Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Elavul, ha-ha. Ki szerint és ki mondja meg, hogy valami elavul és azt is, hogy mikor? Az asztali gépemben egy E4600 van 2008 óta, 800MHz-es RAM-okkal és a mai játékokon kívül gyak. mindenben elég fürge és kielégítően használható továbbra is.

(#2) Fred23 válasza SunMount3r (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem is túl van lihegve általában ez a dolog, de lehet, a csíkszélesség csökkentésével egyre komolyabb probléma lehet a degradáció.
Havernál i7 2700K vagy 4-5 éven át ment húzva, aztán egyik napról a másikra nem tudta már azt az órajelet, mint addig. Picit csökkentett ezért a túlhúzáson, gond egy szál se. De az még 32 nm-en készült. Lehet, egy 7 nm-es CPU-t már nem tudnál 3 évig se túlhúzva használni érezhető degradáció nélkül; mondjuk ezt biztosra senki se fogja talán most megmondani.

[ Szerkesztve ]

(#3) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ha ezek egy noti vagy lapra forrasztott megoldásban vannak, akkor is érinti azokat a visszahívás?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) rsf


rsf
senior tag

Van 2db integrált J3455-ös alaplapom. Mindkettőt idén vettem.
Az egyik egy épített Nasba került. Azért remélem 5évet ki fog bírni..

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#5) DanD88 válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


DanD88
tag

Nem tudok rola hogy letezne mas megodasban.

(#6) jbush válasza SunMount3r (#1) üzenetére


jbush
tag

Hát én inkább használnám azt az E4600-ast, mint a cikkben említett procik bármelyikét.

Pár hete járt nálam egy QNAP NAS, amiben még egy Braswell celeron küzdött, és annak megpusztult az USB-vezérlője - mindenesetre elgondolkodtató.

[ Szerkesztve ]

(#7) 69Raizen69


69Raizen69
tag

Létezik valami program amivel tesztelni lehet a degradációt?
Nem ilyen procim van hanem Ivy Bridge i5-3210M nem vettem észre rajta lassulást de már 7éves és érdekel hogy romlott-e?

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#8) Gdi


Gdi
senior tag

Ezentúl a processzor viszkozitását is meg kell adni a paraméterek között? Vagy mi? :)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#9) Lacika112 válasza 69Raizen69 (#7) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Milyen oprendszert használsz? Ha win10 akkor felteszi magától a biztonsági frissítéseket időnként és ugye az zabálja rendesen a teljesítményt.

Bugyutaság hogy "elavul" és nem használják már. Az aktuális gépeink fele (párommal) vagy megy a gyereknek, vagy az anyósnak, vagy faternak. Nem játszanak, közösség oldalakat használnak meg tyúktubot néznek.

Elég szégyen hogy a tonnányi biztonsági rés ami a tervezési hanyagságból ered már a gyártási hanyagságot is magával hozz.

OFF: hozok is egy zacskó csipszet, és nevetgélek ahogy védeni próbálják majd itt a fanok a mundér becsületét.

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#10) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hát nem tudom, Intel NUC-ban van ilyen említett J szériás proci... Nagyon sokat kínlódok vele...

Speckónak megfelelő memória van benne, de mindig újraindul, lefagy, kifagy... Másik egy újabb i3-as, nulláról telepített rendszerrel az is instabil...

Hogy ez most épp ennek tudható-e be azt nem tudom... De stabil működést még nem sikerült összehozni

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) apatyas


apatyas
Korrektor

"Minden bizonnyal otthoni vagy irodai felhasználás mellett, a B1 steppingre épülő Apollo Lake lapkák már bőven elavultak lesznek"
Nincs az az isten, hogy nálunk valami valaha elavuljon. Amíg a tápja el nem pusztítja, addig Mancika azt fogja püfölni. És őszül közben szorgalmasan.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#12) kovászos


kovászos
tag

1. Az elavulás relatív...
2. Nem tudom hogy sikerülhet-e ennél is jobban csökkenteni a bizalmat Intelnek.

(#13) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Akkor az inteles mini PC projektet kukázom, mert azokban pont ilyenek vannak. Ha most vették észre, a 4-es és 5-ös szériát is érintheti, attól hogy ne ismerték még be.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) Cifu válasza Fred23 (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

