Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Már egy pár hete az új eszközt kapják akik új netet rendelnek, vagy feljebb lépnek sebességben

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Ránéztem az weblapra, majd az árakra, konstatáltam, hogy 2*drágábbn mint a digi.

Aztán beugrott, hogy végülis ez fejlődés, régen 3-4*drágábban adták a fele/harmad annyit... :DD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Érdekes, a szolgáltatók azt szokták mondani, hogy a wifi csak opcionális figyelmesség tőlük, amit garantálnak az egy darab fizikai porton a kapcsolat. Ehez képest ez jófejség, a digi a gigás nethez olyan eszközt ad, ami még az 5GHz-et se tudja basszus, csoda hogy gigaethernet port van rajta :D

https://divecenter.hu

(#4) #40553216 válasza Dare2Live (#2) üzenetére


#40553216
törölt tag

Amíg a DIGI nem hajlandó mindenhová elvinni a szolgáltatását, addig a DIGI húzzon a g.cibe. A mi városunkban egyedül a legújabb városrészbe, a lakóparkba nem tudták bevezetni, pedig itt már vannak 40-50 lakásos nagy házak is.

(#5) arty válasza #40553216 (#4) üzenetére


arty
veterán

"nem hajlandó" :D

a reggeli értekezleten felmerült, hogy rommá kereshetnék magukat az uj városrészben. de úgy döntöttek, hogy NANEEEEM!

--

ON a hírre: biztos stabil lesz. minden nap ujrainditod és együtt élsz a bugokkal és kompromisszumokkal. "telekom az elmult 15 évben" tapasztalatom, 3-4 eszközből levonva.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#6) szaszyka válasza bunnyhu (#3) üzenetére


szaszyka
senior tag

Az az 1 port bőven elég arra, hogy a saját, normális routered rákösd.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#7) yennayo


yennayo
junior tag

nem kellene elvárni hogy 20k-s routereket adjanak ingyen, ez lenne a normális hogy bekötnek egy kábelt, aztán kösd rá a routered, ha nem jó az alap kis hoki amit adnak. most minden nagyipapinak viszik ingyé a komoly wifi6-os routereket, pénzkidobás. facebook a 3000ft-s routeren is pörög majd. :F

(#8) Zotya84 válasza szaszyka (#6) üzenetére


Zotya84
őstag

Én akartam volna saját RF-es ONT-t használni a roterem előtt, de sajnos azt nem engedik be a hálózatra, pedig az optikán jövő hálózat az szabványos, így nem okozhatna gondot. Csak akkor nem tudnak távolról belenyúlni. Pedig jó lett volna a hozandó Huawei helyett venni egy olyat, ami csak annyit tud, amennyire szükségem van: se telefon, se wifi, se router, csak ONT. (Bár az egyportos routing funkciókat tudja szinte az összes ONT is.) Ezt meg majd állíttathatom át bridge módra, hogy ne csináljon mást, csak UTP-t az optikából. Na mind1.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#9) .:ZS:. válasza #40553216 (#4) üzenetére


.:ZS:.
senior tag

Nem csak hogy nem hajlandó elvinni oda, ahol nincsenek, hanem oda se hajlandó bekötni ahol vannak. Saját személyes történet:

Augusztusban tervezett költözés volt, új helyre már július elején megrendeltem online a szolgáltatást. Benne volt a válasz emailben, hogy 3 hetet várni kell nem is foglalkoztam vele, volt jobb dolgom is. Aug elején felhívtam őket, hogy mi a bánat van. Közlik velem, hogy ők nem tudnak semmilyen rendelésről, mondom itt a gépi generált email, rendelés azonosítóval együtt cirka 4 héttel ezelőttről, hát ők akkor se látják (Ez már WTF), de akkor utána néznek. Fél óra múlva felhívott valami műszakis nő, tulajdonképpen csak 100-as netet tudnak bekötni, mert nagysebességű port már elfogyott, bővíteni nem fognak, mert jön az optika, de arról fogalmuk sincs mikor. Itt már erősen húztam a számat, de még azt mondtam, hogy 100Mbit is bőven elég munkára. Majd itt jött a csattanó, hogy mindezt szeptember vége, október elejére tudnák megejteni. Na itt mondtam, hogy elmennek a sunyiba, nekem aug 20 után dolgoznom kell a netről. Hiába ők baszták el, semmilyen szinten nem voltak hajlandók tenni azért, hogy nálunk hagyjam a pénzem. Besétáltam a Trébe, egy héten belül volt minden a lakásban...

