Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XuChi


XuChi
addikt

Hála égnek. Pusztuljon ez a fos!!!

(#2) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Ideje volt már..

https://utdetailing.hu/

(#3) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hajrá, hulljon a férgese. A világnak chipekre van szüksége VALÓS alkalmazásokban, a drága áramra meg a háztartásokban, nem egymást hergelő többtonnás bányarigek pörgetésére. Remélem egyszer és mindenkorra elföldelik ezt a sz@rt.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) ViZion


ViZion
félisten

Nah, végre jó hírrel indul a reggel.
Akkor most majd lesz megint VGA normális áron? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5) Postas99


Postas99
senior tag

Qrv@ra nem sajnálom azokat akik buknak rajta.
Ideje lenne végleg beszántani ezt a sz@rt.

(#6) Lionel


Lionel
csendes tag

Az már jelez valamit, ha már a bányászok sem fogadnak el kriptót a videokártyáikért.

(#7) paperboy


paperboy
senior tag

Majd mindjárt jönnek, hogy de hát már volt ilyen, nemsokára megint szárnyalni fog... De amúgy tényleg stabil cuc :) Bírom egyébként az olyan víziókat, hogy majd egyszer ez leválthatja a "normális" pénzt, ez??? soha...

(#8) Darmol


Darmol
senior tag

Három évvel később történik mint kellett volna. De akkor nem tudják annyi balek pénzét elszedni.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#9) maputo válasza paperboy (#7) üzenetére


maputo
tag

És ez valószínűleg így is lesz, szárnyalni fog. Ez az egész lényege, azért veszik, hogy utána drágán tudják eladni. Amihez néha be kell zuhannia, mert nem nőhet a végtelenségig. Aztán indul újra a folyamat. Aki az elején veszi és jókor száll ki, az jár jól. Aki akkor, amikor már ezernyi cikk jelenik meg róla, hogy mennyit keresett vele, aki az elején vette, na ők nem.

(#10) t72killer válasza ViZion (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Első körben jönnek a normális árhoz képest "csak" a mezei inflával drágított új karik. Bár a kicsi bányák összeomlása is bőven elláthatja a használtpiacot, főleg, hogy az elszálló villanyárak mellett Európában max lopott árammal "éri meg" üzemben tartani a rigeket.

#8: balek és kb bármilyen tech eszközvásárló. A soktonnás rigek iszonyat mennyiségű chipgyártó kapacitást foglaltak le, általános hiányt okozva a telefonoktól kezdve a járműgyártásig kb mindenütt. Nagyon remélem, hogy a bányászatnak egyszer's mindenkorra tényleg vége. Ettől még lehetnek sokkal kisebb energia és hardverigényű kriptók felőlem és százezerszerezhetik az értéküket, csak ezt ne a környezettel és a társadalommal fizettessék meg. A lottómilliárdosokat se adóból fizetik, hanem a lottózók befizetéseiből.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) pilóta válasza t72killer (#10) üzenetére


pilóta
nagyúr

urópában max lopott árammal "éri meg" üzemben tartani a rigeket.

rezsicsökkentés!!444!!! ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#12) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

na majd valamikor ősszel jönnek az új generációs videokártyák, az majd megint meghozza a kedvét a bányászoknak. kiváncsi vagyok jön e a hullámvasút megint xd

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#13) valaki654 válasza t72killer (#10) üzenetére


valaki654
tag

A kripto csak egy - valószínűleg elég nagy - szelete a kialakult chiphiánynak. Olyan létszükségletek mint a WiFi-s fogkefe, okosbudi, okos sörnyitó, okosredőny, okosizzó, okosklíma, okos s**gvakaró, okos kulcs, okos kulacs stb. ezekbe a szarokba nem kell chip?

[ Szerkesztve ]

(#14) Victorio


Victorio
aktív tag

30 db RTX 3080 Ti eladó, nem bányász! Ugyanitt Lamborghini Gallardo féláron :DD

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#15) t72killer válasza valaki654 (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Persze, ezek a szirszarok is pocsékolnak. Csak ugye a Marshall-kereszt nem egy lineáris valami, 10% hiány képes akár árakat duplázni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) M@cika válasza Victorio (#14) üzenetére


M@cika
őstag

Még mindig ott tartunk, hogy 2021 előtt soha nem volt olyan magasan a bitcoin, mint amilyen most a nagy bezuhanáskor. A spekulánsok meg ilyenkor vesznek, aztán mikor megint felmegy mondjuk 50 ezerre, akkor kaszálnak. Akinek elég sok pénze van és nem síkhülye az mindig nyerni fog az efféle bizniszeken.