Egy delid - újrapasztázás lehet hasznos lenne. Az én i5-3570K-m is egyre kevésbé bírta a tuningot, de delid és pasztacsere után újra képes volt arra, mint új korában. Úgy tűnik az intel féle cipőpaszta sajna nem húzza túl sokáig a kupak alatt... :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15) #93794560


#93794560
törölt tag

Nálam az egyik gépben Celeron N3450 van. A lista alapján ez nem érintett, még ha jelentős hasonlóság van is a Celeron N3350-es modellel. Legalábbis remélem, hogy így van!

[ Szerkesztve ]

(#16) Fred23 válasza Cifu (#14) üzenetére


Fred23
nagyúr

Így viszont már egészen korrekt szerintem degradáció szempontjából nézve. Az egy dolog, hogy nem a legjobb pasztát használták, de ha pasztacsere után úgy teljesít, mint újan, akkor érezhetően nem degradálódott. Persze delid sokaknál nem játszik, inkáb túladnak a procin, vagy beérik kicsivel alacsonyabb órajelekkel.

7 nm-en viszont már lehet, hogy nem a gyári paszta lesz a gyengébb láncszem tuning esetén. Lehet, rákeresek gyorsan erre a degradációs témára, mert egyre kíváncsibb vagyok.

(#17) snecy20


snecy20
veterán

Napi Intel-fika? :D ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#18) dkess


dkess
őstag

Úgy látom sokan írnak ide asztali CPU -s tapasztalatokat meg újrapasztázási élményeket. Ezeknek sem a hírhez - sem általánosságban a CPU degradációhoz semmi köze ...

Hogy kicsit közelebb kerüljünk a probléma lényegéhez: a megjelölt CPU -val szerelt rendszereket előszeretettel építették a gyártók pl. NAS _ba (ezek ugye jellemzően 0/24 -ben mennek és a tuning itt jellemzően nem opció). Ezen Apollo Lake -s procikat nem tudod cserélni. Az ezt megelőző generációkat igen - pl. opció volt, hogy XEON -t raktál a helyére. Namost az Apollo Lake esetén nem - itt nem tudod berakni az F1 variánst ... Nekem is pl. a NAS -ban az egyik érintet CPU van - és nem tölt el maradéktalan boldogsággal ezen hiba illetve az, hogy a gyakorlatban ez nem is orvosolható. Ez inkább a gyártóknak szól, hogy amennyiben gondolják, akkor majd valamikor a távoli jövőben lehetőleg az új variánst használják ...

(#19) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Szerintem így is "csökkenti a cég termékeibe vetett bizalmat".

(#20) Predatorr válasza snecy20 (#17) üzenetére


Predatorr
őstag

2 hét alatt sikerült lefordítani. :DDD Lehet, igazad van.
- Főnök, nem túl lassú az avultatásunk?
- De, javítsatok rajta!
- Bocs, főnök, túltoltuk a bicajt...

Meszeskpt: Innen, hova? :D

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#21) GypsFulvus2 válasza Fred23 (#2) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Nálam 2012 óta folyamatosan működik az I7 2700K, 2014 óta változatlanul 4.2-re húzva.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#22) Fred23 válasza GypsFulvus2 (#21) üzenetére


Fred23
nagyúr

Adj neki kicsit több feszt, meg ha megy, kicsivel magasabb órajelet, és nézzük meg fél év múlva! :D

Jó esetben csak egyre nagyobb feszültség kell ugyanakkora MHz-hez, rossz esetben viszont egy idő után -akár szó nélkül- meghal a proci.

