Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Youri


Youri
veterán

az igen :Y

RTX ON

(#2) #21346560


#21346560
törölt tag

Csak én nem találom vagy tényleg nem írnak súlyt? Gondolom nem 20 dkg :))

(#3) tarczali válasza #21346560 (#2) üzenetére


tarczali
tag

Itt nem írnak, de a gyártói honlap szerint 1065g! :C

(#4) Cadal válasza #21346560 (#2) üzenetére


Cadal
őstag

Cooler weight: 1065g (including two Fan): [link]

(#5) KaiotEch válasza tarczali (#3) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

1KG? Elhajlítja a lapot. Esztétikailag meg kb Sabertooth-hoz illik.

(#6) datatomm


datatomm
tag

Jézuska ... Ez elfér a házban ... mármint a lakásban? :D

Nem hiszem, hogy túl nehéz. Szinte csak lemezekből áll. De az a ventillátor ha beindul, letáncol a gép az asztalról.

Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.

(#7) Mozsa


Mozsa
tag

78 euro, ezért már kapsz egy vízhűtő blokkot is, újat. Ami jóval kisebb, és dupla olyan jól hűt. Oké kell radi, pumpa meg cső, 1x beruházás, használtan is a hardveraprón egy ilyen árából igencsak kijön.

[ Szerkesztve ]

(#8) #21346560 válasza Cadal (#4) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ezért szeretem a PH!-t!
Ha lusta vagyok utánna nézni, mindig akad egy kedves ember aki linkeli :R

(#9) rudi


rudi
nagyúr

Jó'van, 4,8 centis talp meg 15 centis ventilátor :DDD Remélem engedik azt a szélmalmot jól felpörögni, mert akkor tényleg rusnya cucc lehet belőle.
Egyébként épp egy LGA2011-es coolerteszten (is) dolgozom, és jött egy tök mezeinek látzó, lényegében noname cucc, ami igen csúnyán odavert a nagymenőknek...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

ez már trollkodás, nem hűtés :C

Öntörvényű Sünmalac

(#11) rudi válasza Mozsa (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Elég moly radiátor kell ahhoz, hogy ezeket a mai, kilós, gyakran direkt kontakt hőcsöves, két bazi ventilátoros cuccokat megfogja. Az már "kicsivel" többe kerül, mint 78 euro, és nem szabad elfelejteni, hogy egy nagy ventisnél behúzol 4-8 csavart, és már készen is vagy a felszereléssel. Tán lehetne is ilyen tesztet csinálni mondjuk, hogy mondjuk 25 000 forint környékén mi jön ki légből és mi vízből.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) rviktor25 válasza {Zodiac} (#10) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Én még a Core2 időkben debütált Zalman-okra mondtam, h wTf?! :DDD
Bár amikor a Freezer 13Pro-m megérkezett, akkor is sokkot kaptam, h mekkora... de ez... nemhogy a gépházba nem fér be, már az ajtón is úgy kéne beszenvedni :DDD

Chiwasuu!!!

(#13) Angel1981


Angel1981
veterán

Húúúúú, de megriadtam! :D

(#14) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ez tényleg brutál, pedig azt hittem, hogy az 1 kg + hűtők kora lejárt.

<< Heimdal >>

(#15) Youri válasza rudi (#9) üzenetére


Youri
veterán

Ha van AM3 lefogatója is, akkor várom szeretettel :D

RTX ON

(#16) pincehely válasza rudi (#9) üzenetére


pincehely
addikt

Mikor lesz publikálva?? Tippelhetek az ismeretlen versenyzőre?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#17) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Jó nagy batár dög ez. :C

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#18) MongolZ


MongolZ
addikt

Ez mitől brutális hűtő? Már van egy csomó 1 kg körüli hűtő..., ráadásul olyanok is, amik ventillátor nélkül ennyiek. És nem, nekem sem hajolt el az alaplap.

(#19) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Nemrossz..élőben megnézném.

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#20) rudi válasza pincehely (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Á, ennél sokkal kisebb és olcsóbb is volt a cucc. Meg aztán a Phanteks jó szereplése egyáltalán nem lett volna meglepő.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) atti_2010 válasza Mozsa (#7) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Szerintem egy jó vízhűtés 200 eurónál kezdődik a felszerelése sem ajánlott kezdő PC-seknek ezen kívül a karbantartása is jóval többe kerül mint egy léghűtésnek. A mai procik nincsenek rászorulva a húzásra és aki egy komoly vízhűtésre költ az hobbiból csinálja valamint tisztában van vele hogy nem éri meg, aki meg azért akar tuningot hogy kicsit jobban menjen a cucc az be kell érje egy olcsóbb léghűtéssel mert különben többe kerül a leves mint a hús.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#22) tarczali válasza KaiotEch (#5) üzenetére


tarczali
tag

Nem könnyű az biztos, de olyan ez is mint a régi orosz dolgok, amiben anyag van ott teljesítmény is van! :DD lapot tényleg nem hajlítja, nekem majdnem 2 éve van Noctua NH-D14 és bírja simán a lap, eddig nem panaszkodott.. :)