Nasit a kis fehér medvének!

(#17) floatr válasza M@cika (#16) üzenetére


floatr
veterán

A spekulánsok 22700-ig tudták feltornászni, de most megint szakad. Mondjuk 13% is valami. Botokkal lehet ezen nyerészkedni, de az csak ront a helyzeten szerencsére.

(#18) razorbenke92 válasza t72killer (#15) üzenetére

Nem beszélve arról, hogy chip és chip között óriási különbség van gyártási kapacitás tekintetében. Az okoskütyük agyául szolgáló mikrokontrollerek nagyjából 2-3 dollárból Magyarországon vannak (postával, áfával, gyártói és forgalmazói haszonnal). Milyen olcsó gyártás és mekkora kihozatal kell ahhoz, hogy ez tartható legyen?
Nyilván nagyrészük haszontalan, és kb. 1 napig vicces, de nem ezek miatt alakult ki a chiphiány.
A nehéz tüzérség, aki néhány nanométeren tud gyártani, sosem fog az okoskütyük miatt elfordulni a piacától.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#19) t72killer válasza M@cika (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha rendes tőzsdére lefordítjuk, semmi sem garantálja azt, hogy egy cég részvényei miután elszállt és összeomlott, újra drágák lesznek. Millió +1 cég tűnt már el totálisan a süllyesztőben.

Jósgömbünk nincs, de sztem is esélyes, hogy a BTC túléli (=darabja 0.001$-nál többet hajlandó lesz fizetni érte valaki 10 év múlva).

Az viszont napnál is világosabban bebizonyosodott, hogy a hangzatos fundamentumaiból amire a hívők állandóan hivatkoznak SEMMI sem igaz:

#1: válságban, inflációs időkben totálisan használhatatlannak bizonyult. Most, amikor nemesvalutákban is 20-30%-os drágulásokat látunk, pont most omlik össze HARMADÁRA. Nem 20-30%-al ér kevesebbet a megtakarításod, hanem igazi "pengő-élmény" sújtja.

2. "Fizetőeszköz" - na ez már felszállóágban is egy vicc volt. Ami naponta 10%-okat mozog, az normáliséknal nem fizetőeszköz.

Akár tetszik, akár nem, ez a sz.r ugyanarra jó, mint ami a kezdetektől is volt: pénzmosó/feketepénz-mozgató csatorna, speki eszköz és geek-éknél hobbi.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) kalmani


kalmani
tag

Évekkel ezelőtt kellet volna a politikának ráállni a kriptopénzek bányászatának a beszüntetésére. Iszonyatos mennyiségű energiát pazaroltak el a semmire. Környezetvédőket ez nem zavarta.
Remélem örökre megszünnek a kriptovlauták.

(#21) BiP válasza ViZion (#4) üzenetére


BiP
nagyúr

Használtpiacon érdemes nézelődni, már most normalizálódtak az árak. Meg a bányászok is bontják a rigeket, aki nem ódzkodik ilyen kártyát venni, már most jobb áron lehet csípni (a korábbi csúcs feléért).
Kb. a 2019 év végi árak alá mentek már a használt árak.

De boltokban is vannak készletek, normálisabb áron. És valószínű, hogy szivárogni fog még lefelé, bár a nagy esés szerintem már megvolt.

(#22) t72killer válasza floatr (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kb ez az ábra: A covidos időkkel szemben valódi infla ÉS életminőség romlás van nyugaton is. Tegnap voltam bevásárolni, étolaj a legtöbb boltban 1.55£ (fél éve 1.09), 6 pint tej 1.99£ (fél éve 1.7), gázolaj 1.9£ (fél éve 1.5). És ez nem csak a minimálbéres JóskaPistat nyúzza: magán "elit" gyógytornász ismerős most fogja lehúzni a rolót, mert elpárologtak az ügyfelei. Rakás vállalkozásnak kell béreket emelnie, különben lelépnek a dolgozók.
Emellett se szegénynek se gazdagnak nem opció a kriptóval szarakodás. Sőt, akinek van, az most venné ki belőle a pénzét, mert kell. Hopszika, mi is történik, ha valamit nagy mennyiségben eladnak? Na pont ezért totálisan használhatatlan az infla megúszására a kripto.