[ Szerkesztve ]

(#23) GypsFulvus2 válasza Fred23 (#22) üzenetére


GypsFulvus2
őstag


:D

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#24) Z10N válasza Fred23 (#2) üzenetére


Z10N
veterán

Ott se a processzorral volt gond. Hanem a feszultsegekkel (alaplap/taspegyseg).

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#25) Moleman válasza Lacika112 (#9) üzenetére


Moleman
addikt

Frissítések nélkül viszont tökjól elketyeg bármi az idők végezetéig, a 2005-ös 3.0 Prescotton bármikor elindul az XP, ha áramot kap, a 2012-es i5-2450m-en pedig korabeli win7 van, évek óta nem volt kikapcsolva, egy ideje médiaszerverként üzemel. Húzva nem voltak.
Lehet, hogy annyi rés van rajtuk, mint egy ementáliban, de normális router mögött vannak, friss Eset Smart Security-vel, sose volt problémám.

(A Prescottban az a legnagyobb csoda, hogy egy legendásan szar Codegen táp eteti. :D )

[ Szerkesztve ]

(#26) Pugna


Pugna
kezdő

10-15 év múlva ezek a procik egy indiai szeméttelepen lesznek. Nagyjából a felhasználók 99,9% át nem érinti a probléma.

(#27) távcsőves válasza Cifu (#14) üzenetére


távcsőves
senior tag

Sandy procik forrasztottak. Nehogy nekiálljon kupaktalanítani bárki is. Neked Ivy van, ott kezdték a szilvalekvárt használni.

[ Szerkesztve ]

(#28) Cifu válasza távcsőves (#27) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hupsz. Jogos, hamu a fejemre, valamiért úgy rémlett, hogy már a Sandy-k is pasztásak voltak... :B

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#29) jbush válasza Pugna (#26) üzenetére


jbush
tag

Ezen CPU-k egy része valóban olyan "notebookokban" foglal helyet, amelyeknek már megjelenniük sem lett volna szabad, más részük viszont - ahogy fentebb és a cikkben is írva vagyon - komolyabb NAS-okban és egyéb beágyazott rendszerekben. Namost egy 150-200k-s NAS-t azért nem öt évre vesz az ember, és ott ráadásul intenzív használatnak is ki van téve a CPU.
Ugyanez igaz a beágyazott rendszerekre is. Tudok olyat, amiben Via C3 CPU dolgozik, és annak a kora már közelebb van a húsz évhez, mint a tizenöthöz (2001-es vagy 2002-es). Annak a meghibásodása esetén vagy az egész berendezés kuka, és úgy tízmillióba kerül a pótlása, vagy valaki fejleszt bele egy új vezérlőegységet, de az sem a néhány tízezer forintos tétel lesz.
Szóval lehet, hogy sokakat nem érint ez a probléma, de sokakat igen (a NAS-ok miatt az egyszeri embert is), és az érintetteknek ez bizony igen fájdalmas lehet.

(#30) ricsi99


ricsi99
addikt

Akkor várom a "megtelt a hulladékgyűjtő" hibajelzést :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#31) #06658560


#06658560
törölt tag

A cím az most kikacsintás akar lenni a tervezett avultatás hívei felé?

(#32) KROK640 válasza Fred23 (#2) üzenetére


KROK640
veterán

A Northwood prociknál is volt ilyen jelenség, hogy X ideig tudta az OC-t, utána már csak lejjebb ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#33) KROK640 válasza Lacika112 (#9) üzenetére


KROK640
veterán

és nem csak így "dolgoznak" rajta, hogy minidg vegyél újat, hanem a szoftverek frissítéseivel is. Valahogy mindig minden programnak egy idő után egyre nagyobb lesz a gépigénye.
Volt itt régebben egy 2400-a P4 (nem Celeron!), 768MB RAMmal meg GEF2-vel. Emlékszem még mikor ez egy felső kategóriás játékgép volt, ma meg már facebookra meg YTre se nagyon elég.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#34) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Neeee, vicceltek :DD