(#23) szab.tam


szab.tam
nagyúr

a magas hűtős ramok és a nagy procihűtők összeveszése, nem elférése adott téma.

de itt nem lenne egyszerűbb a ventiket egyel hátrébb sorolni? azaz pl. az első venti ne elöl, hanem hátul legyen. igaz, akkor kicsit rosszabb(?) a hatásfok, mert a fújás irányított, de a szívásnál falsot is kaphat oldalról. de a ramhűtők úgy az égig nőhetnének.

szeritnem....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24) Xaels


Xaels
félisten

Ez elég brutális méretű lett. Mondjuk nem értem miért kell ennyi ilyen méretű hűtő. Ehhez már a házra, a memóriákra is oda kell figyelni közben nem ad akkora többletet a mérete mint az elvárná az ember szerintem. Persze ezek általában csak komolyabb tunning esetén villantják ki a foguk fehérjét, de azok akik komolyan tunningolnak elég kis részét képezik a piacnak.

(#23) szab.tam: most komolyan mennyivel jobbak a magas bordájú RAM-ok? Én mindig fogom a fejem azokon akik tanácsot kérnek, hogy milyen hűtőt vegyenek a magas Corsair Vengeance RAMjaik mellé. Miért nem gondoltak előbb rá, hogy valahova a CPU hűtőnek is menni kell. AZtán meg van szájhúzás, hogy ez vagy az nem tetszik vagy kevés...

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#25) szab.tam válasza Xaels (#24) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Mondjuk nem értem miért kell ennyi ilyen méretű hűtő"

akkor valszeg nem te vagy a célcsoport.
mert van piaca.
orichi-t és társait is szépen eladogatták.

és nem feltétlenül a komoly tuninghoz kell, hanem ahhoz is, ha valaki elég halkan, de hűvösen akarja tartani a prociját.
(ilyenkor szokott jönni sok-sok hsz-on keresztül mégtöbb 3.000,- ft-os hűtő felsorolás, hogy az milyen jó és milyen halk. az ingerküszöbök egyéniek...)

ramok:
nem biztos, hogy jobbak amgasak. persze. és sokszor felesleges. de ha olyat kapsz olcsón, vagy olyanod van, akkor nem esik jól, ha nem fér be. nekiállhatsz eladogatni, vagy fűrészelni.
egyébként egy kis felület + néha jól jöhet. ocz ddr2 long voltage ramjaim vannak. rendesen melegednek. rá is kellett +-ban eszkábálnom hr-07-es hűtőket. így már jó.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#26) Mozsa válasza atti_2010 (#21) üzenetére


Mozsa
tag

30k-ért használt cuccokból proci hűtés megvan, 40k-ból vga-is. Ebből a pumpa amivel baj lehet, más nem tartalmaz mozgó alkatrészt.

Karbantartást nem értem, az én rendszerem karácsony előtt cseréltem, de előtte 1,5 évet ment hozzányúlás nélkül. 3 havonta a mo-ra (radi) meg a rajta levő ventilátorok lettek kiporolva, ecset+porszívó. Ezt a levegős hűtéssel is meg kell tenni.

Minimális plusz hozzérétés kell, aki összerakja a gépet magának, az rárakja a vizes blokkot is. Járatni kell valamiről a pumpát nem-e szivárog valami, mielőtt áram alá teszi és kész. Ekkor hűtő felszerelésével is csinálhat kárt, ha túlhúzza, megroppantja a lapot.

12k-ért ment el az 5970 blokk, 5k-ért árulom az 1366-os blokkot. Egy 5970 vga + egy 1366-os proci mindenre elég, sőt.

Tody -féle blokkokal újonnan sem sokkal drágább. Egyértelmű hogy egy EK blokk egy komoly vga-ra 30k-ről indul, de nem is erről beszéltem.

És azt tegyük hozzá, vízzel fele a hőfok, nem lesz a vga 60-70 fokos, és nem kell a hangját hallgatni.

Ha mindenből újat veszünk, komoly pumpa, komoly blokkok igaz a 200 euró, indulóba.
Csak a 30k pumpa egyévesen kb 10k ha el akarod adni, árulgatni lehet 15k környékén, és 1 évesen semmi baja még jó ideig.