Hiába olcsó valami, ha ennyire szar a hozzáállás és ott sem tudják normálisan bekötni ahol papíron elérhető lenne.

(#10) szaszyka válasza Zotya84 (#8) üzenetére


szaszyka
senior tag

Nálam is így van. Mikor volt a Digis szerelő behúzni az optikát, már az elején megbeszéltük, hogy gateway üzemmódban legyen az eszköz, még a WiFi sem kell, mert saját router lesz használva. Már a központba úgy telefonált be szerelés közben az aktiválás miatt, hogy csak ONT-ként legyen beállítva. A szolgáltató ne turkáljon a saját hálózatomon, csak adja a netet, és kész! :)

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#11) Dare2Live válasza #40553216 (#4) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Egyetértek. Multkor írtam nekik, hogy csak 500Mbvel jön és nekem 1000es csomagom van. Mire visszaírtak, hogy nem nekem régi 500as csomagom van és +600Ft lenne ha gigabitet szeretnék.
Aztán itt elakadt röhely de nem ér meg 600Ftt a +500Mb. Meg nehogymár 3000ftnél többet kelljen kiadnom havi netre. :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12) Silεncε


Silεncε
őstag

Én leginkább annak örülnék, ha semmit nem adnának, hanem hagynák, hogy a saját eszkozom használjam. A lakásba be van húzva a tkom net mellé az Iptv meg a telefon (egyiket se használom, de lemondani nem tudom, hosszú..), aztán emiatt nem tudok saját routert használni, mert ezt s fost nem lehet bridge módba tenni :W úgyhogy marad a tkom szarja, ami eddig a telefonomat hajigálta le 5percenként a wifiről, mostmár a melós gépemet, ami picit jobban fáj :W

Rage off :D

[ Szerkesztve ]

(#13) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Inkabb az optikai halozatukat bovitenek. Ok is olyanok lettek mint a Digi meg a UPC, hogy az orszag toredeke szamit csak nekik.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) Weaver válasza Dare2Live (#11) üzenetére


Weaver
senior tag

jó ilyet olvasni, havi 4000et fizetek 100-as netért. :DDD
(legolcsóbb ajánlat)

(#15) #40553216 válasza arty (#5) üzenetére


#40553216
törölt tag

K.ra mindegy, hogy fogalmazol. A valóság, hogy a szomszéd utcában van, a teljes településnél sűrűbben lakott lakóparkban meg nincs.

(#16) #40553216 válasza .:ZS:. (#9) üzenetére


#40553216
törölt tag

Szimpi. :D Kicsit elszaladt velük a ló.

(#17) TheMarci válasza Weaver (#14) üzenetére


TheMarci
addikt

3xxx Ft a 30-as net nalam. :))

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#18) HyP3b0y válasza Silεncε (#12) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Nekem adott a T az 1000-res nethez egy DIR-842-t. A Huawei csodán kilőttem a wifi-t és csak a D-link oszt 2.4/5Ghz-et plusz így van 6 Gigabites portom is.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#19) szaszyka válasza #40553216 (#15) üzenetére


szaszyka
senior tag

Arra nem gondoltál, hogy a lakópark építtetője/ közös képviselő kizárólagos szerződést kötött az egyik szolgáltatóval, és mást nem engednek oda?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#20) Sidorovich válasza Silεncε (#12) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Átérzem a problémádat, ugyanezzel szívtam. Végül vettem saját routert, és azt rádugtam Access Point módban a Telekomosra, azon meg kikapcsoltam a Wifit. A router funkciókat (NAT, DHCP) így továbbra is a Telekomos végzi, de legalább most stabil és egész lakást lefedő wifink van. :)

(#21) lionhearted válasza Silεncε (#12) üzenetére


lionhearted
őstag

PPPoE Passthrough amit keresel, működik IPTV mellett is... de az IPTV-t érdemes akkor is az ONT-ba dugni, az menni fog így is.