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#35) $p@rr0w válasza KROK640 (#33) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Persze hogy nő a gépigény, hiszen egyre több a funkció, a biztonsági procedúra, a tömörítési eljárások, ahogy adják hozzá az új kódokat úgy lesz több a tudása és vele a gépigénye is.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#36) siva válasza #06658560 (#31) üzenetére


siva
aktív tag

Hát én is erre gondoltam, félrement a kísérlet 10 év helyett 3 év lett. :)

(#37) hunluki válasza Fred23 (#2) üzenetére


hunluki
senior tag

Nekem asztaliba 4690k ketyeg, egy ideig ment 4,7-en, de most már csak 4,5-öt tud, de erről egy csodás dózer frissítés tehet. Korábbi buildet visszatéve stresszteszten is órákon át bírja, 1903 óta szakadozik, megfagy, kékhal, szóval inkább visszavettem kicsit.

Abban amin most gépelek igazi vadállat ketyeg, teljesítményben ez is bőven több mint elég netezgetni, levelezni, filmet linux isokat letölteni, TV-re rákötve mozizni, steamen emeleten lévő fent emlegetett gépről játszani TV-n.

(#38) Akula


Akula
őstag

hibás méretezés?
vissza kell hívni mindet és gariban cserélni.
mint toyotáék

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#39) Pugna


Pugna
kezdő

Jó, elkezd degradálódni 10 év után. 20 éves korára elérheti a 10%-ot is a teljesítményvesztés? Egyébként biztos vagyok benne hogy a következő 10 évben lesz olyan technológiai előrelépés ami miatt pl egy 9900k is max kulcstartónak lesz jó. Nem hinném hogy 10 év múlva a mostani nasok bármire is jók lesznek. Max a retró szerelmeseinek. Az egész proci ipar nagyon régóta egy helyben topog. Semmi innováció. Még jön egy-két 7-5nnm-es generáció, aztán valaminek történnie kell. Mert még mindig a c2d-t csiszolgatjuk.

(#40) RyanGiggs válasza Cifu (#14) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Nekem is egy i5-3570K zakatól a gépemben. Még megjelenésekor vettem 2012-ben, tehát 7 éve. Ez a legöregebb gépem, régebben 3 évente cseréltem mindent. Ezt kb alapfeszen használom 4.2Ghz-en és még nem tapasztaltam lassulást. Hogyan is tudnám ezt pontosabban letesztelni?
Amúgy majd egy jó DDR5-ös AMD rendszerre azért lassan már váltanék...
Mikor is jönnek azok?

(#41) Bici


Bici
félisten

Ha az AMD-nek lenne esze, akkor most összekalapálna marha gyorsan valami kis Kabini utódot Zen alapokon. Felőlem lehet első generációs is, csak maradjon 10W körül, és legyen belőle ITX lap választék, melyek között van Kabini-hez hasonlóan olcsó páldány is.

ui.: Olvastam valami Dali nevű APU-ról, ami a hírek szerint pont ilyen lesz. Kár, hogy nem sokat tudni róla még.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#42) duke


duke
aktív tag

"A degradáció tulajdonképpen a chipek velejárója, a szilíciumlapka sem tart örökké, "

A fenebe, most akartam a win10-et felrakni egy 386-osra, de akkor lehet hogy nem erdemes . Pedig meg a memoriat is bovitettem 4 Mb-ra. :DD

[ Szerkesztve ]

(#43) Killer01


Killer01
őstag

Mire egy proci "eldegradálódik" (ez de szép magyar szó :D ) 10x kifekszik alatta az alaplap....

(#44) DanD88


DanD88
tag

Ugyanitt alig hasznalt noti elado pentium n4200-al.

