Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#71) DRB válasza Indy69 (#70) üzenetére


DRB
senior tag

Jó persze, igazatok van, nincs keret az Intel lapokon(mondjuk nem is írtam ilyet, vagy azt sem írtam, hogy az Intel alaplap erősebb, kizárólag a keretről beszéltem, bár ahogy nézem elég félreérthető voltam, sorry), de magán a hűtőn van(a gyárin is) és annak a négy pöckét nyomod be a lapba, a Freezer 13 Pro-hoz meg adnak külön egy keretet, ezt rögzíted a négy pöcökkel a laphoz, majd ehhez csavarral a hűtőt(na leginkább erről a keretről beszéltem, bár kétségtelen, hogy nem hangsúlyoztam ki eléggé miről vakerálok). Szóval ez a keret az erősebb, az hogy a lap hajlik, már egy másik kérdés. :D Ezzel ellentétben AMD-hez nem adnak semmit, tehát az a keret van ami az alaplapon van gyárilag, mondjuk ez még erős lenne, de az az egy-egy szem fül ahová beakasztod a hűtőt, na az gyenge, vagy az a rész. A hűtőn három luk van, három fülnek, de a kerten csak egy fül(alul/felül egy-egy darab), és nálam az nem bírja 900 grammot(meg másnál sem hiszem), ami még pluszban rá is van feszítve. El nem tört ugyan, csak nagyon belevágott a fém a műanyagba, illetve kissé kihajlott a felső(ezek alatt értetem, hogy "eléggé megnyeszegtette"), ez után támogattam meg egy postásgumival. Ezt sem kell túl komplikálni, nem a gumi tartotta a hűtőt, csak beakasztottam a hőcsövek végébe, a másik felét meg a táp mellet a ház peremébe, kicsit megfeszült a gumi, és ez elég volt, hogy tehermentesítse a felső fület a kereten. Ennyi

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.