Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#215) fauv


fauv
őstag

Amint látom sok ember nincs tisztába pár fogalommal. A büntetés mint olyan, arról szól, hogy a bűncselekményt elkövetett fogvatartottat elszigeteljék, elzárják a társadalom többi tagjától, azaz kijelölnek neki egy helyet , ahol az ítéletben szereplő időt kell letöltenie. Ezek a helyek, a BV intézetek.
A BV Intézetek, mint ahogy a nevében is benne van, végrehajtó intézetek. Ezek az intézetek egy belső szabályozás alapján működnek, ami ugyan ugyanúgy vonatkozik a fogvatartottra, mint az ott szolgálatot teljesítő őrre.

Na most , a BV-nek az a célja, hogy a náluk lévő fogvatartott a számára kirótt ítéletét nyugodtan, letöltse. Ennek megfelelően igyekszik elhelyezni őket / ez függ az ítélettől, azaz fogház, börtön vagy fegyház fokozat, továbbá a férfit a nőtől és a fiatalkorút a felnőttől el kell különíteni, az előzetest pedig a jogerősen elítélttől./

Mindenki tisztába van azzal, hogy túl vannak terhelve ezek az intézetek, így igen nagy a zsúfoltság. Ez tény.

És itt térjünk ki akkor arra, hogy a fogvatartottak " luxus " elhelyezésben részesülnek. Na szóval, vannak a Bv-n belül olyan elhelyezési körletek, azon belül is olyan zárkák, ami a többi körlethez képest, igenis luxusnak nevezhető. De, ide csak olyan fogvatartottakat tesznek, akik ezt megérdemlik, a fokozatuk enyhe, szabadulás előtt állnak stb. Ne tévesszen meg senkit, nem ez a jellemző. Vannak egyszemélyes, 2, 4 -6-8 és még ennél nagyobb létszámú zárkák, ennek megfelelően minél nagyobb annál több ember.
Én mindig azt mondtam, hogy a börtönben nem az idővel van a gond, mert az telik, nem is az elhelyezéssel, mert a lehetőségekhez képest igyekszik a BV a legjobbat biztosítani, hanem akik között kell ezt az időt eltölteni, na az a húzós.
Én nem akarok most ezzel foglalkozni, mert tényszerűen nem írhatom le, hogy hogyan áll össze a fogvatartotti létszám, de maradjunk annyiba, hogy ez a legnehezebben kezelhető egy benn lévő embernek.

Olvastam egy kicsit előrébb, hogy összehasonlítják visszaesés szempontjából egyes skandináv ország fogvatartottjait a miénkkel. Ez egy vicc. 2 olyan országot összehasonlítani, amely egészen máskép épül fel társadalmilag, azaz más társadalmi rétegek képezik, hááát szóval . no comment.

Kicsit térjünk vissza a BV-re. Egy dolgot kell tudni, az a fogvatartott akinek tele van a hasa, nem gondolkodik / megfelelően van foglalkoztatva / és a problémáira megkapja a segítséget, az nyugodtan fogja letölteni az ítéletét. És ez a cél.
És akkor ide tartozik , ugye a topic címe is, a kapcsolattartás, azaz a telefonálás. Ez is azt a célt szolgálja, hogy a benn lévő fogvatartott nyugodt maradjon, hallja a szerettei hangját, nem kell idegeskednie stb.

Na írhatnék még kb 10 oldalt, de nem akarok, igazából ezzel az volt a célom, hogy ha esetleg valakinek lenne kérdése, szívesen válaszolok neki.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.