(#45) ricsi99 válasza RyanGiggs (#40) üzenetére


ricsi99
addikt

Trol on.
Tegyél fel egy win7-et :D ,és rögtön ugrik egyet fel 1-et a falhasználói élményed a vista 2.0 után. Troll off

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46) #16939776


#16939776
törölt tag

Itt inkább itt arra tudok gondolni, hogy az az underfill ellenére a hordozó és a szilícium között mechanikai feszültség keletkezik, ami elpusztítja azokat a kötéseket, amiket másod, harmadlagos funkciójuk miatt kisebb alapterülettel valósítottak meg, és vagy a szilícium sarkainál kaptak helyet.

Elő lehet idézni gyors degradálódást CPU-nál, csak gyenge minőségű első batch-es példányt kell kifogni. Nekem volt q6600 ami a kitesztelt 3,6Ghz után pár nap leforgása alatt alapórajelen sem volt képes stabil maradni, és egy 2500K, ami dobozból kivéve tudta a 4,5Ghz-et, majd három hét alatt 300MHz-et gyengült.
Új állapotában mindkettőnek a feszültség/órajel közel lineárisan futó tartományában volt a max. stabilizálható OC-ja, következő szorzónál meg no boot. Hibátlan processzoroknál, meg mindig az erősen nem lineáris szakaszon, és feletti is volt boot.

Sum.: szerintem nem pusztul el a CPU, ha nem gyári hibás a termék, ha arra használják amire specifikálták, ark-n ott van hogy desktop ill. PC/Client/Tablet. Egyik sem embenned CPU.

[ Szerkesztve ]

(#47) #06658560 válasza Akula (#38) üzenetére


#06658560
törölt tag

A fékpedálra gondolsz? Vagy a légzsákra?

(#48) #06658560 válasza #16939776 (#46) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az áram generál hőt, ami valóban létrehoz mechanikai feszültséget. Én azonban egy másik dolgot is el tudok képzelni. Az áram hatására a meglevő, vagy létrejövő kristályhibák elkezdenek vandorolni, terjedni, az ötvöző anyagok atomjai is elmennek helyükről.

(#49) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Szerintem felesleges ide keverni a tuningot.
Arra egyik gyártó sem ad garanciát. Benne van a pakliban, hogyha tuningolsz, akkor hamarabb tönkremehet a termék.
Az pedig, hogy ezek után már az alapórajelet sem tudja a CPU, az betudható a túlhajtásból adódó degradációnak, nem pedig a gyári hibának.

(#50) Akula válasza #06658560 (#47) üzenetére


Akula
őstag

vagy mindkettőre. vagy az akkupakkra.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#51) cog777 válasza duke (#42) üzenetére


cog777
senior tag

"A fenebe, most akartam a win10-et felrakni egy 386-osra, de akkor lehet hogy nem erdemes . Pedig meg a memoriat is bovitettem 4 Mb-ra."

Nem regen sutottunk egy beagyazott linux image-t Bitbake-kel (Yocto - embedded linux) Beaglebone board-ra. Kemeny 20 MB memoria hasznalata volt a minimal build-nek. Elfoglalt 28 MB-ot az sd kartyan :D

Kb ez lehet az "egyszeruen" elerheto minimalis gepigeny egy modern operacios rendszernek.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#52) Chaser válasza FLATRONW (#49) üzenetére


Chaser
titán

pontosan, nagyobb órajel, nagyobb feszültség, a led is hamarabb tönkremegy nagyobb fényerőn, feszen, és nagyon-nagyon leegyszerűsítve a cpu is egy led

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53) Depression válasza jbush (#29) üzenetére


Depression
veterán

Így van. Sokan felnsem fogják, hogy vannak olyan helyek, ahova beszerelésre kerül, de ott a proci (vezérlés) a legkisebb tétel. Mi is selejteztünk egy többtízmilliós gépet, mert a vezérlése elszállt, és 20 év távlatában már senki nem gyárt hozzá semmit, valójában már a dokumentációja sem volt fellelhető. Ebay-en találtunk ugyanolyan alaplapot procival, de vitte magával a memóriakártyát, és az azon lévő programot is, így már mindegy volt. Lett 15t vashulladékunk hírtelen.
Igen, vannak olyan dolgok, ahova nem kell nagy teljesítmény, de hosszútávú működés feltétlenül.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#54) $p@rr0w válasza Depression (#53) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Mit csinált az a gép?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#55) Depression válasza $p@rr0w (#54) üzenetére