ON: Akkor lenne megsüvegelendő, ha minden előfizetőjük (jelenlegi 1000/1000 is) kapná ezeket, mivel nekik fontos az "ügyfélélmény". Addig marketingfogás. Megvagyok a saját routeremmel, köszi. :)

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#22) Zotya84 válasza szaszyka (#10) üzenetére


Zotya84
őstag

Örülök, hogy más is így látja. Melóban a még rezes T-s is így van. (Kis hely, nem kell komoly hálózat annak 2-8 gépnek.) Esélyes, hogy a már kiépített, de még nem átállított optikai T-s is így lesz. Már csak azért is, mert látom, hogy a fal túloldalára a szomszédnak milyen ONT-t hozott a nyáron a T. Inkább nem véleményezném. Ezres net, N-es wifivel szerelt eszköz, aminek a Speedtestje nem éri el a 80Mbps-t sem – De LANon is csak alig hozza a 300-at.)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#23) togvau válasza #40553216 (#4) üzenetére


togvau
senior tag

Ismerek ilyen lakóparkot Budapesten oda azért nem vezetheti be senki a T-etű-n kívül a szolgáltatását, mert ott is megállapodott az építtetővel, hogy csakis ők mehetnek be :)
Így van ez az új lakóparkok nagy részében. A T-etű régi elvtársi cég, sok lobbistával, haverral.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#24) wwenigma válasza szaszyka (#10) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A te halozatod a szolgáltatói eszköz kimeneti pontján kezdődik. Csak szólok.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#25) szaszyka válasza wwenigma (#24) üzenetére


szaszyka
senior tag

Tisztában vagyok vele, ezért használok saját WiFi-routert a szolgáltató helyett.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#26) Somatom válasza TheMarci (#17) üzenetére


Somatom
veterán

5800Ft -ot fizetek a flottás, korlátlan mobilnetért társkártyával. Főkártya a telómban, társkártya a routerben. Stabilabb, mint nagynéném T -s nete a nappaliban. Amikor az elszáll, akkor szoktuk mondani a hibabejelentésnél, hogy ne hozzánk jöjjenek, hanem a pár utcával arrébb levő szekrényükhöz, mert vszínűleg megint abban szállt el valami a túlterheléstől.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27) Dare2Live válasza togvau (#23) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Sajnos teljesen általános, hogy a T vel (vagy UPCvel) leszerződnek kizárólagosra az új társasházak építetői.
Gondolom jó pénz van benne.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#28) janeszgol válasza Dare2Live (#27) üzenetére


janeszgol
félisten

De ez törvényes? Azt tudom, hogy a fizikai kábelezéshez területi engedély is kell. De ez törvényes, hogy monopolhelyzetbe hozok egy céget?

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#29) Sidorovich válasza janeszgol (#28) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Itt egy 2018-as rövid cikk a témában:
https://index.hu/tech/2018/03/05/kitartas_kell_a_tarsashazi_netmonopolium_megtoresehez

Ennél többet én sem tudok, én egy óbudai panelban lakom, itt is csak Telekom van, de meg fogom kérdezni a közös képviseletet hogy miért van ez így, mi kell ahhoz, hogy más szolgáltató is jöjjön. Nagy bajom nincs a Telekommal, de akkor sem normális ez szerintem. :U

[ Szerkesztve ]

(#30) #40553216 válasza szaszyka (#19) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem, arra nem gondoltam, mivel nincs így. A lakópark 15+ éves. Az Invitel a helyi, van Telekom is, meg most már Flip is. 13 éve lakom itt, a kezdetektől lehetett volna legalább az első kettőből választani.

(#31) szalai112


szalai112
senior tag

Én ahol lakom ott is adsl van, 2kmre vagyok a DSLAM-tól
Csoda hogy van 10megabites netem.
Ezért van nekem is flotás mobil netem 150 a plafon a sebbeség

(#32) fornettisuti válasza #40553216 (#30) üzenetére


fornettisuti
veterán

Az megvan, hogy az Invitelt megvette a Digi és a Flip a Telekomé? Problem?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#33) #40553216 válasza fornettisuti (#32) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ettől még a Digi szarik a volt Invitel területre.

(#34) bunnyhu válasza #40553216 (#33) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Ez nem igaz, Tököl is inviteles volt és behúzták az optikát mindenhova, miután megvették, nekem is gigás netem van már egy ideje, invitelnél a max a vdsl volt 60mbit-tel.

https://divecenter.hu

(#35) #40553216 válasza bunnyhu (#34) üzenetére


#40553216
törölt tag

Tehát mert nálad behúzták, akkor nem szarik, pedig nálunk nem húzták be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.