[ Szerkesztve ]

(#27) Apika


Apika
Közösségépítő

Ezek elég monumentális darabok... :K

(#28) rudi válasza Mozsa (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

A használt árakat a levegős használtakhoz (mondjuk 6000 forintos Scythe Ninja) hasonlítsd légy szíves. Ami pedig az extre kezelést illeti, szerintem ne magadból indulj ki. Rengetegen vannak, akiknek a 4-8 csavar meghúzása, ami a léghűtéshez kell még megy, a radiátor, pumpa, esetleg puffer tartály elhelyezése, csövek méretre vágása viszont már necces.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#29) Youri válasza Mozsa (#26) üzenetére


Youri
veterán

használt terméket ne hasonlíts újhoz árban...

RTX ON

(#30) rudi válasza pincehely (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Na, közben ki is ment a cooleres teszt :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#31) Duree


Duree
veterán

Méretes darab,méretes árral megspékelve.Nem tudom,hogy kell e ekkora hütö nekünk.

duree54

(#32) Apika válasza Duree (#31) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Gémer gépekbe mindenképpen... :DDD

(#33) Erdei88


Erdei88
veterán

Erre tuti lecserélem a jelenlegi hűtőn, a mostani is remekül hűt.

(#34) Xaels válasza szab.tam (#25) üzenetére


Xaels
félisten

Nem azt mondtam, hogy nincs piaca, de egyre több ilyen van és szvsz bár kelendőek, de biztos nem annyira mint az átlagos társaik pláne nem ebben az árkategóriában.

"és nem feltétlenül a komoly tuninghoz kell, hanem ahhoz is, ha valaki elég halkan, de hűvösen akarja tartani a prociját." - de ha nem tunningol akkor ennél kisebb és sokkal olcsóbb hűtő is lehet halk egy megfelelő ventilátorral. Nem a 3000HUF-os kategóriára gondoltam, de nem is 70-80EUR-sra. És akkor ott kevesebb gond van a memória bordáinak méretével és a ház adottságaival.

Mondjuk én a hely gondot megoldottam egy Corsair H60-al, olyan memóriát és házat veszek amilyet csak akarok szinte mindenbe és mindenre könnyen felszerelhető. Egyedül a gyári ventit kellett lecserélni mert az finoman szólva is sz@r volt, de egy Noiseblocker-el teljesen hangtalan.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#35) Gude


Gude
senior tag

Termetes példány és persze tetszik is ;)

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#36) banhammer


banhammer
veterán

Szep emberes huto.
Sajnos a memoriakra nagyon ralog.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#37) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Na, mi történt? Máris jön a Bulldozer utódja 400W TDP-vel? :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#38) powergoku


powergoku
tag

Tuti nem használnám ,csakis a mérete miatt. :(

Egy hazug eladót akartam negatívval értékelni és én is azt kaptam mint vevő.Ez jár 13 év reg és több száz pozitív értékelés után.Köszönöm.

(#39) atti_2010 válasza Bogyó bá' (#37) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem ez a Sandy-E hez készült csak felét megnyirbálták mert nem bírná el az alaplap. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#40) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Az orochi-t még nem sikerült lepipálnia... :)) És erre még venti se kell... :D Az igaz, h elég érdekesen fest mATX-en és a ramokat se volt egyszerű bepakolni...

[ Szerkesztve ]

(#41) MZperX75


MZperX75
addikt

:DDD 78Euró! :Y

Azért procit veszek, hűtővel!

Brutál méretű ez a hűtő! Szép..... mini ITX-re hülyén nézne ki? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Jó cucc. :K

(#43) atok666


atok666
őstag

Nalam mindig fontos szempont, hogy egy gep legyen halk amennyire csak lehet. Ugy gondolom, hogy erre a legjobb megoldas egy massziv blokk + 1-2drb 5-900at forgo (szinte) nema venti. Aztan lehet, hogy menne kis blokkal is - bar olyanom meg nem volt :)

Atok

(#44) dredbiro


dredbiro
senior tag

brutális hűtő ez is :Y

Good hunting,STALKER !

(#45) tome.jr


tome.jr
addikt

Durva az oldalanként 8 hőcső ;]

A cikk címe szép bulvárosra sikerült, emellett értelmetlen is :U

[ Szerkesztve ]

(#46) eclipse006


eclipse006
őstag

:Y Szerintem kiszaggatná a lapot akkora nagy dög. :)

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#47) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ipari hűtés :D
szép nagy darab. de a ventilátor színe elég k@ki.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#48) #21346560 válasza Ł-IceRocK-Ł (#47) üzenetére


#21346560
törölt tag

Gondolom sokat nézegeted a procihűtőt játék közben :DDD

(#49) Ł-IceRocK-Ł válasza #21346560 (#48) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Annyira nem, hogy zavarjon. ;]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#50) DRB


DRB
senior tag

Hmmm...elég vadsertés. :D Félek, hogy az AM2/AM3(+) gyári keretét simán lekapná rövid alatt, nekem az AC Freezer 13 Pro is eléggé megnyeszegtette, pedig az "csak" ~900 gramm. Fel is kellett gumizni a ház tetejéhez, így már bírja. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.