Depression
veterán

Egy élhajlító volt. De volt nálunk hasonlóan öreg lézervágó is, ugyanúgy beépített pc vezérléssel.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#56) Depression válasza Depression (#55) üzenetére


Depression
veterán

Még annyival egészíteném ki, hogy pl. a vadonatúj, 500M-ba kerülő lézervágónk egy i5 2500-zal van felszerelve, a mérőgép vadonatúj vezérlése meg kapott egy i5 6400-at, 70k€ felett tavaly.
Ha ezt a cikket üzemvezetőként olvasnám (márciusban ott hagytam), akkor iszonyatosan felmenne a pumpa. Pont azért, mert a celeron, pentium nem való már otthonra, vagy olcsó húsnak híg a leve alapon nem érdekelne.
De amikor bekerül egy olyan gépbe, aminek az amortizációs ideje 20+ év, és kiderül, hogy egy alkatrészgyártó (mert ebben az esetben semmivel sem több az intel) elbaltázott valamit, ami által hírtelen csak fele annyit bír a gép, akkor én is kőkeményen verném az asztalt, és a javítás állásának a költségeit is kötbérezném. Na innentől kezdve nekem ne jöjjön azzal, hogy majd lesz elérhető frissebb stepping az újabb gépekben!

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#57) xeon forever válasza Depression (#56) üzenetére


xeon forever
addikt

Workstationbe kizarolag xeont v a masik oldal(De azt szemely szerint nem szeretem).
Mondom en, igaz sokan nem ertik miert is...

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#58) #06658560 válasza xeon forever (#57) üzenetére


#06658560
törölt tag

Még nem láttam ipari gépben Xeont.

(#59) Chaser válasza Depression (#56) üzenetére


Chaser
titán

ha jól tudom 3 év gart ad az intel, onnantól meg verheted az asztalt 3 év után, másik dolog pedig, bármikor bármi elromolhat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60) Depression válasza Chaser (#59) üzenetére


Depression
veterán

Szép franciásan: löfosé! Sosem álltam kapcsplatban az intellel! Nem is érdekelt (fmea-ban igen), mert egy hibaforrás. Ha az intel bevallja, hogy elszúrta, akkor nekem lépnem kell(ett volna). Pont erről szól az ingyenes csere, csak itt percekben kell számolni a kiesést. Nincs kihúzom, bedugom, kész! javítás, sem otthoni procicsere, oszt jó van!

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#61) FLATRONW válasza Depression (#60) üzenetére


FLATRONW
őstag

Az a tanulság, hogy a jövőben nem kell bevallani semilyen hibát, ami kb. 10 év múlva éreztetheti hatását (lehet, hogy még akkor sem).
Nem is értem, hogy az Intel részéről mi szükség volt erre.
Jóval a garancia lejárta után egy ilyen meghibásodást senki nem kérhet rajta számon.
Biztos van olyan eset, hogy garancia időn belül tönkre megy egy ilyen CPU. Abban az esetben lerendeznék a cserét, esetlegesen a kisesett bevételt is állnák, és mindenki boldog lenne.

(#62) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha eddig élne a többi szgép komponens, sőt, ha még használható is lenne 20-25évig, akkor kb ismeretlen lenne a bangladesi-kínai színesfémdesztilláló és a hozzátartozó szeméthegy fogalma...

#56: ha beágyazott prociverziók is érintettek, jogos a balhé. A cikkben szereplő cerkák-pentiumok tudtommal nemigen mentek miniPC-hulladéklaptop kategórián kívül máshová.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#63) azbest válasza SunMount3r (#1) üzenetére


azbest
félisten

A cikkben szereplő atom származék kacatok teljesítménye töredéke egy c2d -nek is.

