Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) grc999


grc999
tag

Nem gyenge az iparág fejlődése :) . "64 gigabites MLC NAND flash lapkák mintáinak szállítását a következő héten kezdi meg" <-- ennek fényében pedig nem is annyira irreális az olcsó ssd az elkövetkező pár évben.

[ Szerkesztve ]

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#2) FRENK1988 válasza grc999 (#1) üzenetére


FRENK1988
veterán

és az élettartam csökkenése.... :U

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#3) Angel1981 válasza FRENK1988 (#2) üzenetére


Angel1981
veterán

Szerintem meg fogják oldani. ;)
19 nm - szép! :R

(#4) vinibali


vinibali
őstag

mindenesetre én örülök, hogy kapunk ilyen híreket japán felől. mindenképp jó dolog lenne a talpraállásuk és persze az ssd olcsósodása :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#5) Lompos48


Lompos48
nagyúr

Jó lenne tudni milyen fotolitográfiás technológiát alkalmaznak. Egyik olyan gyártási fázis, ami már egy ideje a fizika határait feszegeti.

(#6) .mf válasza grc999 (#1) üzenetére


.mf
veterán

"nnek fényében pedig nem is annyira irreális az olcsó ssd az elkövetkező pár évben."

Eddig is rohamléptekben csökkent a csíkszélesség, mégse esett annyira az SSD-k ára ;]
A pendrive-okon, memóriakártyákon már jobban látszik, de az SSD-k ára közel sem csökken ilyen mértékben.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) Phvhun válasza .mf (#6) üzenetére


Phvhun
őstag

A 30%al kevesebb szilicium anyagköltség nem kisebb a fejlesztések áránál, szóval ugy nagyon nem fog esni szerintem az ár emiatt sehova..

(#8) TESCO-Zsömle válasza .mf (#6) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az SSD-k még mindig azért drágák, mert nincs elég Flash chip. A NAND lapkák zöme telefonokba, tabletekbe és ilyen kütyükbe megy, míg az SSD-piac kvázi 'éhezik'.

A felét sem termelik meg annak, amennyire igény lenne, a gyárak meg nem nőnek maguktól...

sz: Amúgy az SSD-knek most sem az árával van a baj, hanem a GB-onkénti árával. Azt viszont jótékonyan érinti a csíkszélcsökkenés okozta kapacitás-növekedés.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9) grc999 válasza FRENK1988 (#2) üzenetére


grc999
tag

Egyre fejlettebb hibajavító algoritmusok vannak, nem hiszem, hogy túlzottan "leterhelnék" a cellákat a hibákból adódó plusz írási/olvasási ciklusokkal, ugyanígy az is elképzelhető, hogy nem fog drámaian csökkenni az élettartamuk. Ez természetesen csak magánvélemény, lehet, hogy a jövő nem engem igazol majd.

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#10) bteebi válasza grc999 (#9) üzenetére


bteebi
veterán

Biztos kevesebb írást fognak kibírni ezek a cellák. Már a 2x nm-esek között is volt olyan, ami csak (csak?) 6000-t bír ki (vagy már ezekről írták akkor, hogy ezek fognak csak 6k-t bírni???) Jó hibajavítás ide, még jobb wear leveling oda, ha azt a szintet eléri, akkor utána már tök mindegy...

Szóval mindenképp fog csökkenni az élettartamuk. A kérdés csak az, hogy mennyivel. Persze valószínűleg még így is jóval hosszabb élettartamúak lesznek, mint amennyi idő alatt elavulnak/lecserélődnek.

Remélhetőleg egyébként az áruk is (jelentősen) csökkenni fog. :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#11) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Úgylátom nagyon nyomják ezt a nand lapka feljesztést.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12) Angel1981 válasza Lompos48 (#5) üzenetére


Angel1981
veterán

Ez engem is érdekel, bár ez a "fizika határát feszegeti" szöveggel a gyártók már vagy 10 éve bolondját járatják velünk. :)
Hányszor hangzott már el, hogy "kész, nincs tovább" azt mégis megoldották.
Az Intel új, arizonai gyára 2013-14-ben fog üzembe állni, és 14 nm-es gyártásra is képes - e jelenlegi abszolút határt 11 nm-nek tartják, de simán el tudom képzelni, hogy ez módosul - mint annyiszor a múltban. :)

(#13) yakuza.tora válasza FRENK1988 (#2) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Bizony! :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#14) bteebi válasza Angel1981 (#12) üzenetére


bteebi
veterán

Ezek a határok a Si-ra (szilíciumra), pontosabban Si alapú chipekre vonatkoznak. Néhány hónapja volt erről egy cikk (többek között az Index-en), hogy a Si-t talán ki lehetne váltani MoS2-dal (molibdén-diszulfid, molibdenit), aminek egy csomó előnyös tulajdonsága van a Si-hoz képest, aminek köszönhetően jóval tovább zsugorítható az egész.

Lassan már egyébként jöhetne a fény alapú adatátvitel, és már kb. mindennek wireless-nek kellene lennie.

Ha lenne néhány milliárd dollárom, én inkább alternatív anyagok keresésébe fektetném (mint ahogy egyébként minden bizonnyal minden nagyobb cégnél vannak ilyen irányú kutatások), mintsem az EUV fotolitográfia további - amúgy lenyűgöző - tuningolására. Jobb esetben akár akkora váltás, ugrás is lehetne az új technológiának köszönhetően, mint annak idején az elektroncsövek lecserélése után volt.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#15) .mf válasza TESCO-Zsömle (#8) üzenetére


.mf
veterán

Mondd csak, és még a Mikulásban is hiszel? ;]

Ha ez így lenne, akkor az USB pendrive-ok és memóriakártyák ára is csak hasonló ütemben csökkent volna -- a valóság ehhez képest az, hogy azok sokkal drasztikusabban esnek, pontos árgrafikonokat ugyan nem tudok felvázolni, de évente feleződik az áruk. A gyártókapacitás ahhoz már megvan, nem lenne nehéz átállítani, hiszen az SSD-kben használt flash-chipek sem sokkal bonyolultabb felépítésűek, mint azok az olcsóbb, gyengébb tömeggyártott pendrive/memóriakártya flash nand lapkák.

Mondtam már korábban, nem lepődnék meg, ha a kb 6-8 évvel ezelőtti memória-kartell ismétlődne a háttérben, most a flash-piac egy részében.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16) MZperX75 válasza bteebi (#14) üzenetére


MZperX75
addikt

"Néhány hónapja volt erről egy cikk (többek között az Index-en), hogy a Si-t talán ki lehetne váltani MoS2-dal (molibdén-diszulfid, molibdenit), aminek egy csomó előnyös tulajdonsága van a Si-hoz képest, aminek köszönhetően jóval tovább zsugorítható az egész.":C
A cikk jó volt! rövid ,de igéretes azért 100.000 kevesebb áramot fogyasztó tranzisztor a szilicium tranyóhoz képest,az azért nem semmi!!!!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.