2. Totál elszállt energiaárak = bányászatnak kampec. Ráadásul Kínában be is tiltották a bányászatot, úgyhogy lehet napelemekkel sz.rakodni valami jó kis közép-ázsiai országban, ahol a rezsim gondol egyet és fél év múlva küld egy ZIL platónyi katonát, mondván akkor most államosítjuk a bányát. (Kb ennyit a nagy arccal hirdetett decentralizációról is. Egyáltalán nem meglepő, h oda fújja az összes szemetet a szél, ahol a legolcsóbb az áram)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) snecy20 válasza t72killer (#19) üzenetére


snecy20
veterán

Akár tetszik, akár nem, ez a sz.r ugyanarra jó, mint ami a kezdetektől is volt: pénzmosó/feketepénz-mozgató csatorna, speki eszköz és geek-éknél hobbi.

Ezt a mondatod be kéne dobni amúgy a BTC / Crypto topikba, utána pillanatokon belül valami ilyesmi lenne rá a reakció.: :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#24) ViZion válasza BiP (#21) üzenetére


ViZion
félisten

eegen, most vettem 1070-et (nem mai, de nekem megfelel) havertól, nem OC-s, nem bányász, stb...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25) t72killer válasza snecy20 (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DD , napláne hogy most megy náluk a frusztáció ezerrel.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) atiska007


atiska007
senior tag

Most kell venni!! Vagy még picit vári és akkor! ;]

Mittudomain!

(#27) nihill


nihill
őstag

Mondjuk az is érdekes lesz, amikor kijön az új videókártya széria (ősszel szokott?), miközben a bányászoktól 3 generációnyi használt VGA ömlik majd egyszerre a piacra...

(#28) himpike


himpike
aktív tag

Tavaly júliusban valamivel erősebb volt(10milla körül, jelenleg 8), most megint "meghal" kb ötszázadszor a létezés óta... Neeeeext!

(#29) Boond válasza paperboy (#7) üzenetére


Boond
addikt

Kínában már leváltották Digitális Jüanra... lesz digitális, dollár, HUF, euró, csak nyugi.
Most amúgy minden is esik, mint az eldobott kő... de ez sem tart örökké...

https://www.youtube.com/watch?v=ThVcoshbgh0

[ Szerkesztve ]

(#30) floatr válasza t72killer (#22) üzenetére


floatr
veterán

Ez van. Engem nagyjából odáig érdekel a dolog, hogy befejeznék végre a vég nélküli fingbányászatot. A globális pénzügyi forradalmat az ingyenpénz igéretével meg meghagyom az iphone-os neoanarchistáknak

(#31) Hi!King válasza Darmol (#8) üzenetére


Hi!King
őstag

Amíg az ingyenpénzt tolták a jegybankok a FED-el az élen, addig minden emelkedett. Mostanra kb. 25%-ot esett az S&P index, rossz esetben a mélypont -50%-nál lehet, ehhez képest a bitcoin már harmadára esett a csúcsához képest.

(#32) zizidor


zizidor
senior tag

Én is csak kívülről nézem az egész kripto dolgot, de közben az jutott eszembe, hogy vajon a hagyományos pénz nem ugyanez az eset? Mitől lesz értéke a pénznek? Attól, hogy valaki azon az értéken elfogadja. Hiába van mögötte egy nemzeti bank, ha megszűnik a bizalom, akkor borul az egész, láttunk már ilyet. Vagy az arany. Értékes, mert korlátozott a mennyisége, de egy éhinség idején fel lehet dugni, ha nem tudsz érte kaját venni.

[ Szerkesztve ]

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#33) tha_answer


tha_answer
őstag

https://444.hu/2022/06/15/bill-gates-szerint-a-kriptovalutak-piaca-az-emberi-hulyesegen-alapszik

"Kedden viszont egy konferencián lényegében azt mondta, hogy csak azért működik az ilyen digitális vagyonelemek piaca, mert mindig vannak hülyék, akik drágábban hajlandók megvenni az ilyen dolgokat.
Egészen pontosan azt mondta, hogy a kriptovaluták és az NFT-k piaca 100 százalékban a "greater fool theory"-n alapszik, vagyis azon, hogy túlértékelt termékeket egészen addig el lehet adni, ezzel még följebb hajtva azok értékét, amíg lehet egy embert találni, aki hajlandó többet adni érte. Ez persze azt is jelenti, hogy önmagukban az ilyen termékeknek nincs semmi értéke azon kívül, hogy meg lehet győzni embereket, hogy milyen milyen szuper ilyenekbe fektetni."