Egyébként igen, elavulnak a hardverek. Persze használhatod retrózni, a hardver korához illő szoftverekkel. Viszont a friss szoftverektől, mai tartalmaktól már megfekszik sok régebbi rendszer. Abban is biztos vagyok, hogy létezik még olyan ember, akinél például esetleg csak 10 megabites a helyi hálózat, mert neki az elég, mert a saját világában elvan vele. Ettől még az emberek többsége az újabb, gyorsabb és többre képes eszközöket szeretné használni és nem régi, megbízhatatlan kacatokkal kínlódni. De mindenki maga választja a hobbiját. A netezés és youtbe kapcsán pedig persze, van aki 10 percig ráér pár weblap betöltésre várva, vagy jó neki a 480p youtubeon, de nem ez az átlag.

Írom ezt egy 7 éves laptopról, ami még ma is megállja a helyét, de nem azért mert annyira jó minden régi vas még ma is, hanem mert kb a csúcsot képviselte a maga idejében és csillió forintba került volna új korában (4 mag 8 szál, 16GB ram). Ma meg egy gyengébb új laptop árából össze lehet legózni. Ettől függetlenül tudom, hogy vannak kompromisszumok és limitációk benne. A c2d laptopjaim is jók voltak a maguk idejében, de ma már annyi korlátja van, hogy csak nagy kompromisszumfaktorral használhatóak. Deskopként kicsit jobban kompenzálhat egy modernebb videokártya persze.

[ Szerkesztve ]

(#64) xeon forever válasza #06658560 (#58) üzenetére


xeon forever
addikt

HIBA

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#65) t72killer válasza azbest (#63) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy bankautomata üzemeltetéséhez pl nem kell több. De nagyon sok munkagép is elvan ennyivel. Otthoni fájlszervert üzemeltetek pl min? Egy 15éves eeePC-n, amiben egy N450es atom proci ketyereg, a winfosch lassú rajta, lassan elhatároztam h teszek rá egy Lubuntut, de a vasat nem fogom kicserélni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#66) KROK640 válasza Depression (#53) üzenetére


KROK640
veterán

Hasonlót már én is tapasztaltam. Egy 386-os volt a procija, meg asszem 4MB RAM volt benne... (HDD túlélte, vezérlő program sértetlen volt)
Sikerült találnunk ugyanolyat ebay-en és talpraállítani.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#67) azbest válasza t72killer (#65) üzenetére


azbest
félisten

Célhardver, célszoftverrel, zárt rendszerben más tészta. Bár vas többi alkatrésze is degradálódik és megbízhatatlanná válik, s pont ipari környezetben nem divat normális helyen gányolni, ahol pénzt keresnek vele.

Ahogy mondtam, mindenki olyan időtöltést választ, ami számára szórakoztató.
Például én is feltelepítettem ubuntut a chuwi hi8-as tabletemre, touch és wifi is megy már az 5ös kernellel némi konfigurálás után. De ilyet a többség nem fog csinálni.

Van aki szórakozásból teszi, van aki kényszerből... de utóbbi jobban jár, ha inkább elmegy szórólapozni és a fizettségből vesz valami használhatót. Mondjuk a használhatóságtól ez a chuwi is messze van, majd megnézem az android x86 kernelével is működik-e vagy várok még 1 évet, mire ott is újabb kernel lesz :D

(#68) Depression válasza azbest (#67) üzenetére


Depression
veterán

Relatív, hisz pl. nálunk volt olyan gép, ami 194x-ben készült, értelemszerűen új vezérléssel, és megfelelő karbantartással el fog menni még nagyon sokáig. Ez pont olyan gép, ami újonnan 1 mrd felett van, és sosem termelné vissza az árát sem. Az alkatrész árába sem lehetne betervezni, mert akkor viszik oda a termelést, ahol ezeréves gépekkel legyártják olcsóbban.

