluszba, csak, hogy lefoglaljam magam. Leginkább azt veszem, ami érdekel. A Lombház is érdekel, de azért az a 70k körüli összeget már meggondolom. Szeretem, de nem fogok 100k-s irányba elmenni, maximum az MK II daru az, amire fizetnék többet, ugyanis gyerekkori álmom volt.

mephi666: Ilyen klónokkal még soha nem volt dolgom. Egyszer lehet megpróbálom egy olcsóbbnál.

Napfénysüti: Szép. Utána is néztem, nem is hallottam erről. Bár engem inkább ez fogott meg: [link]
Előfordulhat, hogy a jövőbe rendelek egy ilyet, bár nem tudom mennyire programozható, így kellő óvatossággal kezelem.
Tudtommal van olyan is, ahol eredeti LEGO alkatrészeket vásárolnak fel és úgy rakják össze a saját termékeiket a mérnökeikkel.

[ Szerkesztve ]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#37) adamssss


adamssss
veterán

Köszi a cikket. Nagyon tetszett.

Én is gondolkodom egy ilyen beszerzésén. Nagy LEGO fan voltam vagyok de Technikel még nem volt dolgom. Egyszer el kellene kezdeni :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#38) DEJVID


DEJVID
őstag

Nagyon szeretem a LEGO-t, de nekem ezek a készletek valahogy egyáltalán nem tetszenek.

(#39) myckey válasza elektrotank (#36) üzenetére


myckey
veterán

Millenium Falcon Ulti Collection Seris

Ez az "új" kiadás nagyon brutális.....7500+ elem...csak legyen hely, ahova berakja az ember :Y

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#40) atike válasza myckey (#39) üzenetére


atike
nagyúr

Az komoly... Az ára is... :)

Ez meg...?

"Figyelmeztetés!
Fulladásveszély!
Labda."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.