Tupontos :D

(#34) elder troll


elder troll
senior tag

Alapvetően a fölös energiapazarlás miatt örülök a témakörnek, a jelenlegi energiaválságban nem hátrány ez a folyamat. Az egy dolog, hogy milliós nagyságrendben vásárolták a vga-kat, így csak aranyárban lehetett pc-n játszani, vagyis terelték át a népeket konzol irányba. Amikor pazarolják az energiát egy MLM-es baromság miatt (mert alapvetően ez az idióták bevonzásáról szólt, és addig működött, amíg találtak balekokat a megtakarításaik elherdálására), az már kifejezetten zavaró tud lenni. De ezt az iszonyú mennyiségű elfecsérelt energiából adód hőenergiát sem hasznosították, sőt még klímával hűtötték... Télen fűtésrásegítésnek még csak-csak elment volna a dolog, de még nyáron is lehetett volna hasznosítani melegvíz előállítására, de a kreténség és haszonszerzési vágy mindent felülírt. Nyilván sokan nagyon megszedték magukat, ahogy minden MLM elején szokott lenni, de ugyanúgy a többi pilótajáték sorsára jutott. Bele sem merek gondolni, hogy mennyien vettek fel hitelt a haszonszerzés reményében...
Biztosra veszem, hogy 100 feketeöves MLM huszárból 100 meg tudja magyarázni az ellenkezőjét a mondandómnak, hiszen ebből éltek sokáig. Az összes piramisjátékban az összes kényes témakörre fel vannak készítve, láttam eleget az amway-től az alólam veráig, bár ott legalább volt kézzelfogható termék a hab dumán kívül...

[ Szerkesztve ]

(#35) mad823 válasza zizidor (#32) üzenetére


mad823
őstag

Hát azért egy deviza (és az árfolyama) mögött ott van egy egész ország vagy kontinens gazdasági teljesítménye...

(#36) Hi!King válasza mad823 (#35) üzenetére


Hi!King
őstag

Plusz el kellene felejteni ezt az apokalipszis idején mennyit ér dolgot, mert akkor szinte semmi sem ér semmit, max. ha élelmiszer raktárad van, meg fegyvered amivel meg tudod védeni. Működő gazdaságban viszont a hagyományos pénznek van értéke, a bitcoinból meg nem lett a gyakorlatban fizetőeszköz, ahol lehet vele fizetni, ott is napi árfolyamon számolják az árat dollárból vagy euroból.

(#37) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Kamu ,működni fog ez még jó sokáig mindig xy időközönként temetik ez a válság se fogja elsöpörni sőt lehet ez lesz a jövő pénze,hogy jobban le tudják követni.Nekem már a tököm ki van a mai világgal.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38) Yeffy válasza snecy20 (#23) üzenetére


Yeffy
veterán

:DDD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#39) t72killer válasza nihill (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Végre meg is lehet venni az újakat? Sok vásárlónál fel sem merül, hogy használtat vegyen, főleg cégek, iskolák, stb. Pedig környezetvédelmi szempontból érdemes lenne komplett rigeket átadni pl iskolai géppark-modernizációra.

#28: mi 8 milla? Ja, hogy a csóri, hülyére lopott Forint tempóját se bírja, ez aztán a FIAT-agyonverő pénz :C .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) Hi!King válasza t72killer (#39) üzenetére


Hi!King
őstag

A cégek, iskolák és a magánuserek nagy részének régóta nincs szüksége dedikált VGA-ra.

(#41) zerodot


zerodot
aktív tag

Na mi van haterek, fáj hogy kimaradtatok a jóból és nem vásároltatok be annak idején filléres árakon? Lemaradtatok róla hogy annyi pénzt keressetek, hogy még az unokáitoknak se kelljen dolgozni? Szar érzés lehet.

De elárulom, a következő lehetőségről is le fogtok maradni. És az azt következőről is. Hogy miért? Hát azért, mert ahelyett hogy a lehetőségeket keresnétek, azzal tötitek az időtöket, hogy már reggel félnyolctól utálkozó kommenteket nyomattok bulvárcikkek alá. Jó lehet így élni. Gratulálok hozzá.

