Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

Ez már korrektebb ár mint az előrendelős 330 ezer. Az S8 DeX-el is jo árban van

Huawei Mate 9

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

A 7 Plus 32GB kártyásan túl drága, 10-20 ezerrel elárazhatták. Előfizusan viszont oké az ára és pont passzol a többihez.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) Mr.Silkó válasza H.Istvan25 (#1) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Én is azt néztem, alig 14 ezerrel drágább DeX-szel az S8, mint önmagában. Vásárlócsalogató.

[ Szerkesztve ]

(#4) H.Istvan25 válasza Mr.Silkó (#3) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

És a DeX simán megér ennyit szerintem

Huawei Mate 9

(#5) Somatom válasza H.Istvan25 (#1) üzenetére


Somatom
veterán

Kérdés, hogy lehet e belőle valaha független, dual SIM -es.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6) Nyugis


Nyugis
senior tag

Üdv

Gyönyörű és szuper ez a note8!
Anno ilyen árban volt a note 4 is!

(#7) Mr.Silkó válasza H.Istvan25 (#4) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

:K

(#8) kengyel


kengyel
nagyúr

Szerintem, kártyás csomagban nem is olyan vészes.

kengyel

(#9) janeszgol


janeszgol
félisten

Csodálom, hogy drágáltátok a független 335 ezres árat, el vagytok ájulva a 290-es függő(?) ártól. Az előbbihez az előrendelők DEX egységet is kaptak.
Lesz sim zár tilalom törvény és ha igen, mikor lép életbe? A két év utáni ingyen függetlenítés októbertől.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#10) ollie válasza janeszgol (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha listaáron veszed a Note8-at, meg fogod kapni hozzá a függetlenítő kódot.

***

(#11) Somatom


Somatom
veterán

Ezt az infót kaptam az imént.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12) janeszgol válasza Somatom (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

Válaszoltam ott.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Hát szerintem ennyiért kellett volna, hogy induljon a note 8 függetlenül, mint itt kártyásan.

[ Szerkesztve ]

(#14) Pjotr


Pjotr
senior tag

P9 teljesen kiszolgálja az embert. Nem igazán értem a negyedmilliós árakat, vagyis azokat, akik megveszik. De a 6s is 200-ert. Mikor 110-130 között bontatlanul adják a fogáson függetlenül...

[ Szerkesztve ]

(#15) Somatom válasza Pjotr (#14) üzenetére


Somatom
veterán

Mit nem értesz rajta? Negyed milla, kb. egy havi fizu harmada, negyede. Nem nagy ügy, sztem símán belefér. Főleg, ha az illető szereti a kütyüket.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16) NemProfi válasza Somatom (#15) üzenetére


NemProfi
tag

Magyarországon?
Az átlagkeresetnek biztos nem. :'D

(#17) Somatom válasza NemProfi (#16) üzenetére


Somatom
veterán

Tán ez egy átlag teló? Sztem egyértelműen felsőkategóriás. Akkor miért az átlagfizetéshez viszonyítod az árát? Főleg a Magyar átlagfizetéshez. Jó, hogy nem a bangladeshi átlagot veszed alapul.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18) janeszgol válasza Pjotr (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Az iPhone az egyetlen marka, amit epeszu ember nem vesz meg hasznaltan, ha csak nem nagyon jo ismeros vagy csaladtag nem adja.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#19) lexter00 válasza H.Istvan25 (#1) üzenetére


lexter00
őstag

Ez nem egy beetetős trükk?Elrendeléses fázisban bedobnak egy 330-as árat (és persze a többség hüledezik)és utána mikor már vehetik a népek beárazzák 280ra (ami még mindíg sok) ami már barátságosabb árnak tűnik mint a 330 .

(#20) joelke HU válasza lexter00 (#19) üzenetére


joelke HU
senior tag

Gondolták fognak pár madarat, valszeg sikerült nekik. Vagy közel sem volt akkora érdeklődés iránta, mint várható lett volna.

Motorola G51

(#21) NemProfi válasza Somatom (#17) üzenetére


NemProfi
tag

Arról nem írtál milyen fizu, csak a levegőbe írtad hogy harmada negyede a telefon ára! Azt hittem már én dolgozom rossz helyen.🤔
Természetesen aki keres havi 1 milliót annak ez nem igazán kottyan meg, ez egyértelmű. :D
Viszont van aki annyit nem keres havonta amennyibe kerül maga a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#22) Somatom válasza NemProfi (#21) üzenetére


Somatom
veterán

Szándékosan nem konkretizáltam, mivel a hsz., amire reagáltam, csak arra utalt, hogy a teló ára magas. Ez pontosan ugyanolyan semmitmondó, mint a válaszom. Mihez képest magas? Egy globális piacra szánt készüléknél ez fontos paraméter lenne. Az ára kb. ugyanannyi Németországban, mint Magyarországon. Az átlagfizetések viszont nem ugyanazok. Tehát, lehet úgy is fogalmazni, hogy nem a teló ára magas, hanem a Magyar átlagkereset alacsony. Sztem ez reálisabb megközelítés. Nem véletlenül van napirenden a bérunió téma.