Ezek a procik olyan helyekre kerülnek, ahol nem számít a teljesítmény, de jó, ha sokáig működik a berendezés.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#69) rsf válasza azbest (#63) üzenetére


rsf
senior tag

"A cikkben szereplő atom származék kacatok teljesítménye töredéke egy c2d -nek is."

Ezt az állításod mire alapozod?
Én egy c2d-t cseréltem egy J3455-re ég és föld a különbség a kettő teljesítménye között a J3455 javára.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#70) Gdi válasza rsf (#69) üzenetére


Gdi
senior tag

Ez attól függ melyik C2D-t, pl egy E2200/6300/6400 vagy T2050-hez képest lehet, de egy E8600 azért még jobb nála, már csak az L2-es cache mérete miatt is.
Valami rendesebb rammal persze :)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#71) rsf válasza Gdi (#70) üzenetére


rsf
senior tag

E7400 volt. De amire reagáltam ott nem volt nevesítve a proci.
[link]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#72) Gdi válasza Gdi (#70) üzenetére


Gdi
senior tag

Kiegészítés:
Meg persze workloadot figyelembe véve, mert a J3455 4mag a C2D meg 2mag.
De egyszálas teljesítményt nézve nem jobb... bár ez mondjuk olyan almát a körtével összehasonlítás.
C2Q vagy moddolt Xeon771 ellen lehetne egy az egyben összemérni. Persze azok fogyasztása kb tízszeres is lehet a J3455-höz képest :)

#71: Az is eléggé gimpelt proci, de igaz.
Ha valami profitál a nagyobb cacheből és a magasabb órajelből, akkor erre billen a mérleg nyelve, ha valaminek több szál a nyerőbb vagy a gyorsabb memória, akkor arra....

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#73) azbest válasza rsf (#69) üzenetére


azbest
félisten

Az a userbenchmark mintha nem valós teljesítmény, hanem valami pontrendszer szerint osztályozná a procikat. Nehéz olyat találni, ahol szerepel mindkét fajta, de pl geekbench [link] [link]

Nyers teljesítménynél a c2d kifejezetten jól áll az atomokhoz képest. Emlékszem mekkora pofáraesés volt, amikor annó elkezdték az ilyenekkel szerelt notebookokat árulni.
Egy szálon rosszul áll az atom, ahogy mások is írták. A 4 magos atom többszálú teljesítménye már akár meg is előzheti a 2 magos c2d-t.. egy ideig. Amíg az atom pici fogyasztáskerete miatt a turbot le nem veszi és be nem áll a normál 1.5 körüli órajelre.

Szóval rövid, kiugró terhelésnél, mint web böngészés még akár jobb is lehet vele az élmény. Ehhez mondjuk inkább a modernebb intel gpu tesz hozzá többet, ha mindkettő esetén intel gpu-kat használunk. A c2d -vel páros intel gpu nem sok segítséget tud nyújtani, míg az atom melletti intel gpu már több mindent tud gyorsítani, ezzel tehermentesítve a procit. Persze, ha a c2d mellé került jobb gpu, akkor még az az előnye sincs az atomnak.

Viszont, ha nyers erő kell, huzamosabb idejű terhelés, akkor belassul az atom a fogyasztáskeret miatt. Ezt a mostani modernebb ultraalacsony fogyoasztású, ultrabookos prociknál is meg lehet figyelni. A desktop atomnál már csak a tabletekbe szánt, még kisebb kerettel rendelkező atom rosszabb, az még fele teljesítményben az asztali testvéréhez képest.

(#72) Gdi
nem lenne fer a kis fogyasztású, filléres bevezetéskori árú atomokat a combos desktop vagy workstation procikhoz mérni. Az a pofátlanság, amikor az atomkat is méregdrágán mérik, mondván huj de nagyon energiatakarékos.

[ Szerkesztve ]

(#74) aelod válasza Moleman (#25) üzenetére


aelod
veterán

Szeretsz veszélyesen élni :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.