(#42) E.Kaufmann válasza Hi!King (#40) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Szükségem nincs, de vettem vóna :DDD
Na majd, ha jön valami újabb generáció, mert sem az RDNA sem az Ampere energiahatékonyságától nem esek hasra, addig meg itt a jó kis integrált Vega.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#43) Hi!King válasza zerodot (#41) üzenetére


Hi!King
őstag

Csak szólok, hogy a piramisjátékokba belépők többsége nem nyer, hanem bukik rajta, mivel a többség nem akkor vásárolt be, mikor olcsó volt a BTC, hanem akkor, amikor már csúcsközelben volt. Minden hype-nál ez van.

(#44) joey04


joey04
titán

Szépen hangzik, de szerintem nem biztos, hogy teljesen be fog még dőlni sajnos.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45) E.Kaufmann válasza zerodot (#41) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na igen, reggel lenyomják a kommentet, meg egy kávét, aztán mennek DOLGOZNI. Hogy egy új szót ismertessek veled.

Apropó, hogyért adod a videókártyát? ;]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#46) mephi666 válasza zizidor (#32) üzenetére


mephi666
nagyúr

...vissza lehetne menni egészen az alapokig: amikor cserekereskedelmet folytattak az emberek, akkor terményt cseréltek terményre... a pénz csak egyszerűsített a dolgokon, mert nem kellett közvetlenül találkozni az igénynek és ellátásnak :) pl te lisztet termeltél és krumplira volt szükséged, de a krumplitermesztőnek sárgarépa kellett volna, a sárgarépatermelőnek pedig liszt... akkor egyszerűen eladtad a lisztet a sárgarépatermelőnek 1 aranyért, abból az 1 aranyból vettél krumplit, a krumplitermesztő pedig vett belőle répát és körbe ért minden

a fentiek mögött látod, hogy produktum van mindenhol... de produktum van egy szolgáltatás mögött is ugyanígy... a pénz mögött pedig ezek a tevékenységek állnak (pl gdp/gnp?) ...a garanciát pedig az állam adja mögé, aki próbál folyamatosan beavatkozni, hogy ne ökörhugyozásra hasonlítson az árfolyamgörbe :DDD még az ócska forintunk se produkál olyat, mint a kriptovaluták...

ui: én örülök neki, ha földbe áll az egész, de attól tartok hogy a nagyok közül még lesz olyan, aki 1-2 kört játszani akar :)

ui2: ja és azt akartam még, hogy a kripto mögött semmi kézzel fogható produktum nincs... csak a bele fektetett bizalom tartja egyben (meg a nagyobb haszonleső cégek pénze... amit ha kivesznek, akkor fog igazán beborulni)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#47) Lacee83


Lacee83
tag

Erről ez jut eszembe: "Jól van! Jól van!" idézet Palpatine császár Jedi visszatér.

(#48) atiska007 válasza Hi!King (#43) üzenetére


atiska007
senior tag

Piramisjátékhoz hasonlítani a blockchaint és a kriptót elég durva tudatlanságra vall. :C

Mittudomain!

(#49) E.Kaufmann válasza mephi666 (#46) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na pont ezt nem éreztem sosem, a BTC és társai inkább volt egy nagy bizonyítás vagy inkább egy világméretű művész/bűvészmutatvány. Szerintem a Musk így termelt magának plusz anyagi forrásokat, mert rohadt sok pénz kel az űrkút ásáshoz...

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#50) t72killer válasza Hi!King (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennyit arról, hogy a shitcoin valami mágikus széf lenne válság idejére. Vezeti a buktát orral lefelé.

#34: ígybizony, a kriptobányászat simán beállhat a durvább környezetszennyező bányászati tevékenységek közé valahol a külszíni lignitfejtés környékére. Annyi különbséggel, hogy ténylegesen 0 értelme kb 95%-ának, uis a kiépített kapacitás tizede-huszadából lehetne üzemeltetni a coin-t, dehát mindenki keresni akar rajta, így versenyző rigek próbálják egymás elől kikaparni a gesztenyét.

#32: pontosan, ebből a szempontból a kripto egy játékpénz, mint a Kékfrank, Bocskai Korona, stb.

#48 teljesen mind1, hogy mi a piramisjáték alapja. Milyen jogon nevezzük a biogiliszta-őrületet piramisjátéknak?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.