Az más kérdés, hogy jó helyen dolgozol-e, ha nem keresel 2-3 ezer Eurót havonta. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23) janeszgol válasza Somatom (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

Magyarországon a havi 600-900 ezres fizu bruttóban is igen átlag feletti, de talán elérhetőbb, mint nettoban. Nettoban csak a kiváltságosok viszik haza.
Abban viszont igazad van, hogy a minimálbéres, átlagfizus ne nézegesse a csúcstelót. Ez olyan, mintha az 500-600 ezres notikat lesegetné. Vagy ha bevállalja a havi 10 ezres törlesztőt, minimum 5-6 ezres csomag mellé, akkor mehet.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#24) Somatom válasza janeszgol (#23) üzenetére


Somatom
veterán

A "kiváltságost" vitatom. Én a kormánynál dolgozom vezető beosztásban, mégsem érzem magam kiváltságosnak. :) Bár, jelenleg Németországból kapom a fizetésemet, de nem sokkal keresek jobban, mint a hazai cégeknél dolgozó kollégáim. Aki odateszi magát, az símán kaphat nettó 600 ezer Ft fölött havonta.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25) csab2 válasza janeszgol (#18) üzenetére


csab2
veterán

Ezt mire alapozod?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#26) zseko válasza Somatom (#24) üzenetére


zseko
veterán

Én a kormánynál dolgozom vezető beosztásban

Ez tetszett :DDD :DDD

Az S8+ kártyás ára drágább lett közel 4000 forinttal, ez miért nincs feltüntetve? Vagy egy ideje már ennyi? júniusban még 259919 volt, igaz azóta nem néztem.

HR24.hu

(#27) Somatom válasza zseko (#26) üzenetére


Somatom
veterán

:)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#28) Huha81 válasza Somatom (#24) üzenetére


Huha81
tag

Szerintem sem kell mar ehhez kivaltsagosnak lenni. Egy jo szakma + 10 ev tapasztalat es siman meglehet egy olyan tok atlag embernek is, mint pl en :)

(#29) laci0530 válasza H.Istvan25 (#1) üzenetére


laci0530
senior tag

Előrendeléssel a Telenornál feltöltőkártyás csomagban, DEX-szel olcsóbb volt tízezerrel. Én így vettem, 279.989,- forintot fizettem érte.

(#30) Huha81


Huha81
tag

Megneztem hogye' adjak a Note 8-at felenk. Csomagar 58 eur + 199 eur a telefon. Nem is rossz :)

(#31) #82729984 válasza Somatom (#24) üzenetére


#82729984
törölt tag

Azért alaposan oda kell ahhoz tenni magad, a magyar _nettó_ átlagfizu 200 ezer forint, te meg 3x fizetésről beszélsz.
És még ez az átlag is becsapós, mert jellemzően Magyarországon ez úgy áll össze hogy kétharmad jóval alatta keres, egyharmad meg ennél is jobban felette, meg még meg is vannak kicsit kozmetikázva a számok (ki számít bele stb).

Összességében 600k vagy felette csak a hiányszakmában dolgozók keresnek meg a közép-felső vezetők itthon. (esetleg aki 7x12 órában tolja de azt nem számítanám ide)

[ Szerkesztve ]

(#32) Somatom válasza #82729984 (#31) üzenetére


Somatom
veterán

Legalább három lépcsőfokon át lehet feljutni egy kamion fülkéjébe, úgyhogy sztem én abszolút felső vezetőnek számítok. :) Az tény, hogy hiányszakma, de ettől még se nem elérhetetlen, se nem kiváltságos. Mégis meglehet az a 600 ezer nettó. Nekem ugyan nincs annyi, mert havonta csak két hetet vagyok hajlandó dolgozni, de ha bevállalnám a négyhetezést, akkor bőven 600 fölött keresnék.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#33) NemProfi válasza Somatom (#32) üzenetére


NemProfi
tag

De nem lehet mindenki kamionos! :D Te jó ég. Akkor nem lenne pék, pincér, szakács meg stb.
A kenyér amit a "jól" kereső kamionos is megeszik gondolom például egy jóval kevesebb fizut kapó pék csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#34) Somatom válasza NemProfi (#33) üzenetére


Somatom
veterán

A "mindenki" az nyilván paradoxon lenne, hiszen ha mindenki kamiont vezetne, akkor nem maradna, aki kamiont gyártana, ezáltal senki sem vezethetne kamiont. :)
De, extrém (pl. egészségügyi) kivételektől eltekintve bárki lehet kamionos, tehát bárki kereshet 600 ezer felett. Ráadásul, mint írtam, hiányszakma és nem csak nálunk. Európa bármely országában azonnal kapna melót.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.